Şimdi Ara

SOUNDBAR [ANA KONU] (22. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: kimnotyze1983 , _EFE_ Daha Az
2 Kayıtlı Üye ve 6 Misafir - 8 Masaüstü
5 sn
33.368
Cevap
471
Favori
1.642.595
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
30. Sırada  bugün en iyi #10
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: edie

Selam,
    Creative'inş performansı nasıldı? Ucuz yollu olsun diye 2+1 almayı düşünüyorum ama ses nasıl olur emin değilim. Tavsiye eder misiniz?

http://forum.donanimhaber.com/m_86685725/f_//tm.htm#86685725

Ben çok kişiye önerdim, gerçekten güzel bir sistem , uygun fiyata kargo dahil satıyorum şuan bilginiz olsun.
  • skull67 S kullanıcısına yanıt
    ben bu şekilde kurdum :)

SOUNDBAR [ANA KONU]SOUNDBAR [ANA KONU]

• quote:

Orijinalden alıntı: afanesavo

ben bu şekilde kurdum :)

SOUNDBAR [ANA KONU]SOUNDBAR [ANA KONU]

hocam TV kaç inç ? bende TV den ısa kaldı bar :( seninki çok güzel durmuş bende kablolar saçma sapan yerlere kaydı kanal yapmak mümkün değil. sanırım TV ye çok yakın yaptım ben montajı :(

• quote:

Orijinalden alıntı: Harpooner

Selamlar,

Şimdi kurulumunu yaptım, ses geliyor açma şansım olmadı yarın bakacağımda , TV kumandasındaki ses ayarları by-pass oldu, etki etmiyor , yani;

Uydu >hdmi>tv>optic kablo>lg soundbar kurulumum var
    ses ayarını sadece uydudan yapabiliyorum normal dimi bu durum?

Not:Eski sistemim Creative T3130 3.5 mm jack ile bağlıydı TV'de kulaklık sesi ayarından artıırıp kısabiliyordum.

Kardeşim selam,

Bağlantı şu şekilde yapsan daha iyi olur,

Soundbar 'ı optik kablo ile TV ye bağla
    Uydu Cihazını HDMI ile TV ye bağla
    varysa DVD player 'ı da TV ye HDMI ile bağlar,

böylelikle TV ye ne bağlarsan, yani tv ye ne ses gönderirsen gönder direk tvden optik kablo ile bağlandığı için ses soundbardan çıkar ve tv ye sinyal gönderdiğin cihaz hangisi ise sesi onunla kontrol edersin. Soundbar 'ıda sabit bir sesde bırakırsın gayette kullanışlı olur.

Benim sistem öyle,

• blueall B kullanıcısına yanıt
    Selamlar,

aynı bağlantı düzeneği mevcut, benim düzende de. Birşey danışayım, ps4 ,veya apple tv den izlediğim film lerde DTS ses aldığımı nasıl anlarım?
  • quote:

Selamlar,

aynı bağlantı düzeneği mevcut, benim düzende de. Birşey danışayım, ps4 ,veya apple tv den izlediğim film lerde DTS ses aldığımı nasıl anlarım?

Soundbar kumandasının info tuşuna basınız. Soundbar ekranında dts yazmalı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: biuu

quote:

Selamlar,

Soundbar kumandasının info tuşuna basınız. Soundbar ekranında dts yazmalı.

Teşekküre ederim, kontrol ederim artık 2 sinde de.
  • quote:

Orijinalden alıntı: blueall

quote:

Selamlar,

Şimdi kurulumunu yaptım, ses geliyor açma şansım olmadı yarın bakacağımda , TV kumandasındaki ses ayarları by-pass oldu, etki etmiyor , yani;

Not:Eski sistemim Creative T3130 3.5 mm jack ile bağlıydı TV'de kulaklık sesi ayarından artıırıp kısabiliyordum.

Kardeşim selam,

böylelikle TV ye ne bağlarsan, yani tv ye ne ses gönderirsen gönder direk tvden optik kablo ile bağlandığı için ses soundbardan çıkar ve tv ye sinyal gönderdiğin cihaz hangisi ise sesi onunla kontrol edersin. Soundbar 'ıda sabit bir sesde bırakırsın gayette kullanışlı olur.

Benim sistem öyle,

merhaba çok güzel açıklamışsınız ama ben bir şey sorak isterim tüm harici oynatıcıları TV üzerinden tek kablo ile sounbara göndermek le harici oynatıcı cihazı direk soundbara bağlamak arasında ses kalitesi olarak bir şey farkermi?

örneğin

Xbox 360 TV ye HDMI ile bağlı, TV de optik ile soundbara bağlı. sesi bu şekilde mi almak daha iyi olur yoksa Xbox ı direk soundbara bağlamakla mı :) umarım soru karışık olmamıştır

• quote:

Orijinalden alıntı: skull67

quote:

Orijinalden alıntı: blueall

quote:

Selamlar,

Kardeşim selam,

Benim sistem öyle,

merhaba çok güzel açıklamışsınız ama ben bir şey sorak isterim tüm harici oynatıcıları TV üzerinden tek kablo ile sounbara göndermek le harici oynatıcı cihazı direk soundbara bağlamak arasında ses kalitesi olarak bir şey farkermi?

örneğin

Xbox 360 TV ye HDMI ile bağlı, TV de optik ile soundbara bağlı. sesi bu şekilde mi almak daha iyi olur yoksa Xbox ı direk soundbara bağlamakla mı :) umarım soru karışık olmamıştır

Hocam selam,

Soru karışık değil gayet iyi bi soru;

Bence direk kaynağın kendisinden soundbara bağlarsanız daha iyi olur die düşünüyorum, öbür türlü kaynaktan tv ye tv den soundbara illaki bi kayıp vardır die düşünüyorum,

Ama pek net bilmiyorum,

• Selamlar;
    Forumu okudum ve soundbar alma kararı verdim.
    aklıma takılan bir soru var:

LG, Samsung, Philips ayarındaki sistemlere baktığımızda iki grup var:
    Fiyatı 500-800 TL aralığında olanlar: Örnek olarak bu forumda da çok konuşulan: LG 3530A
    Bir de fiyatları 1.500 - 2.000 aralığında olanlar var. Örnek: SAMSUNG HW-F751 ya da PHILIPS FIDELIO HTL9100/12

bu iki grup arasındaki farkları merak ediyorum.
    eğer ses kalitesi tamamen aynı, ama diğer özellikler (Blue ray okunma, harddiskten okuma, HDMI çıkış vb..) farklı ise LG 3530a da iş görür. ama ses çıkışı, netliği ve kalitesi ile ilgili fark var mı onu kestiremiyorum.

İknci bir sorum da şu: Üst segment marka (Bose, JBL, vb..) Türkiye'de bulmaşansım var mı?

İlgilenirseniz sevinirim..
  • quote:

Orijinalden alıntı: eddie16

Selamlar;

Fiyatı 500-800 TL aralığında olanlar: Örnek olarak bu forumda da çok konuşulan: LG 3530A
    Bir de fiyatları 1.500 - 2.000 aralığında olanlar var. Örnek: SAMSUNG HW-F751 ya da PHILIPS FIDELIO HTL9100/12

eğer ses kalitesi tamamen aynı, ama diğer özellikler (Blue ray okunma, harddiskten okuma, HDMI çıkış vb..) farklı ise LG 3530a da iş görür. ama ses çıkışı, netliği ve kalitesi ile ilgili fark var mı onu kestiremiyorum.

İknci bir sorum da şu: Üst segment marka (Bose, JBL, vb..) Türkiye'de bulmaşansım var mı?

Hocam be geçen hafta lg 3530 samsung f450 f751 lg 4530 son olarakta merter meydan avm de yamaha yas 201 dinleme şansım oldu inaninki aralarinda bariz bir fark yok hatta dikkatimi çeken lg 3530 ses duzeyi bunlarin biraz üstünde inanın aralarinda fiyat farkina değecek bir üstünlük yok sadece giris çıkış farkları ve marka farkları var yani okadar para vermeye degmez

lg 3530.599 tl
    lg 4530.849 tl
    sm f 450.499 tl
    sm f 751.1750 tl
    yamaha yas 201.1350 tl
    jbl 400..1800 tl
    bose ..5200 tl

yaklasik bir haftadır araştırıyorum aldinmi diye sorarsan hayir kafam öyle karistiki gittim pioneer vsk 921 ve h.kordon hkts9 5.1 aldım simdilik kullanıyorum ama aklim hala saundbaarda

• quote:

Orijinalden alıntı: tema59

quote:

Orijinalden alıntı: eddie16

Selamlar;

Hocam be geçen hafta lg 3530 samsung f450 f751 lg 4530 son olarakta merter meydan avm de yamaha yas 201 dinleme şansım oldu inaninki aralarinda bariz bir fark yok hatta dikkatimi çeken lg 3530 ses duzeyi bunlarin biraz üstünde inanın aralarinda fiyat farkina değecek bir üstünlük yok sadece giris çıkış farkları ve marka farkları var yani okadar para vermeye degmez

lg 3530.599 tl
    lg 4530.849 tl
    sm f 450.499 tl
    sm f 751.1750 tl
    yamaha yas 201.1350 tl
    jbl 400..1800 tl
    bose ..5200 tl

yaklasik bir haftadır araştırıyorum aldinmi diye sorarsan hayir kafam öyle karistiki gittim pioneer vsk 921 ve h.kordon hkts9 5.1 aldım simdilik kullanıyorum ama aklim hala saundbaarda

Çok teşekkür ederim. Ben de öyle düşünüyorum. fiyat performans mukayesesine baktığımızda LG3530 ön plana çıkıyor.
    +1.000 TL de cebimizde kalıyor.

siz peki memnun musunuz sisteminizden? Şöyle bir yorum yapmak doğru mu sizce?

- Ses kalitesi önemli ise Bahsettiğiniz sistem "pioneer vsk 921 ve h.kordon hkts9 5.1"
    - Ortalıkta kablo şu bu olmasın. ses de yeterli seviyede olsun düşüncesi varsa LG 3530

• Hocam ben sistemi aldım ben gayet memnunum ama ailem ve komsularim rahatsız özellikle ailem bir dünya arıza çıkardılar bende satılığa koydum bugun biriyle anlaştık inşallah saticam ve lg4530 saundbaar alicam avrupa formlardan inceleme yapan hep 5 yıldız almış 46 inç tv altina tam geliyor

• quote:

Orijinalden alıntı: tema59

Hocam ben sistemi aldım ben gayet memnunum ama ailem ve komsularim rahatsız özellikle ailem bir dünya arıza çıkardılar bende satılığa koydum bugun biriyle anlaştık inşallah saticam ve lg4530 saundbaar alicam avrupa formlardan inceleme yapan hep 5 yıldız almış 46 inç tv altina tam geliyor

hocaom bu senin yazdığın çok şık. incecik gerçekten.
    Ama webde bulamadım. Nereden satın alabiliriz?

Edit: buldum hocam kusura bakma

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eddie16 -- 21 Ocak 2014; 14:03:22 >
  • Almadan önce bir dinleyin beklentinizi karsilarmi eve geldigi zaman husrana uğramayin hangi sistemde kullanacaksınız onda bir deneyin 5.1 sisteme benzemeyebilir iyice araştırıp oyle alın

• tema59 T kullanıcısına yanıt
    hocam tam olarak test edebildiniz mi? gerçekten yamaha ile bizim lg 3530 arasında fark yok mu?
    bunu merak ediyordum, yamaha uzmandır bariz fark vardır diye düşünüyordum ama hiç deneme şansım olmadı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: afanesavo

hocam tam olarak test edebildiniz mi? gerçekten yamaha ile bizim lg 3530 arasında fark yok mu?
    bunu merak ediyordum, yamaha uzmandır bariz fark vardır diye düşünüyordum ama hiç deneme şansım olmadı.

merter meydan avr m.markta var test edebilirsiniz bana hak vericeksiniz yanlız masajımda bariz fark yok demiştim yani sadece marka için o kadar para bağlamaya değmez diyorum ama parası olan için sıkıntı yok adam bose alıyor 5000 tl para veriyor oda cüzdan meselesi
  • Selamlar,
    Yardımınız gerekli;

PS4 tv ye HDMI ile bağlı, tv de optic kablo ile lg soundbara bağlı infoya basıyorum , ister tv izleyeyim,ister apple tv açayım, ister ps4 açayım, fifa ,battlefield 4 olsun hiç DTS yazmadı hep PC M2/0.0, sorun mu var bi yerde??

PC M2/0.0 google da bile çıkmıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Harpooner -- 22 Ocak 2014; 1:47:26 >
  • quote:

Selamlar,
    Yardımınız gerekli;

PS4 tv ye HDMI ile bağlı, tv de optic kablo ile lg soundbara bağlı infoya basıyorum , ister tv izleyeyim,ister apple tv açayım, ister ps4 açayım, fifa ,battlefield 4 olsun hiç DTS yazmadı hep PC M2/0.0, sorun mu var bi yerde??

PC M2/0.0 google da bile çıkmıyor

Kardeşim selam,

Aynısını bende de veriyor, ne bağlarsam bağlayayım hep PC M2/0.0 veriyor.
    Sanırım TV nin çıkışı 2 kanal yayın yapıyor die düşünüyorum, akşam gidince sadece uyduya bağlayıp öyle deniyeceğim.
  • Harpooner kullanıcısına yanıt
    hocam maaşallah taskım tamam ps4, apple tv, fifa... keyfin bol olsun.

konu dışı ama,
    apple tv yi soracağım (bir de wd live var galiba benzeri) ne için kullanıyorsunuz aktif olarak, tavsiye eder misiniz?
    smart tv lerin yaptığı işi mi yapıyor.

özelden atacaktım ancak özeliniz mesaja kapalı buradan atıyorum.
  • 
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.