Şimdi Ara

SOUNDBAR [ANA KONU] (245. sayfa)

6 Kayıtlı Üye (3 Mobil) ve 5 Misafir - 8 Masaüstü3 Mobil
5 sn
33.145
Cevap
467
Favori
1.631.228
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
49. Sırada  bugün en iyi #11
Sayfa: önceki 243244245246247
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: EKONOMIST

Hayırlı olsun iyi günlerde kullanın. Bende 1 hafta 10 güne kadar SPK8-S kitini Avrupa'dan getirtmiş olacağım. SK10Y ile iyi bir ikili olacağını düşünüyorum.

Yalnız soundbar ın kullanım kılavuzuna göre surround efekti açık moda getirilmedikçe ses kaynağı 7.1 kanal olmadıkça arka hoparlörlerden ses gelmeyeceği yazıyor. Yani örneğin izlenen film 5.1 kanal ise soundbar tüm bu kanalları kendi içinde barındırdığından arka hoparlörlerden ses vermeyebilir. Diğer taraftan surround modu açılırsa bu sefer de Stereo bir akış da seyretseniz tüm kanallardan ses vereceği için gerçek olmayan bir surround yaratılmış olacak.

Bakalım nasıl bir performans verecek bende merak ediyorum.
    Hocam Avrupa'dan nereden getirtiyorsunuz? Ne kadara geldi ayıptır sorması?
  • ercana81 E kullanıcısına yanıt
    Apple TV bölümü vardı oraya yaz istersen.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mirable kullanıcısına yanıt
    Fransa'da yerleşik bir siteden aldım. 149 Euro'ya mal oldu. Elden getirilecek.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Merhabalar, küçük oturma odasında şu tvye sahibim (https://www.sony.com.tr/electronics/support/televisions-projectors-lcd-tvs/kdl-42w805a/specifications ) ancak sesi yetersiz geliyor, duvara monte olduğu için midir bilemem ses odadan çok duvardan diğer odaya gidiyor :). Sonuç olarak uygun fiyatlı bir soundbar bakıyorum tavsiyeleriniz bekliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Keisaku -- 22 Ocak 2019; 19:29:28 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ercana81

Dün Mediamarkt ta LG SK9Y modeli indirime girince , forumdaki 125 tl lik indirim kodunu ve avantajix idkullanıp 2240 liraya aldım bende.

Televizyonum da Atmos desteği yok. Kullanana arkadaşlar vardır illa ,Dolby Atmos ses alabilmek için illa TV nin LG OLED olması mı gerekiyor.

Bende Mi Box 3 var, sanırım onda Dolby Atmos desteği yok. Apple 4k TV alsam, Apple TV yi HDMI inden Soundbar a bağlasam , onuda ARC ile TV ye bağlasam Dolby Atmos ses alabilir miyim?
    Dolby atmos ses için dolby atmos destekli bir mediaplayer alman yeterli yada xbox varsa ondan da dinleyebilirsin. DD ve DTS göre çok fark var arada fark yok diyenlere takılma ya dinlememişlerdir yada kulakları bozuktur. Apple tv de atmos desteği var diye biliyorum. Hdmi 2 girişine takarsan atmos ses alabilirsin. Ben atmos sesi dinledikten sonra tüm film ve dizileri atmos olarak intertnetten indiriyorum.

• Keisaku kullanıcısına yanıt
    En uygun fiyatlı soundbar subwoofer olmayan 300tl'lik modeller. Ancak buraya gelip.sordugunuza göre biraz daha sevisisiniz. Log sj3, samsung n450'den başlayarak modelleri dinleyin. Bütçeniz ve zevkiniz doğrultusunda tercihinizi yapabilirsiniz.

Saygılarımla.

• guguk kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler

Mi box 3 ü denedim bu akşam deşiğim şekilde bağlayıp onda gelmiyor. Uygun bir media player araştırayım o zaman ben.

• Bende çok araştırmıştım.mwdia player amazon flex tv olması lazım o oynatıyor en ucuzu o ama ağdan mı oynatıcaksın. Ben nviia shield tv aldım pc ye indirimyorum atmos film direk açıuorum her film gerçek atmos değil atmos yazsada ama atmos demo izledikten sonra teknolojiyi anlıuorsun atmoa hakiki filmler çoğaldıkça daha iyi anlaycağız başta 4K. Yada çok laf etmişlerdi ama sonra ;) atmos tuttu bile

• merhaba arkadaşlar. sony ct ht390 soundbar aldım.benim sorunum şu belki başına gelip de bunu çözen biri vardır diye yazıyorum.
    tv ile soundbarı hdmi 1.4 ile arc bağlantısı yaptım.tv kumandasıyla kumanda edebiliyorum ses açma,tv ile aynı anda açma kapama vs vs...
    Fakat söyle bir problem oluyor tv ile soundbarın gücünü kesip yeniden açtığımda tv yi açınca soundbar açılmıyor tv soundbarı görmüyor.soundbarı kendi kumandasından açınca normal tv kumandasında kumanda edilebilir hale geliyor.
    Acaba neden olabilir bir fikri olan var mı?
    Mi Box 3 cihazında sesi kendisi çözmeden doğrudan ses sistemine iletme özelliği varsa onu deneyin.

• PES_21_Murat kullanıcısına yanıt
    Bugün bende daha detaylı inceledim.

Hem Netflix hemde indirdiğim içerikler için istiyordum aslında.
    Netflix için en iyi seçenek Apple TV 4k gibi gürünüyor ama plex/kodi de atmos ses veremiyor,
    İndirilen içerikler için ise en iyi seçenek Nvidia Shield , ama oda NEtflix teki dolby Atmos u açamıyor :)

Bir karar vermem gerekecek sanırım yada biraz daha bekleyip hangisine destek gelirse güncelleme ile onu almam gerekecek.
  • EKONOMIST E kullanıcısına yanıt
    Maalesef ne TV de nede Mi BOX 3 te sesi passtrough yapamıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ercana81

Bugün bende daha detaylı inceledim.

Hem Netflix hemde indirdiğim içerikler için istiyordum aslında.
    Netflix için en iyi seçenek Apple TV 4k gibi gürünüyor ama plex/kodi de atmos ses veremiyor,
    İndirilen içerikler için ise en iyi seçenek Nvidia Shield , ama oda NEtflix teki dolby Atmos u açamıyor :)

Bir karar vermem gerekecek sanırım yada biraz daha bekleyip hangisine destek gelirse güncelleme ile onu almam gerekecek.
    evet harici media oynatıcılar netflix e atmos desteği veremiyor ne kadar saçma ya

acaba netflix kaynaklı mı cihaz mı kaynaklı ?

he netflix den atmos gerçekten alınır mı ben sanmıyorum
    İndirilen içeriklerde atmos deneyimlemek için en güncel alternatif Zidoo firmasının çıkardığı Z serisi ürünler. İşlemcileri güçlü ancak şimdilik bazı yazılımsal sorunları var. Eğer giderilirse Zidoo almayı düşünüyorum. Fiyatı da diğer seçeneklere göre makul gözüküyor.
    Bu arada Zidoo'da resmi Netflix desteği yok. Bu yüzden ürün yorumlarında içeriklerin sadece SD kalitede izlenebildiği yazılmış.

• Arkadaşlar subwoofer sız bir soundbar alacağım. Amacım filmlerde diyaloglar daha net duyulsun ve dinlediğim müzikleri çok kaliteli çalsın. Öyle bangır bangır ses olsun bass olsun gibi bir derdim yok yani. Aşağıdaki iki cihaz arasında kaldım ne önerirsiniz?

Samsung HW-MS650/TK Wi-Fi Soundbar Ses sistemi 1400 TL

JBL Bar Studio 2.0 Bluetooth Soundbar 800 TL

Teşekkürler...
  • Sk10y 2700 TL ye düşmüş vatanda sk9y içinde indirim var , ilgilenenlere duyurulur

• Selamlar arkadaşlar,

SK10Y indirimi kovalıyordum.

https://urun.gittigidiyor.com/tv-ses-goruntu/lg-sk10y-dolby-atmos-550w-soundbar-411478298?ga_prodid=411478298&scxid=14489-145823-2357-0&utm_source=akakce&utm_medium=ocs&utm_campaign=standard&utm_content=standard&v=1.64.7

Bunu gördüm gittigidiyor’da. Üstelik satıcı Teknosa. Fiyatı 2.928,57 TL. Kendi sitelerinde hala 3.499 TL.

Bir hata yoktur değil mi? Taklaya gelmeyelim.

[

sm=s17.gif]

• met1907 M kullanıcısına yanıt
    Zamanında 2 adet lg h5 arka hoperlör almıştım gayet sorunsuz gelmişti. Teknosa mağazası zaten sorun olmaz.

• Ben de bir süredir indirim kovaladığım SK9Y'yi bu haftaki indirimle aldım. Vatan'da son bir kaç tane kaldığını gördüm..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi farvas -- 24 Ocak 2019; 17:0:53 >
  • Yeni çıkan soundbarların belli bir süre sonra fiyatı düşerken , yaklaşık 2 yıldır piyasada olan JBL 5.1 in fiyatı neden hiç düşmez ?
  • 
Sayfa: önceki 243244245246247
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.