Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

SOUNDBAR, ARTILARI VE EKSİLERİYLE

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir Kullanıcı, 5 Masaüstü Kullanıcı
6.399
Cevap
142
Favori
442.809
Tıklama
Giriş
    159 Mesaj

sonyye 2500 vercene sana attığım linktekini al 2 yıl garantili kullan gitsin. 2 sene sonra 10 saatten 2 saate düşse nolcak hadi düştü diyelim 1 filim izlersin sonra geri sarza takarsın. Bende mevcut saund bar olmasa öyle yapardım şahsen
    |
    |
    nrcnft kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi safast39 -- 9 Ekim 2019; 14:45:32 >
  • Teğmen
    159 Mesaj

koydum buraya saundbarımı satsam alacaktım ben ama artık almak isteyen nasiplensin. 2500 düz saundbardansa bu çoook mantıklı BENCE

https://urun.n11.com/ses-sistemleri/philips-b5-kablosuz-bluetooth-41-ch-surround-soundbar-hoparlor-P217833493
    |
    |
    safast39 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    |
    |

Corsa d 1,3 cdti enjoy 2012 Kullanımda.

< AMD FX Kullananlar Kulübü >

< 800+ kullanıcı >
  • Binbaşı
    1247 Mesaj
    Benim gibi apartman dairelerinde yaşayanlar için 5.1 veya soundbar tipi cihazlar fazla olabilir sesi açamayacağınız için. Ben 365 tlye geçenlerde 2 adet Anker Soundcore Motion B kablosuz hoparlör aldım. TWS yani kablosuz olarak stereo çalışabiliyorlar. Ses kalitesi, baslar vs güzel şarjı 12 saat gidiyor keşke diğer modelleri gibi 24 saat gitseydi. Yani diyeceğim o ki bu ses olayını tws özelliği olan iki hoparlör ile çözebilirsiniz ya da bluetooth 5.0 olan bir telefonunuz varsa herhangi iki bluetooth hoparlörü stereo olarak bağlayabilir ve telefondan açtığınız videoyu tvye kablosuz olarak yansıtabilirsiniz(ya da varsa otg özelliğini kullanarak yani kablo ile bağlayabilirsiniz usb c to hdmi kablo gerek).
    |
    |

Hocam bende Sony xf9005 serisi televizyon aldım Netflix ağırlıklı izlediğimiz bir gerxek bir ses sistemi almaya karar verdik ama Jbl saundbar 3.1 olan modeli bu bizim işi görür mü sinematik bir ses alirmiyiz 26 metre kare bir salon mevcut teşekkür ederim şimdiden saygılar

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    eiskent kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
  • Binbaşı
    1937 Mesaj

Daha once ses sistemi kullandiniz mi? Beklentiniz nedir? Yuksek ses olsun yeter, sinema gibi ses gibi... jbl ile derin bir bas parlak bir tiz alirsiniz. Ancak bu yeterli olsaydi diger markalar konusulmaz olurdu. Her kulak farkli ton sever. Dinlemeden birsey almayin.

Saygilarimla.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    onurjk kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: onurjk

Hocam bende Sony xf9005 serisi televizyon aldım Netflix ağırlıklı izlediğimiz bir gerxek bir ses sistemi almaya karar verdik ama Jbl saundbar 3.1 olan modeli bu bizim işi görür mü sinematik bir ses alirmiyiz 26 metre kare bir salon mevcut teşekkür ederim şimdiden saygılar

Alıntıları Göster
    O senin dediğini ben de denedim
    Aldım ertesi gün iade ettim
    5 + 1 sistem ile kıyaslanamaz bile.
    Apartman vs fark etmez sesi az da olsa başkalarını rahatsız etmeden her detayı duymak gerekir.
    quote:

Orijinalden alıntı: ynsylcn86

O zaman Atmos destekli android player alsam ve ses sistemini buna bağlasam netflix den o zaman atmos sesi alabileceğim galiba. SK10Y bütçemi aşıyor, SK9Y alıp Türkiye ye uygun fiyatlı gelirse inşallah arka kit almak istiyorum :) Yada İndirimli Cuma oluyor ya onu bekleyip SK10Y de alabilirim fiyatı bütçeme uygun olursa.

Peki size sormak istediğim, SK9Y gibi başka markanın böyle bir ürünü var mı ? Şimdilik Soundbar alıp, sonra dan arkaya kablosuz 2 hoporlör eklenin bir model. Lg ses ve Bass konusunda kullanana gayet iyi yorumlar yapmış ancak aynı kaliteyi daha uyguna veren bir marka varsa neden olmasın :)

JBL 5+1 baktım ama ateş pahası :)

Alıntıları Göster
    LG sk10y haftasonu Marmara park Teknosa da kapalı kutu üzerinde 2600-2699 tl gibi fiyatı vardı bilginize.
    |
    |

• Teğmen
    159 Mesaj
    Kararımı şu şekilde verdim :) 2 seçenek var ortada.

Sony HTRT 4 5+1 sistem 2.000 tl ye Vatanda var. Ancak dinleyip deneme şansım yok. Buna yakın bir sony sistemin basına bakıp karar vermeye çalışacağım. Arkadaşım yabancı forumlara incelemelere baktı ve sub dan fan sesi ve basın az olduğuna dair bir şikayet görmedim dedi.

Diğer seçenek ise LG SK9Y şuanda 2.000 tl ye var ancak kasım sonu indirimi ile birlikte 1700-1800 tl civarına alırım gibi geliyor. TV Dolby Atmos desteklemediği için ilk aşamada Dolby Atmos destekli player almak 500-600 tl ye bulunabiliyor galiba ( Sadece netflix için kullanılacak ) ve bu şekilde kullanmak. Olurda ikinci el olur sıfırı uygun fiyata TR ye gelır o zaman arka kıd de alıp sistemi tamamlamak.

Sizce nasıl fikir :)
    |
    |
    bu fiyat bandında başka bir ürün olabilir mi?
    |
    |

Cevabınız için Teşekkür ederim hocam ilk deneyim olacak açıkçası sk10y gönlüm gitmiyor değil ama bilemedim açıkçası çok kararsız kaldım sizin inereceginiz bir şey varsa onada bakabilirim saygılar bizden

|
    |
    eiskent kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Cevap için teşekkür ederim üstad siz ne aldınız peki

|
    |
    TiSKE kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    merhabalar, LG SPK8 arka hoparlörler için ayak satın almış olan var mıdır? Varsa nasıl bir ayak kullanıyorsunuz? Sonorous markasının ayakları var ben onu düşündüm ama bilmediğim bir şey var mı diye size de danışmak istedim
    |
    |

Orijinalden alıntı: onurjk

Cevap için teşekkür ederim üstad siz ne aldınız peki

Alıntıları Göster
    Benim niyetim Sony AVR STR DN 1080 veya 1070 almak ikinci el olacak muhtemelen.
    Pusuya yattım uygun fiyat gözlüyorum.

Geçici olarak LG 5 + 1 dvd li sistemi kullanıyorum, arkadaşım kullanmadığı için hediye babında bana verdi 3 ay önce.
    180 w her bir hoparlör.+ 200 W SW.

TV den optik kablo ile bağladım.
    Sesi ne kadar açtığım değil nasıl duyduğum önemli, ben de apartmandayım.
    MP den 5 + 1 sesli filmleri çok güzel izliyorum.
    Gündüz izliyorsam sesi max 2 / 3 e kadar açabiliyorum
    Gece ise 1 / 4 e kadar açıyorum
    Önemli olan sesleri güzel duymak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TiSKE -- 10 Ekim 2019; 12:41:29 >

• Yüzbaşı
    458 Mesaj

Bilmediğimden ve anlamak istediğimden soruyorum; Apple tv+ kaynağından çıkan ses ve görüntü, HDMI üzerinden soundbara geliyorsa, soundbar işi gereği sesi dolby atmos ya da her neyse formatı , o sesi veriyorsa, HDMI üzerinden de kendine (soundbar) aktarılan görüntüyü, bağlandığı televizyona gönderiyorsa, ARC bunun neresinde ? "Bu formülasyonda neden bir ARC bağlantıya ihtiyaç duyuluyor ki?"
    Şimdiden teşekkür ederim.
    |
    |
    SAVIAR kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Forumda satılan Spk s8 fırsatını bende kaçırdım Türkiye ye gelmemesi büyük saçmalık

|
    |

Amfili sistemlerde sony'ye cok bel baglamayin yine de. En kotu 5.1 en iyi soundbardan iyidir onermesi artik mantik kabulunun disinda. Illaki sony olacaksa ve guncel ses formatlari cok onemli degilse es serisi anfiler ust seviyedir.

Saygilarimla.

|
    |
    TiSKE kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Bütün hoparlörleri TV nin altında yan yana duran bir sistemin surreound ses vermesi düşüncesinden AVR nin her daim daha mantıklı olduğu kesin. Ancak TV izlerken veya müzik için kullanılabilecek bir donanımdır Soundbar.
    Karşımda duran bir hoparlör kurşun sesini veya sağdan sola geçen araba sesini veremediğini tecrübe ettim ben zaten.
    Sony Kendini her donanımda kanıtlamış bir marka ve yazdığım modeller avrupada seçilmiş.
    Neyse tavsiyenize kulak verenler vardır
    |
    |
Masal
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
haberler
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,253
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.