Şimdi Ara

SOUNDBAR [ANA KONU] (371. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: barisyeter Daha Az
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü2 Mobil1 Android
5 sn
33.381
Cevap
470
Favori
1.643.856
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 369370371372373
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Digiturkun alicilarinda sorun yaratabiliyor. Bu konuda daha once de sikayetler olusmustu.

Butun girisleri tv'ye yapin. Tv arc ile soundbar arc baglantisi yapin en son.

Saygilarimla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eiskent -- 18 Ocak 2020; 15:9:29 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • khaos kullanıcısına yanıt
    O zaman @guguk'un dedigi gibi rear ayarlari kontrol edilmeli. Sonrasinda eger netflix varsa gercek 5.1 sesi standart moda alip deneyin isterseniz.

Saygilarimla.

• eiskent E kullanıcısına yanıt
    evet dediginiz gibi yapiyorum baglantilari ama yine sorun devam ediyor. muhtemelen dediginiz gibi digiturkle alakali bir sorun, cunku sadece tv arkasindaki digiturk hdmi kablosunu cikarip takinca yine ses gelmeye basliyor otomatik olarak

• Sevgili arkadaşlar,

58pus7304 tv sahibim amacım kule tipiydi hep ama artık güncel model olmadığı için vazgeçtim soundbar bakıyorum.

İstediğim lg sk10 y ama jbl in jbl bar 5.1 510w (4500 tl) kafamı karıştıyor. Jbl de baktığımda altmos dolby filan yazmıyor anlamadığım neden pahalı o zaman ve çok yorumu var diğer sitelerde. Surrond sistemi lg kadar başarılı mı?

Ayrıca sk10y yanına spk8 almayı düşünüyorum yurtdışından ama bir arkadaşım yanıtlar mı bavula sığar mı rahatca çok büyük ve ağırmıdır?

Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi juckrusel -- 19 Ocak 2020; 0:55:9 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: khaos

Üstad ben çevresel sesi tamamlama konusunda yetersizler demek istedim zaten.
    Sony zf9 performansı merak ediyorum açıkcası denk gelemedim pek fidelio b5 kullanıyorum surround hoparlörler sinema modunda ön kanalların 10/1 dip sesi vererek çevresel sesi üretiyor, sahneye göre sesi seçerek ön plana çıkarıyorlar (araç, silah, müzik, arka plan konuşmalar vb) dolayısı ile her daim yüksek ses gelmemesi zayıflık hissi oluşturabilir bir çok kişi de ancak bu normaldir.

Size sormak istediğim fidelio b5, jbl bar 5.1 gibi ayrılabilir uyduları olan barlar ya da samsung lg arka kite sahip modelleri denediniz de buna göre mi zayıf dediniz ya da hangisine göre daha yetersiz geldi görüşünüzü öğrenebilir miyim ?

• sk10y bayağı büyük beyler almayı düşünenler ölçulerine baksın medimarktta gördüm dev gibi diğerlerinin 2 katı

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • sadays S kullanıcısına yanıt
    Olcu olarak 65" tv'lere denk geliyor.

Saygilarimla.

• quote:

Orijinalden alıntı: sadays

sk10y bayağı büyük beyler almayı düşünenler ölçulerine baksın medimarktta gördüm dev gibi diğerlerinin 2 katı
    9 serisileriyle arasında 20-25 cm var hocam
    sl9y 122 cm sk10y 145-147 cm arası
  • quote:

Orijinalden alıntı: josh-r

9 serisileriyle arasında 20-25 cm var hocam
    sl9y 122 cm sk10y 145-147 cm arası

Alıntıları Göster
    Sky10y saundbaar 160 cm buyu var 65" TV nin önünü komple kaplıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: tema59

Sky10y saundbaar 160 cm buyu var 65" TV nin önünü komple kaplıyor

Alıntıları Göster
    bence bir yanlışınız var hocam
    biri video çekmişti ölçüp ordan aklımda 144-147 cm arası kaldı.

sk10y ölçüleri :
    Soundbar: 57.7 x 2.4 x 5.8" / 146.6 x 6.1 x 14.7 cm
    Subwoofer: 8.7 x 15.4 x 12.3" / 22.1 x 39.1 x 31.2 cm

elinde olan biri ölçüp yazar tam olarak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: josh-r

bence bir yanlışınız var hocam
    biri video çekmişti ölçüp ordan aklımda 144-147 cm arası kaldı.

sk10y ölçüleri :
    Soundbar: 57.7 x 2.4 x 5.8" / 146.6 x 6.1 x 14.7 cm
    Subwoofer: 8.7 x 15.4 x 12.3" / 22.1 x 39.1 x 31.2 cm

elinde olan biri ölçüp yazar tam olarak.

Alıntıları Göster
    Yaklaşık iki ay sky10y saundbaar kullandım yanlış hatırlıyor olabilirim aklımda öyle kalmıştı

• Merhaba
    LG 55EG910V oled tv kullanıyorum, evde olduğum zamanlar genelde playstation oynuyorum ve dizi izliyorum. Dizileri internetten değilde torrent ile indirip izlemeyi tercih ediyorum. Bu haftada iş yerinden 4 kişi ile netflix üyeliği başlattım, sizce f/p olarak hangi model veya modeller düşünmeliyim.

• mentalform M kullanıcısına yanıt
    logitech z906 kullanan bir arkadaşta izlediğim içeriklerde arka sesler çok daha doyurucuydu.Benim aslında söylemek istediğim arka uydu hoparlörlerin soundbar ı dengeleyemediği
  • quote:

Orijinalden alıntı: khaos

logitech z906 kullanan bir arkadaşta izlediğim içeriklerde arka sesler çok daha doyurucuydu.Benim aslında söylemek istediğim arka uydu hoparlörlerin soundbar ı dengeleyemediği
    Düşündüğüm gibi kablolu bir sistemle karşılaştırmışsınız güçleri farklı olması ayrı bir durum ama burada asıl farkı oluşturan rearların ses gücü ayrı ayarlanabilmesi lazım sanırım eksiklik bundan kaynaklandı.

Fidelip b5 ve jbl bar 5.1 de rearların ses oranı artırılabiliyor ben hiç max da kullanmadım front ağırlık ses ile efectin gerektirdiğinde arkaların yükselmesi benim için çok daha tatmin edici. Ayrıca ses modları bu ağırlığı tamamen değiştiriyor sinema modunda üstre yazdığım gibi ancak farklı modlarda arkalar önler kadar katılıypr ses gücüne bu açıdan ayarlarını kurcaladınız mı zf9 un ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mentalform -- 19 Ocak 2020; 22:33:24 >

• jbl bar 2.1 ile samsung R650 arasında kaldım,
    samsung 3.1 olmasına karşın daha ucuz ses de daha guçlü
    kullanacağım TV 55Q60RAT, kullanım amacım cep ten radyo ve muzık dınlemek BT ile
    filmlerde netflix vb guzüel bir ses alabilmek.
    JBl tizleri ve detay sesleri daha iyi veriyor gibi geldi, bu arada R650 de fena gelmedi bana.
    bu cihazları kullanan arkadaşların veya bilenlerin yardımcı olmasını rica ederim.
  • oskrl O kullanıcısına yanıt
    Hdmi out ile tv ye(hdmi arc girişine ) bağladığınız soundbarın hdmi 1 yani hdmi in girişine taktığınız digitürkün görüntü vermesini istiyorsanız. 1, tv yi hdmi arc girişine 2, soundbarın kumandasından ya da üstündeki tuştan uygun olan hdmi in ya da hdmi 1 girişine getirmeniz gerekiyor. Görüntü ve seste sorun yaşamayacaksınız. Soundbarın hdmi arc kaynağı tv den gelen ses kaynağını alır görüntü kaynağı tv ye ayrı hdmi girişinden bağlanmalıdır.

• grcim G kullanıcısına yanıt
    Jbl 3.1 kullanıyorum
    En önemli avantajı 3 adet hdmi girişine olanak vermesi digitürk Apple TV ve PlayStationı soundbar vasıtasıyla bağladım ses daha tatmin edici geldi.
    Muhtemelen 2.1 de de böyledir.
    Evet belki bir atmos yok ama yine de evi titreten ve sizi içine alan sesler izlediğinizin sizin üzerinizde bıraktığı etkiyi arttırıyor. Kbl 3.1 i LG sk10y ile kıyaslamıştım Bluetooth vasıtasıyla müzik açtım. her ne kadar atmos desteği olsa da sesteki detayların jbl de daha belirgin olduğunu hissetmiştim.

• juckrusel J kullanıcısına yanıt
    JBL 5.1 dolby atmos desteklemiyor ve çevresel hoparlörler sisteme dahil, merkezi soundbardan ayrılarak surround ses alınabiliyor. Sk10Y için sizin de bahsettiğiniz gibi spk8 almanız gerekecek. spk8 boyutsal olarak kabin tipi bavula rahat sığıyor ama kutusundan çıkarılması gerekiyor.
  • since kullanıcısına yanıt
    Hocam Dolby Atmos ve DTS:X desteklenmiyor ya, sonradan media player cihazıyla bu özelliği kazandıramaz mıyız? Şimdiki filmlerin bir çoğu Dolby Atmos çıkıyor, bu filmleri format desteklemiyor diye oynatamayacaksam çok kötü değil mi?
  • her media player cok kanallı pcm göndermez bu durumda yine dts x veya dolby atmos dolby digital veya dts olarak çalınır soundbarda

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 369370371372373
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.