Şimdi Ara

SOUNDBAR [ANA KONU] (490. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: consultant34 , consultant34 Daha Az
2 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 6 Misafir - 7 Masaüstü1 Mobil
5 sn
33.171
Cevap
468
Favori
1.631.880
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
16. Sırada  bugün en iyi #1
Sayfa: önceki 488489490491492
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: WatchAndLearnn

Yeni samsung soundbarlar sitede gözüküyor new 2020 olarak eklenmiş ama işe yarar pek bir şey yok ucuz modeller de var bayağı muhtemelen çoğu gelecektir ülkemize diye düşünüyorum. Birde uzun kubbe şeklinde bi ürün tanıtmışlar herhalde değişik bir ürün herhalde çıksın da bi bakarız ne olduğuna.
    Markalarin Tutkiye'deki disturbitorlerinin isi zor. Sonucta bu disturbitorlerin de bir satis hedefi var ve buna gore mal getirip, dogru fiyatlama ile satmalari, rakiplerinden geri kalmamalari gerekiyor. Distirbutor bugun q90 soundbari 3000tl fiyatla satarim dese kac tane satabilir? Zaten cihazin maliyeti belli, firma malettigi fiyata sat dese cihazin vergilerden dolayi minumum fiyati ile gorecegi talep, tv ve beyaz esyanin gerisinde. Turkiye'de beyaz esya satisi yazin yogun evliliklerden. Tv satisi evlilik, uluslararasi kupalar ve muhtesem cuma tarzi gunlerde tavan yapiyor. Hangi cengaver evlenirken camasir makinesinin programi az olsun aradaki farkla en ust model soundbari alallim demistir? Ben diyemedim mesela:) Kisa sozun ozu Turkiye'de tercihler farkli, disturbitorler de pazari gayet iyi taniyorlar. Forumlarda yogunlasan ses sistemi asiklarinin kat be kati disarda gezmiyor. Onlar da talebi biliyorlar.

Saygilarimla.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Katılıyorum forumlarda yazıp çizen soran arkadaşlar toplumun çok az bilinçli kesimini oluşturuyor çoğunluk böyle değil ve pazarı ve talebi bu çoğunluk belli ediyor

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Arkadaşlar 70R Soundbarı kontrol edebileceğim IOS uygulaması var mı?

• sadays S kullanıcısına yanıt
    Hocam sanırım bu soundbarın içinden çıkan kablo 2.0b değil galiba dimi? Extra satın almak lazım gibi

• Yok onu tedbiren söylüyorum çünkü herkeste aynı soundbar yok eğer netflixten atmos ses alabilirseniz görüntü de net ise 2.0dır değiştirmeye gerek yok

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • emrtkn E kullanıcısına yanıt
    Smartthings var hocam. Kumanda uzaktayken telefonla herseyi kontrol ediliyor

• quote:

Orijinalden alıntı: gokhan051

Aynı şekil mi box tan alabilir miyiz?
    Mi boxtan netflix atmos almak için kodi üzerine eklenti yüklemeniz gerekiyor.
    Bağlantı şeklinizde
    Mi box —>> soundbar —>> tv ( hdmi arc) olmalı
  • Soundbarı kurdum ama dolby atmos u ayarlayamadım sanırım? Hâlâ netflixte filmlerde hdr yazıyor sadece

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi buraxav -- 2 Haziran 2020; 22:52:21 >
  • Baglantıyı yaptım hocam. Kodiye netflix yukledim. Kablo almam lazım galiba. 2.1 düsünüyorum. İki kablo alıyom demi. Baska eksik bişey var mı? Kodide ayar falan. Kodi üzerinden harddikten atmos alınır mı bı de?

• josh-r J kullanıcısına yanıt
    Netflix için açıklamayı bulamadım da hocam? Q70r ile netflix e girdiğimde atmos yazmıyor filmlerde

• quote:

Orijinalden alıntı: buraxav

Soundbarı kurdum ama dolby atmos u ayarlayamadım sanırım? Hâlâ netflixte filmlerde hdr yazıyor sadece
    Soundbarın hdmi çıkışından tvnin arc yazan hdmi girişine bağlantı yaptıysanız

q80de arc olan hdmi girişi için ayarlar harici cihaz yoneticisinden anynet ve hdmi uhd color açık olacak

sonra ses ayarlarından digital çıkiş

dolby digital plus açik olacak onun altı daki atmos uyumluluk açık olacak

yine alamazsanız atmos ya netflix paketiniz 44 tllik 4k paket değildir ya da kablonuz kaldırmıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sadays -- 2 Haziran 2020; 23:35:31 >
  • Bu anlattığım tvnin netflixi üzerinden eğer apple tv 4kyı sounbara bagladıysanız apple tvnin ayarlarını yapamamışsınız demektir

Sanırım hepsi tamam ama hala atmos yazısı yazmıyor bi yerde bişey hatalı ama çözemedim

SOUNDBAR [ANA KONU] SOUNDBAR [ANA KONU] SOUNDBAR [ANA KONU]
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • Mesajları q80 diye düzelttim senin tv q80miş q70 yazınca soundbar gibi oldu

Bağlantın nasıl?

• Soundbar arc den onabox arc ye kurudan çıkan kabloyu çektim netflix ve youtube u tv den açıyorum

• Allah Allah atmos uyumluluğu secebiliyor musun TV'den

netflix paketin en üst mü?

seçtığin dizi atmos mu her ses atmos değil netflixte

witcher'i aç garanti olsun

• quote:

Orijinalden alıntı: dj_pAncu

Sorun çözüldü... Ama nasıl oldu bilmiyorum son 2 gündür hiçbir şey değiştirmedim, bugün tesadüfen Netflix açtığımda Atmos logosu göründü... Çocuğum olmuş gibi sevindim 😎 yardımlar ve cevaplar için tekrar teşekkür ederim herkese...

Bu arada Samsung TV 65RU7100 ve Q70r kullanıyorum. Desteklemiyor diyen arkadaşlar utanır mı bilmem 😬😇

Hocam dj_pAncu da aynı sıkıntıyı yaşamış ama nasıl çözüldüğünü kendi de anlam verememiş=)

Paket en üst

SOUNDBAR [ANA KONU]

SOUNDBAR [ANA KONU]n üst

• Ayarları attığın resimlerde Hdmi Uhd Color göremedim hdr yi öyle isimlendiriyor samsung arc olan hdmi kaçıncı ise onda hdmi uhd color açık olacak

• Açılış sırası önem arzeder bir de Netflix sinyal almalı ki sounbardan atmos olduğunu görsün yani önce soundbar sonra tv açılmalı

• 
Sayfa: önceki 488489490491492
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.