Şimdi Ara

SOUNDBAR, ARTILARI VE EKSİLERİYLE

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: afbirinci Daha Az
1 Kayıtlı Üye, 10 Misafir Kullanıcı, 10 Masaüstü Kullanıcı, 1 Mobil Kullanıcı ( 1 Mobil Cihaz )
7.904
Cevap
173
Favori
514.139
Tıklama
Giriş
    5367 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: gogomogo

lg sk10y sahibi arkadaşlar sk10y nin uzunluğu nekadar ölçmem lazım tv sehpasına uyuyormu diye bir zahmet söylermisiniz.
    https://www.lg.com/tr/ev-sinema-sistemi/lg-SK10Y Burada teknik özellikler kısmında yazıyor.

Orijinalden alıntı: ati1974

Lg spk8 malum ülkemizde satılmıyor,dün amazon.fr den sipariş verdim.kargo ve vergiler dahil 208€ fiyata 1 ayda telim ediliyor,fransadan gelen cihazlar 230 v ve bizim fiş yapımızla aynı,ilgilenen olursa diye yazdım
    Hocam ürün geldiğinde buraya yazarmısınız acaba bende alacağımda link ve prizi merak ediyorum açıkcası

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    ZOTAC Gtx1080 Amp Extreme Edition / Asus 24" 144Hz Vg248qe / İntel i7 4790 / Msi Gaming 5 Anakart / Zalman Ms800 Kasa / Kingston 8x2 1600mhz Ram / Corsair K70 RGB MXRED, Logitech g430, g402 Mouse, g240 Mouse Pad, Xbox One s Gamepad
  • Yarbay
    2148 Mesaj

Avrupa urunu ise fisinde sorun olmayacaktir.

Saygilarimla.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    fenerimhaber kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Ses sisteminiz bence verimli degil. Ju7000, ks8000 ve mu9000 samsung tv'leri kullandim. Ju7000'de dahili sub var ama sese katkisi tartisilir. Las950m ile kullandim ju7000'i. Tv'nin ses kalitesi ile karsilastirmak yanlis olur. Elinizdeki cihaz oldukca kaliteli. Tv'nin sesi yaninda aramiyorsaniz bir yerde hata var.

Saygilarimla.

|
    |
    Mechatronik kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Beklentinize gore degisir bu durum. Su anda tartisilan modellerin fiyatina ragmen elestiri aldigi bir konuda bahsettiginiz cihaz ses kalitesi yuzunden degil fiyati acisindan degerlendirilir.Vergiler ve kar dusuldugunde 15usd'lik cihazin performansini kendi deneyimlerinize gore tahmin edin derim.

Saygilarimla.

|
    |
    detanaoq kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Burada anlamadigim bir konu var. Flash bellegi tv'ye bagladiniz ve tv arc baglantisi uzerinden sk10y atmos ses mi verdi?

Flash bellek bilgisayara bagli, bilgisayar soundbarin hdmisine bagli iken mi? Bu senecekte verir ama ilk secenekte veriyorsa cok kisiyi sevindirecek bir detay yazmissiniz ama konuda niye ragbet gormemis derim?

Saygilarimla.

|
    |
    mcgoktug kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: eiskent

Burada anlamadigim bir konu var. Flash bellegi tv'ye bagladiniz ve tv arc baglantisi uzerinden sk10y atmos ses mi verdi?

Flash bellek bilgisayara bagli, bilgisayar soundbarin hdmisine bagli iken mi? Bu senecekte verir ama ilk secenekte veriyorsa cok kisiyi sevindirecek bir detay yazmissiniz ama konuda niye ragbet gormemis derim?

Saygilarimla.
    Takip

|
    |

haklısın buna baktım 120 cm diyor başka bir incelemede yabancı sitede 144 olduğunu söylüyor lg nin ingilizce sitesinde inch olarak cm ye dönüştürünce 146 cm çıkıyor kafam karıştı hangisi foğru acaba

|
    |
    guguk kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Saygilarimla.
    Evet aynen söylediğiniz şekilde sorunsuz Dolby atmos ses alıyorum. Zaten bilgisayardan her halükarda dolby atmos ses alınır. Burada önemli olan televizyonun bu sesi çözmesi.

Atmos devreye girdiği anda efekt, oto ses gibi fonksiyonlar devre dışı kalıyor.

Hocam yanlış anlaşılmasın ama sizin tv atmos çözüyor gibi bire bir aynı şekilde bağladım siz sağ olun yardımınızla tv üzerinden soundbar da atmos u aldım (ses aldım ama görüntü yok tv de ) ancak tv ye aynı şekilde bağlı soundbar dan tv ye bağladığım hard disk teki dolby atmos destekli filmlerden atmos ses alamadım. (tv vestel 65 ub 9100 4k)
    |
    |

Web sitesinde , kullanım kılavuzunda ve internetteki kaynaklarda Dolby atmos desteği olmadığı yazıyor. Farklı test dosyaları indirip denedim. Bazılarını dolby digital olarak açtı. Bilgisayardan açarsam atmos olarak açılıyor. Belki de kanal sayısına göre değişiyordur.

Siz bilgisayardan ses çıkışını dolby home theater olarak veriyorsunuz. Filmi açtığınızda ses sistemi ekranında dolby atmos yazıyor mu yoksa kumandadan infoya basınca dolby audio mu yazıyor onu kontrol edin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mcgoktug -- 19 Eylül 2019; 11:0:14 >
    |
    |
    khaos kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    4318 Mesaj

Sadece İnfo ya basınca bilgi ekranında atmos yazısı çıkıyor.Siz tv nin youtube uygulaması üzerinden atmos testi yaptınız mı hiç ? Ben denediğim hiç bir video da atmos u göremedim ya dolby digital yada dts gördüm.

|
    |

Hayır youtube uygulamasından Dolby atmos ses gelmiyor. Aynı videoları bilgisayar üzerinden de denedim ama muhtemelen youtube desteklemiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mcgoktug -- 19 Eylül 2019; 11:21:22 >
    |
    |
    khaos kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Dolby Atmos ses denemesi yaptığım 2 video'nın bilgilerini karşılaştırdım.

Sanırım TrueHD Atmos sesleri çözmüyor.

Sorunsuz çalışan;
    Audio
    ID : 2
    Format : E-AC-3
    Format/Info : Enhanced Audio Coding 3
    Format profile : E-AC-3+Atmos / E-AC-3
    Codec ID : A_EAC3
    Duration : 1 h 54 min
    Bit rate mode : Constant
    Bit rate : 448 kb/s
    Channel(s) : 15 objects / 6 channels
    Channel positions : 15 objects / Front: L C R, Side: L R,

Sadece bilgisayardan Dolby atmos olarak ses alabildiğim, televizyonun ise çıkış vermediği video bilgileri;

Audio #1
    ID : 4352 (0x1100)
    Menu ID : 1 (0x1)
    Format : TrueHD / AC-3
    Format profile : TrueHD+Atmos / TrueHD / AC-3
    Muxing mode : Stream extension
    Codec ID : 131
    Duration : 1 min 1 s
    Bit rate mode : Variable / Constant
    Bit rate : 640 kb/s
    Maximum bit rate : 7 800 kb/s
    Channel(s) : Object Based / 8 channels / 6 channels
    Channel positions : Object Based / Front: L C R, Side: L R, Back: L R, LFE / Front: L C R, Side: L R, LFE
    Sampling rate : / 48.0 kHz / 48.0 kHz
    Frame rate : 31.250 FPS (1536 SPF)
    Bit depth : 16 bits
    Stream size : 4.66 MiB (3%)
    Service kind : Complete Main
    |
    |

• Yarbay
    3095 Mesaj
    |
    |

• Yüzbaşı
    260 Mesaj
    Benim Televizyon Sony xf9005 harici diskten dolby atmos test videosu açtığımda lg sk9y soundbar in ekranında dolby atmos ve dolby audio yazıyor ama video 1080p

|
    |

Orijinalden alıntı: fenerimhaber

Hocam ürün geldiğinde buraya yazarmısınız acaba bende alacağımda link ve prizi merak ediyorum açıkcası

Alıntıları Göster
    malesef yollayamadılar,taşıyıcı firma ürünü bize geri yolladı diye mail geldi,ücret iadesi yapmışlar.
    Samsung Q60RAT tvde kullanmak için almayı düşünüyorum.
    https://www.epey.com/ses-sistemi/karsilastir/91665-135090/lg-sj4k_samsung-hw-n450/farklari/

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Yarbay
    2148 Mesaj

Kagit ustunden ancak estetik olarak begenebilirsiniz. Deneyin, denemeden almayin. Bunlar ayni segment urunler. Ikisinden biri sizi daha mutlu edecek ama buradan gelen yorumlar sizin beklentilerinize hakim olmadigi icin yanlis olur. Tv'nizi modelinden cok sizin istediginiz ses onemli.

Saygilarimla.

|
    |
    safast39 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Ses sisteminiz bence verimli degil. Ju7000, ks8000 ve mu9000 samsung tv'leri kullandim. Ju7000'de dahili sub var ama sese katkisi tartisilir. Las950m ile kullandim ju7000'i. Tv'nin ses kalitesi ile karsilastirmak yanlis olur. Elinizdeki cihaz oldukca kaliteli. Tv'nin sesi yaninda aramiyorsaniz bir yerde hata var.

Saygilarimla.
    Ju7000 bende de var 2x10 20 watt hoparlör görünüyor spec.te dahili sub. görmedim emin misiniz olduğuna ?
haberler
Canlı Tv izle
SEO
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,984
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.