Şimdi Ara

SOUNDBAR [ANA KONU] (35. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: eiskent , eiskent , efekcr , erdinc222 Daha Az
4 Kayıtlı Üye (2 Mobil) ve 9 Misafir - 11 Masaüstü2 Mobil1 Android
5 sn
33.400
Cevap
470
Favori
1.644.526
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
56. Sırada  bugün en iyi #11
Sayfa: önceki 3334353637
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: yuup

arkadaşlar konuyu ilk sayfadan itibaren takip ettim geriye dönük tüm mesajları okumaya çalıştım,bilgi ve tecrübelerini paylaşan herkese teşekkür ederim inanın sayenizde satıcıların verebileceğinden çok daha fazla bilgi edindim ;)
    şimdi gelelim benim duruma;televizyonum LG LW5500 (görüntü kalitesinden dolayı lg tercih ettim) film hastasıyım tv yayınlarıyla pek işim olmaz gibi ev sinema sistemi bakıyorum epeydir,teknosada indirimde yakaladığım sony bdv e-190'ı 449 tl'ye aldım 300 W gücünde işimi görebilecek bir sistem 1 tb'lık harici hdd ile tvden izlediğim filmleri birde sinema sistemine bağlayıp izledim gayet başarılı (elimde ki filmlerin çoğunluğu en 5 gb'lık fazlasıda var 28 gb ;) ) sesler güzel filmler keyifli çevresel sesler başarılı helikopter evin içinde geziyor ama mkv uzantılı filmlerde alt yazı açmıyor avi uzantılılarda açıyor sony müşteri hizmetlerini arayıp durumu izah ettim kabul ettiler ve normal olduğunu sony firmasının orjinal ürünü desteklediği için böle yaptığını söylediler peki diyerek kapattım,bu sefer filmleri eskisi gibi tv'den izleyim dedim ama benim tv DTS sesleri açmıyor ki zaten sinema sistemini sırf bu yüzden aldım hatta bir gün sistemi alırsam diye Yüzüklerin efendisi serisini DTS olarak temin etmiştim toplam alanı 78 gb :D
    alt yazı desteği olmadığı için ürünü kutusuna koyup iade ettim ilginçtir bu kadar kolay olacağını düşünmemiştim iade işinin,malum teknosada bu işler epey sıkıntılı oluyor diye okumuştum yorumlardan bu sefer sorun olmadı hayret.
    tabi para iadesi yok onun yerine para çeki vereceğiz dediler (kasaya giren para asla geri çıkmaz mantığı) kabul ettim,tabi sinema sistemi araştırmasına devam ettim ve konu buralara kadar geldi eskisi gibi 5,1 almaktansa yeni nesil sounbarlar ilgimi çekti zaten o yüzden konuda hemen hemen tüm mesajları okudum herkes memnun bu üründen (lg nb3530a soundbar) mesajları okurken lg lap340'a gözüm takıldı kullanan arkadaşlardan yorum bekliyorum.

genel olarak;
    -film izlemek benim için önemli ama gürültü istemiyorum
    -temiz ses versin çevresel sesleri keyifle duyayım yeterli (o helikopter evin içinde gezmeli,atlar dört nala koşmalı)
    -alt yazı,video veses codeclerinde sıkıntı yaşamak istemiyorum hdd'yi takayım keyifle film izlemek istiyorum (filmlerim kaliteli çekim) bu yüzden Ezcool hd box media oynatıcı düşünüyorum
    -LG NB3530a sounbar 300 watt 3D SURROUND İŞLEMCİ (599 tl)
    -LG lap340 soundplate 120w 4.1 Kanal Ses (699 tl) hangisini seçsem bilemedim ama gönlüm lap340'tan yana
    -Ezcool HD Box Full HD 1080p MKV/DTS/Dolby 7.1 Media Player (122 tl)

bu ekipmanlarla voltranı oluşturayım diyorum, lap340'ı kullanan arkadaşlar tecrübelerini paylaşırsa süper olur benim için

saygılar.

-Ezcool HD Box Full HD 1080p MKV/DTS/Dolby 7.1 Media Player (122 tl)

Burdaki en önemli olan kısım bu media player ile 5 gb - 28 gb arasında değişen fimleri takılmadan izleyebilmek...

Bende 50ph670s plazma var mediaplayer olarakda Dark CineManiaXS : Full HD 1080p MKV/H.264 DTS/Dolby 7.1 Ses Destekli Medya Oynatıcı

bende sizdeki gibi hdd içine atılmış dvd filmleri media player ile izliyorum ama çok kasıntı oynatıyor...

bütün filmleri matrix vari izliyorum :)

Acaba mediplayer yerine dvd player olsa haddiske atmak yerine dvd olarak dvd playerda izlemekmi mantıklı?

• Ezcool hd box'u da bu siteden öğrendim kullanan arkadaşların yorumları oldukça iyi yüksek kapasiteli filmleri takılmadan izliyoruz demişler,tüm formatları destekliyor bu benim için yeterli,dvd oynatıci alıp filmleri cd'den izlemek gereksiz öyle yapacağıma dts'den vazgecerim daha iyi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaslar ili urun arasinda kaldim. Lg3530a mi alayim yoksa samsung he-f450 mi?
    Yardimlarinizi bekliyorum.

• Bu sabah erken saatte hdd'mi alarak hem müşteri az olup benimle fazla ilgilensinler hemde hazır etraf boşken ürünleri rahat rahat denemek için teknosa'ya gittim
    Önce lg lap340'ı denedim (sesleri denemek için araba yarışları ve savaş sahneleri olan dts filmler hazırladım) taktık ve izledik pek başarılı gelmedi açıkçası boğuk bir ses vardı sanki
    Sonra lg nb3530a'yı yine aynı filmlerle denedim 30 sn sonra kararı vermiştim ;) soundbar işimi görecek
    3D surround modda denedim yüksek ve düşük ses seviyesinde bozulma yapmadı bas ve tizler gayet başarılı etrafta koşan atları duyabiliyorum çevresel sesleri duyuyorum tabi bunlar 10 dakikalık geniş ortamdaki denemelerdi henüz aleti kurmak için vakit bulamadım evde izleyip görmek lazım,deneyimleri aktarım.

• Benim tv de optik digital audio girisi bulunmuyor. Bu durumdan oturu HE-F450 aliyim diyorum. Dusunceniz ne dir?

• N11 de fiyatlar artti hepsi 500 tl uzeri uygun fiyata denk gelen paylasirsa sewinirim hazir n11 cek te tanimlamis.

• LG NB4530A ile 3530a yı karşılaştırdım bugün..

4530 2 kat pahalı olmasına ve daha estetik görünüşlü olmasına rağmen, ses olarak 3530 çok daha kaliteli ses veriyordu..
    netlik ve kaliteli tınılar 3530 ile duyulabiliyordu.

4530 ve tüm ses sistemleri aşağı yukarı birbirine benzeyen kapalı ses verirken,
    3530 tıs tıs kaliteli bir ses veriyordu...

yanlış mı anladım..
    deneyip karşılaştıran var mı..
    Karar verme aşamasındayım..
    Hata yapmasam..
    teşekkürler..
  • quote:

Orijinalden alıntı: GOKMENM

LG NB4530A ile 3530a yı karşılaştırdım bugün..

4530 2 kat pahalı olmasına ve daha estetik görünüşlü olmasına rağmen, ses olarak 3530 çok daha kaliteli ses veriyordu..
    netlik ve kaliteli tınılar 3530 ile duyulabiliyordu.

4530 ve tüm ses sistemleri aşağı yukarı birbirine benzeyen kapalı ses verirken,
    3530 tıs tıs kaliteli bir ses veriyordu...

yanlış mı anladım..
    deneyip karşılaştıran var mı..
    Karar verme aşamasındayım..
    Hata yapmasam..
    teşekkürler..

Kullanmıyorum ama bir ara ciddi soundbar araştırması yapmıştım. Normalde korelileri ses için değerlendirmeye bile almazdım ama bu lg3530 u beğenmeyen kimse yok. Daha yeni seriler çıkmış olmasına ve daha pahalı olmalarına rağmen hiçbiri 3530 kadar beğenilmiyor.

• Henüz dts filmlerde deneyemedim ama daha önce 5-1 sistemle izlediğim dolby sesli robocop filmini birde 3530'la izledim kesinlikle aynı şey değil kıyas bile edilemez silahlı çatışma sahnelerinde kursunlar ensemden geçiyordu helikopter evin içinde uçuyordu lg nb3530a ile olmuyor,bu kötü tarafıydı iyi yanı ise doyurucu ve kendini bozmayan tok sesle işini iyi yapıyor ve rakiplerinden hemen ayrılıyor yer kaplamaması kablo derdinin olmaması estetik görünüşü ve kaliteli sesi ile oldukça başarılı bir sistem.

• arkadaşlar defalarca konuşulmuştur belki ama lg g3530a ile samsung f450 arasında kaldığımızda fiyatlarda aynı ise hangisi tercih edilmeli?
  • quote:

Orijinalden alıntı: RoyalFlush

arkadaşlar defalarca konuşulmuştur belki ama lg g3530a ile samsung f450 arasında kaldığımızda fiyatlarda aynı ise hangisi tercih edilmeli?

İnan defalarca konuşulmadı. Her ikisinide dinlemek gerek. Lg kullanıcısı olarak samsung un daha çok girişi olması sebebiyle tercih edilebileceğini düşünüyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: biuu

quote:

arkadaşlar defalarca konuşulmuştur belki ama lg g3530a ile samsung f450 arasında kaldığımızda fiyatlarda aynı ise hangisi tercih edilmeli?

İnan defalarca konuşulmadı. Her ikisinide dinlemek gerek. Lg kullanıcısı olarak samsung un daha çok girişi olması sebebiyle tercih edilebileceğini düşünüyorum.

evet daha önce konu içerisinde aynı soruyu soranlar olmuş fakat tam bir sonuca ulaşılmamış. Samsung bağlantı konusunda daha çok seçenek sunuyor, televizyonunda samsung olması ayrı bir etken ama ses konusunda sanki Lg daha iyi gibi yorumlar mevcut.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: biuu

quote:

evet daha önce konu içerisinde aynı soruyu soranlar olmuş fakat tam bir sonuca ulaşılmamış. Samsung bağlantı konusunda daha çok seçenek sunuyor, televizyonunda samsung olması ayrı bir etken ama ses konusunda sanki Lg daha iyi gibi yorumlar mevcut.

Hdmi eksikli sebebiyle tv kumandası ile soundbarı yönetemiyorum, ayrıca hard diskten taktığım filmlerde tv ve soundbarın sesini açtığımda ses eko yapıyor, hdmi senronizasyonu doğru yapardı.

• lg g3530a ile samsung f450 arasında bağlantı yönünden farklılıklart mevcut..
    Fakat asıl konu 3530 un mükemmel tınılara sahip olan kalitesi samsungda varmı?

sağlam kulağı olan birisi araştırıp yazabilir..
    Fakat yorumlara bakılırsa lg çok daha kaliteli bir ses sağlıyor..
  • N11 de %11 indirim çeki ve 33 tl bonus ile 443 e geliyor sizce fiyat nasıl birde uzunluğu kaç santim 40inç samsung tv ile kullanacam ünitenin eni 1,20 mt
    http://www.n11.com/lg-nb3530a-300w-wireless-soundbar-lg-turkiye-garantili-P19023423
  • Tv'nin sesini kapatarak yankı yapmasını engellersiniz,yada tv ayarlarından hoparlör seçimi yaparsınız sorun kalmaz.
    Lg 3530'un uzunluğu 90cm.

• amazon ve bestbuy yorumlarından yola cıkarak nekadar samsung tv kullansamda lg yi sectim. samsung un subwoofer ın kuvvetsiz olmasından bahsetmis yorum yapanlar, yinede tam emin olamıyor tabi insan ikisinide denemeden. samsung da hdmi dan baglamak ve birkac HD ses formatlarını desteklemesi disinda kagit uzerinde lg den ustun degil. ama butur urunlerde ses kalitesi onemli, o yuzden soundbar icin farkli bir kumanda kullanmak zorunda bile kalacak olsam lg one cikti.
  • quote:

Tv'nin sesini kapatarak yankı yapmasını engellersiniz,yada tv ayarlarından hoparlör seçimi yaparsınız sorun kalmaz.

Tabi tv yi kapayınca eko kalmıyor. Onu yapıyorum hard diskten film izlerken. Ama şu var yify torrent gibi sitelerde ki filmlerin konuşma sesleri çok kısık. Sounbarı çok açarsan çevreyi rahatsız ederim diye çekiniyorsun. İşte bu kısıklığımtv sesini açarak kapatmak istiyorum ama eko yapıyor ozaman.

Uydu izlerken sıkıntı yok, senkron ayarını yapabildim ama hard diskten izlerkenkiödoğrumsenkronu bulamadım. Tv lg760s

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Tv'nin sesini kapatarak yankı yapmasını engellersiniz,yada tv ayarlarından hoparlör seçimi yaparsınız sorun kalmaz.

cevabınız için teşekkürler bir şey daha soracağım cevaplarsanız sevinirim başka arkadaşlar cevap verebilir ben d-smart veya dijitürk kullanmıyorum yani saundbarı sd yayında kullanacağım sayılır bu şekilde faydasını görürmüyüm iyi ses alabilmek için kaiteli ses olsun yazmışlar daha önce birde teknosanın sayfasında bir arkadaşın yorumu tereddüte düşürdü tvnin sesiyle bir fark yok diye yorum paylaşmış ne dersiniz sd yayın için değermi bunu almak
  • biuu kullanıcısına yanıt
    farklı yerden film indirmeyi deneyin,
    yada; fonksiyon tuşları ile ses modunu değiştirin "CLRVOICE" modunu deneyin "bu mod sesleri daha temiz hale sokar ve konuşma seslerinin kalitesini arttırır" diye yazıyor.
  • 
Sayfa: önceki 3334353637
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.