Şimdi Ara

SOUNDBAR, ARTILARI VE EKSİLERİYLE

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
10.209
Cevap
192
Favori
598.691
Tıklama
Giriş
    24 Mesaj
    LG 65SM9010 tv sahibi olarak bir süredir LG soundbar bakıyorum. Belirtmek istediğim konu LG Türkiye’nin uzun süredir resmi web sitesinde tanıtımını yaptığı soundbar’ları düzgün bir şekilde tedarik edemiyor olması. Özellikle bu konuda birçok kişinin bileceği üzere SPK8-S rear speaker eklentisinin soundbar’lar için genişletilebilir özelliğinin vurgulandığı bir pazarlama aracı olarak kullanılmasına rağmen hiçbir şekilde Türkiye’de satışının olmaması bu konuya bir örnek. SPK8-S’yi geçelim, dünyanın birçok yerinde satışı devam eden ve Dolby Atmos’a ek olarak DTS:X desteğinin ve Meridian teknolojisinin geldiği (ne kadar ihtiyaç olduğu veya fiyatları ayrı bir konu) SL serisinin LG TR websitesinde uzun süredir tanıtımı olmasına rağmen satışı çok kısıtlı. Sanırım forumda SL serisi satın alan arkadaşlar var, hepsiburadada SL9 görünüyor ancak LG Türkiye sitesinde bununla ilgili herhangi bir yönlendirme yok, bayilerde stok görünmüyor, online satış da yok görünüyor. Önümüzdeki hafta LG 2020 model soundbar’ları tanıtacak ancak LG Türkiye bir önceki modeli ve tanıtımını yaptığı ürünleri bile doğru düzgün pazarlayıp tedarik edemiyor. Konuyla ilgili LG’ye bir mail göndermiştim, ilgilenenler olursa geri dönüşleri buraya yazarım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yarbay
    4258 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: quantizZ

LG 65SM9010 tv sahibi olarak bir süredir LG soundbar bakıyorum. Belirtmek istediğim konu LG Türkiye’nin uzun süredir resmi web sitesinde tanıtımını yaptığı soundbar’ları düzgün bir şekilde tedarik edemiyor olması. Özellikle bu konuda birçok kişinin bileceği üzere SPK8-S rear speaker eklentisinin soundbar’lar için genişletilebilir özelliğinin vurgulandığı bir pazarlama aracı olarak kullanılmasına rağmen hiçbir şekilde Türkiye’de satışının olmaması bu konuya bir örnek. SPK8-S’yi geçelim, dünyanın birçok yerinde satışı devam eden ve Dolby Atmos’a ek olarak DTS:X desteğinin ve Meridian teknolojisinin geldiği (ne kadar ihtiyaç olduğu veya fiyatları ayrı bir konu) SL serisinin LG TR websitesinde uzun süredir tanıtımı olmasına rağmen satışı çok kısıtlı. Sanırım forumda SL serisi satın alan arkadaşlar var, hepsiburadada SL9 görünüyor ancak LG Türkiye sitesinde bununla ilgili herhangi bir yönlendirme yok, bayilerde stok görünmüyor, online satış da yok görünüyor. Önümüzdeki hafta LG 2020 model soundbar’ları tanıtacak ancak LG Türkiye bir önceki modeli ve tanıtımını yaptığı ürünleri bile doğru düzgün pazarlayıp tedarik edemiyor. Konuyla ilgili LG’ye bir mail göndermiştim, ilgilenenler olursa geri dönüşleri buraya yazarım.
    hocam sl serisi şuan sl9 olarak hepsi burada da var bitek.
    sipariş ettim geçen hafta izmire ulaştı horoz lojistik aktarma merkezine 6 ocak teslim görünüyor.
    yeni yıl yeni vergiler ve yurtdışından gelen cihazlara yeni gümrük fiyatlarıyla fiyatların iyice yükseleceği için sipariş ettim.
    bakalım nasıl sonuçlar alacağım.
    |
    |

• Çavuş
    95 Mesaj

Ben de aynı konuyla alakalı Lg Turkiyeye attığım mailime gelen cevaptan memnun kalmayarak Lg Globale mail atmıştım geçtiğimiz hafta lakin 2.mailime henüz cevap gelmedi. Olacak iş değil talep var arz yok. Adamlar oluşan talebe ürün arz etmiyor ısrarla. Gerekirse sadece online mağazada satın ama yok.

|
    |
    quantizZ kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

LG TR’den aşağıdaki şekilde cevap geldi. Resmen yeni soundbar’ları tedarik edemiyorlar. Büyük bir rezalet.

“ Belirtmiş olduğunuz ürünlerin satışı ile ilgili net bir bilgi ve tarih bulunmamaktadır. “ -LG TR

|
    |
    Bahsedilenler: josh-r , Beyazhu kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Lg Tr umutsuz vaka malesef daha üst mercilere yazmak lazım.

|
    |
    quantizZ kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Lg sk9y ilc ciktiginda spk8 icin ben de lg'ye yazmistim. Durum umutsuz olunca amerikadan istedik, ustune de dolandirildik. Firmanin iade yapmasini bekliyoruz hala. Ancak Lg'ye yine de cok laf soylemek istemiyorum. 1000£, 1000€ fiyatla satilan sk10y cihazi Turkiye'de 2200-3500TL fiyatla diger ulkelere gire bedavaya sattilar. Spk8'i yurtdusindan 1300tl'ye temin ediliyor. 1000tl desek, Lg bunu 800tl civari vermeliydi ki 1800-2600tl fiyatla satilan sk9y'nin yaninda fiyati yuksek kalmasin. Bu fiyat ayarlamasi belki olmadi. Samsung uzun sure once birakti amiral gemisi modelleri getirmeyi. Bir iki parti surround getirdi, onlarin da devami gelmedi.

Ulkemiz tv ve telefon haric elektronik pazarinda vasat. Alim gucu yeten insan dahi bu iki urun disindaki grupla ilgilenmiyor. Geliri dusuk olan icin ses sistemi luks tuketime giriyor. Burada biz yazinca kalabalik gibi duruyoruz ama satilan tv ile ses sistemi mukayese edilse rakamlar cok komik olacaktir. Lg'nin de Turkiye pazarinda bir cok magazasini kapattigini gorduk gecmis yillarda. Telefon satislari zaten iyi degil. Onlar da tv ile pazarda kendilerine yol aciyorlar. Ses sistemlerini uygun fiyata sarmasalardi ya da jbl ile ayni fiyata verselerdi su anda lg icin herkes koreliden is cikmaz yorumlari yapacakti cunki denemeyecektik bile.

Saygilarimla.

AVR Yamaha : Rx-A2080Front : Yamaha Ns-F150Center : Pioneer S31cSurround : Pioneer S31Surround Back Rear Atmos: Pioneer SP-BS22AFront Atmos : Sony SSCSE Subwoofer1 : Sony SaCS9Subwoofer2 : Pioneer Sw110s

• Yarbay
    2190 Mesaj
    Merhabalar. Soundbarıma Dolby Atmos, DTS:X ses iletememe sorunum var.

TV: Samsung Q70R
    Soundbar: Samsung Harman Kardon HW-Q70R

Soundbar 3.1.2 kanal Dolby Atmos ve DTS:X destekli ve aynı zamanda üzerindeki HDMI girişi ile 4K HDR 10 bit görüntü aktarımı yapabiliyor.
    https://www.rtings.com/soundbar/reviews/samsung/hw-q70r
    https://www.samsung.com/tr/audio-video/soundbar-hw-q70r

TV de 4K HDR 10 bir görüntü desteği var. Dolby Atmos, DTS:X desteği Dolby Digital Plus ile ve üzerindeki uygulamalar ile yapabiliyor(Netflix, vs) ve doğrudan passthrough ile soundbara iletmiyor.Ben TV'ye 2160p.BluRay.REMUX.HEVC.DTS-HD.MA.TrueHD.7.1.Atmos formatlı filmi depolama birimi bağladığımda ses alamıyorum.
    https://www.rtings.com/tv/reviews/samsung/q70-q70r-qled
    https://www.samsung.com/tr/tvs/qled-q70r-row/QE65Q70RATXTK/#specs

Bu kullanım senaryosu için internette araştırdığımda Soundbara yukarıdaki formatları destekli Bluray Player ya da Medya Player bağlamam gerekiyor.
    Örneğin Sony UBP-X800 ve Samsung UBD-M9500 Bluray Playerlara baktım ama onlarda USB üzerinden MKV formatlı filmlerdeki Dolby Atmos, DTS:X formatlı sesi aktaramıyormuş.
    https://www.google.com.tr/search?client=opera&q=sony+x800+mkv+atmos&sourceid=opera&ie=UTF-8&oe=UTF-8
    https://www.google.com.tr/search?client=opera&q=samsung+m9500+mkv+atmos&sourceid=opera&ie=UTF-8&oe=UTF-8

Bunu Android Box lar üzerinden (Zidoo, Zappiti, Xiaomi, Beelink, Nvidia Shield, ...) yapabilir miyim, olursa hangisini tavsiye edersiniz?

Kullanım senaryom şu şekilde : Medya Playera taktığım 4K Remux Atmos DTS:X MKV filmdeki sesi ham olarak Soundbara, görüntüyü de yine kalite kaybı olmadan 4K HDR10 olarak TV'ye aktarmak.

Bağlantı şekli:
    Medya Player(4K HDR10, Dolby Atmos, DTS:X destekli) -------> HDMI -------> Soundbar -------> HDMI ARC -------> TV

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gordon01 -- 30 Aralık 2019; 20:13:19 >
    Dahili Bileşenler: Intel Core i7 4770K || Cooler Master Nepton 280L || MSI Z87 MPOWER MAX || G.Skill RipJaws 2x4GB DDR3 1866Mhz || Gigabyte GTX 1060 Xtreme Gaming 6G || Samsung 850 PRO 256GB || Seagate 1TB Barracuda || Corsair AX760i 760W || Creative Sound Blaster Z || Pioneer DVR-S21FXV DVD-RW ||3x Cooler Master JetFlo 120mm ||3x Corsair AF140 LED
    Harici Bileşenler: Corsair Obsidian 750D || Asus 23" VX239H IPS LED || Logitech G710+ || Razer Lancehead Tournament Edition || SteelSeries QcK Limited Mousepad || Edifier C2XD 53W RMS Optik || Asus RT-AC68U 1900Mbps || NetMASTER CBW-383ZN || Creative EVO ZX || Xbox One Controller + Wireless Adapter + Play &amp; Charge Kit || Lexmark MS510DN Mono Laser

• Yarbay
    4258 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: gordon01

Merhabalar. Soundbarıma Dolby Atmos, DTS:X ses iletememe sorunum var.

TV: Samsung Q70R
    Soundbar: Samsung Harman Kardon HW-Q70R

Soundbar 3.1.2 kanal Dolby Atmos ve DTS:X destekli ve aynı zamanda üzerindeki HDMI girişi ile 4K HDR 10 bit görüntü aktarımı yapabiliyor.
    https://www.rtings.com/soundbar/reviews/samsung/hw-q70r
    https://www.samsung.com/tr/audio-video/soundbar-hw-q70r

TV de 4K HDR 10 bir görüntü desteği var. Dolby Atmos, DTS:X desteği Dolby Digital Plus ile ve üzerindeki uygulamalar ile yapabiliyor(Netflix, vs) ve doğrudan passthrough ile soundbara iletmiyor.Ben TV'ye 2160p.BluRay.REMUX.HEVC.DTS-HD.MA.TrueHD.7.1.Atmos formatlı filmi depolama birimi bağladığımda ses alamıyorum.
    https://www.rtings.com/tv/reviews/samsung/q70-q70r-qled
    https://www.samsung.com/tr/tvs/qled-q70r-row/QE65Q70RATXTK/#specs

Bu kullanım senaryosu için internette araştırdığımda Soundbara yukarıdaki formatları destekli Bluray Player ya da Medya Player bağlamam gerekiyor.
    Örneğin Sony UBP-X800 ve Samsung UBD-M9500 Bluray Playerlara baktım ama onlarda USB üzerinden MKV formatlı filmlerdeki Dolby Atmos, DTS:X formatlı sesi aktaramıyormuş.
    https://www.google.com.tr/search?client=opera&q=sony+x800+mkv+atmos&sourceid=opera&ie=UTF-8&oe=UTF-8
    https://www.google.com.tr/search?client=opera&q=samsung+m9500+mkv+atmos&sourceid=opera&ie=UTF-8&oe=UTF-8

Bunu Android Box lar üzerinden (Zidoo, Zappiti, Xiaomi, Beelink, Nvidia Shield, ...) yapabilir miyim, olursa hangisini tavsiye edersiniz?

Kullanım senaryom şu şekilde : Medya Playera taktığım 4K Remux Atmos DTS:X MKV filmdeki sesi ham olarak Soundbara, görüntüyü de yine kalite kaybı olmadan 4K HDR10 olarak TV'ye aktarmak.

Bağlantı şekli:
    Medya Player(4K HDR10, Dolby Atmos, DTS:X destekli) -------> HDMI -------> Soundbar -------> HDMI ARC -------> TV
    arada kullandığın hdmi kablolarıda sistemlerine verdiğin önemi gösterip kaliteli seçip kullanırsan
    kullandığın sistemler ilettiklerini söylüyor. tamamlarsın sistemi bence.
    atmos ile dts x hdmi üzerinden aktarılıyor diye biliyorum. yanlış biliyor isem konuya hakim üstatlar var düzeltsinler lütfen.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi josh-r -- 30 Aralık 2019; 21:40:20 >

• Çavuş
    95 Mesaj

Yazdıklarında haklısın zaten f/p olmasa lg yi seçmezdik. Lakin en azından yurt dışında sattığı fiyatlardan spk8s satmalıydı, gerekirse sadece online olarak az az getirip satabilirdi. Amiral gemisi getirmemek ayrı bir olay getirdigin ürünün yardımcı ürününü getirmemek ayrı. Şurdan bi arkadaş bile 20 tane getirip 1.200tlden gitti gidiyora koysa hemen satılır kaldı ki geçtiğimiz ay amerikada 100dolardan satıldı bu ürün.

|
    |
    eiskent kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Bunun için HDMI 2.0b kablolar almayı düşünüyorum. Benim sorunum dediğim dediğim görüntü ve ses formatlarını kayıpsız biçimde almak, soundbarın bu desteğinden yararlanmak.
    Yazdığım medya oynatıcılarda en az bin liralık ürünler sonradan pişman olmak istemiyorum.
    |
    |
    josh-r kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Dahili Bileşenler: Intel Core i7 4770K || Cooler Master Nepton 280L || MSI Z87 MPOWER MAX || G.Skill RipJaws 2x4GB DDR3 1866Mhz || Gigabyte GTX 1060 Xtreme Gaming 6G || Samsung 850 PRO 256GB || Seagate 1TB Barracuda || Corsair AX760i 760W || Creative Sound Blaster Z || Pioneer DVR-S21FXV DVD-RW ||3x Cooler Master JetFlo 120mm ||3x Corsair AF140 LED
    Harici Bileşenler: Corsair Obsidian 750D || Asus 23" VX239H IPS LED || Logitech G710+ || Razer Lancehead Tournament Edition || SteelSeries QcK Limited Mousepad || Edifier C2XD 53W RMS Optik || Asus RT-AC68U 1900Mbps || NetMASTER CBW-383ZN || Creative EVO ZX || Xbox One Controller + Wireless Adapter + Play &amp; Charge Kit || Lexmark MS510DN Mono Laser
  • Yarbay
    4258 Mesaj
    quote:

Bunun için HDMI 2.0b kablolar almayı düşünüyorum. Benim sorunum dediğim dediğim görüntü ve ses formatlarını kayıpsız biçimde almak, soundbarın bu desteğinden yararlanmak.
    Yazdığım medya oynatıcılarda en az bin liralık ürünler sonradan pişman olmak istemiyorum.
    android box larda için işine netflix girince çok seçeneğin kalmıyor. nvidia shield tv ve mi box tan başka.
    diğerleri netflixte 480p.
    nvidia shield tv Dolby Vision HDR and HDR10. destekli hdr 10+ desteği yok.

bende nvidia shield tv var (2017 modeli) xgimi h3 hdr10 destekli projeksiyonum var
    lg sl9y siparişi verdim yolda gelicek. paugge hdmi 2.0b kablolarla yapmak istediğini bende yapmak istiyorum.
    acelen yoksa soundbar gelince dener haber veririm.

hdmi 2.0b kablo alacaksan en tepe getiriyor paugge marka havale ile alınca %20 ye yakın indirim yapıyorlar. istersen özelden paylaşırım iletişim bilgilerini.

• Yarbay
    2190 Mesaj

Samsung TV de Netflix uygulaması var. ÖZEL pakette üyeyim ve UltraHD, Atmos seçenekleri var. Zaten Netflixte destekli filmi açtığımı zaman soundbarda Dolby Atmos yazısı çıkıyor.

Nvidia Shield'da galiba üzerine takılan harici medyadaki 4K Remux MKV filmdeki Atmos, DTS:X'i TV ya da Sounbara gönderebiliyor mu? İnternetten baktığımda yokmuş ama Kodi üzerinden olabilir diye bahsediyorlar.

Dediğiniz kablolardan ben de alacağım. Soundbarınız da hayırlı olsun, başta ben de LG SL serisi düşünüyordum ama gelmedi Türkiye'ye. Geç kalıyorlar.

Konuyu bir de medya player bölümüne açayım.
    |
    |
  • Yarbay
    4258 Mesaj
    quote:

Samsung TV de Netflix uygulaması var. ÖZEL pakette üyeyim ve UltraHD, Atmos seçenekleri var. Zaten Netflixte destekli filmi açtığımı zaman soundbarda Dolby Atmos yazısı çıkıyor.

Nvidia Shield'da galiba üzerine takılan harici medyadaki 4K Remux MKV filmdeki Atmos, DTS:X'i TV ya da Sounbara gönderebiliyor mu? İnternetten baktığımda yokmuş ama Kodi üzerinden olabilir diye bahsediyorlar.

Dediğiniz kablolardan ben de alacağım. Soundbarınız da hayırlı olsun, başta ben de LG SL serisi düşünüyordum ama gelmedi Türkiye'ye. Geç kalıyorlar.

Konuyu bir de medya player bölümüne açayım.
    teşekkürler hocam güzel dilekleriniz için

nvidia shield tv
    Dolby Atmos (pass-through) and DTS-X surround sound (pass-through) over HDMI
    High-resolution audio playback up to 24-bit/192 kHz over HDMI and USB
    High-resolution audio up-sample to 24-bit/192 kHz over USB
    Audio support: AAC, AAC+, eAAC+, MP3, WAVE, AMR, OGG Vorbis, FLAC, PCM, WMA, WMA-Pro, WMA-Lossless, DD+/DTS (pass-through),
    Dolby Atmos (pass-through), Dolby TrueHD (pass-through), DTS-X, and DTS-HD (pass-through)

hdmi üzerinden gönderiyor görünüyor. soundbar gelmediğinden deneme imkanım olmadı.

netflix önemli değilse zidoo yu baya övüyorlar. ben netflixide shield tv de seyrediyorum. xgimi h3 ün içindeki android in netflix lisansı olmadığından 480p veriyor.

• Yarbay
    8975 Mesaj
    -- Nvidia Shield Pro 2019 -- Pioneer Lx-55 Blu-ray Player
    -- Speakers By Aytekin Erçin -- Sugden A21 A Class Stereo Amfi
    -- L.K.S. Ess Sabre 9018 Dual Dac -- Daphile Intel Nuc
    -- Yamaha Gt-750 Pikap -- Teac VRDS-25X Cd Çalar
  • Yarbay
    2976 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: sadays

https://www.hepsiburada.com/jbl-bar-5-1-4k-ultra-hd-soundbar-truewireless-speakers-p-HBV000009CZZB?magaza=Dikmenm%C3%BCzikaletleri

güzel indirim olmuş gibi
    Şahane cumada 3600 TL düşmüştü alınacak en iyi saundbar

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    -- Nvidia Shield Pro 2019 -- Pioneer Lx-55 Blu-ray Player
    -- Speakers By Aytekin Erçin -- Sugden A21 A Class Stereo Amfi
    -- L.K.S. Ess Sabre 9018 Dual Dac -- Daphile Intel Nuc
    -- Yamaha Gt-750 Pikap -- Teac VRDS-25X Cd Çalar
  • Teğmen
    149 Mesaj
    Sony xf9005 ile Samsung q70r arasında hdmi bağlantı yapamadım lütfen destek olun.

Başka bir başlıktaki arkadaşın mesajıyla digiturk hdmi kablosunu televizyondan sökmek gerektiğini parazit falan yapabileceğini düşündüm ve anında ses geldi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pr1aPoS -- 1 Ocak 2020; 1:43:37 >
    |
    |

Teşekkürler. Nvidia Shield TV'yi LG SL9Y'ye HDMI ile bağlayıp sonuçlarını paylaşabilir misiniz sonra?
    |
    |
  • Yarbay
    4258 Mesaj
    quote:

Teşekkürler. Nvidia Shield TV'yi LG SL9Y'ye HDMI ile bağlayıp sonuçlarını paylaşabilir misiniz sonra?
    paylaşırım hocam

horoz lojistik teslim etsin. kabloları falan hazır ettim.
    |
    |

|
    |
Sohbet
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
1,750
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.