Şimdi Ara

SOUNDBAR [ANA KONU] (316. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: turuncu55 , mustitrg92 Daha Az
2 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 5 Misafir - 6 Masaüstü1 Mobil1 iOS
5 sn
33.408
Cevap
470
Favori
1.644.966
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 314315316317318
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ayancıklı

Uzun süredir soundbar arayışları içindeydim, bir çok yerde olumlu görüşler yazılan Jbl 5.1 aldım ama hüsrana uğradım diyebilirim. Cihazı hem optik kabloyla denedim hem de hdmı kabloyla denedim ama ses seviyesi çok düşük . Sony tv nin kendi hoparlörleri daha yüksek ses veriyor. Daha önce kullanıp ses senkrinizasyonu nedeniyle çıkardığım phlips fidelio b1 bile jbl den daha çok net sese sahip. Ayarları yanlış mı yaptım diye düşünüyorum ama öyle fazla ayar yapacak bir cihaz da değil. Büyük ihtimalle pazartesi günü iade edeceğim. .
    kesinlikle ses düşüklüğü olamaz. bir yerde hata olmalı.
    ses kalitesini mi beğenmediniz?
  • Archi33tect kullanıcısına yanıt
    Hocam tek tek neyi nereye bağladığımı yazdığım bir tabloda hepsini TV’ye bağladığım sonucuna nasıl vardınız?

Şaka bir yana Atmos destekleyen cihazlarınızı soundbara bağladığınız sürece Atmos ses alabilirsiniz. Sadece geçişler için TV’nin Arc girişini soundbarın Arc girişine bağlamanız faydalı olur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: aykutx

kesinlikle ses düşüklüğü olamaz. bir yerde hata olmalı.
    ses kalitesini mi beğenmediniz?

Alıntıları Göster
    Ses düşüklüğünden dolayı ses kalitesini de beğenmedim. Normalde son seste gümbür gümbür ses gelmesi lazım ama öyle değil , Soundbarı kapatıp tv nin sesini açtığımda daha yüksek ses çıkıyor . Bu cihazı tv ye optik kablo ve hdmi dan başka bir bağlama şekli var mı bulamadım .
  • ayancıklı A kullanıcısına yanıt
    Bahsettiginiz cihaz soundbarlar icinde en buyuk hacimli subwoofer'a sahip. Yani sadece subdan gelen sesi hissetmemeniz ya da tv'nin sesinin altinda bir hissiyat uyandirmasi mumkun degil.

Saygilarimla.

• quote:

Orijinalden alıntı: eiskent

Bahsettiginiz cihaz soundbarlar icinde en buyuk hacimli subwoofer'a sahip. Yani sadece subdan gelen sesi hissetmemeniz ya da tv'nin sesinin altinda bir hissiyat uyandirmasi mumkun degil.

Saygilarimla.
    Bana da garip gelen bu zaten , bu kadar övülen bir cihaz neden böyle düşük ses veriyor. Sub dan gelen sesi duyabiliyorum ama konuşma ve müzik sesleri daha altta kalıyor . sesi son seviyeye kadar açsam da tatmin edici olmadı. Kutu daha önce açılmış gibi geldi bana ya kontrol amacıyla açtılar yada arıza vardı tekrar paket yaptılar. Bu konuda şüphelerim artmaya başladı.
    Ses düşük sorununuza anlam veremedim???
    JBL 5.1 Bar dünyanın en güçlü cihazlarından birtanesi.
    Bence siz sesin rengini beğenmediniz.
    Her zaman ve her yerde söylenir, dinlemeden cihaz almak bir risk.
    Çoğu insan için JBL kusursuz bir cihaz.
    Ben Yamaha YSP-5600 alıp bir süre sonra satmış birisiyim. Bu durum cihazları önce tecrübe etmenin bir "have to" olduğunu kanıtlıyor ...

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    Ben 2 ayri JBL Bar 5.1 kullandım.
    İlkini satıp başka cihazdan memnun olmayınca tekrar 5.1 aldım. Her ikisi de muazzam güçte ses sundular. Yaklaşık 22m oda içinde film izlerken ses seviyesi 20-25 arası kullandım. Max 48 kademesi olduğunu unutmayalım. Bence sizin aldığınız cihazda bir sorun var ! Aksini düşünemiyorum. Bence aldığınız yer ile görüşüp başka bir 5.1 deneyin.
    Saygılarımla

• quote:

Orijinalden alıntı: shagg

Ben 2 ayri JBL Bar 5.1 kullandım.
    İlkini satıp başka cihazdan memnun olmayınca tekrar 5.1 aldım. Her ikisi de muazzam güçte ses sundular. Yaklaşık 22m oda içinde film izlerken ses seviyesi 20-25 arası kullandım. Max 48 kademesi olduğunu unutmayalım. Bence sizin aldığınız cihazda bir sorun var ! Aksini düşünemiyorum. Bence aldığınız yer ile görüşüp başka bir 5.1 deneyin.
    Saygılarımla
    Aynı görüşteyim , cihazı akşam da biraz kurcalayıp olmazsa pazartesi iade edeceğim.
  • Bütcemin el verdiği hemen hemen bütün cihazları araştırdım, deneyebildiğim bütün cihazları denemeye çalıştım.

En son 2 cihaz arasında kalmıştım. SK9Y ve Sony HTRT4

SK9Y gerçekten ses olarak güzel cihaz ancak bana göre tv önü için çok kaba bir soundbar. Eşim soundbarı görür görmez bunu tv nin önüne koymam dedi :)

Sonra çok merak ettiğim ve hiç bir yerde açığını bulup dinleyemediğim Sony HTRT4 cihazını şans eseri teknoloji mağazasında açığının olduğu öğrenir öğrenmez denemeye geçtim.

Ses kalitesi olsun, netliği olsun çok hoşuma gitti. Basların zayıflığı ile ilgili olumsuz yorumlar vardı ancak baslar gayet yeterliydi. Fiyatını sorduğumuzda mağaza indirimi olduğunu ve 1990 tl olduğu öğrenir öğrenmez hemen aldım. ( En uygun vatan izmirde var 2100 tl ye son 1 adet ve birde internette ki sitelerde 2499-2699 tl arası değişken fiyatlarda var )

Eve gidip kurulumu yaptım ( Optik kablo ile yaptım HDMI almak aklıma gelmedi )

Hemen netflix açtım ve bol aksiyonlu bir film açtım, gerçekten sesler filmin içine alıyor insanı. Bas seviyesi 12 ye kadar çıkıyor ancak apartman dairesinde en fazla 8 e kadar açabildim. Ses seviyesini yarısına ancak açabildim. Ses seviyesi ve bass gücü gerçekten apartman dairesinde oturanlar için fazla bile :)

İnternette ki fan sesi şikayeti okumuştum. Gece sessizliğinde fan sesi geliyor ancak ses 1-2 seviyesindeyken duyabiliyorsunuz hafif bir ses. Zaten 1-2 seviye de soundbardan da çok kısık ses geldiği ve duyabileceğiniz düzeyse ses seviyesine açınca fan sesisini otomatikman duymuyorsunuz.

• Merhabalar,
    Sony xf9005 tv aldım, 2000tl civarı soundbar arıyorum
    sk9y almayı düşünüyorum, dolby athmos u kullanabilir miyim? Başka tavsiyeniz olur mu?
  • uchihaitachi kullanıcısına yanıt
    Merhabalar
    Bildiğim kadarıyla bu TV, Dolby Atmos destekleyen bir çözücüye sahip değil.
    Bu sebep ile soundbar Atmos Ses vermeyecektir diye düşünüyorum.
    Teknik özellikler aşağıdaki linkte
    https://www.sony.com.tr/electronics/televizyonlar/xf9005-series/specifications
    Saygılarımla

Cihazınız arızalı büyük olasılıkla. Tv hoparlörüyle kıyaslanamaz bir ses seviyesine sahip. Daha biz son sesi değil yarısını bile zor gördük. Ev yıkılır.

Atmos destekli bir kaynak kullanırsanız alırsınız (Apple TV, Xbox, Xiaomi Box vs). Ancak doğrudan TV’den maalesef alamazsınız.

• SAVIAR kullanıcısına yanıt
    Netflix de kullanmayı düşünüyordum, o zaman athmos lu bi bar almak yerine daha kaliteli normal bir sound bar almak daha mantıklı
    2000 tl civarı ne önerirsiniz?

Burada var gibi gösteriyor
    https://www.sony.com.tr/electronics/televizyonlar/xf9005-series

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi uchihaitachi -- 13 Ekim 2019; 15:38:18 >
    Netfliksin atmosu dolby digital plus yani bu sesi xf9005le dts+ destekli bir soundbarlardan alabilirsiniz. True hd ve dts x sesleri iletemiyor yalnızca xf9005 bende de aynı tv var ve soundbar araştırıyorum.

• Selam arkadaşlar. Son birkaç sayfayı okudum da, bir sorum olacaktı. Bu işe girince illa 3-5bin lira vermek gerekiyor mu? 1-1,5 bandında önerebileceğiniz f/p ürünleri yok mu? Woofer gerekmiyor, tek parça olması işime gelir.

• Beyazhu B kullanıcısına yanıt
    Aynı şekilde bende saundbar arıyorum Sony xf9005 serisi televizyona ZF 9 yada Samsung Q70 arasında kaldım bakalım ne yapicaz

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • MilanRapajic M kullanıcısına yanıt
    Sj 3 soındbar gerçekten çok iyi hocam tam bir sinema sistemidir ve uygundur

• https://www.hepsiburada.com/lg-sk9y-5-1-2-ch-500w-dolby-atmos-soundbar-p-HBV00000HN095?magaza=Tek+Yolhttps://www.sony.com.tr/electronics/ses-cubuklari/ht-xf9000

3000tl lik rakamlara çıkamıyorum malesef, bu ikisi arasında kaldım, sony de 300W olması kafamı kurcalıyor, yoksa televizyon uyumu olması nedeniyle tercih sebebi,ayrıca DTS - X de var,
    bu setle netflix den athmos ses alabilir miyim?

• onurjk O kullanıcısına yanıt
    Hemen hemen aynı durumdayım ama arka hoparlör de alabileceğim bir soundbar istiyorum samsung arka hoparlörü turkiyeye getirmiyor o yüzden sony den yanayım. Kampanyaları takip edeceğim 11 kasımda n11de veya black fridayde güzel bir indirim yakalariz belki. Birde lg sk10y de ülkemizde dünyaya göre uygun fiyatlarla satıldığı için aklımı çelmiyor değil. Arka hoporlörleri de bir şekilde temin edilebilir. Sadece dts x eksiği var baktığımız modellere göre. Sl10y de eksik yok fakat hala ülkemize gelmedi gelince de uygun fiyat politikasına devam eder mi göreceğiz. Lg belki de eski seriyi uygun fiyat politkasıyla ülkemizde eritmeye çalışıyor olabilir. Lg sk10y yı 2.600tlye ülkemizde bulmak gayet kolay lakin yurt dışı fiyatları htzf9la benzer.

Bir kaç mesaj önce bir arkadaşımızın kısaca incelemesini yaptığı htrt4 de fiyat olarak uygun bir model arka hoparlör ekleme derdi de yok. Dts x ve true hd olmasa da olur denirse düşünülebilir.

• 
Sayfa: önceki 314315316317318
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.