Şimdi Ara

SOUNDBAR [ANA KONU] (496. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
33.368
Cevap
471
Favori
1.642.655
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 494495496497498
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: maliman

25 mbps internet hızı dolby atmos dolby vision film izlemek için yeterli bir hızmı. Yoksa benim internet bağlantımdamı bir sorun var. Netflix çok geç yüklüyor ve görüntü bulanık. Ama ses iyi
    normalde yeterli hocam.
    fast.com üzerinden hız testi yapın bağlantınız ordan kontrol edin.
    speedtest.net ten tes yaptığınızda da yurtdışı server ile deneyin.
    gerçek hızınızı böyle görürsünüz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: eiskent

Filmin yapimcisi zaten hanginsesin nerede nasil duyulmasini istiyorsa o sekilde sesibkaydeder. Yani patlamada subwoofer devrete girecektir tabi ki, bu frekanslarda kayit yapilir. Ancak filmin bir kalin ses tonlu jonu konusurken arkada subwooferin devrede olmasini isteyeceklerini dusunmeyin. Kulak aliskanligi olarak biz sinemalarda da, radyo dinledigimiz pmpo degerleri yuksek tutulan midi muziksetlerinde gorunduklerinden guclu olsun diye bu seslere alistirildik. Bu sesleri sevenler avr'lerindeki crosoverlari 120hz olarak ayarlayip zaten altindaki her sesi subwoofera gonderiyorlar. Soundbarlarda bu secenek olmadigindan ureticinin sabit ayarlarina uymak zorundasiniz. Ancak genel olarak kalite yukseldikce subwoofer daha cok kendi sesleri icin kullanilan bir parca haline gelir, soundbar istundeki suruculer daha genis frekans araliginda daha kaliteli ses verebilir durumdadir. Yani daha pahali bilesenler. En basit soyle aciklayayim. Maliyeti dusurmek istiyorum ama ses de kaliteli dursun cabasindayim. Tizi guclu twiiterlari soundbara koyuyorum, alt mide kadar destekleyen de mid surucu, geri kalan tum frekanslari suba gonderiyorum. Siz cihazi aciyorsunuz, daha ses en dusuklerdeyken kukreyen bir bas, parlayan tiz ses harika diyorsunuz tane tane her seyi duydugunuzu dusunuyorsunuz ama aslinda 40 ile 80hz arasinda duyacaginiz nefes sesi, ruzgar ugultusu, farkli tonlardaki diyaloglar subun gurultusu icinde kayboluyor. Umarim anlatabilmisimdir.

Saygilarimla.
    Çok teşekkürler, kastettiğinizi anladım. Konuyu uzun zamandır takip ediyorum herkese yardımcı olup cevap vermeye çalışıyorsunuz katkılarınızdan dolayı onun içinde ayrıca teşekkür ediyorum. Ben kafamda 3 tane model belirledim LG SL10Y (3.909 TL) , SL8Y (Stokta yok) ve Samsung Q70 (3600 TL) babalar gününe kadar bekleyeceğim indirim olursa diye olmazsa SL10Y almayı düşünüyorum artık.

• Playstation 5 tanıtıldı ve her iki modelde de üstünde tip c ve USB A girişi var bu demek oluyor ki hdd takıp atmos, truehd, dtsx gibi formatları sorunsuz oynatabiliyor mu ?
  • Phantom7 P kullanıcısına yanıt
    Nazik tesekkurunuz icin ben tesekkur ederim. Umarim faydasi dokunur.

Saygilarimla.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • maliman kullanıcısına yanıt
    Stabil ise ki ttnet fiberde mümkün değil atmos ve hdr için yeter ama adam gibi dolby vision interneti sömürüyor 50 ve üstü lazım yoksa çamur gibi dersiniz bu muymuş dolby vision dersiniz

Ben sdsuperboxa abone oldum 20 mbit

Sözde 50mbit fiberi taahhüt bittiği gün kapatacağım

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1 hafta önce 2300 e aldığım sony ht-x8500 soundbar vatan bilgisayarda 1799 a düşmüş. İlgilenen varsa

• sadays S kullanıcısına yanıt
    Tek başına vision kasmıyor ama vision atmos yükleme süresi ve görüntü dediğin gibi çamur. Torrentten indirip izleyecem artık. Netflixin vision ı karanlık. Amazom prime da dolby vision ın hakkını veren diziler var

• maliman kullanıcısına yanıt
    Torrentlerde dolby vision yok bildiğim kadarıyla.

• Selamlar.
    1 aydır yaklaşık R650 kullanıyorum. Oldukça memnunum.
    Sanırım arka hoparlörler olmadan biz barlarımıza ciddi haksızlık ediyoruz.
    Tek bir çubuktan surround ses vericem diye yırtıyor kendini :)
    Arka hoparlör almaya ciddi karar verdim. Tabi sorun bunu bulabilmek.
    Ara dur şimdi swa8500. Yandık :)
    Bulamazsam satıp ev sinema sistemine bile geçerim. Kırdım kafayı :)
    Şimdi ben çok fazla film izlemiyorum. Oyuna daha çok vakit ayırıyorum gibi :)
    Sadece konsol oyunlarını baz aldığımızda bu yatırımı atmossuz bir sisteme yapmakla hata mı ediyorum diye düşünüyorum. Bu konuda bir fikir alışverişine ihtiyacım var.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • bluemoon kullanıcısına yanıt
    Memnun oldugunuzu belirtip pismanlikla bitirmissiniz. Once teshis sonra tedavi dogru olan. Atmoslu sistem demek, sesinden memnun oldugunuz cihazdan daha iyisini verme garantisine sahip olmak demek degil. Siz arkaya hoparlor ariyorsunuz ve eksikligini hissettigimiz nokta burasi. Arka hoparlor bulmak zor ama imkansiz degil.

Saygilarimla.

• vatan bilgisayara Q70T ile Q800T modelleri ve diğer 2020 modeller gelmiş,bu yazdığım 2 model arasındaki farka baktığımda ikisinde de subwoofer 8" görünüyor ancak Q70T 6.2kg,Q800T ise 9.8kg,ek olarak 2019 model Q70R'ın da subwoofer 8" ve 9.8kg.Şu anda tek görünen fark bu sitede yazım yanlışı yok ise,bilgisi olan var mı?
  • eiskent E kullanıcısına yanıt
    Anlatmak istediğinizi anladım hocam. Ben hoparlör bulmaya çalışayım en iyisi :)

• bluemoon kullanıcısına yanıt
    Valla ben de cok istiyorum swa yı, ama Türkiyede yok. Yurtdısı da bu aralar pahalı. Hem de güvenemiyorum. İnşallah gelir

• gokhan051 G kullanıcısına yanıt
    Zamaninda geldi de sonrasinda devami olmadi. Lg hic getirmedi. Bu yuzden ikinci el piyasaya dusme ihtimali var ya da gecen gunlerde firumda oldugu gibi stoklarda tutan magazalar olabiliyor. Multiroom iyumlu wam hoparlorler ile secenek daha coktu ama yeni modeller sanirim bu hoparlorleri kullanamiyor.

Saygilarimla.

• Biz arkadaşa bir parti daha mal geldi ama içinden swa 8500 çıkmamış

yoksa direkt foruma rezerv yanii

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: WatchAndLearnn

Playstation 5 tanıtıldı ve her iki modelde de üstünde tip c ve USB A girişi var bu demek oluyor ki hdd takıp atmos, truehd, dtsx gibi formatları sorunsuz oynatabiliyor mu ?
    Bilen varmı ?
    Gelmeme sebebi ne olabilir sizce hem lg hem samsung icin soyluyorum. Tesekkurler

• sadays S kullanıcısına yanıt
    Aklınızda olalım hocam. Teşekkür ederiz.

• gokhan051 G kullanıcısına yanıt
    Fiyat politikalari. Saoundbardan daha pahali bir aksesuvar almak ister misiniz? Ya da bu fiyati goren konuya daha ilgisiz kisiler soundbar tercihinde bulunurlar mi? Birakin aksesuvar kitlerini, ana ses sistemleri dahi Turkiye'de 3. Hatta en geri plandadir her zaman. Daha once de bir kac kere sebeplerini kendimce aciklamistim.

Saygilarimla.

Teşekkür ederim 😊

• 
Sayfa: önceki 494495496497498
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.