Şimdi Ara

SOUNDBAR [ANA KONU] (216. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
33.408
Cevap
470
Favori
1.644.984
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
96. Sırada  bugün en iyi #26
Sayfa: önceki 214215216217218
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: farvas

dostum harikasın.. merak ettiğim soruların cevabı sendeymiş. ben apple macbook da sanal surround olayının minik bir halini ilk denediğimde çok şaşırmıştım. ve o teknolojinin geliştirilerek gerçek surround kalitesine bir gün mutlaka erişebileceklerini düşünüyordum. atmos un da bu olayın başlangıcı olduğunu düşünüyorum.

Peki h5 ler aktif ve pasifken bu sanal surroundun farkı yüzde kaç dersin? örneğin aktifken %50 dan fazla mıdır etkisi? ayrıca doğru anladım değil mi? sende sj9 var ve 2 adet LG H5 NP8540 ilave ederek arka hoperlör takmış oldun. Ben sj9 da bunun mümkün olmadığını hatta sk9y nin en büyük artısının bu olduğunu biliyordum. sj9 a bağlanabiliyorsa sk9y nin başka ne artısı var ki?

Ben hem sinema için hem de xbox ve ps4 için kullanacağım. kablo sorunum sebebiyle soundbar alacağım ve dediğim gibi atmos olan 3 model arasında kaldım. LG SJ9 (2000 TL), SK9Y (2700 TL) ve Sony HT-XF9000 (2700 TL) Sony 2.1 ama kalitesinin daha iyi olduğunu düşünüyorum bilmiyorum doğru mudur? Önerin yine de SK9Y mi?

Bu arada tv de alacağım muhtemelen Samsung olacak.. Keşke Samsung da atmos ürününü getirseydi..
    Hocam kolonlar aktifken zaten hertaftan ses geliyor sorun yok ama kolonları kapatınca arka seslerde azalmayı hissediyorsun yani alacaksanız kesinliklr arka kolonlar şart ama bence sk9y alın ve yanında yeni çıkan SPK8-S kolonları ekleyince süper bir sistem olur. Ben şimdi o sisteme geçmeye çalıştığım için yeni aldığım daha 1 aylık bile olmayan sj9 u satıyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• guguk kullanıcısına yanıt
    Dostum seni yoracağım ama sanırım hala anlamadığım bir kısım var. SJ9'a arka kolon ekleniyor mu eklenmiyor mu? Ekleniyorsa niye sk9y'ye geçiş yapıyorsunuz? eklenmiyorsa yukarıda 2 adet h5 hoparlör var demiştiniz. onlar ne iş yapıyor? yanlış anladığım kısım neresidir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: farvas

Dostum seni yoracağım ama sanırım hala anlamadığım bir kısım var. SJ9'a arka kolon ekleniyor mu eklenmiyor mu? Ekleniyorsa niye sk9y'ye geçiş yapıyorsunuz? eklenmiyorsa yukarıda 2 adet h5 hoparlör var demiştiniz. onlar ne iş yapıyor? yanlış anladığım kısım neresidir?

Sj9 a hoperlör ekleniyor h5 ile kullanıyorum fakat bazen arka hoperlörler sıkıntı yaratıyor sekron sorunu oluyor ağ bağlantısı durağan değil diye uyarılar verebiliyor herzaman olmasada arada bu sorunlar olabiliyor. Sk9y yeni bir soundbar mevcut sj9 daki ses sürücüleri vs güncellenmiş performansı daha iyi deniyor bir yeni arka hoperlörler ile muhteşem olduğunu söylüyorlar o yüzden denemek istiyorum.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar bir sorum olucaktı, bugün lg sk5 soundbar aldım, televizyonum smart samsung, hdmi arc girişine optik girişine sahip.

Soundbarı tek kumandaya bağladığım halde ses açma kapama aktif olmadı, bende bluetoth ile baglamayı denedim fakat o da eşleşmedi hata verdi, en son elimde philipsin hdmi kablosu vardı 1.3 mü 1.4 mü onu bilmiyorum hdmi arc baglantısıyla bagladım fakat yine ses alamadım. şuanda optik çıkışla kullanıyorum fakat hdmi ile kullanmak istiyorum neler yapabilirim? Yardımlarınızı rica ediyorum kafaları yedirtti bu durum ...

Yani özet geçmek gerekirse tek istediğim samsung tv min kumandasını kullanabilmek... yok soundbarın kumandası yok tvnın kumandası cok bunaltıcı... teşekkürler şimdiden.. hdmi girişi ile ilgili yardımlarınızı bekliyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The wackNess -- 28 Eylül 2018; 1:37:32 >
  • The wackNess T kullanıcısına yanıt
    Tv'nin hdmi arc baglantisi ile soundbarin hdmi arc baglantisina kabloyu taktiktan sonra, tv menusunde ses bolumunden bagli hoparlor olarak lg'yi gormesi durumunda bu islem olabilir. Ayrica tv'nin ayarlar kisminda genelde acik olarak gelir ama any net, cic gibi bir ayar var. Onun acik olmasi lazim.

Saygilarimla.

• quote:

Orijinalden alıntı: eiskent

Tv'nin hdmi arc baglantisi ile soundbarin hdmi arc baglantisina kabloyu taktiktan sonra, tv menusunde ses bolumunden bagli hoparlor olarak lg'yi gormesi durumunda bu islem olabilir. Ayrica tv'nin ayarlar kisminda genelde acik olarak gelir ama any net, cic gibi bir ayar var. Onun acik olmasi lazim.

Saygilarimla.
    Anynet i ben kapatmışım meğersem , dün gece kurcalarken bir anda ses geldi mutluluk tavan, cok teşekkür ediyorum dostum🤚🤚👐👐👏

• Arkadaşlar SJ9 modeli fazlasıyla işinizi görecektir.Ekstradan hoparlör eklemek sizin zevkinize kalmış fakat kendimce gerek görmüyorum.

LG arx10 sistemim var ve apartman dairesinde sesi 10 dan yukarı açamıyorum.Birçok teknoloji ürünüm var fakat her birini kullanıyor musun diye soracak olursanız tabi ki hayır.Güzel bir hdmi ve optik kablo ile kullanım sağlıyorum.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • JBL Boost TV kullanıyorum. Konuşma sesi az müzik sesi çok çıkıyor. Sürekli sesi kısıp açmak zorunda kalıyorum.
  • Teknolojikadam07 kullanıcısına yanıt
    Ekstra hoparlör, ses artışı için değil,çevresel ses efekti için ekleniyor. Bu nedenle arkaya hoparlör ilavesi özellikle film seyredecekler için önem taşıyor.

Saygılarımla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eiskent -- 30 Eylül 2018; 9:22:36 >
  • guguk kullanıcısına yanıt
    Bence las950m i satarak çok büyük hata yaptın dostum.Maalesef aynı hatayı bende yaptım , las950m sj9 dan çok çok daha iyi.Şimdi tekrar las950M arıyorum bulursam hemen alacağım bir tane

• Rockford Fosgate kullanıcısına yanıt
    Dostum bu 360w rms toplam güç Lg sj9 500w rms samsung nasıl bundan iyi oluyor anlamadım

• furios35 kullanıcısına yanıt
    Ses çıkışı bir veridir ama bu veri ne kadar yüksekse cihaz o kadar kaliteli olmaz. Örneğin 90km hıza kadar araç kullanabileceğiniz bir yol var. Benzinli aracınız 200km hıza 120'drn sonra çok daha iyi çıkıyor ama0'dan 90km'ye çıkış hızı dizelin daha iyi. Sonuç olarak las950m yani sj9'un selefi model 700Watt. Ancak ben 320watt ses gücü olan Samsung hwj 7501'i çok daha beğenerek kullanıyorum. Bu arada las950'de asagidaki gibi sehpa olarak ve spotify'dan dinlemek için kullanılıyor.

Saygılarımla.

• eiskent E kullanıcısına yanıt
    Verdiğin bilgiler için çok teşekkürler.Bende sj9 aldım ama spekarlar biraz az geldi bana .Bu arada las950 yi sehpa olarak kullanmayın yazıktır :) satmayı düşünürseniz ben alabilirim çünkü las950 bende de vardı sattım ve biraz pişman oldum

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: furios35

Bence las950m i satarak çok büyük hata yaptın dostum.Maalesef aynı hatayı bende yaptım , las950m sj9 dan çok çok daha iyi.Şimdi tekrar las950M arıyorum bulursam hemen alacağım bir tane

Yoo bence gayet iyi yapmışım las950m biraz daha tok ses veriyor ondaki cinema modu muhteşem ama bunda da atmos var biraz önce Ready Player One filmini dolby atmos izledim inanılmazdı seslerin kulağımın etrafında dönüşünü nasıl yapmışlar bilmiyorum ama muhakkak dolby atmos film izleyin şaşıracaksınız.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben de geçenlerde SK9Y aldım ;TV kanallarını izlerken ki ses düzeyi bana az geldi ama auto on yapınca baya artıyor .
    ama bu sefer de sanki biraz eko varmış gibi hissettiriyor.Cihaz hdmi arc den bağlı. Kullanan arkadarşlar da durum nasıl?
  • Selamlar arkadaşlar bu 700 TL bandındaki soundbarlardan hangisini tavsiye edersiniz?
  • Merhaba arkadaşlar, bende de jbl 3.1 4k sounbar var, 450 watlık bir güce sahip, media marktan kampanyalı bir fiyata almıştım. Aynı anda phiips fidelio b5 de satın aldım, ikisini bir süre kullanıp ses kalitesinin daha iyi olmasından dolayı jbl sounbarı tercih edip philipsi iade ettim. Jbl 3.1 ses sisteminin en önemli özelliği net sesi ve özellikle bass sevenler için duvarları sallayan bass gücü. beş ses mod seçimi var, müzik, film, standart, ses ve spor modları, Müziklerde sesler çok net ve doyurucu, müzik moduyla müziklerde daha canlı ses ve daha az bass verirken film modunda daha tok ses ve derin ve güçlü bir bass veriyor. Bass ayarını siz ayarlayabiliyorsunuz, işte burda gerçek gücü hissetmek isteyenler bası artırabilir, bassın son seviyesi olan 30 a getirdiğinizde evde duvarlar ve kapılar sallanmaya başlıyor, sesi yükselttiğiniz zaman bile ne bir boğulma ne de seste bozulma oluyor, sekiz yaşındaki kızım duvarlar sallanıyor diye odaya geliyor hemen, inanın bunu hissetmek çok zevkli. Ses seviyesi kırka kadar çıkıyor ancak apartmanda oturanların son seviyesini göreceğini hatta deneme amaçlı bile açabileceğini sanmıyorum, çünkü gerçekten ses çok güçlü, son seste odada durulamıyor. Birçok ses sistemi denedim mağzalarda, henüz jbl nin bass gücüne ulaşan bir sounbar görmedim. Eksik yönlerini sayarsak: Dolby dijital desteği var, dts desteği yok ne yazıkki, sistemi 5.1 e çevirmek istediğinizde sonradan ekleme yapamıyorsunuz. Şimdilik bana dolby dijital fazlasıyla yetiyor. Çünkü ses netliği çok başarılı. Philips fidelio da arka hoparlörler gerçek surround etkisi yapıyor ancak merkezden gelen ses biraz geride kalıyordu, jbl nin sorround modunu ise sanal sorround vermesi bakımından tatminkar ve başarılı buldum, odanın içini dolduruyor ve filmlerde sağ ve soldan sesleri iletmeye çalışıyor bunu fark ediyorsunuz. Her iki sistemi ps 4 oyunlarında ve filmlerde denedim, philips fidelio biraz daha boğuk ve sesleri karıştırarak verdiğine karar verdim, hatta hanımı çağırıp hangi ses sisteminden ses geldiğini söylemeden her iki ses sistemini dinlemesini istedim, hanım philipsin görüntüsünü beğenip onu istemesine rağmen jbl nin sesindeki netliği kabul etti. Jbl nin bağlantıları çok kolay, 3 hdm girişi var ve sorunsuz, tv yi açtığınızda otomatik algılayıp hemen açılıylor, tek tuşla bağlantılar arasında kolayca geçiş yapabiliyorsunuz. Tv seslerini bile net, yüksek ve kaliteli sunuyor. Eğer net bir ses ve diğer sistemlerden daha güçlü hissedilir bir bas istiyorsanız, ben atmosla uğraşamam dolby bana yeter diyorsanız ve kampanyalı bir fiyatta bulursanız jbl yi kesinlikle tavsiye ederim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerkenez -- 6 Ekim 2018; 0:9:56 >

• quote:

Orijinalden alıntı: kerkenez

Merhaba arkadaşlar, bende de jbl 3.1 4k sounbar var, 450 watlık bir güce sahip, media marktan kampanyalı bir fiyata almıştım. Aynı anda phiips fidelio b5 de satın aldım, ikisini bir süre kullanıp ses kalitesinin daha iyi olmasından dolayı jbl sounbarı tercih edip philipsi iade ettim. Jbl 3.1 ses sisteminin en önemli özelliği net sesi ve özellikle bass sevenler için duvarları sallayan bass gücü. beş ses mod seçimi var, müzik, film, standart, ses ve spor modları, Müziklerde sesler çok net ve doyurucu, müzik moduyla müziklerde daha canlı ses ve daha az bass verirken film modunda daha tok ses ve derin ve güçlü bir bass veriyor. Bass ayarını siz ayarlayabiliyorsunuz, işte burda gerçek gücü hissetmek isteyenler bası artırabilir, bassın son seviyesi olan 30 a getirdiğinizde evde duvarlar ve kapılar sallanmaya başlıyor, sesi yükselttiğiniz zaman bile ne bir boğulma ne de seste bozulma oluyor, sekiz yaşındaki kızım duvarlar sallanıyor diye odaya geliyor hemen, inanın bunu hissetmek çok zevkli. Ses seviyesi kırka kadar çıkıyor ancak apartmanda oturanların son seviyesini göreceğini hatta deneme amaçlı bile açabileceğini sanmıyorum, çünkü gerçekten ses çok güçlü, son seste odada durulamıyor. Birçok ses sistemi denedim mağzalarda, henüz jbl nin bass gücüne ulaşan bir sounbar görmedim. Eksik yönlerini sayarsak: Dolby dijital desteği var, dts desteği yok ne yazıkki, sistemi 5.1 e çevirmek istediğinizde sonradan ekleme yapamıyorsunuz. Şimdilik bana dolby dijital fazlasıyla yetiyor. Çünkü ses netliği çok başarılı. Philips fidelio da arka hoparlörler gerçek surround etkisi yapıyor ancak merkezden gelen ses biraz geride kalıyordu, jbl nin sorround modunu ise sanal sorround vermesi bakımından tatminkar ve başarılı buldum, odanın içini dolduruyor ve filmlerde sağ ve soldan sesleri iletmeye çalışıyor bunu fark ediyorsunuz. Her iki sistemi ps 4 oyunlarında ve filmlerde denedim, philips fidelio biraz daha boğuk ve sesleri karıştırarak verdiğine karar verdim, hatta hanımı çağırıp hangi ses sisteminden ses geldiğini söylemeden her iki ses sistemini dinlemesini istedim, hanım philipsin görüntüsünü beğenip onu istemesine rağmen jbl nin sesindeki netliği kabul etti. Jbl nin bağlantıları çok kolay, 3 hdm girişi var ve sorunsuz, tv yi açtığınızda otomatik algılayıp hemen açılıylor, tek tuşla bağlantılar arasında kolayca geçiş yapabiliyorsunuz. Tv seslerini bile net, yüksek ve kaliteli sunuyor. Eğer net bir ses ve diğer sistemlerden daha güçlü hissedilir bir bas istiyorsanız, ben atmosla uğraşamam dolby bana yeter diyorsanız ve kampanyalı bir fiyatta bulursanız jbl yi kesinlikle tavsiye ederim
    Evet JBL'in bassı iyi ancak mid seslerde de bir o kadar zayıf kalıyor .

• quote:

Orijinalden alıntı: budwieserFB

Ben de geçenlerde SK9Y aldım ;TV kanallarını izlerken ki ses düzeyi bana az geldi ama auto on yapınca baya artıyor .
    ama bu sefer de sanki biraz eko varmış gibi hissettiriyor.Cihaz hdmi arc den bağlı. Kullanan arkadarşlar da durum nasıl?
    ARC'den bağlama cihazlarını soundbarın hdmi girişlerine bağla
  • quote:

Orijinalden alıntı: helsloot

Evet JBL'in bassı iyi ancak mid seslerde de bir o kadar zayıf kalıyor .

Alıntıları Göster
    Ben katılmıyorum dediğinize, mid seslerde bass ı kadar başarız olduğunu düşünmüyorum, bu ürünü kullanıyormusunuz bilmiyorum ancak philips fidelionun mideleri başarılı demelerine rağmen benim kulağıma hoş gelmedi. Zaten ses sitemini dolby destekli filmlerde ve ps 4 gibi ses destekli oyunlarda kullanmak gerekli, bunlarda da bence mid seslerde gayet başarılı. Tabi herkesin kulak hassasiyeti farklıdır ama dediğim gibi ben arka hoparlörlerle uğraşmayacağım, kaliteli ve net ses almak istiyorum tabi bunun yanında boğulmayan ve insanın yüreğine işleyen bir bass istiyorum diyorsanız tercih edilebilir

• 
Sayfa: önceki 214215216217218
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.