Şimdi Ara

SOUNDBAR [ANA KONU] (32. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar: tayaydin
1 Kayıtlı Üye ve 9 Misafir - 10 Masaüstü
5 sn
33.358
Cevap
472
Favori
1.641.964
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3031323334
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Elektronik işi şans işi
    Belki de öyledir
    Siz mesafeyi denediniz mi
    Kaç metreden sonra kesilmeler başlıyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: biuu

Aynı tv'yi kullanıyorum. Dediğiniz gibi açamadığı film yok. Tek eksik 3d filmlerde altyazılar 3d olmuyor. Bunun için media oynatıcıyı şart görmedim. O sebeple bana sadece ses sistemi gerekiyordu. Çok araştırdım, hele bu soundbar konusu hiç oturmamıştı. En son kapattım gözümü aldım. Çok tatmin edici bir sesi var. Şu an çok memnunum, aradığım ürün buymuş. İlk başta pek surround alamamıştım ama kaliteli filmler izledikten sonra cihaza bakışım değişti.

Bir kaç yerde daha dene aklına yatarsa alırsın. Ama denediğin yerlerde surround hisstemen mümkün olmayacak. Devasa mağazlarda anca bassın kalitesini anlayabilirsin.

Bu kendi resmim, kablo yayıntısı bu kadar. Soundbar tv'nin ekranından yansıyor. 2 koltuk arasında.

SOUNDBAR [ANA KONU]

hocam sehpa çok güzelmiş nerden aldınız acaba:)

• quote:

Orijinalden alıntı: staroftheskies

Elektronik işi şans işi
    Belki de öyledir
    Siz mesafeyi denediniz mi
    Kaç metreden sonra kesilmeler başlıyor

Dediğiniz gibi elektronik şans işi ama LG sound barınızda bir sıkıntı olduğunu sanmıyorum neden bu kadar emin konuşuyorsunuz derseniz şöyle açıklayayım hemen;

Samsung NOTE 2 telefonumla BT mesafesi 6-8 metre uzaktan sıkıntısız kesilme olmadan rahatlıkla kullanabiliyorum ama Iphone 5s ile 4 metre yakından dahi kesilmeler oluyor. Dediğiniz gibi Power tuşunu elimle kapattığımda müziklerde kopmalar oluyor. Bence Iphone 5s ile ya uyumsuz yada Iphone ların BT si kaliteli değil :)) bunuda evimdeki diğer BT kullanan samung tablet ve diğer BT sony telefonuma dayanarak söylüyorum :))
  • Aynı telefon 12-13 metredeki logitech bluetooth adaptor e bağlanıyor.
    Gönül rahatlığıyla iade edebilirim o zaman çünkü benim asıl alış amacım kablosuz müzik idi.
    Cevaplar için teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi staroftheskies -- 23 Mart 2014; 20:46:55 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yns41

quote:

Aynı tv'yi kullanıyorum. Dediğiniz gibi açamadığı film yok. Tek eksik 3d filmlerde altyazılar 3d olmuyor. Bunun için media oynatıcıyı şart görmedim. O sebeple bana sadece ses sistemi gerekiyordu. Çok araştırdım, hele bu soundbar konusu hiç oturmamıştı. En son kapattım gözümü aldım. Çok tatmin edici bir sesi var. Şu an çok memnunum, aradığım ürün buymuş. İlk başta pek surround alamamıştım ama kaliteli filmler izledikten sonra cihaza bakışım değişti.

Bir kaç yerde daha dene aklına yatarsa alırsın. Ama denediğin yerlerde surround hisstemen mümkün olmayacak. Devasa mağazlarda anca bassın kalitesini anlayabilirsin.

Bu kendi resmim, kablo yayıntısı bu kadar. Soundbar tv'nin ekranından yansıyor. 2 koltuk arasında.

SOUNDBAR [ANA KONU]

Beğenmenize sevindim, bellonadan aldım. Neon sehpa idi sanırım 350tl idi.

• biuu kullanıcısına yanıt
    baktımda 415 tl olmuş hocam ama tam istediğim gibi değer neyse konuyu bölmeyelim
  • quote:

quote:

quote:

SOUNDBAR [ANA KONU]

Soundbardaki etiketi çıkarsan daha güzel olacak :) benimkinde hiç etiket yok siyah siyah asil :)

• philips soundbarlar hakkında bilgisi olan arkadaslar varmı? PHILIPS HTS5110 model no
  • burakketenci kullanıcısına yanıt
    Son zamanlarda kablo karmaşasi ve kullanim kolayligi konususunda soundbar lar epey prim yaptı, özellikle LG bu konuda 1 den fazla ürün model ile hedef kitleyi genişletti.
    Ben Philips HTS5110 modelini mağazada test ettim ancak sesini nedense beğenmedim.
    Ayrıca bir arkadaşım kullanıyor LG yi dinledikten sonra kenside Philips ten soğudu.
    http://www.youtube.com/watch?v=c7sZI-NJLJk

LG NB4530 gerek şıklığı gerekse dizaynı konusunda iyi gibi görünüyor özellikle display kısmı dış koruyucunun içinde olması sebebiyle, ancak LG NB3530 inanın ses olarak daha kaliteli.
    Şahsi düşüncen bir soundbar maximum 500-600 TL yi geçmemeli. Zira piyadada 700TL den itibaren 5.1 Blueray player lı sistemler var kalite tartışılır elbet ama,
    soundbara 600Tl verirken insan biraz daha verip başka sistemlere yöneliyor ister istemez.
    Yukarıda forumlarda yazanlar var eğer bulursanız LG nb3530 399 TL sizi üzmez yinede son karar sizin.
    şimdiden hayırlı olsun.

• evet o fiyat aralığına bulursam bende düşünüyorum tv imde lg uyumlu olu
  • bahsettiğim philips 329 tl ye buldum benim bütçemde bu kadar bekleyip 500 tl vermek mantıklı mı arada ki farka değermi? bir de sanırım philips te optik çıkış yok sanırım bu etkiler mi? @F2000
  • quote:

Orijinalden alıntı: blueall

quote:

quote:

quote:

SOUNDBAR [ANA KONU]

Soundbardaki etiketi çıkarsan daha güzel olacak :) benimkinde hiç etiket yok siyah siyah asil :)

O fotoğrafı ilk aldığım zamanlarda çekmiştim. Şimdi jelatin marka falan kalmadı.

• quote:

baktımda 415 tl olmuş hocam ama tam istediğim gibi değer neyse konuyu bölmeyelim

Ben aldığımda da o fiyata yakındı. Geçen sene almıştım. Sanırım 390dı yüzde on indirimle 350ye 4taksit almıştım. Salon takımı beyaz olduğu için en çok beğendiğim sehpa idi. Yakından görmenizi tavsiye ederim. Rengi kırık beyaz gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi biuu -- 25 Mart 2014; 20:34:48 >
  • burakketenci kullanıcısına yanıt
    Philips de optik çıkış yok diye biliyorum bende, TV ile uyumlu olabilirse optik bağlantı tavsiye ederim kayıp olmadan sesi cihaza iletir.
    burada forumlarda birkaç kez LG sound bar fiyatı 399tl ye yazıldı...
    Sonuçta bütçe ve zevk meselesi son karar sizin
    yakında bir tekno market varsa gidip test edin derim, kendi kulağınıza hangisi iyi ise onu tercih edersiniz.
    yada bu başlık altındaki yorumları okursanız zaten LG alırsınız diye düşünmekteyim.
  • Merhaba arkadaşlar bende Lg LA660S tv ye LG NB3531A sound bar aldım. ses kalitesi muhtesem özellikle film izlerken büyük keyif alıyorsunuz. Sizden bir konuda yardım istiyorum odamın büyüklüğü 15 m2 şuan KABLOSUZ SUBWOOFER sound barın tam altında duruyor resimde görüldüğü gibi. Odanın neresine koysam film izlerken efekleri daha iyi alabilirim. şimdiden teşekkürler...

https://store.donanimhaber.com/d4/90/1d/d4901df7b89cffe197fef6c323428162.jpg

SOUNDBAR [ANA KONU]

• slck16 S kullanıcısına yanıt
    hocam çok yakışmış. iyi günlerde kullanın.

fotoğrafı çektiğin hizaya, oturduğunuz yerin arkasına koyarsan süper olur.
    sound bar için yapılmış bir oda:)

sorround hissini bu odada yaşayabilirsiniz diye tahmin ediyorum...
  • hocam çok yakışmış. iyi günlerde kullanın.

fotoğrafı çektiğin hizaya, oturduğunuz yerin arkasına koyarsan süper olur.
    sound bar için yapılmış bir oda:)

sorround hissini bu odada yaşayabilirsiniz diye tahmin ediyorum...
    slck16 Tarih 28 Mart 2014; 16:15:03
    Merhaba arkadaşlar bende Lg LA660S tv ye LG NB3531A sound bar aldım. ses kalitesi muhtesem özellikle film izlerken büyük keyif alıyorsunuz. Sizden bir konuda yardım istiyorum odamın büyüklüğü 15 m2 şuan KABLOSUZ SUBWOOFER sound barın tam altında duruyor resimde görüldüğü gibi. Odanın neresine koysam film izlerken efekleri daha iyi alabilirim. şimdiden teşekkürler...

http://img.donanimhaber...1-82c6-6a1ee5bd630c.jpg

Saol Allah razı olsun dostum. Dediğini akşam bir deneyeyim, performanstan haberdar ederim sizi

Bir kaç Extra Deneyimden bahsetmek istiyorum size

Öncelikle cep telefonunuzla sound barınızı eşleştiriyorsunuz. cep telefonundaki herhangi bir resim, video, film, oyun vb uygulamaları tek bir tuş ile sound bar aracılığı ile tv ekranına gönderebiliyorsunuz.

Lg Remote uygulamasını telefonunuza kurduğunuzda sound barıda tv yide kontrol edebiliyorsunuz. ( sihirli kumandaların pili çabuk bittiği için alternatif seçenek)

Tv de sınırısız interneti bulunan arkadaşlarahttp://www.fullhdfilmizle.org/ sitesini tavsiye edebilirim. Neden bu site dersenizde filmlerdeki yüksek çözünürlük ve ses kalitesi birebir beraber heraket ettiği içindir

• slck16 S kullanıcısına yanıt
    nası yani
    hocam bi yanlışın olmasın.
    ses sistemi resim i nasıl yansıtabilir.

tv den kablosuz iletiyorsunuzdur.
  • Bahsettiğim olay...

PORTABLE IN (JACK)
    Portable In bağlantısıyla müzik ve diğer içerikleri MP3-Player ve Laptop üzerinden doğrudan LG ses sistemine aktarabilirsiniz....

https://store.donanimhaber.com/86/bb/fc/86bbfc0271edd800f2c9c51789b0fb3c.jpg

Sanırım Tv ye optik bağlantı sayesinde sound bara tam yetki veriyor. çünkü Tv deki giriş menüsünden optik sound barı aktif hale getirince tv nin kumandası iptal oluyor. sound barın kumandası ile ses açıp kapatıyorsunuz.
    SOUNDBAR [ANA KONU]

• forro F kullanıcısına yanıt
    Kardeşim DTS ses alman için sistemi direkt kaynağa bağlaman gerekiyor. Yani PS3 oynuyorsan buraya bağlayacaksın. Media Player'dan film izliyorsan da buna takacaksın optik kabloyu. Bu şekilde DTS ses alırsın. TV'ye bağlarsan eğer tam hatırlamıyorum ama PCM 2.0 gibi bir şey yazıyor ses bilgisiyle ilgili olarak. Yani DTS kalitesi olmuyor.
    Kusura bakma, biraz geç cevapladım
  • 
Sayfa: önceki 3031323334
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.