Şimdi Ara

SOUNDBAR [ANA KONU] (505. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
10 Misafir - 10 Masaüstü
5 sn
33.368
Cevap
471
Favori
1.642.666
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 503504505506507
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Teşekkürler. Kutuyu dikkatlice açtım cihazın üstünde tek bir parmak izi ya da leke görseydim iade edicektim ancak tertemizdi ve her şeyi sıfır paketli gibiydi. Böyle olunca kullanmaya devam ettim. Cihazın kurulumu beni çok zorladı açıkcası Google Home ve LG Wi-Fi speaker uygulamaları bir türlü cihazı görmediler. Yaklaşık bir saatlik bir uğraşın ardından sorun kendiliğinden çözüldü iki programa da cihazı tanıtabildim. TV'ye bağlanma konusunda hiç sıkıntı yaratmadı bana kablosunu taktığım an sesi soundbar üzerinden aldım.
    Deneme amaçlı bir kaç müzik ve Extraction filminin (Atmos için) ilk 10 dakikasını izledim. Marketlerde anlamamıştım ancak hakkaten fazlasıyla yeterli bir subwoofer'ı varmış, devreye girdiği zaman duvarı yıkacakmış hissi veriyor. Bu böyleyse JBL'nin 10 inçlik subwooferı apartmanı yıkar herhalde. . Ses gayet temiz ve net o konuda da çok beğendim. Ancak sesin dağılımı konusunda tatmin olmadım. Belkide benim beklentim yüksekmiş o yüzden ama, atmos olayını geçtim filmde sesin sağdan mı soldan mı geldiğini bile hiç anlamadım. Bu modeli tercih etmemin sebeplerinden bir taneside devasa boyu sayesinde (144 cm) sesin hangi taraftan geldiğini daha net hissettirir diye düşünmüştüm. Belkide izlediğim yayınla alakalıdır bu konularda çok tecrübeli değilim kullandıkça göreceğiz artık.

• quote:

Orijinalden alıntı: Phantom7

Teşekkürler. Kutuyu dikkatlice açtım cihazın üstünde tek bir parmak izi ya da leke görseydim iade edicektim ancak tertemizdi ve her şeyi sıfır paketli gibiydi. Böyle olunca kullanmaya devam ettim. Cihazın kurulumu beni çok zorladı açıkcası Google Home ve LG Wi-Fi speaker uygulamaları bir türlü cihazı görmediler. Yaklaşık bir saatlik bir uğraşın ardından sorun kendiliğinden çözüldü iki programa da cihazı tanıtabildim. TV'ye bağlanma konusunda hiç sıkıntı yaratmadı bana kablosunu taktığım an sesi soundbar üzerinden aldım.
    Deneme amaçlı bir kaç müzik ve Extraction filminin (Atmos için) ilk 10 dakikasını izledim. Marketlerde anlamamıştım ancak hakkaten fazlasıyla yeterli bir subwoofer'ı varmış, devreye girdiği zaman duvarı yıkacakmış hissi veriyor. Bu böyleyse JBL'nin 10 inçlik subwooferı apartmanı yıkar herhalde. . Ses gayet temiz ve net o konuda da çok beğendim. Ancak sesin dağılımı konusunda tatmin olmadım. Belkide benim beklentim yüksekmiş o yüzden ama, atmos olayını geçtim filmde sesin sağdan mı soldan mı geldiğini bile hiç anlamadım. Bu modeli tercih etmemin sebeplerinden bir taneside devasa boyu sayesinde (144 cm) sesin hangi taraftan geldiğini daha net hissettirir diye düşünmüştüm. Belkide izlediğim yayınla alakalıdır bu konularda çok tecrübeli değilim kullandıkça göreceğiz artık.
    Progrqmlar çok sıkıntılı ben dahil çoğu kişi tanıtamadı yada tanıtsada yarım yamalak kısımını çalıştırabildi.
    Görünen o ki sizde spk8-s avına çıkacaksınız yakında.

• Phantom7 P kullanıcısına yanıt
    Stereo bir ses almadiginiz icin sesin nreden geldigini anlayamazsiniz. Zaten merkez hoparlor de devrede. Surroundlar olmadigi icin etrafinizdan cok karsinizda ses donusleri var. Burada net anlayabilmek icin hizla gecen bir arac, ucak gibi sahnelerin olmasi lazim. Arka surroundlar olursa cok daha kolay olur. Tidal kullanmiyorsaniz youtube'dan yuksek kaliteli muzik videolari var. Music moduna alin. Surroundu kapatin. Daha net algilarsiniz kanallari. Gule gule kullanin.

Saygilarimla.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: josh-r

Progrqmlar çok sıkıntılı ben dahil çoğu kişi tanıtamadı yada tanıtsada yarım yamalak kısımını çalıştırabildi.
    Görünen o ki sizde spk8-s avına çıkacaksınız yakında.

Alıntıları Göster
    Aynen hocam bende SPK8-S arayanlar kervanındayım artık.
    LG Wi-fi Speaker uygulamasında Soundbar ayarları kısmına tıklayınca sizde de boş sayfa çıkıyor mu?
  • quote:

Aynen hocam bende SPK8-S arayanlar kervanındayım artık.
    LG Wi-fi Speaker uygulamasında Soundbar ayarları kısmına tıklayınca sizde de boş sayfa çıkıyor mu?

Alıntıları Göster
    aynen hocam
    ios ta hiç tanıtamadım. android tede boş çıkıyor ayar sayfası.
    kaç kere soundbarı resetlediğimi unuttum. yapacağınız programın diyip atttım kenara kullanmıyorum.
  • eiskent E kullanıcısına yanıt
    Evet haklısınız stereo ses konusunda erken konuştum müziklerde ve arabalı uçaklı sahnelerde denemek lazım. Bu arada bahsettiğiniz subwoofer ın gerektiği zaman devreye girme olayını kullanınca anladım. İyiki de böyle almışım dedim çok memnunum. Daha önce böyle güçlü bir ses sistemine sahip olmadığım için ne kadar bass o kadar iyi diye düşünüyordum ancak çok fena yanılmışım. Subwoofer çok devreye girse film falan izlenmez çalışmaya başladığı zaman zaten deprem etkisi yapıyor. Dediğim gibi ilk defa ses sistemi kullandığım için hayretler içerisindeyim bu bass bu aletten nasıl çıkıyor diye. Evin en köşedeki odasına gittim soundbarla arasında 2 oda 3 duvar ama orası bile bildiğin sallanıyor. Tekrardan önerileriniz ve tavsiyeleriniz için çok teşekkürler.
  • quote:

Evet haklısınız stereo ses konusunda erken konuştum müziklerde ve arabalı uçaklı sahnelerde denemek lazım. Bu arada bahsettiğiniz subwoofer ın gerektiği zaman devreye girme olayını kullanınca anladım. İyiki de böyle almışım dedim çok memnunum. Daha önce böyle güçlü bir ses sistemine sahip olmadığım için ne kadar bass o kadar iyi diye düşünüyordum ancak çok fena yanılmışım. Subwoofer çok devreye girse film falan izlenmez çalışmaya başladığı zaman zaten deprem etkisi yapıyor. Dediğim gibi ilk defa ses sistemi kullandığım için hayretler içerisindeyim bu bass bu aletten nasıl çıkıyor diye. Evin en köşedeki odasına gittim soundbarla arasında 2 oda 3 duvar ama orası bile bildiğin sallanıyor. Tekrardan önerileriniz ve tavsiyeleriniz için çok teşekkürler.
    komşularla papaz olman yakındır

• sadays S kullanıcısına yanıt
    Altımız boş üst katta da dairenin üstü ve çaprazı dolu. Üst daireyle bir çok kez papaz oldum zaten ancak kendi çıkardıkları sesler sebebiyle. Gece saat 2'de de ses geliyor tak tuk diye sabah 5'tede ben anlamıyorum bunlar uyumuyor mu. Apartman whatsapp grubundan 3 kez yazdım geceleri çok ses geliyor dikkat edelim diye ancak ne üst daire ne de onun yanı üstüne alınıp da cevap yazmadı. Artık intikam vakti geldi diyebilirim
  • Maalesef alamayacaksın intikamı ses üste gitmez alta gider
  • İnternetten araştırma yaptığım dönemlerde ses testlerinin karşılaştırma için plansız olduğunu gördüğümden ve soundbar satılmadan aynı müzklerle bir test gerçekleştirmek istiyorum. Aynı müzikleri avr ve farklı hoparlörlerle de deneyeceğim(inşallah yapabilirim). Telif sorunu çıkmaması için film fragmanı da deneyeceğim. Ses siteminin özelliklerini ön plana çıkaracak önereceğiniz 3 yabancı, 2 yerli parçayı almak isterim. Hatta burada farklı soundbarı olan arkadaşlar da aynı parçaları belki deneyerek youtuba ekleyerek geniş bir kaynakça oluşturabilir.

Saygılarımla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eiskent -- 2 Temmuz 2020; 15:6:27 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: eiskent

İnternetten araştırma yaptığım dönemlerde ses testlerinin karşılaştırma için plansız olduğunu gördüğümden ve soundbar satılmadan aynı müzklerle bir test gerçekleştirmek istiyorum. Aynı müzikleri avr ve farklı hoparlörlerle de deneyeceğim(inşallah yapabilirim). Telif sorunu çıkmaması için film fragmanı da deneyeceğim. Ses siteminin özelliklerini ön plana çıkaracak önereceğiniz 3 yabancı, 2 yerli parçayı almak isterim. Hatta burada farklı soundbarı olan arkadaşlar da aynı parçaları belki deneyerek youtuba ekleyerek geniş bir kaynakça oluşturabilir.

Saygılarımla.
    hocam süper olur
    şimdiden teşekkürler

copyright sız kanal var https://www.youtube.com/watch?v=CnekLFazlxo

kanal adreside buhttps://www.youtube.com/channel/UC_aEa8K-EOJ3D6gOs7HcyNg

fire stick e smartyoutube uygulamasını yüklerseniz. reklamdanda kurtulursunuz.

yada https://kodi.wiki/view/Samples
    burda ses ve görüntü test videoları var bunları indirip kullanabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi josh-r -- 2 Temmuz 2020; 15:49:31 >

• eiskent E kullanıcısına yanıt
    Parçaları söylerseniz bende kayıt alıp katkı yapabilirim.

• bunu izleyin sıkıntınızın çözümü olabilir...
  • quote:

Orijinalden alıntı: detanaoq

bunu izleyin sıkıntınızın çözümü olabilir...
    hocam
    kimin ne sıkıntısına çözüm olucak bu video?
  • josh-r J kullanıcısına yanıt
    adamlar 4K için koruma yapmış uymayana yok demiş... HDCP 2.2 şart olmuş... atmos filan derken içerik korumayı tekrar dayatmışlar...
  • quote:

adamlar 4K için koruma yapmış uymayana yok demiş... HDCP 2.2 şart olmuş... atmos filan derken içerik korumayı tekrar dayatmışlar...
    Onu bu konuda bilmeyen yok hocam. Yeni bişey değil...
  • josh-r J kullanıcısına yanıt
    onuda aşmanın yolu varmış... videoda söylemiş...
  • quote:

onuda aşmanın yolu varmış... videoda söylemiş...
    Ara splitterlar var hocam. Birbirine dönüştürüyor...
  • Merhaba,

2012 yılından beri Sony HX850 TV ile birlikte Sony E690 5+1 ses sitemi kullanmaktayım.
    Çok teknik bilgim olmamakla birlikte son dönemde seyrettiğim tüm dizilerde center çalışıyor gibi geliyor...
    1.000 TL civarında bir soundbar alsam daha mutlu eder mi?Önerebileceğiniz model olur mu?

İyi forumlar.
  • sadays S kullanıcısına yanıt
    Basit bilgi olabilir ama Bunu bende bilmiyordum. Meğer sürekli petege vuranlar alt komşularmis

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 503504505506507
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.