Şimdi Ara

SOUNDBAR [ANA KONU] (315. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar: teknoCat , teknoCat
2 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 5 Misafir - 6 Masaüstü1 Mobil
5 sn
33.352
Cevap
469
Favori
1.641.374
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 313314315316317
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İstanbul Avrupa yakasında samsung hw n450 nin sesini test edebileceğim kurulu olan bir mağaza bilen var mi?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • onurjk O kullanıcısına yanıt
    Daha once ses sistemi kullandiniz mi? Beklentiniz nedir? Yuksek ses olsun yeter, sinema gibi ses gibi... jbl ile derin bir bas parlak bir tiz alirsiniz. Ancak bu yeterli olsaydi diger markalar konusulmaz olurdu. Her kulak farkli ton sever. Dinlemeden birsey almayin.

Saygilarimla.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: onurjk

Hocam bende Sony xf9005 serisi televizyon aldım Netflix ağırlıklı izlediğimiz bir gerxek bir ses sistemi almaya karar verdik ama Jbl saundbar 3.1 olan modeli bu bizim işi görür mü sinematik bir ses alirmiyiz 26 metre kare bir salon mevcut teşekkür ederim şimdiden saygılar
    O senin dediğini ben de denedim
    Aldım ertesi gün iade ettim
    5 + 1 sistem ile kıyaslanamaz bile.
    Apartman vs fark etmez sesi az da olsa başkalarını rahatsız etmeden her detayı duymak gerekir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ynsylcn86

O zaman Atmos destekli android player alsam ve ses sistemini buna bağlasam netflix den o zaman atmos sesi alabileceğim galiba. SK10Y bütçemi aşıyor, SK9Y alıp Türkiye ye uygun fiyatlı gelirse inşallah arka kit almak istiyorum :) Yada İndirimli Cuma oluyor ya onu bekleyip SK10Y de alabilirim fiyatı bütçeme uygun olursa.

Peki size sormak istediğim, SK9Y gibi başka markanın böyle bir ürünü var mı ? Şimdilik Soundbar alıp, sonra dan arkaya kablosuz 2 hoporlör eklenin bir model. Lg ses ve Bass konusunda kullanana gayet iyi yorumlar yapmış ancak aynı kaliteyi daha uyguna veren bir marka varsa neden olmasın :)

JBL 5+1 baktım ama ateş pahası :)
    LG sk10y haftasonu Marmara park Teknosa da kapalı kutu üzerinde 2600-2699 tl gibi fiyatı vardı bilginize.
  • Kararımı şu şekilde verdim :) 2 seçenek var ortada.

Sony HTRT 4 5+1 sistem 2.000 tl ye Vatanda var. Ancak dinleyip deneme şansım yok. Buna yakın bir sony sistemin basına bakıp karar vermeye çalışacağım. Arkadaşım yabancı forumlara incelemelere baktı ve sub dan fan sesi ve basın az olduğuna dair bir şikayet görmedim dedi.

Diğer seçenek ise LG SK9Y şuanda 2.000 tl ye var ancak kasım sonu indirimi ile birlikte 1700-1800 tl civarına alırım gibi geliyor. TV Dolby Atmos desteklemediği için ilk aşamada Dolby Atmos destekli player almak 500-600 tl ye bulunabiliyor galiba ( Sadece netflix için kullanılacak ) ve bu şekilde kullanmak. Olurda ikinci el olur sıfırı uygun fiyata TR ye gelır o zaman arka kıd de alıp sistemi tamamlamak.

Sizce nasıl fikir :)
  • lg sk8 düşünüyorum bende,
    bu fiyat bandında başka bir ürün olabilir mi?
  • eiskent E kullanıcısına yanıt
    Cevabınız için Teşekkür ederim hocam ilk deneyim olacak açıkçası sk10y gönlüm gitmiyor değil ama bilemedim açıkçası çok kararsız kaldım sizin inereceginiz bir şey varsa onada bakabilirim saygılar bizden

• TiSKE kullanıcısına yanıt
    Cevap için teşekkür ederim üstad siz ne aldınız peki

• merhabalar, LG SPK8 arka hoparlörler için ayak satın almış olan var mıdır? Varsa nasıl bir ayak kullanıyorsunuz? Sonorous markasının ayakları var ben onu düşündüm ama bilmediğim bir şey var mı diye size de danışmak istedim
  • quote:

Orijinalden alıntı: onurjk

Cevap için teşekkür ederim üstad siz ne aldınız peki
    Benim niyetim Sony AVR STR DN 1080 veya 1070 almak ikinci el olacak muhtemelen.
    Pusuya yattım uygun fiyat gözlüyorum.

Geçici olarak LG 5 + 1 dvd li sistemi kullanıyorum, arkadaşım kullanmadığı için hediye babında bana verdi 3 ay önce.
    180 w her bir hoparlör.+ 200 W SW.

TV den optik kablo ile bağladım.
    Sesi ne kadar açtığım değil nasıl duyduğum önemli, ben de apartmandayım.
    MP den 5 + 1 sesli filmleri çok güzel izliyorum.
    Gündüz izliyorsam sesi max 2 / 3 e kadar açabiliyorum
    Gece ise 1 / 4 e kadar açıyorum
    Önemli olan sesleri güzel duymak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TiSKE -- 10 Ekim 2019; 12:41:29 >
  • SAVIAR kullanıcısına yanıt
    Bilmediğimden ve anlamak istediğimden soruyorum; Apple tv+ kaynağından çıkan ses ve görüntü, HDMI üzerinden soundbara geliyorsa, soundbar işi gereği sesi dolby atmos ya da her neyse formatı , o sesi veriyorsa, HDMI üzerinden de kendine (soundbar) aktarılan görüntüyü, bağlandığı televizyona gönderiyorsa, ARC bunun neresinde ? "Bu formülasyonda neden bir ARC bağlantıya ihtiyaç duyuluyor ki?"
    Şimdiden teşekkür ederim.
  • Forumda satılan Spk s8 fırsatını bende kaçırdım Türkiye ye gelmemesi büyük saçmalık

• TiSKE kullanıcısına yanıt
    Amfili sistemlerde sony'ye cok bel baglamayin yine de. En kotu 5.1 en iyi soundbardan iyidir onermesi artik mantik kabulunun disinda. Illaki sony olacaksa ve guncel ses formatlari cok onemli degilse es serisi anfiler ust seviyedir.

Saygilarimla.

• Sesi nasıl duymak isteğinize bağlı
    Bütün hoparlörleri TV nin altında yan yana duran bir sistemin surreound ses vermesi düşüncesinden AVR nin her daim daha mantıklı olduğu kesin. Ancak TV izlerken veya müzik için kullanılabilecek bir donanımdır Soundbar.
    Karşımda duran bir hoparlör kurşun sesini veya sağdan sola geçen araba sesini veremediğini tecrübe ettim ben zaten.
    Sony Kendini her donanımda kanıtlamış bir marka ve yazdığım modeller avrupada seçilmiş.
    Neyse tavsiyenize kulak verenler vardır
  • Archi33tect kullanıcısına yanıt
    Eğer TV’niz Atmos destekliyorsa Arc cihazların eşlenik çalışmasını sağlayacaktır. Ancak TV’niz Atmos desteklemiyorsa her halükarda harici bir kaynağa ihtiyacınız olacaktır. Bu durumda Arc bağlantısı sizin için gerekli olmayacaktır. Sadece kaynak harici kullanımlarınızda eşlenik çalışmaya devam etmesini isterseniz Arc bağlantısını yapabilirsiniz. Ben Xbox bağlantısını doğrudan soundbara yaptım Atmos alabilmek için. Digiturk kullandığımda TV yi kapattığımda beraberinde soundbarın da kapanması için Arc bağlantsını kullanıyorum.

• SAVIAR kullanıcısına yanıt
    Kablolari nerden nereye taktınız hocam yazarmısınız:) hdmi- xbox vs

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • fenerimhaber kullanıcısına yanıt
    1) Xbox > soundbar HDMI 1
    2) TV > soundbar ARC
    3) Digiturk > TV HDMI 1
    4) Playstation > TV HDMI 2

• quote:

Orijinalden alıntı: SAVIAR

1) Xbox > soundbar HDMI 1
    2) TV > soundbar ARC
    3) Digiturk > TV HDMI 1
    4) Playstation > TV HDMI 2
    Bu tabloda tüm ses ve görüntü kaynakları, yani dijitürk, xbox, ps4 ü doğrudan tv ye bağlamışsınız.
    Bu durumda ya televizyonunuz dolby atmosu destekliyor -ki sadece bununla yetinseniz neden soundbar alasınız- ya da televizyonunuz kendine gelen ses dosyalarını hiç işlemeden soundbara gönderebiliyor.
    Bu kurduğum mantık doğru mudur?

Eğer doğru ise benim tv de dolby atmos desteği yok, pass through da yok Sadece Arc var. Diyelim ki atmos destekleyen bir soundbar aldım, apple tv de aldım, dolby atmos film izleme şansım olabiliyor mu?

Teşekkürler.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Archi33tect kullanıcısına yanıt
    Aciklamada zaten atmos ses alabilmek icin soundbara direk baglanti yaptim denilmis. Demek ki tv atmos desteklemiyor. Ayrica tv atmos destegi vermesi soundbar almaya engel degil. Soundbar her zaman daha yuksek ve derin ses uretiyor tv'lere gore. Tv'nizde armos yoksa soundbara direk baglayacaksiniz multimedya kaynaginizi. Arc ise goruntuyu cift yonlu tasiyacak ve soundbari tek kumandayla acaxak, kapayacak, sesini acacak...

Saygilarimla.

• Uzun süredir soundbar arayışları içindeydim, bir çok yerde olumlu görüşler yazılan Jbl 5.1 aldım ama hüsrana uğradım diyebilirim. Cihazı hem optik kabloyla denedim hem de hdmı kabloyla denedim ama ses seviyesi çok düşük . Sony tv nin kendi hoparlörleri daha yüksek ses veriyor. Daha önce kullanıp ses senkrinizasyonu nedeniyle çıkardığım phlips fidelio b1 bile jbl den daha çok net sese sahip. Ayarları yanlış mı yaptım diye düşünüyorum ama öyle fazla ayar yapacak bir cihaz da değil. Büyük ihtimalle pazartesi günü iade edeceğim. .
  • 
Sayfa: önceki 313314315316317
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.