Şimdi Ara

SOUNDBAR [ANA KONU] (362. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: cce , dream_04 Daha Az
2 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 2 Misafir - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
33.409
Cevap
470
Favori
1.645.002
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
80. Sırada  bugün en iyi #16
Sayfa: önceki 360361362363364
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Selamlar saçma bir soru ile geldim yanlış anlamayın abiler
    Şimdi elimde hazırda kullandığım tvbu uydu var Samsung Q70R soundbar bağlı TV markasida Samsung aklıma bir soru takıldı bilen varsa lütfen yanıtlasin
    Blu-ray oynaticim yok doğal olarak sesleri Sadece Dolby atmos özelliği olan netfilx gibi yaninlarda güzel alıyorum aklıma gelen su bir adet blu-ray edinsem uydu kusutusunu ve soundbar'i ona bağlasam Blu-ray'da TV ye bağlasam farklı bir ses veya farklı bir görüntü alır mıyım saygılar

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • cihan5858 C kullanıcısına yanıt
    Bluraya birsey baglayamazsiniz. Blurayden cikis verebilirsiniz. O da cok birsey farkettirmez.

Saygilarimla.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • eiskent E kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler hocam saygılar bizden

• eiskent E kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler hocam saygılar bizden

• josh-r J kullanıcısına yanıt
    Gecmis konularda bircok kez sk9, 10 farkliliklari virgulandi. Sl9y'de kac hdmi girisi var incelediniz mi? Kullanacaginizi cihazlarin arc ozelligi var mi? Tv ile kullanmayacaksaniz daha cok hdmi girisi lazim olacaktir.

4.1 ile 5.1'in en buyuk farki diyaloglar icin merkez hoparlor olmasidir. Bu da film agirlikli kullanimda onemli bir detaydir.

Saygilarimla.

• quote:

Orijinalden alıntı: eiskent

Gecmis konularda bircok kez sk9, 10 farkliliklari virgulandi. Sl9y'de kac hdmi girisi var incelediniz mi? Kullanacaginizi cihazlarin arc ozelligi var mi? Tv ile kullanmayacaksaniz daha cok hdmi girisi lazim olacaktir.

4.1 ile 5.1'in en buyuk farki diyaloglar icin merkez hoparlor olmasidir. Bu da film agirlikli kullanimda onemli bir detaydir.

Saygilarimla.
    sl9y de tek hdmi girişi var hocam. tek cihazla kullanacağım için çok problem etmedim.
    tv yok evde nvdia shield tv (2017) ve xgimi h3 projeksiyon (HDR 10 ve HLG destekli) ile kullanacağım. arc özellikleri mevcut. Paugge Hdmi 2.0b kablo ile ara geçişleri sağlayacağım.

sl9y de sk10y ve sl10y deki gibi meridian teknolojisini kullanıyor.
    dediğiniz gibi center yok 4.1.2 de film dizi ağırlıklı kullanacağım.

bakalım umarım tatminkar bir ses alırım hocam.

değerli yorumlarınız için teşekkürler. konunun yabancısı olduğumdan biraz başınızı ağrıtacağım. kusuruma bakmazsınız umarım...

• Özel mesaj ayarlariniz hala kapali.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • josh-r J kullanıcısına yanıt
    Center kanalı bence önemli özellikle netflixte türkçe dublaj izlerseniz diyalogların sesi sanki kısık gibi gelir. Orjinal dilde öyle sıkıntı olmuyor gerçi. Arkaplan sesleri müzikleri gümbür gümbür ama biri konuşunca ses duyulmuyor center açmayınca

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: fenerimhaber

Center kanalı bence önemli özellikle netflixte türkçe dublaj izlerseniz diyalogların sesi sanki kısık gibi gelir. Orjinal dilde öyle sıkıntı olmuyor gerçi. Arkaplan sesleri müzikleri gümbür gümbür ama biri konuşunca ses duyulmuyor center açmayınca
    genelde alt yazılı orjinal seyrediyorum dizi filmleri.
    gelsin cihaz izlenimlerimi paylaşırım hocam.
  • arkadaşlar selam baya dolu bir konu olmuş şu an bende soundbar bakıyorum . geçen mediamarktta jbl in soundbarını denedim . ses fena değil . tek eksiği dolby atmos galiba . bir kaç siteye baktım jbl in soundbarı dolby atmos desteklemiyor galiba . 2 tane kablosuz hoparlörü var .

JBL Bar 5.1 4K Ultra HD Soundbar & TrueWireless Speakers

https://www.hepsiburada.com/jbl-bar-5-1-4k-ultra-hd-soundbar-truewireless-speakers-p-HBV000009CZZB

dediğim ürün bu . 4500 tl şu an . fakat yorumlar da kablosuz hoparlörü yarım saat gidiyormuş .

Sony HT-ZF9 3.1ch Dolby Atmos Bluetooth Soundbar
    https://www.hepsiburada.com/sony-ht-zf9-3-1ch-dolby-atmos-bluetooth-soundbar-p-HBV00000FJ2T6

Sony SS-CSE Dolby Atmos Özellikli Hoparlörler
    https://www.hepsiburada.com/sony-ss-cse-dolby-atmos-ozellikli-hoparlorler-p-HBV00000FJ2SV

bir de sonynin bu iki ürünü var . 3.1 kanal sesi var orjinal de ama ekleme yapılarak galiba 7.1 e kadar çıkabiliyor ses . gerçek ses için ne yapmak gerek ? sağlam bir ses sitemimi yoksa soundbar mı ? evde yaşıyorum . konuşma sesleri efekt sesleri net duyulsun yeter . ayrıca şu an samsung 5+1 ses sistemi kullanıyorum 6-7 yıllık bir ses sistemi yeni çıkan filmler de istediğim performansı alamıyorum diziler de idare eder . ses sistemi optik ve aux olarak 2 farklı yöntemle bağladım . zaman zaman değiştirip aradaki farkı anlamaya çalışıyorum ama aux daha iyi gibi geldi . k lite codec paketini yüklerken ses bağlantı çıkışı soruyor ..

optik seçince diğer ses türleri çıkmıyor . hdmi olması lazım ama hdmi ile bağlayamıyorum . hdmi ile ses sistemini pc e nasıl bağlarım ? mkv formatları çözümleyecek içinde ki bütün ses kodeklerini oynatacak ses sistemi lazım bana . netflix te sıkıntı yok fakat diğer filmlerim mkv formatında . yorumlarınızı bekliyorum . soundbar mı ses sistemimi ?

• System Lord S kullanıcısına yanıt
    Optic baglanti ile hdmi baglanti arasinda islem olarak fark yok. Dijital aktarim. Optik baglantida 5.1 gercek kaydi, ses sistemi isler ve yukseltir. Aux baglantida bilgisayarinizin eq ya da ses kartinizin ses cipi islem yapip o sekilde gonderiyor. Ses goreceli bir konudur ama ses sisteminizin ses isleme ya da yukseltme kapasitesi sınırli ise optik baglanti verimli olmayabilir.

Soundbar onerilerimizi is daha once bircok kere yeniledik. Cok fazla markaya dagilirsaniz secmek zor olur. Jbl'nin uydu hoparlorlerinin sarji yarim saat gidiyor konusunda yanlislik vardir. Burada da kullanan arkadaslarimiz oldu hic boyle bir sikayet duymadim ayrica cihazin dogasina ters. Film icin kullanilan bir cihaza ustelik ses uzmani jbl yarim saat pil omru bicmez. Burada karar verilecek konu piyasada teknoloji market raflarinin bu en pahali cihazini almaya deger mi?

Arka hoparlor bulabiliyorsaniz lg sk9y veya 10y sizi mutlu eder. 3.1 olan ancak atmos ve arka hoparlor destegi sunan samsung q70 yine iyidir. Jbl tarzi bt hoparloru ayrilabilen philips fidelio serisi var ama cihazlar eskidi, piyasada var mi bakmak lazim.

Saygilarimla.

• quote:

Orijinalden alıntı: eiskent

Optic baglanti ile hdmi baglanti arasinda islem olarak fark yok. Dijital aktarim. Optik baglantida 5.1 gercek kaydi, ses sistemi isler ve yukseltir. Aux baglantida bilgisayarinizin eq ya da ses kartinizin ses cipi islem yapip o sekilde gonderiyor. Ses goreceli bir konudur ama ses sisteminizin ses isleme ya da yukseltme kapasitesi sınırli ise optik baglanti verimli olmayabilir.

Soundbar onerilerimizi is daha once bircok kere yeniledik. Cok fazla markaya dagilirsaniz secmek zor olur. Jbl'nin uydu hoparlorlerinin sarji yarim saat gidiyor konusunda yanlislik vardir. Burada da kullanan arkadaslarimiz oldu hic boyle bir sikayet duymadim ayrica cihazin dogasina ters. Film icin kullanilan bir cihaza ustelik ses uzmani jbl yarim saat pil omru bicmez. Burada karar verilecek konu piyasada teknoloji market raflarinin bu en pahali cihazini almaya deger mi?

Arka hoparlor bulabiliyorsaniz lg sk9y veya 10y sizi mutlu eder. 3.1 olan ancak atmos ve arka hoparlor destegi sunan samsung q70 yine iyidir. Jbl tarzi bt hoparloru ayrilabilen philips fidelio serisi var ama cihazlar eskidi, piyasada var mi bakmak lazim.

Saygilarimla.
    eskiden harman kardon tek markaydı samsunga geçmiş . jbl de harman kardonun alt markası diye biliyordum . ses sisteminde samsung almak istemiyorum artık fakat iki marka da dolaylı yoldan samsunga ait gibi . bu durumda malzeme ve kalite nasıl olur bilmiyorum . ses sistemini ses sistemi yapan aslında av reciever ve etrafındaki uyduların sağlam bir şekilde konumlandırılmasıdır . bana sanal ses yapan değil gerçekten o sesleri verebilecek bir sistem lazım . helikopter geçtimi silah sesleri oldu mu o bütün sesi hissetmeliyim. kule şeklinde surround sistem mi daha iyi yoksa normal küçük uydu hopörlör sistemi mi kararsızım . şu kadarını diyeyim şu an kullandığım lg tvmin sesi samsung ses sisteminden daha iyi . lg sk9y iyiymiş fakat soundbar olduğu için sesi yaymaz gibi . tek bir noktada toplar sesi .Samsung Harman Kardon HW-Q70R Dolby Atmos Soundbar hdmi dan pc e direk bağlantı yapmam için ne yapmam lazım ? ayrıca tavan için hoparlör şartmı ? bu yazdığınız modelleri araştırayım biraz .

• Q70r sizi üzmez hocam

• System Lord S kullanıcısına yanıt
    Merhaba
    JBL 5.1 için kablosuz uydu hoparlörlerinin şarj süresi maksimum 10 saat. Ben yaklaşık 1 yıllık kullanımımda tek şarj ile 3 film izledim hep. Kısacası 30 dk çok absürt bir bilgi olmuş.
    Üstelik uydu hoparlörler 5v USB şarj ile sürekli şarjda durabilir.

• LG 65SM9010 tv sahibi olarak bir süredir LG soundbar bakıyorum. Belirtmek istediğim konu LG Türkiye’nin uzun süredir resmi web sitesinde tanıtımını yaptığı soundbar’ları düzgün bir şekilde tedarik edemiyor olması. Özellikle bu konuda birçok kişinin bileceği üzere SPK8-S rear speaker eklentisinin soundbar’lar için genişletilebilir özelliğinin vurgulandığı bir pazarlama aracı olarak kullanılmasına rağmen hiçbir şekilde Türkiye’de satışının olmaması bu konuya bir örnek. SPK8-S’yi geçelim, dünyanın birçok yerinde satışı devam eden ve Dolby Atmos’a ek olarak DTS:X desteğinin ve Meridian teknolojisinin geldiği (ne kadar ihtiyaç olduğu veya fiyatları ayrı bir konu) SL serisinin LG TR websitesinde uzun süredir tanıtımı olmasına rağmen satışı çok kısıtlı. Sanırım forumda SL serisi satın alan arkadaşlar var, hepsiburadada SL9 görünüyor ancak LG Türkiye sitesinde bununla ilgili herhangi bir yönlendirme yok, bayilerde stok görünmüyor, online satış da yok görünüyor. Önümüzdeki hafta LG 2020 model soundbar’ları tanıtacak ancak LG Türkiye bir önceki modeli ve tanıtımını yaptığı ürünleri bile doğru düzgün pazarlayıp tedarik edemiyor. Konuyla ilgili LG’ye bir mail göndermiştim, ilgilenenler olursa geri dönüşleri buraya yazarım.

• quote:

Orijinalden alıntı: quantizZ

LG 65SM9010 tv sahibi olarak bir süredir LG soundbar bakıyorum. Belirtmek istediğim konu LG Türkiye’nin uzun süredir resmi web sitesinde tanıtımını yaptığı soundbar’ları düzgün bir şekilde tedarik edemiyor olması. Özellikle bu konuda birçok kişinin bileceği üzere SPK8-S rear speaker eklentisinin soundbar’lar için genişletilebilir özelliğinin vurgulandığı bir pazarlama aracı olarak kullanılmasına rağmen hiçbir şekilde Türkiye’de satışının olmaması bu konuya bir örnek. SPK8-S’yi geçelim, dünyanın birçok yerinde satışı devam eden ve Dolby Atmos’a ek olarak DTS:X desteğinin ve Meridian teknolojisinin geldiği (ne kadar ihtiyaç olduğu veya fiyatları ayrı bir konu) SL serisinin LG TR websitesinde uzun süredir tanıtımı olmasına rağmen satışı çok kısıtlı. Sanırım forumda SL serisi satın alan arkadaşlar var, hepsiburadada SL9 görünüyor ancak LG Türkiye sitesinde bununla ilgili herhangi bir yönlendirme yok, bayilerde stok görünmüyor, online satış da yok görünüyor. Önümüzdeki hafta LG 2020 model soundbar’ları tanıtacak ancak LG Türkiye bir önceki modeli ve tanıtımını yaptığı ürünleri bile doğru düzgün pazarlayıp tedarik edemiyor. Konuyla ilgili LG’ye bir mail göndermiştim, ilgilenenler olursa geri dönüşleri buraya yazarım.
    hocam sl serisi şuan sl9 olarak hepsi burada da var bitek.
    sipariş ettim geçen hafta izmire ulaştı horoz lojistik aktarma merkezine 6 ocak teslim görünüyor.
    yeni yıl yeni vergiler ve yurtdışından gelen cihazlara yeni gümrük fiyatlarıyla fiyatların iyice yükseleceği için sipariş ettim.
    bakalım nasıl sonuçlar alacağım.

• quantizZ kullanıcısına yanıt
    Ben de aynı konuyla alakalı Lg Turkiyeye attığım mailime gelen cevaptan memnun kalmayarak Lg Globale mail atmıştım geçtiğimiz hafta lakin 2.mailime henüz cevap gelmedi. Olacak iş değil talep var arz yok. Adamlar oluşan talebe ürün arz etmiyor ısrarla. Gerekirse sadece online mağazada satın ama yok.

• LG TR’den aşağıdaki şekilde cevap geldi. Resmen yeni soundbar’ları tedarik edemiyorlar. Büyük bir rezalet.

“ Belirtmiş olduğunuz ürünlerin satışı ile ilgili net bir bilgi ve tarih bulunmamaktadır. “ -LG TR

• quantizZ kullanıcısına yanıt
    Lg Tr umutsuz vaka malesef daha üst mercilere yazmak lazım.

• Lg sk9y ilc ciktiginda spk8 icin ben de lg'ye yazmistim. Durum umutsuz olunca amerikadan istedik, ustune de dolandirildik. Firmanin iade yapmasini bekliyoruz hala. Ancak Lg'ye yine de cok laf soylemek istemiyorum. 1000£, 1000€ fiyatla satilan sk10y cihazi Turkiye'de 2200-3500TL fiyatla diger ulkelere gire bedavaya sattilar. Spk8'i yurtdusindan 1300tl'ye temin ediliyor. 1000tl desek, Lg bunu 800tl civari vermeliydi ki 1800-2600tl fiyatla satilan sk9y'nin yaninda fiyati yuksek kalmasin. Bu fiyat ayarlamasi belki olmadi. Samsung uzun sure once birakti amiral gemisi modelleri getirmeyi. Bir iki parti surround getirdi, onlarin da devami gelmedi.

Ulkemiz tv ve telefon haric elektronik pazarinda vasat. Alim gucu yeten insan dahi bu iki urun disindaki grupla ilgilenmiyor. Geliri dusuk olan icin ses sistemi luks tuketime giriyor. Burada biz yazinca kalabalik gibi duruyoruz ama satilan tv ile ses sistemi mukayese edilse rakamlar cok komik olacaktir. Lg'nin de Turkiye pazarinda bir cok magazasini kapattigini gorduk gecmis yillarda. Telefon satislari zaten iyi degil. Onlar da tv ile pazarda kendilerine yol aciyorlar. Ses sistemlerini uygun fiyata sarmasalardi ya da jbl ile ayni fiyata verselerdi su anda lg icin herkes koreliden is cikmaz yorumlari yapacakti cunki denemeyecektik bile.

Saygilarimla.

• 
Sayfa: önceki 360361362363364
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.