Şimdi Ara

SOUNDBAR [ANA KONU] (474. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: kimnotyze1983 Daha Az
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 5 Misafir - 5 Masaüstü1 Mobil1 iOS
5 sn
33.381
Cevap
470
Favori
1.643.871
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 472473474475476
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Resurrectionn

Bu gördüğüm en berbat uygulamalar da ilk 3 e girer.

Soundbar a 3 4 defa reset attım. 2 farklı modem 2 farklı telefon ile denedim ama lanet uygulama cihazı görüp kurmuyor. Pes ettim artık.
    al benden de bi okadar hocam.
    iphe , ipad, android tablet kaçkere reset attım hatırlamıyorum.
    bende pes yeter dedim...
  • Omega_Red kullanıcısına yanıt
    Hayır yine olmuyor. Benim denemediğim yöntem kalmadı hocam :)
  • josh-r J kullanıcısına yanıt
    Saçma sapan bir uygulama yapmışlar hocam bilmem kaç paralık cihazlar satıyorsun çoluk çocuğun yaptığı bir uygulamayı yapamamışlar valla ne diyeyim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Resurrectionn

Saçma sapan bir uygulama yapmışlar hocam bilmem kaç paralık cihazlar satıyorsun çoluk çocuğun yaptığı bir uygulamayı yapamamışlar valla ne diyeyim
    Aslında samsung'un multiroom uygulamasından çok daha stabil bir uygulama ancak niye sizlerde sorun yaşattı bilemiyorum. Ben de Sk9, Sk10 sorunsuz kuruldu. Hatta sk10y 1,5 ay hiç kullanılmadı, ilk açtığımda direk gördü yine cihazı. Telefon android. Vpn vs. yok cihazda.

Saygılarımla.
  • eiskent E kullanıcısına yanıt
    Valla ÜStadım ben 2 aydır denediklerimi söyleyeyim size bu denemelerin hepsinde soundbara reset atıldı.

1. Deneme İphone x ve Xioami modem aracılığıyla kurulum Başarısız; Wifi bağlanmıyor
    2. deneme İphone x ve Netmaster modem aracılığıyla kurulum Başarısız; Wifi bağlanmıyor
    3. Deneme Lg G2 ve Netmaster modem aracılığıyla kurulum Başarısız; Wifi bağlanmıyor
    4. Deneme Lg G2 x ve Xioami modem aracılığıyla kurulum Başarısız; Wifi bağlanmıyor
    5. Deneme İpad ve Xioami modem aracılığıyla kurulum Başarısız; Wifi bağlanmıyor

Google home ile cihaz sorunsuz kuruluyor. Ama Lg'nin lanet uygulamasında durum bu.

Saygılarımla.
  • Demir 03 D kullanıcısına yanıt
    Şu yeni kablom gelsin birde TV yi komple yan odaya taşıyacaz onu da yapalım sorun devam ederse teknik servisi çağırıcam tekrar şu tv nin one boxunu da sıfırlatacam yeni varsa ellerinde olmadı şu soundbarı dediğin gibi bi göndereyim tamir etsinler bakalım ne diyecekler cihaz açılmış demezler herhalde o kadar yetenekli teknik eleman yok ülkede o vida zımbırtılarını anlayan. Bakalım denemekte fayda var dediğin gibi eğer birkaç yüz tl felan isterse verip tamir ettiririm eğer olacaksa. Onun dışında daha pahalı isterlerse hiç vermem. Zaten dediğim gibi 3300tl ye aldım şuan piyasada 3700tl altına yok. Bir yerden kar ettik.
  • mami24 M kullanıcısına yanıt
    Evet yaptım INT yazdı kapandı sonra tekrar açtım sıfırlanmış oldu sanırsam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: RaNCeR91

Sl9y de duvara asıldiginda ki hoparlor yonunun degismesi bana gore pazarlama stratejisi.Keza duvara dikey asilabilmesi sonucu ana hoparlorler yere bakicak yani sesin dagilmasinda bence dezavantaj olur.Sl9y aldın mi duvara dikey asmak yerine bir sehpa yada unitenin ustunde kullanmak sesin odanin icinde daha akici ve dogru yayilmasini saglar gibi geliyor.Sl9y bana gore ara sap bir model ve mantikli gelen hicbir espirisi yok.Alıcaksan ya amiral model sl10y yada fiyat performans sl8y tercih edilmesini daha mantikli buluyorum.Ayrica sl8y duvara yatay olarak monte edilse bile Tv niz cok asiri ince degilse çok göze batmıyor.Tv askisi tv inceligi vs derken soundbarin duvara monte edildigindeki derinligi arada kayniyor.Tabi en guzeli guzel bir tv sehpasi veya ona benzer tarzda birseylerin ustune koymak.
    sl9y duvara monte edilen bir review izledim. atmos rezalet diyor. zaten o sesin önce yere çarpıp sonra tavandan geri sekmesine inanmak hayal. normal tavana bakan hoparlörlerde bile üstteki hoparlörü gözle görüyorsanız ses algısı da üstten değil karşıdan(bir tık üstten) mış gibi geliyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: WatchAndLearnn

Şu yeni kablom gelsin birde TV yi komple yan odaya taşıyacaz onu da yapalım sorun devam ederse teknik servisi çağırıcam tekrar şu tv nin one boxunu da sıfırlatacam yeni varsa ellerinde olmadı şu soundbarı dediğin gibi bi göndereyim tamir etsinler bakalım ne diyecekler cihaz açılmış demezler herhalde o kadar yetenekli teknik eleman yok ülkede o vida zımbırtılarını anlayan. Bakalım denemekte fayda var dediğin gibi eğer birkaç yüz tl felan isterse verip tamir ettiririm eğer olacaksa. Onun dışında daha pahalı isterlerse hiç vermem. Zaten dediğim gibi 3300tl ye aldım şuan piyasada 3700tl altına yok. Bir yerden kar ettik.
    hocam başka tv'de denediniz mi? sorunun kaynağını bulmak lazım.
    tv'nizin yazılımı güncel mi?
    soundbar yazılımı güncel mi?
    başka tvde deneme imkanınız yoksa bilgisayardan hdmi in bağlayıp arc ile tv'ye bağlamayı deneyin. sorun çözülüyorsa tv ile ilgili bir sorun vardır.
    eğer güncel ve başka tv'de de yapıyorsa, güç adaptörünü kontrol etmek gerekir.
    eğer onda da sorun yoksa cihazın içinde soğuk lehim benzeri bir durum olabilir. bunu da herhangi bir amfi tamircisi rahatlıkla halleder.

• Soundbar'a reset attığımızda önceden eşleştirilmiş Bluetooth aygıtlarını unutması gerekmez mi? Samsung'da init yazısını görmeme rağmen cihaz önceden tanıttığım bilgisayar ve telefonla bağlantı kurabiliyor :) bu reset işi beni tatmin etmedi.
    Bir de bilgisayarı açar açmaz Bluetooth soundbar'a bağlanıyor otomatik olarak, bunu nasıl önlerim? Geçen tv izliyordum, bilgisayar da güncelleme yapmış kapanıp açılmış, bir baktım tv'yi bırakıp bilgisayara bağlanmış alet :)
    Bluetooth power off modunda kullanıyorum genelde. Belki o açık kalmıştır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • YT kullanıcısına yanıt
    BT READY ve BT PAIRNG arasındaki fark nedir?
    • BT READY : Bu modda önceden bağlanmış televizyonlar için arama yapabilir veya önceden bağlanmış mobil cihazları Soundbar’a bağlayabilirsiniz.
    • BT PAIRING : Bu modda yeni bir cihazı Soundbar’a bağlayabilirsiniz. (Soundbar “BT” modundayken, uzaktan kumandadaki. PAIR düğmesine basın veya Soundbar’ın sağ tarafındaki (Kaynak) düğmesine 5 saniyeden uzun basılı tutun.)

Daha önce eşleştirdiğiniz cihaz Bluetooth açtığında otomatik olarak cihaza bağlanır. Bu cihazın kendi özelliği.

Tv nin otomatik bağlanmasını engelleyebiliyorsun ancak diğer cihazlarda kapatamıyorsun diye biliyorum. Bunun tek çözümü eşleştirdiğin cihazdan eşleştirmeyi kaldırmak ve cihazı bt pairing modunda almamak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mami24 -- 18 Mayıs 2020; 20:58:11 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mami24

BT READY ve BT PAIRNG arasındaki fark nedir?
    • BT READY : Bu modda önceden bağlanmış televizyonlar için arama yapabilir veya önceden bağlanmış mobil cihazları Soundbar’a bağlayabilirsiniz.
    • BT PAIRING : Bu modda yeni bir cihazı Soundbar’a bağlayabilirsiniz. (Soundbar “BT” modundayken, uzaktan kumandadaki. PAIR düğmesine basın veya Soundbar’ın sağ tarafındaki (Kaynak) düğmesine 5 saniyeden uzun basılı tutun.)

Daha önce eşleştirdiğiniz cihaz Bluetooth açtığında otomatik olarak cihaza bağlanır. Bu cihazın kendi özelliği.

Tv nin otomatik bağlanmasını engelleyebiliyorsun ancak diğer cihazlarda kapatamıyorsun diye biliyorum. Bunun tek çözümü eşleştirdiğin cihazdan eşleştirmeyi kaldırmak ve cihazı bt pairing modunda almamak.
    Cihazı kaldırmak da istemiyorum. O zaman da devamlı eşleştirme yapmam lazım soundbar'ı pairing moduna alıp. Telefonda sıkıntı olmuyor, ben telefonla bağlanmazsam bağlanmıyor durup dururken. Bilgisayar biraz hevesli. Neyse sorun değil, eşleştirmeyi kaldırırım en kötü. Zaten bilgisayardan bağlanmıyorum soundbar'a, deneme amaçlı eşleştirmiştim.

• arka hoparlörler için ayak kullanan var mı? bu konuda önerilerinizi almak isterim...
  • Ben hala aşağıdadır yazdığım lg WiFi speaker uygulamasında ayarlar kısmında görmeye çözüm bulamadım. Sanırım tam anlatamadım. Ben bağlantı kuruyorum gerek WiFi gerek bt. Google home üzerinden de uygulama üzerinden de. Sadece ayarlar kısmına giremiyorum. Birol fonksiyon orada olduğunu düşünürsek ayarlar kısmı boş görünüyor. Bu sorunu yaşayanlar var mı?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Samsung 55nu8000 tv, HW-N650 + swa-8500s soundbar kullanıyorum.
    Hdmi arc bağlantısında son 2 haftadır orta hoparlorlerden daha az ses geldiğini farkettim.
    Hdmi arc ile 5.1 filmlerde orta kanaldan ses gelmekte fakat soundbarın toplam ses seviyesi daha az geliyor, bağlantı türünü bluetooth'a çevirince bu sefer soundbarın toplam ses seviyesi yükseliyor fakat bu sefer de orta kanaldan ses gelmemeye başlıyor. Böyle bir sorun yaşayan veya sorunun ne ile ilgili olduğu ile bilgisi/tahmini olan var mıdır?
  • dj_pAncu D kullanıcısına yanıt
    https://urun.n11.com/aksesuar/sonorous-sp-300-hoparlor-ayaklari-P66188452

ben bunu kullanıyorum, tavsiye ederim.
  • BigSyke kullanıcısına yanıt
    5.1 kanal kaydedilmiş filmlerde ses düzeyi düşebilir. Bu filmin nasıl kaydedildiği ve nasıl aktarılmak istendiği ile ilgili bir durum. 5kanal 2 kanala düşürüldüğünde cihaz içindeki ses işlemcileri devreye girer, kendi parametresine göre sesleri ayarlar. PCM ses aktarımlarında yine cihazın dsp kodlamalarına göre cihazınızın hoparlörleri kullanılır. Burada seçtiğiniz, movie, music gibi ses ayarlarını değiştirdiğinizde merkez hopalörden ses gelme ihtimali olabilir. Ayrıca merkez kanal ses yükseklik ayarı ile (muhtemelen vardır) ince ayar yapabilirsiniz. Film kaynakları değiştiği için ayarlar sürekli değiştirilebilir. Cihazınız doğru çalışıyor bana göre.

Saygılarımla.
  • Resurrectionn R kullanıcısına yanıt
    Modemin UPnP özelliği açık mıydı

• eiskent E kullanıcısına yanıt
    Ben 3. Resetten sonra eskiden speaker uygulaması mı varmış deyip geçtim 😀😀😀

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • JoDeep7 J kullanıcısına yanıt
    Açıktı hocam
  • 
Sayfa: önceki 472473474475476
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.