Şimdi Ara

SOUNDBAR [ANA KONU] (396. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
33.395
Cevap
470
Favori
1.644.411
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
91. Sırada  bugün en iyi #11
Sayfa: önceki 394395396397398
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: eiskent

Uzun sure Soundbar kullandiktan sonra avr'ye gectim.

Saygilarimla.
    Artısı eksisi nedir paylaşır mısınız?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ramualda

Merhabalar, yeni ev kuruyoruz. Soundbar tavsiyesi isteyeceğim. Fiyatı 2000'leri geçmezse çok iyi olur.

Televizyonumuz; Philips The One 65"pus7304
    TV'NİN LİNKİ

Bir model dikkatimi çekti. Bu nasıldır? https://www.mediamarkt.com.tr/tr/product/_sony-ht-rt4-5-1-kanal-600w-ger%C3%A7ek-surround-bluetooth-nfc-soundbar-1175420.html
    LG SL8Y 4K Pass-Through
    https://www.hepsiburada.com/lg-sl8y-dolby-atmos-dts-x-4k-pass-through-soundbar-p-HBV00000ODRQG?magaza=Hepsiburada

Soundbar Bağlantı ve Dikkat edilmesi gerekenler:
    https://www.youtube.com/watch?v=eZXQ_cIwj3c&t=441s

• Dae-su Oh D kullanıcısına yanıt
    Daha once ses sistemi deneyiminiz yoksa soundbar gayet yeterli. Be ses dunyasina ilgi duymaya basladigimda daha dogrusu maddi guce ulastigimda soundbar veya turevi kablosuz sistemler yoktu. Mecburen anfili ve bol hoparlorlu sistemlerle tanistim. Sonrasinda ev durumu, yerlesim ve kablosuz cozumler nedeni ile soundbarlarla yoluma devam ettim ancak anfilerin de artik kablosuz cozumler sunabilmesi, kendi acimdan evden gecen kablolarin ve hoparlor konumlarinin sorun teskil wtmeyecek olmasi dolayisi ile tekrar anfili 7.1.4 bir sistem kurdum. Tabi ki buyul hoparlorler demek isin icinde muzik de var demek oluyor. Anfiler bu noktada soundbarlardan daha iyinis cikariyor ama ust seviye bir amfi almak lazim. Fiyat olarak soundbarlar cok iyi bir alternatif. Benimki ise biraz degisim durtusuydu.

Saygilarimla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eiskent -- 24 Şubat 2020; 19:39:36 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MonkeyShoulder

Video, Dolby Truehd olursa 18mbps, dolby digital plus olursa 3mbps olur q70 iki formatıda çözer.

Alıntıları Göster
    Peki mu9000 tv nin kendi netflixinden Q70R ses sistemi ile dolby digital plus ile film veya dizi izlersek te 3mbps ses mi alıyoruz bu sorunun cevabını merak ediyorum.Normal dolby digitalden çok daha kaliteli mi dolby digital plus olan versiyonu. Netflix için özellikle. Yani plus olan 3mbps normal dolby digital kaç ?

Saygılar.
  • Bu arada lg sl9y mi almalıyım yoksa q70 mi hangisi daha iyi film ve dizilerde. Birde oyun olarak kullanıcam ps5 te alacağım çıktıktan sonra. Ses berrak ve net olsun atmosu iyi hissettirsin ve basları tok ve derinden gelsin koltuklar titresin böyle. Müzik performansı çok olmasada olur genel olarak film dizi ve ps5 ten oyun olarak kullanıcağım.
  • ahtapok A kullanıcısına yanıt
    Kentpark avm içindeki mediamarkt da ve sony shopta.

• quote:

Orijinalden alıntı: WatchAndLearnn

Peki mu9000 tv nin kendi netflixinden Q70R ses sistemi ile dolby digital plus ile film veya dizi izlersek te 3mbps ses mi alıyoruz bu sorunun cevabını merak ediyorum.Normal dolby digitalden çok daha kaliteli mi dolby digital plus olan versiyonu. Netflix için özellikle. Yani plus olan 3mbps normal dolby digital kaç ?

Saygılar.

Alıntıları Göster
    https://tr.wikipedia.org/wiki/Dolby_Digital

Yukarıdaki linkte "Medya formatlarında paketlenmiş Dolby teknolojileri" başlığı altında ayrıntılar var, DVD ve BluRay Disklerde Dolby TrueHd ve Dolby Digital Plus sesleri tam olarak alabilirsiniz, Netflix gibi stream yapan servislerde bu kısıtlanıyor, örneğin Netflix 768kbps olarak dolby digital plus yayın yapıyor. Dolby Digital max 5.1 kanala kadar Dolby Digital Plus 7.1 Dolby TrueHd 7.1 ve 8 kanala kadar sesleri destekliyor.

• Arkadaşlar benim de bir sorum olacak. Sizler gibi yeni nesil akıllı televizyonum yok şu anda. Samsung Led tv kullanıyorum. Özelliklerinde Dolby Digital Plus, DTS ve SRS Trusurround var diyor. Birde digitürk kullanıcısıyım 9505/06 kutu var. Mevcut durumda hangi soundbar sistemini alsam max performans alırım yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

• quote:

Bu arada lg sl9y mi almalıyım yoksa q70 mi hangisi daha iyi film ve dizilerde. Birde oyun olarak kullanıcam ps5 te alacağım çıktıktan sonra. Ses berrak ve net olsun atmosu iyi hissettirsin ve basları tok ve derinden gelsin koltuklar titresin böyle. Müzik performansı çok olmasada olur genel olarak film dizi ve ps5 ten oyun olarak kullanıcağım.
    İkisi arasında çok fark yok, fiyat olarak var :)

Q70 (3.1.2) 3.700 TL
    SL9 (4.1.2) 2.500 TL
    SL8 (3.1.2) 1.850 TL

Önemli olan arka speakerlar, LG lerin satısı TR de yok, samsung var mı bilmiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: CERKEZ4

Arkadaşlar benim de bir sorum olacak. Sizler gibi yeni nesil akıllı televizyonum yok şu anda. Samsung Led tv kullanıyorum. Özelliklerinde Dolby Digital Plus, DTS ve SRS Trusurround var diyor. Birde digitürk kullanıcısıyım 9505/06 kutu var. Mevcut durumda hangi soundbar sistemini alsam max performans alırım yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.
    Apple TV 4k 5.nesil veya nvidia shield tv 2019 veya nvidia shield pro tv 2019 almalısın bu aldıgın tv box ları 4K pass-through yapan bir soundbar a bağlamalısın böylece tüm sesleri soundbar dan alırsın aldıgın soundbar da tüm sesleri destekleyip desteklemediğini kontrol etmelisin. Örnek LG SL, 8, 9, 10 soundbarlar.
  • Arkadaşlar merhaba. Dts desteklemeyen TV ve dts destekli soundbar ile ilgili uzmanlık sorum var. İlgili konuda cevabınızi alabilir miyiz? Bir çok insan için faydalı bir cevap olacaktır.

https://forum.donanimhaber.com/samsung-tv-dts-sound-bar--142038772#142163743

• quote:

İkisi arasında çok fark yok, fiyat olarak var :)

Q70 (3.1.2) 3.700 TL
    SL9 (4.1.2) 2.500 TL
    SL8 (3.1.2) 1.850 TL

Önemli olan arka speakerlar, LG lerin satısı TR de yok, samsung var mı bilmiyorum.

Alıntıları Göster
    4.1.2 ne kadar faydalı olacakki ? 5.1 lik olsa o zaman okey de 4.1 kanal pek bişi farketmez yani nasıl bölecek o sesleri ? Ben şuan ms 650 kullanıyorum 3.1 kanal orta kanal sağ ve sol kanal. 4.1 de olsa nasıl olacak pek fark etmez bence. 3.1.2 olan Q70 çok daha kaliteli gelecek sesleri bence öyle tahmin ediyorum hem swa 8500 alırsak 5.1.2 olacak zaten destekleyecek arka kanalları. Ben Q70 düşünüyorum yazın ama Bass olarak SL9 mu yoksa Q70 mi daha iyi film performansı acaba onu öğrenmek istiyorum birde dolby atmos hangisinde daha iyi.

• quote:

https://tr.wikipedia.org/wiki/Dolby_Digital

Yukarıdaki linkte "Medya formatlarında paketlenmiş Dolby teknolojileri" başlığı altında ayrıntılar var, DVD ve BluRay Disklerde Dolby TrueHd ve Dolby Digital Plus sesleri tam olarak alabilirsiniz, Netflix gibi stream yapan servislerde bu kısıtlanıyor, örneğin Netflix 768kbps olarak dolby digital plus yayın yapıyor. Dolby Digital max 5.1 kanala kadar Dolby Digital Plus 7.1 Dolby TrueHd 7.1 ve 8 kanala kadar sesleri destekliyor.

Alıntıları Göster
    Dolby digital HD DVD max 3 megabit derken dolby digital plus 1.7 megabit diyor blurayda. Burada bluray disk okuyucu mu arttırıyor performansı ?

• OnderT O kullanıcısına yanıt
    Dts film hangi kaynaktan izlenecek?

• CERKEZ4 C kullanıcısına yanıt
    Digiturk kutulari uzerinden dolby digitai tv'ye oradan da soundbara tasirsiniz. Ancak 4 ya da 5 kanal zaten dolby digitall yayin yapiyor digiturkte. Piyasadaki tum soundbarlar isinizi gorur.

Saygilarimla.

• quote:

4.1.2 ne kadar faydalı olacakki ? 5.1 lik olsa o zaman okey de 4.1 kanal pek bişi farketmez yani nasıl bölecek o sesleri ? Ben şuan ms 650 kullanıyorum 3.1 kanal orta kanal sağ ve sol kanal. 4.1 de olsa nasıl olacak pek fark etmez bence. 3.1.2 olan Q70 çok daha kaliteli gelecek sesleri bence öyle tahmin ediyorum hem swa 8500 alırsak 5.1.2 olacak zaten destekleyecek arka kanalları. Ben Q70 düşünüyorum yazın ama Bass olarak SL9 mu yoksa Q70 mi daha iyi film performansı acaba onu öğrenmek istiyorum birde dolby atmos hangisinde daha iyi.

Alıntıları Göster
    Canlı olarak dinlemeden birsey diyemem burada karşılaştırmaları var inceleyebilirsiniz,
    https://www.rtings.com/soundbar/tools/compare/samsung-hw-q70r-vs-lg-sl10yg/871/875

SL9 yerine Sl10 ile karşılaştırlmış, SL9 yok.

Ben fiyat performans olarak baktım, bu yuzden SL8 en iyisi olduguna karar verip aldım.

• WatchAndLearnn kullanıcısına yanıt
    Samsung ust hoparlorlerinde yonlendirme teknolojisine cok guveniyor. Q70 3.1.2 ile daha basarili sonuc verecektir. Samsung baslari da iyidir.

• quote:

Dolby digital HD DVD max 3 megabit derken dolby digital plus 1.7 megabit diyor blurayda. Burada bluray disk okuyucu mu arttırıyor performansı ?

Alıntıları Göster
    Bluray diskler yüksek kapasitede diskler bu yuzden dolby truehd formatında sesler var 18mbps kadar sesleri alıyorsunuz.
  • Arkadaşlar merhaba bu sistemi bir inceleyebilir miyiz?Q70 den iyimidir bu?
    Birde Q80 5.1.2 channel mış ama onu bulamadım.

https://www.samsung.com/tr/audio-video/blu-ray-home-entertainement-system-j7750w/

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: eiskent

Samsung ust hoparlorlerinde yonlendirme teknolojisine cok guveniyor. Q70 3.1.2 ile daha basarili sonuc verecektir. Samsung baslari da iyidir.
    Katiliyorum, lg sj4 de 200 watlik woofer varken, q70 180 watla daha derin ve guzel bir bas veriyor. Ayrica tizler de daha guzel

• 
Sayfa: önceki 394395396397398
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.