Şimdi Ara

SOUNDBAR [ANA KONU] (206. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
33.409
Cevap
470
Favori
1.644.996
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
87. Sırada  bugün en iyi #16
Sayfa: önceki 204205206207208
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Sayın Arkadaşı Kullandığınız Soundbar güzel, ben değil demiyorum ..Sizin modeli diğerlerinden ayıran özellik

Hi-Res özelliktir..Hi Resin ne olduğunu bilmek lazım öncelikle..

Hi-Res'in de müzik olduğunu ben söylüyorum siz inanmıyorsunuz buyrun Sony kendi açıklamasını okuyunuz..

Sinema olarak ta nasıl bir üstün yönü var ben göremedim? Desteklediği kodekler de aynı, 800 de Neo 6 fazlalık bile var ;)

**Hi Res dinlemeyecek birine NT5 serisi fazla gelir HT800 yeter diyorum, anlaşılmayacak birşey yok

O zaman ben de Nt5, Zf9 ın kısıtlanmış hali diyeyim??

Ben Fiyat Perfonmans, istek beklentiye göre gruplama yaptım..İyi, kötü değil konu tekrar okuyunuz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi istanbul_s -- 13 Haziran 2018; 21:16:54 >

• quote:

Orijinalden alıntı: canboca

Teşekkür ederim, bu akşam kurulum yapacağım heyecanlıyım. Televizyon ve ps4 pro için kullanmayı düşünüyorum. Bağlantıyı nasıl yapmamı önerirsiniz? PS4 pro doğrudan soundbar'a mı bağlı olacak? Bunun için hdmi 1.4 kablo mu yoksa hdmi 2.0 kablo mu kullanmam geekiyor? Ben hep apple telefon ve tableti kullanıyorum. Google Cast benim işime yaramayacak öyle değil mi? Air Play özelliği kullanılabilir mi?
    Hdmi 2.0 (Gercek 2.0 ama çakma değil) kullanmanız özellikle 4K/HDR için gerekli..Aktarım Yüksek Hızlı bir kablo tavsiye ediliyor..

Sounbar 4k desteği var Soundbar üzerinden ARC ile de aktarım sağlayabilirsiniz..Veya görüntü TV, ses sounbara ama o zaman Optic kablo ile DTS ve Dolby üstü sesleri aktaramazsınız..

Hangisi kolayınıza geliyorsa deneyin tavsiyem

**Üstteki mesajımda IOS için Google Jome, Apple 9 sürüm istiyormuş? Yüklenmezse veya çalışmaz ise, Sony Android içinden Google home kurarak, Radyo Müzik kanallarını Tv den Sounbara iletebilirsiniz

**Playde Google Home yok ise harici apk olarak kurmak gerekebilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi istanbul_s -- 13 Haziran 2018; 21:24:20 >

• istanbul_s İ kullanıcısına yanıt
    Arkadaşım bu konuya yazdığın şeyler o kadar manasızca ve boş şeyler ki bazen diğer arkadaşların sana aldığı tavırı çok yerinde buluyorum, bir cihazın ses kalitesi desteklediği kodekler ve hi res ile mi ilgili? bu nasıl bir saçma savunma böyle, hakkaten çok komik :) bir kere htnt5 de önde 2 adet extradan super tweeter lar var ve bu filmlerde patlama ve diğer
    güçlü efektlerde farkını ortaya koyuyor, artı normal hi res olmayan müziklerde bile htnt5 ct serisinden çok daha iyi ses kalitesi sunuyor bunun illa hi res olmasına gerek yok, birde resimlerle bana hi resin ne olduğunu anlatman çok komik olmuş hayır bu ct 800 ve htnt 5i almadan önce saatlerce test etmesem neyse diyeceğimde bu soundbarları hem müzik testleri yaparak hem de filmlerde birebir denedim açık ara nt5 daha iyiydi ki bende tercihimi nt5 den yana kullandım o yüzden bana birşey anlatmanıza filan gerek yok neyin ne olduğunu vs.. Biliyorum bu iki soundbar arasındaki fiyat farkı hi res den vs ziyade htnt5 in genel anlamda daha kaliteli ses sunmasından kaynaklanıyor olay hi res ile direk ilgili değil onu anlatmaya çalışıyorum ama sen alakasız cevaplar vermişsin yine

Not : mobilden yazıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi helsloot -- 13 Haziran 2018; 22:20:41 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• helsloot kullanıcısına yanıt
    ???

Ben size birşey anlatmıyorum,anlamıyorsunuz daha Hi-Res ne demek anlamını bilmeden küçümser yorumlar yapıyorsunuz..

Ben size Nt5 iyi/kötü dedim mi? Neden ısrarla Nt 5 daha iyi diyorsunuz? Alakasız yorumlar yapıyorsunuz

CT90 ile ZF9 arasında beklentiye göre F/P ürün yorumluyorum ama sizn niyet başka olunca okumuyorsunuz belli

Size başarılar diliyorum, yazmayınız zira

Block

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi istanbul_s -- 13 Haziran 2018; 22:47:44 >
  • Dünyadan haberin yok, ses konusunda yaptığın yorumlara millet gülüp geçiyor haberün yok :) sen hala hi res nedir bilmiyorsun diyorsun benim evimde kullandığım cihazları görsen hi res i bilmiyorsun vs diyemezsin, soundbarların ses kalitesini hala hi rese bağlayıp yorum yapman bu konularda ne kadar bilgisiz ve sallamasyon bilgiler olduğunu gösterdi zaten block muş hadi ordan asıl sen şu konudan komple bir ayrılsanda millet bi rahat etse! Yaptığın yorumlarla milleti yanlış yönlendiriyorsun!!!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi helsloot -- 13 Haziran 2018; 22:59:6 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: helsloot

Arkadaşım bu konuya yazdığın şeyler o kadar manasızca ve boş şeyler ki bazen diğer arkadaşların sana aldığı tavırı çok yerinde buluyorum, bir cihazın ses kalitesi desteklediği kodekler ve hi res ile mi ilgili? bu nasıl bir saçma savunma böyle, hakkaten çok komik :) bir kere htnt5 de önde 2 adet extradan super tweeter lar var ve bu filmlerde patlama ve diğer
    güçlü efektlerde farkını ortaya koyuyor, artı normal hi res olmayan müziklerde bile htnt5 ct serisinden çok daha iyi ses kalitesi sunuyor bunun illa hi res olmasına gerek yok, birde resimlerle bana hi resin ne olduğunu anlatman çok komik olmuş hayır bu ct 800 ve htnt 5i almadan önce saatlerce test etmesem neyse diyeceğimde bu soundbarları hem müzik testleri yaparak hem de filmlerde birebir denedim açık ara nt5 daha iyiydi ki bende tercihimi nt5 den yana kullandım o yüzden bana birşey anlatmanıza filan gerek yok neyin ne olduğunu vs.. Biliyorum bu iki soundbar arasındaki fiyat farkı hi res den vs ziyade htnt5 in genel anlamda daha kaliteli ses sunmasından kaynaklanıyor olay hi res ile direk ilgili değil onu anlatmaya çalışıyorum ama sen alakasız cevaplar vermişsin yine

Not : mobilden yazıyorum
    Bazı cahiller etikette yazılana göre ürün analizi yapıyor heyhat! İyi cihaz iyi kaliteli cihazdır hi-res olsun olmasın her ses dosyasını kalileti işler ve sürüclerine gönderir, yine kaliteli sürücüler mümkün olan en iyi kalitede sesi verirler siz çok iyi bir seçim yapmışsınız nt5 alt cihazların hepsinden her formatta dosya da daha kaliteli bir işleme/sunum yapacaktır yine son olarak tüm arkadaşlara tavsiye de bulunayım; üzerinde hi/res yazmıyor diye koca bir bar ile yine yaf aman bunda da hi-res yazmıyor aynıdır ses diyip el radyosu almayın 😀

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• mentalform M kullanıcısına yanıt
    Aynen hocam ben diyorum ki bir soundbarın ses kalitesini hi res desteklemesi belirlemez demeye getiriyorum, adam bana hi res nedir bilmeniz gerek önce diyor, :))) böyle cins cins bilerek mi yazıyor bu şahısı gerçekten anlamıyorum insanlarda bu adamın yorumlarına dayanarak yanlış tercihler yapıyor. Bence bu konuya giren herkes bu adamı bloklasın böylece yalan yanlış bilgiler almamış olurlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi helsloot -- 13 Haziran 2018; 23:28:46 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: istanbul_s

Daha iyi veya kötü yorumu yapmak yanlış olur, istek ve beklentilere göre her cihazın kullanım amacı farklı..

Soundbarlar, Tv be bağlanıp, Kablo kargaşası olmadan Ev ortamında yeterli cihazlar...

Güzel bir Soundbar da 1000 -1500 TL arası 1500 -2000 Tl arası değişiyor

Ev kullanıcı için Harici Wooferli olan en alt modeller yeterli..Üst modellere çıktıkça desteklenen ses formatları da değişiyor, parası da artıyor

HT-CT 80 --585 TL
    HT-CT 290--800 TL
    HT-CT 390--1100 TL ** Fiyat/Perfonmans

Ama biraz daha para eklenirse HT-CT790 veya CT800 daha ortanın üstü modeller

Ama Full Sinemadaki gibi bir ses istiyorsanız bu hem pahalı hem ev/apartman yaşantısına pek uygun olmayan Yüksek ses olur ki komşular rahatsız olur

Tv sony xd 8505 olduğu için ses sistemine de hep bu modelleri düşündüm ama samsung m550 nin sesi de hoşuma gitti.(790 a göre daha mid ve punc vuruşlu) Arkaya uygun fiyatlı kablosuz hop SWA 8500 eklenmesi de artı. 790 ve 800 için de surround yapılabiliyor ancak srs zr7 1000tl tanesi. Srs z5 ise satışı yok fiyat bilelim. Karar veremiyorum bu yüzden. -fiyat uygun olsa jbl 5.1 de karar kılardım o da elendi bu yüzden.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

Kullandiginiz bir cihaza, kullanmayan birinden elestiri gelmesi ve kagit ustunden degerlendirerek ya da sahsi kanaatlerle hayir sizinki yanlis benimki dogru tarzi yaklasim kullanicisi olarak paylasiminizi degersiz kilmaya yonelik bir hareket. Zaten tercihini yapan birine gereksiz fazla para vermissin demek de sen bu isi bilmiyorsun ben biliyorum demek. Evet bunu diyecek olanlar vardir ama bunun icin once goruslerinden ve bilgisinden dolayi saygi duyulacak noktaya gelmek ve kendini kabullendirmek gerekir. Cebinden binlerce lira harcayip, farkli modelleri kullanarak karsilastirma imkani bulan kullaniciya, gercek deneyim degil kagit ustunden bilgilerle cevap verip saygi duymayanlar ise bu konuma erisemezler asla.

Saygilarimla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eiskent -- 14 Haziran 2018; 7:44:28 >
  • Dün ht-nt5 kurulumu yaptım. Genellikle digiturk, ps4 pro ve tv üzerinde netflix için aldım. Digiturk ve ps4 pro’yu hdmi ile ht-nt5’e bağladım ht-nt5’i de hdmi arc girişine bağladım tv’nin. Ama ses seviyesi digiturkte bana çok az geldi. Digiturkun sesi fullde, Hoparlor de 30 civarında gayet düşük ses veriyor. Yani tüm sistemi sonuna kadar açsam da hiç komşu falan rahatsız edecek bir sesi yok. Gözden kaçırdığım bir detay ya da ince ayar mı var?

• canboca kullanıcısına yanıt
    Digiturkun ses cikis ayarlarini kontrol edebilirsiniz.

Saygilarimlam

Drc yi off yapın ayarlardan birde öyle deneyin ayrıca digiturk receiverı hangi hdmi portunda ise o port seçili olsun barın ekranında tv yazmasın yani ekranda.

Hocam selamlar, sabahtan beri uğraşıyorum bir türlü ayarlayamadım bu ht-nt5’i. Bende sony xe9005 tv var. Onun hdmi 3 arc girişine ht-nt5’i bağladım. Ps4 pro ve digiturk ht-nt5’in hdmi portlarına bağlı. Ht-nt5 Ayar menüsünde ilgili hdmi’i seçiyorum. Ama esas problemim şu. Tv’nin içindeki uygulamalarda soundbardan ses alamıyorum. Netflix izlemek istiyorum ama ses tv’den geliyor o sırada da digiturk sesi geliyor mesela soundbardan. Netflixin sesini soundbardan verdiremedim bir türlü. Bu arada optik kablo kullanmıyorum nasılsa hdmi arc girişi var televizyonda diye. Ne yapmam lazım bu durumda.

En kokay yolu tum cihazlari tv'ye baglayip, tv'nin arc ozelligi olan hdmi cikisindan soundbarin arc ozelligi olan hdmi girisine baglanti yapmak. Boylece tum cihazlarin sesi soundbardan gelecektir. Tum cihazlar kapandiginda soundbar da kapanacaktir.

Saygilarimla.

• slayer90 S kullanıcısına yanıt
    TV nin Sony olması Soundbarın da Sony olması anlamına gelmez ama ARC denilen bağlantı ile hem Tv hem cihazı kontrol etmeyi düşünüyorsanız (Tek kumanda) Marka uyumu iyi olur..ARC kullanımı yaygınlaştı artık başka markalarda da olabiliyor

ARC özellik olması bu bakımdan önemli olabilir

Tine DTS,Dolby ses size yeterli ise Optic bağlantı bunu sağlıyor ama HD,MA gibi üst kodekler için HDMI bağlantı şart

Bütçenize uygun sesi de yeterli bir cihaz işinizi görür, fazla para vermeye değmez zira bu işin sonu yok..

Ama önemli olan Beklenti..Çok beklenti yoksa 1000 Tl altı cihaz da yeterlidir..Orta beklenti varsa 1500 Tl kadar, Biraz daha üst beklenti için 2000 + ve üstüne çıkmanı gerek..Eğer 5.1 sistem gibi arka speakerler de düşünüyorsanız Bütçe 5000 kadar çıkabiliyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: canboca

Hocam selamlar, sabahtan beri uğraşıyorum bir türlü ayarlayamadım bu ht-nt5’i. Bende sony xe9005 tv var. Onun hdmi 3 arc girişine ht-nt5’i bağladım. Ps4 pro ve digiturk ht-nt5’in hdmi portlarına bağlı. Ht-nt5 Ayar menüsünde ilgili hdmi’i seçiyorum. Ama esas problemim şu. Tv’nin içindeki uygulamalarda soundbardan ses alamıyorum. Netflix izlemek istiyorum ama ses tv’den geliyor o sırada da digiturk sesi geliyor mesela soundbardan. Netflixin sesini soundbardan verdiremedim bir türlü. Bu arada optik kablo kullanmıyorum nasılsa hdmi arc girişi var televizyonda diye. Ne yapmam lazım bu durumda.
    ARC için Tv içinden de bazı ayarlar yapmak gerek, genel Klavuz ve ilgili yerler, araştırırsanız çözüm olabilir
    http://helpguide.sony.net/tv/eaep1/v1/en/04-04_01.html?hl=ARC
    http://helpguide.sony.net/tv/eaep1/v1/en/index.html

Tv ses ayarından ses çıkışını Harici Hoparlör olarak verdiğinizde Tv den ses gelmemesi gerek, aksi halde hem Tv hem soundbardan ses geliyor..ARC farklı olabilir..

Çözüm bulamazsanız XE9005 kullanıcılarına danışabilirsiniz..Netflixe özel bir durum da olabilir..
    https://forum.donanimhaber.com/sadece-sony-xe9005-android-tv-ana-konu--127732540-287#127732540

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi istanbul_s -- 14 Haziran 2018; 12:30:44 >

• Hi-Res tabirinin "Müzik" için kullanıldığı hakkında bilgidir : Video için Hi-Res video değil de High Defination Video veya Ultra High defination (UHD) Video tabiri kullanılır ..

Digital Entertainment Group, Consumer Electronics Association (CEA), The Recording Academy, Sony Music Entertainment, Universal Music Group ve Warner Music Group aralarında anlaşarak yüksek çözünürlüklü müziğin tanımı üzerinde anlaştılar. Yukarıdaki logolar, perakende olarak müzik satın alırken yüksek çözünürlüklü müzikleri teşhis etmenizi kolaylaştırmak için.

“Hi-Res (High Resolution) Audio = Yüksek Çözünürlüklü Ses”, CD kalitesinden daha yüksek çözünürlükte yapılmış kayıtlardır. Burada kaydın orjinalinin 16bit/44.1kHz çözünürlüğünden daha yüksek yapılmış olması gerekiyor. Yani, daha düşük çözünürlükteki bir mp3 kaydını veya 16bit/44.1kHz CD kaydını alıp 24bit/192kHz olarak tekrar örneklerseniz bu Hi-Res Audio olmuyor.

.....

tamamı için
    https://www.pc-audiophile.com/hi-res/

Donanım Haberin videolu sohbeti :

Sony ile Hi-Res Audio ürünlerini konuştuk "Müzik tutkunlarına özel donanımlar"
    https://www.donanimhaber.com/muzik_ses-sistemleri/haberleri/Sony-ile-HiRes-Audio-urunlerini-konustuk-Muzik-tutkunlarina-ozel-donanimlar.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi istanbul_s -- 14 Haziran 2018; 21:47:52 >

• İyi ki varsın copy paste! yoksa biz nasıl aydınlanırdık ? Hadi şimdi binlerce dolarlık muhteşem vintage hoparlörleri, muhteşem analog ses veren pikaplarınızı, o harika stereo amfilerinizi atın çöpe! Neden mi ? Hi-res etkiketi yok onların!!!

Not : Tv forumlarını da karıştırıp buralara gelen cahilleri geçmiş mesajlarından hemen tanıyabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mentalform -- 14 Haziran 2018; 22:50:5 >
  • Ne alakası var şimdi bu yazının soundbar konusunda??? bir soundbarın verdiği sesin kalitesini hi-res desteklemesine bağlayan biri hiçbir halttan anlamıyordur benim gözümde, birde böyle copy paste yaparak attığı mesajlar yokmu komik ötesi oluyor :)))) bu konuya takılanların hiçbiri bu adamı takmıyor zaten kendi çalıp kendi oynuyor :)))

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Selamlar,

Sony HT-CT390 almayi dusunuyorum. Ancak kafama takilan bir soru var,

Bu cihazda 1 adet HDMI-ARC Output var. Herhangi bir HDMI Input girisi bulunmuyor. PS4 ve uydu alicimi TV'ye baglayip HDMI-ARC ile Soundbar'dan ses alabilir miyim?

HDMI-ARC'dan faydalanabilmek adina sanki soundbar uzerinde HDMI-In girisleri olmasi gerek diye dusunuyorum.
  • 
Sayfa: önceki 204205206207208
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.