Şimdi Ara

SOUNDBAR [ANA KONU] (20. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
33.368
Cevap
471
Favori
1.642.690
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: kemalulu

LG NB3530A

LG NB3531A

Samsung HW-F450

Samsung HW-F355

Arkadaşlar bu modellerin en,boy ve yükseklikleri hakkında bilgi verebilirmisiniz...

Sitelerine girip teknik özelliklerine bakabilirdiniz.

Lg 3530(siyah), Lg3531(gri) renktir. Başka bir fark yok.

SOUNDBAR [ANA KONU]

Samsung HW-F450

Boyutlar
    906 x 70 x 45 mm Spk (Ana) Net Boyut (G x Y x D)
    178 x 360 x 295 mm Sub Woofer Net Boyutu (1 Adet)
    982 x 462 x 246 mm Tek Ambalaj Boyutu

Samsung HW-F355

Boyutlar
    943 x 55 x 60 mm Spk (Ana) Net Boyut (G x Y x D)
    155 x 300 x 285 mm Sub Woofer Net Boyutu (1 Adet)
    1 006 x 320 x 361 mm Tek Ambalaj Boyutu

• LG HLB54S
    Seri sonu: 499 TL.

hafifden çizikler var.. Teşhir ürünü...

http://www.teknosa.com/urunler/110100323/lg-hlb54s-ev-sinema-sistemi#f
  • Samsung'un sitesinden bakmaya çalıştım en boy yüksekliğe, ama boy ve yükseklik konusunda ters yazılmış olabileceğini düşünüyorum.
    Spk (Main) Net Dimension (WxHxD) 906 x 70 x 45 mm 906 x 45 x 70 mm
    f450 ve e450 için yukarıdaki değerleri veriyor. Ya birisinin yüksekliği diğerinin derinliği ile yanı, ya da hatalı girilmiş.
    o yüzden f 450 için özellikle yükseklik değerinin ne olduğunu ölçerek yazan bir kullanıcı arkadaşım olursa sevinirim.
    Teşekkürler...
  • konumuzla alakalı değil ama bi konu açtım kullanan varsa bilgi verebilir mi?

http://forum.donanimhaber.com/m_86278139/f_//tm.htm#86278139
  • quote:

Orijinalden alıntı: modetr

Merhaba
    Samsung b 650 dts desteklemeyen bir tv m var.Hafta sonu teknosada samsun f450 ile lg 3530 karşılaştırdım.Ses lg iyi fakat kasa makyajında samsung önde.LG 600 TL, SAMSUNG bluray player hediyeli 700.

Benim tv mden dts ses almam için media player mı gerekli.Yoksa o şekilde de mi ses alamam?Bu sorunun cevabı seçimimi etkileyecek.

Yukarıdaki soruma cevap gelmedi ama sanıyorum alamıyorum dts sesi.Tv pass through yapmadığı için.
    O zaman lg tercihine yöneleceğim fakat kasa samsunga göre çok mat ve basit görünümlü.Onun için 3531 metalik renk düşündüm.Tv m siyah renk olduğundan kötümü görünür acaba.Kullanan arkadaş varsa resim paylaşabilir ya da en azından yorumları alabilirim.
  • modetr M kullanıcısına yanıt
    Lg de film oynatıcı yok. Tvniz dts ses desteklemiyorsa alamazsınız. Oynatıcı almanız gerekli.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar,

Sound bar almaya karar verdikten sonra forumdaki ilgili tüm konuları birkaç kez sonuna kadar okudum.
    Kafamda şunlar oluşmuştu;

1- Kablo kargaşası olmayan ve ev için uygun bir sistem olduğu,
    2- LG ürünlerinin diğer markalara nazaran daha üstün olduğu,
    3- 5520'nin 3530'a göre daha kaliteli ses verdiği ve bluray oynatıcılı olduğu.

Bu fikirlerle hafta sonu Teknosa'ya gittim. 5520'nin 899 TL olduğu, sadece teşhir ürünü kaldığı söylendi.
    Kafaya koymuştum, bu fiyata alacaktım. Satış görevlisinden rica ettim, hem bluray diskle hem de USB ile denemek istedim.
    Sağ olsunlar, hafta sonu kalabalığına rağmen benimle ilgilendiler. 5520'yi dinlediğimde sesi hiç tatmin etmedi,
    son seste dahi gümbür gümbür bir ses alamadım, yanımda eşimde vardı, o da memnun olmadı.
    Daha sonra aynı USB'yi 3530'a taktık. Ses kıyaslanmayacak kadar daha güzeldi.
    Satış görevlisi dahi şaşırdı. Karar verilmişti 3530 alınacaktı ama bu fiyata değil.

Bugün internette fiyat araştırırken İzmir/Bornova'da küçük bir mağazanın 489 TL fiyat verdiğini gördüm.
    Telefonla görüşüp fiyatı teyit ettim. Fakat ben Balıkesir'deyim, Bornova'da okuyan kızımı arayıp okuldan sonra almasını rica ettim.
    Neyse, akşam saatlerinde cihaz evdeydi.

Hemen sistem kuruldu, BT'dan telefona ve Ipade bağlanıp müzik dinlendi, sonuç; 10 numara.
    Şimdi 2 hafta bekleyip İzmir'e gidip cihazı almak kaldı. Umarım bende çok memnun kalırım.

Herkese çok teşekkürler...

• quote:

Orijinalden alıntı: balkes1981

Arkadaşlar,

Sound bar almaya karar verdikten sonra forumdaki ilgili tüm konuları birkaç kez sonuna kadar okudum.

Bu fikirlerle hafta sonu Teknosa'ya gittim. 5520'nin 899 TL olduğu, sadece teşhir ürünü kaldığı söylendi.
    Kafaya koymuştum, bu fiyata alacaktım. Satış görevlisinden rica ettim, hem bluray diskle hem de USB ile denemek istedim.
    Sağ olsunlar, hafta sonu kalabalığına rağmen benimle ilgilendiler. 5520'yi dinlediğimde sesi hiç tatmin etmedi,
    son seste dahi gümbür gümbür bir ses alamadım, yanımda eşimde vardı, o da memnun olmadı.
    Satış görevlisi dahi şaşırdı. Karar verilmişti 3530 alınacaktı ama bu fiyata değil.

Bugün internette fiyat araştırırken İzmir/Bornova'da küçük bir mağazanın 489 TL fiyat verdiğini gördüm.
    Telefonla görüşüp fiyatı teyit ettim. Fakat ben Balıkesir'deyim, Bornova'da okuyan kızımı arayıp okuldan sonra almasını rica ettim.

Hemen sistem kuruldu, BT'dan telefona ve Ipade bağlanıp müzik dinlendi, sonuç; 10 numara.
    Şimdi 2 hafta bekleyip İzmir'e gidip cihazı almak kaldı. Umarım bende çok memnun kalırım.

İyi günlerde kullanmanızı dileyerek, memnun kalacağınızı tahmin ediyorum.

Sırf soundbar için üye olmuşsunuz sanırım.

Umarım üyeliğiniz uzun süreli olur. :)

• Hayırlı olsun doğru ve ekonomik yolu bulmuşsunuz :)
  • Merhaba ,

Soundbar DTS ses alma ile alakalı bir sorum olacak.Tv de oynattığımız bir filmde DTS ses özelliği var ise optic çıkış ile bağladığımız soundbar dan DTS sesi alabiliyormuyuz.

Ayrıca soundbar lar dolby sesleri sanalmı yaratıyor.

Teşekkürler..
  • merhaba ,

bende bügün gri olanını alıyorum, yorumlar çok yönlendirici oldu :) bir şey sormak istiyorum;

malüm cihazda HDMI yok sadece 2 adet optik var. aşağıdaki cihazları nasıl bağlamamı önerirsiniz?

LG TV
    D-Smart
    XBOX 360

şuan MKV leri ve diğer filmleri TV den seyrediyorum bazı formatları açmıyor ama iade ediyorum , ilerde BD plyerda alacağım için bağlantı sorunu yaşarmıyım?

birde Xbox 360 da sanırım optik çıkış yok :/
  • quote:

Orijinalden alıntı: skull67

merhaba ,

bende bügün gri olanını alıyorum, yorumlar çok yönlendirici oldu :) bir şey sormak istiyorum;

malüm cihazda HDMI yok sadece 2 adet optik var. aşağıdaki cihazları nasıl bağlamamı önerirsiniz?

LG TV
    D-Smart
    XBOX 360

şuan MKV leri ve diğer filmleri TV den seyrediyorum bazı formatları açmıyor ama iade ediyorum , ilerde BD plyerda alacağım için bağlantı sorunu yaşarmıyım?

tv nin optic çıkışından sundbaara giriş yaparsanız tv nin üzeride bağlı olan tüm cihazlardan ses alabilirsiniz yalnız tv nin ses ayarlarından optic sitemi aktif etmeniz gerekir

• quote:

Orijinalden alıntı: tema59

quote:

Orijinalden alıntı: skull67

merhaba ,

LG TV
    D-Smart
    XBOX 360

tv nin optic çıkışından sundbaara giriş yaparsanız tv nin üzeride bağlı olan tüm cihazlardan ses alabilirsiniz yalnız tv nin ses ayarlarından optic sitemi aktif etmeniz gerekir

çok teşekkürler,

o zaman söyle daha mantıklı olacak sanırım,

Dsmart a 1. optikten TV ye de 2. optikten bağlayacağım. X boxda TV ye hdmı ile bağlı onun sesside TV üzerinden alacağım.

• aslında aynı şeydem bahsediyoruz iki kablo kullanacağınıza tek kablo ile işi bitireceksiniz saunbaar kullanma amacımız kablo fazlılığından kurtulmak değilmi
  • Ürünü alan arkadaşlar

Uydu üzerinden Maç ve film izlerken televizyonun kendi hoparlerinden aldığınız sesin üstünde bir kalitede yani dvd playerde film izlerken aldığını ses ve efekt kalitesi ayarında ses alıyormusunuz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: biuu

quote:

Orijinalden alıntı: balkes1981

Arkadaşlar,

İyi günlerde kullanmanızı dileyerek, memnun kalacağınızı tahmin ediyorum.

Sırf soundbar için üye olmuşsunuz sanırım.

Umarım üyeliğiniz uzun süreli olur. :)

Çok teşekkür ederim, seçimimde sizin verdiğiniz bilgilerin büyük katkısı oldu.
    Herhangi bir şey satın alacağım zaman kesinlikle formu okur, öyle karar verirdim. Ama üye olmak bugüne nasipmiş.
    Üyeliğimin uzun olacağını söyleyebilirim.

Tekrar teşekkürler,

• quote:

Orijinalden alıntı: blueall

Hayırlı olsun doğru ve ekonomik yolu bulmuşsunuz :)

Katkılarınızdan dolayı teşekkür ederim.
  • Arkadaşlar önümde iki seçenek var bunlardan biri lg 4530 ikinci yamaha yas 101 ikisinide aynı paraya alabiliyorum sizce hangisini almalıyım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • merhaba

dün akşam LG NB3531A ürünü aldım. çok fazla deneme sansım olmadı. sadece BT dan telefondan bir kaç müzik dinledim ve benim için yeterli bir ses düzeyi olduğunu gördüm esler tok ve bas tatmin edici. malüm apartmanda oturuyoruz ve duvarlar kağıt gigi :) gri renk siyaha göre bence çok daha kaliteli duruyor. SB nereye koymam gerektiği konusunda kararsız kaldım.

koltuk arkası mı yoksa TV sahpasının yanı mı
  • Bass seslerden hoslaniyorsaniz deneme yanilma ile bulabilirsiniz. Oda akustigine gore bazen olmiyacak yerlerden inanilmaz sesler alinabiliyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.