Şimdi Ara

SOUNDBAR [ANA KONU] (508. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
33.405
Cevap
470
Favori
1.644.829
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 506507508509510
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Tabi yetmesine yeter ama şöyle projeksiyon seviyesine çıkınca 5.1 den başlayarak insan bi 5.1.2, 7.1.2 gibi sistemler kurası geliyor hele beyaz perde kullanıp ses yalıtımı yapılacaksa odaya...Klipsch marka setler var youtubede çok izledim sinema odası kuruluyor.
  • eiskent E kullanıcısına yanıt
    Bilmiyorum dediğim gibi ya kendim çıkartırken esnemiş olabilir ya da servis takarken belki esnedi. Bi kere de led ışık takmak için indir bindir yaptık belki o esnada esnemiştir. Sonuçta seyir zevkini bozacak hiçbir durum yok ekranda.
  • quote:

Orijinalden alıntı: WatchAndLearnn

Tabi yetmesine yeter ama şöyle projeksiyon seviyesine çıkınca 5.1 den başlayarak insan bi 5.1.2, 7.1.2 gibi sistemler kurası geliyor hele beyaz perde kullanıp ses yalıtımı yapılacaksa odaya...Klipsch marka setler var youtubede çok izledim sinema odası kuruluyor.

burası benim ev hocam

coşar da benim :)

projeksiyon xgimi h3

bu sisteme ek olarak lg sl9y ve spk8-s eklemesi ile ses işini kendime ve bütçeme uygun bir şekilde çözdüm.
    ses yalıtımı olmadığından ses seviyesini apartmandan şikayet gelmesin diye 15 (max 40) ün açmak pek mümkün olmuyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Resurrectionn

Amazon.de tr göndermiyor ürünü hocam. Gönderse de aşağı yukarı aynı olacaktır diye düşünüyorum.

Letgodaki arkadaş güvenilir gelmedi bana. Zaten böyle bu fiyattaki ürünleri kurumsal firmalar dışında almam.

Bizimkisi bir heves bakma sen, ses sistemi aldım tv aldım ev ahalisinden fırsat bulup izleyemiyoruz ki. Fırsat bulsak bile izlenmiyor orası da ayrı.

Buradaki arkadaşlara göre hiç bir şey tabi ama 10.000 TL masraf yaptım neredeyse tv ses sistemi vb. Ama 2 3 film anca izleyebildim.

Ben anladım ki bu işler bekar evin olursa güzel öbür türlü boşa masraf oluyor valla Bunun farkına varınca Aplle tv Nvdia Pro Vb şeylerden de vazgeçtim ölü yatırım oluyor bende şu aşamada.

Odağı tamamen çevirip güzel bir 32 inç 4k monitör bulmam lazım her şeyi odaya göre ayarlamak durumunda kaldım artık.
    vallaha hocam dediğiniz gibi
    tek yaşamıyorsanız yada evdekilerde aynı kafada değilse zor insanın hevesini kaçırır bu işler.

• josh-r J kullanıcısına yanıt
    Tabikide bütçe meselesi hocam ama elinden geldiği kadar kurmuşsun. Türkiye de hobi artık imkansız malesef dünyanın parası... Ama para ne kadar ayırırsanız o kadar muazzam kaliteli odalar ortaya çıkıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: josh-r

burası benim ev hocam

coşar da benim :)

projeksiyon xgimi h3

bu sisteme ek olarak lg sl9y ve spk8-s eklemesi ile ses işini kendime ve bütçeme uygun bir şekilde çözdüm.
    ses yalıtımı olmadığından ses seviyesini apartmandan şikayet gelmesin diye 15 (max 40) ün açmak pek mümkün olmuyor.

Alıntıları Göster
    Nickiniz de isimden geliyor yani, coş-ar

• quote:

Orijinalden alıntı: Phantom7

Nickiniz de isimden geliyor yani, coş-ar

Alıntıları Göster
    aynen hocam :)
  • quote:

Q70R subwooferden gelen yoğun bass sonucunda çıkan bu tır tır tır sesleri normal midir ? %30 ses ve +3 woofer +4 bass ayarı ile çekildi.
    https://www.youtube.com/watch?v=I3Bu8ca-Wrg&feature=youtu.be
    Şu yüklediğim videoyu izleme şansınız varmıdır kulaklıkla duyulabiliyor o cızırtılar internette biraz araştırmamla beraber o sesin hava çıkışından kaynaklı ve normal olduğunu gördüm ama sizlerin yorumlarınız alabilir miyim. Yani ilk aldığım zamanda böyleydi ama bilemedim...

• quote:

Şu yüklediğim videoyu izleme şansınız varmıdır kulaklıkla duyulabiliyor o cızırtılar internette biraz araştırmamla beraber o sesin hava çıkışından kaynaklı ve normal olduğunu gördüm ama sizlerin yorumlarınız alabilir miyim. Yani ilk aldığım zamanda böyleydi ama bilemedim...

Alıntıları Göster
    Denediğin videonun llinkini vereisen bir deneyelşm bizde lg lerle. Yada samsung kullanan arkadaşlarda denesin. Normalmiçdeğilmi ozaman ortaya çıkar hocam.
  • WatchAndLearnn kullanıcısına yanıt
    Sub duvara dayali ise biraz one cekin. Gok gurultusu gibi alcak frekansa inen sesleri dogru sartlarda degerlendirmek lazim. Sonucta ses degil titresime inen sesler evde bircok seyi etkileyebilir. Ancak dogru kaynaktan aldiginiz bir ses ise hicbir sekilde subdan zirilti gelemez. Zaten gelmemesi icin ozel islem yapilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba iyi geceler dilerim,

Bayadır aklımda olan ancak bir türlü fırsat bulamadığım soundbar araştırmasına girmek istiyorum artık. Açıkçası pek bir bilgim yok o yüzden üstat arkadaşlar nelere dikkat etmem gerektiğini söylerse çok sevinirim. Genel olarak bass ağırlıklı müzikler dinlemekle beraber torrent kullanarak indirdiğim bluray filmler için kullanacağım. Bir de telefon tablet bilgisayara bağlamak için bluetooth bağlantı olmazsa olmaz olacak. Hatta bu yönde bir iki örnek ürün de paylaşabilirseniz müteşekkir olur iyi forumlar dilerim.
    Dolby atmos demo videosu hocam buradan bir arkadaş paylaşmıştı daha önceden sanırsam ordan indirmiştim yanlış hatırlamıyorsam.
    Biraz daha öne çektim denedim ama tekrar aynı değişen bir şey olmadı. Bu dolby atmos demo videosu zaten indirmiştim hdd ye ordan oynattım. Ama youtubede de atmos demo videosu var bunun aynısı. Normal bir durum olsa gerek baya güçlü gök gürültüsü basıyor. Bu arada netflix snowpiercer 8. bölüm sonlarına doğru çok ağır bass vurdu orda farkettim sub dan gelen bu cızırtıyı sanırsam hava çıkışının sesi de olabilir bilemiyorum siz de deneyebilir misiniz bunu ?
  • WatchAndLearnn kullanıcısına yanıt
    Youtubeda denerim ama atmos ses olarak alamam. Bu nedenle ayni viseoyu karsilastirmis olmayacagiz. Siz subi yandaki unitenin hizasindan one xekip bir daha deneyin bu arada.

Saygilarinla.

• Mete E. M kullanıcısına yanıt
    Istedikleriniz soundbarlarin genelinde mevcut. Butceniz ve daha onceden kullqndiginiz sistemi belirtirseniz daha dogru sonuclara ulasiriz.

Saygilarimla.

• quote:

Dolby atmos demo videosu hocam buradan bir arkadaş paylaşmıştı daha önceden sanırsam ordan indirmiştim yanlış hatırlamıyorsam.
    hocam
    dolby atmos demo linklerini genelde ben paylaşıyorum.
    ben onlarda böyle bir sese denk gelmedim.
    linki bulamıyorsanız elinizdeki dosyayı bir dosya paylaşım sitesine yükleyin indirip deneyelim. youtube ta dolby atmos olmaz.
    Baya bi öne çekip denedim yaklaşık 30cm duvardan beriye alarak gene aynısı oluyor o arkadaki hava kanalının içine doğru ses geliyor bu videoda da duyduğunuz tır tır diye sanki cızırtı gibi ama normali bu mudur bunun ? Youtubeden açıp denediğimde hiç ses gelmiyor ama hdd den bağladığım zaman atmos olarak oynatırsam geliyor bu bass yüksekliği ve haliyle bu gelen rahatsız edici ses.
    https://www.transfernow.net/files/?utm_source=JLO7Fc072020&utm_medium=&utm_content=en

Buradan denedim bi bakarmısınız.
  • quote:

https://www.transfernow.net/files/?utm_source=JLO7Fc072020&utm_medium=&utm_content=en

Buradan denedim bi bakarmısınız.
    hocam
    denedim şimdi sl9y ile 20 (%50) seviyesinde sizdeki gibi bir ses duymadım.

samsung kullanan arkadaşlarda dener yazarsa sıkıntı size mi özel genel mi anlaşılır.
  • Bu dosyayı apple tv'de nasıl göreceğim önemli olan bu. Tv'den atmos gönderemiyorum.

Saygılarımla.
  • 
Sayfa: önceki 506507508509510
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.