Şimdi Ara

SOUNDBAR, ARTILARI VE EKSİLERİYLE

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
9.622
Cevap
194
Favori
576.862
Tıklama
Giriş
    1005 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Dreamparks

quote:

Orijinalden alıntı: MR.Ş@HIS

arkadaşlar benim lg ht762tz 5+1 im var ve soundbar almayı dusunuyorm teknosa.com da 300 tl ye olanlar var philipsin ses kalıtesı ve ses duzeyı farkı cokmudur ayrca sound bar dediğimizde subwooferi kesin kablosusmu ?
    birde en çok istediğim bu fakat cd yok bunda bende cd yi seviyorum hala cunku pratik
    http://www.teknosa.com/urunler/110100721/samsung-hw-f551-sound-bar-ev-sinema-sistemi

Philips'teki ses, malzeme ve tasarım kalitesini lg veya samsungtan beklemeyin. Philipis'in 300w'ı samsungun veya lg'nin 500w'tından daha iyi ve daha kalitelidir. Alırken dikkat edin.

http://www.teknosa.com/urunler/110100453/philips-hts5120-soundbar-ev-sinema-sistemi?term=soundba#f
    ozman bu bitmese mantıklıydı
    |
    |

• Yarbay
    3351 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: blueall

Rica ederim ne demek,

insanlar çok para veriyorlar ses sistemlerine, kullanmadan, bilmeden. Bilinçli olmak gerekiyor. Sadece ses sisteminde diil hayatın her yerinde bilinçli alışveriş yapmamız lazım.

Bir örnek vereyim, neden fazla para vermeyin diye üstüne basa basa tekrar etmemin sebebini anlayın;

Bir yakınımın evine gittim, maç izlicez, bi baktım ses sistemi almış 5+1 Sony ses sistemi, modeline dikkat etmedim.

Kenan (blueall) - Hayırlı olsun
    Arkadaş - Teşekkürler, aldık ama boşa aldık, kullanmıyorumki yaaaa
    Kenan (blueall) - kaça aldın, neden kullanmıyorsun ?
    Arkadaş - 1500 lira imiş 950 Tl ye indirim yapmışlar die aldım ama açamıyorum sesini zaten, filmde izlemedim hiç kullanmıyorum
    Kenan (blueall) -Hayırlısı olsun dedim ve yardımcı oldum ses sistemini tv ye bağladık,

Daha sonra bir kez daha gittiğimde, TV de de kullanmıyordu kapalıydı. Hoparlörler toz bağlamış o kadar yani :)
    Arkadaşımda boşa para harcadığını anladı ve keşke almasaydım vs dedi. Cihaz güzel ama kişinin sınırından yüksek bir cihaz ise arkadaşım gereksiz bir alım yapmış oldu.

Kullananlara sözüm yok, ama ihtiyaclarımızı iyi bilmemiz gerekiyor, bir ürün indirimde die alınması mantıklı diil.

Sizin TV üniteside baya büyükmüş ama kablonun görünmemesi harika olmuş. Bizim evede gelen çok beğeniyor cihazı ve kablosuz görüntüyü, soruyor herkes. Sanada soran olacak buraya not ediyorum :)

Biraz ses show yaparsın soranlara artık :)

Buda benim TV ünitem, küçük ama kablosuz :)

Saygılar,

BENDE YORUMLARA BAKARAK LG SOUNDBAR 3531 ALDIM VATANDAN 559 TL YE DUN DENEDIGIM KADAR PS4 TE OYUN OYNADIM VE PCDEN MP3 OLARAK DENEDIM SESTE 15 I GECMEDIM 22 METREKARE SALONDA YETERLIYDI.YARIN FILMDE DENICEM ONDADANDA GAYET IYI SES ALICAGIMI DUSNUYORUM.ESKIDEN BENDE 5+1 NE SISTEMLER ALDIM ACAMIYORSUN APARTMANDA PARANA YAZIK DOGRU.BI KEZ ACITIIGMDA KOMSULAR GELMISTI KAPIYA GERCI TOPLASANIZ BIR FILMDE 20-30 DK EN FAZLA AKSIYON VE COK SES CIKAN SAHNE VARDIR INSANLAR SABREDEMIYOR NE YAZIKKI.SOUND BAR HEM ESTETIK HEM KULLANIS COK RAHAT ETTIM
    |
    |

• Yarbay
    7617 Mesaj
    Merhaba değerli arkadaşlar.Bu soundbar ile ilgili birkaç sorum olacak.Cevaplarsanız sevinirim.

-Soundbarın içinden kolonları tvye ya da pcye bağlamak için optik kablo çıkıyor mu ? Yoksa biz ekstra olarak almak durumunda mıyız ?

-Ben tvye bilgisayarımı bağlayıp oyun oynuyor ve bluray izliyorum.Pc tvye hdmi ile bağlı ve ses direkt olarak tvye gidiyor.Pc tvye bu şekilde bağlıyken benim hem pcden hem ps3ten hem de dsmarttan soundbar ile ses alabilmem için nasıl bir bağlantı yapmam gerekiyor.Tüm bu saydığım cihazlar tvye hdmi ile bağlı.Optik kablo ile tvden cihaza mı giriş yapıyoruz.Eğer öyle ise benim tvde optik ses çıkışı var mıdır ? Hiç görmedim çünkü.

-Dts sesin tadına varabilmek için kompakt bir 5+1 hoparlör seti almayı düşünüyordum.Aynı fiyat ortalamasında bu soundbarları görünce direkt ilgimi cezbetti.Kablo karmaşasından da kurtulmak istiyorum açıkçası.Öyle yüksek bangır bangır bir ses istemiyorum.Vakti zamanında Sony'nin en iyi müzik setlerini kullandım zaten.Amacım dts çevresel sesi alabilmek ve düşük seviyede bile oyun - film seslerinin tadını yaşayabilmek.Yalnız tek kuşkum 5+1 hoparlörlerdeki gibi arkadan ses efektlerini duyamayacak olmam.Konunun sadece ilk sayfasını okuyabildim.İlerleyen sayfalarda arkadan gelen ses efekti duyanlar oldu mu acaba merak ediyorum.Eğer öyle ise boşu boşuna kablo derdiyle uğraşıp 5+1 almayalım.

-Hoparlörlerin bas ve tiz kalitesi nasıl.Hoparlörlerde tweeter kullanıldğını görüyorum.Flac formatlı müziklerde detaylı ses duyar mıyız ? Subwoofer küçük gözüküyor ama herkes memnun kalmış gibi.Filmler için yeterli sanırım .Müzik performansı nasıl deneyen oldu mu ? Bir de hoparlörün sürücü dizlimi biraz değişik.5+1lerdeki gibi bir merkez , 2 ön , 2 arka hoparlör şeklinde bir düzen yok.Bu düzende konuşma sesleri hangi kolondan geliyor.5+1lerde merkez hoparlörden gelir çünkü.

-Yakında Lg akıllı tv alacağım kısmetse.İçinden akıllı kumanda çıkıyor.Bu akıllı kumanda ile soundbara da hükmetme şansımız var mı ? Sorularım bu kadar.Herkese iyi forumlar.

• Teğmen
    109 Mesaj
    an itibarı ile samsung hw f450 mi sipariş etmiş bulunuyorum. kurulumu yapınca yorumlarımı yazacağım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

Arkaslar acill bunu alımmi 400 tl diyorlar başkabirşehirdeki teknosa mağzasından isteteceğim bluetootu yok o çok kafamı karıştırıyor ama cd okuması falan cezbediyor birde
    http://www.teknosa.com/urunler/110100721/samsung-hw-f551-sound-bar-ev-sinema-sistemi
    bu ürünle kıyasla hangısı ıyıdır phılpsı dusunme sebebım 2.bir cihaz yanı dvd falan almak istemiyorum
    |
    |

• Yarbay
    7617 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: -Rsan-

Merhaba değerli arkadaşlar.Bu soundbar ile ilgili birkaç sorum olacak.Cevaplarsanız sevinirim.

-Soundbarın içinden kolonları tvye ya da pcye bağlamak için optik kablo çıkıyor mu ? Yoksa biz ekstra olarak almak durumunda mıyız ?

-Ben tvye bilgisayarımı bağlayıp oyun oynuyor ve bluray izliyorum.Pc tvye hdmi ile bağlı ve ses direkt olarak tvye gidiyor.Pc tvye bu şekilde bağlıyken benim hem pcden hem ps3ten hem de dsmarttan soundbar ile ses alabilmem için nasıl bir bağlantı yapmam gerekiyor.Tüm bu saydığım cihazlar tvye hdmi ile bağlı.Optik kablo ile tvden cihaza mı giriş yapıyoruz.Eğer öyle ise benim tvde optik ses çıkışı var mıdır ? Hiç görmedim çünkü.

-Dts sesin tadına varabilmek için kompakt bir 5+1 hoparlör seti almayı düşünüyordum.Aynı fiyat ortalamasında bu soundbarları görünce direkt ilgimi cezbetti.Kablo karmaşasından da kurtulmak istiyorum açıkçası.Öyle yüksek bangır bangır bir ses istemiyorum.Vakti zamanında Sony'nin en iyi müzik setlerini kullandım zaten.Amacım dts çevresel sesi alabilmek ve düşük seviyede bile oyun - film seslerinin tadını yaşayabilmek.Yalnız tek kuşkum 5+1 hoparlörlerdeki gibi arkadan ses efektlerini duyamayacak olmam.Konunun sadece ilk sayfasını okuyabildim.İlerleyen sayfalarda arkadan gelen ses efekti duyanlar oldu mu acaba merak ediyorum.Eğer öyle ise boşu boşuna kablo derdiyle uğraşıp 5+1 almayalım.

-Hoparlörlerin bas ve tiz kalitesi nasıl.Hoparlörlerde tweeter kullanıldğını görüyorum.Flac formatlı müziklerde detaylı ses duyar mıyız ? Subwoofer küçük gözüküyor ama herkes memnun kalmış gibi.Filmler için yeterli sanırım .Müzik performansı nasıl deneyen oldu mu ? Bir de hoparlörün sürücü dizlimi biraz değişik.5+1lerdeki gibi bir merkez , 2 ön , 2 arka hoparlör şeklinde bir düzen yok.Bu düzende konuşma sesleri hangi kolondan geliyor.5+1lerde merkez hoparlörden gelir çünkü.

-Yakında Lg akıllı tv alacağım kısmetse.İçinden akıllı kumanda çıkıyor.Bu akıllı kumanda ile soundbara da hükmetme şansımız var mı ? Sorularım bu kadar.Herkese iyi forumlar.

Sorularıma cevap verilmemiş pek .

Bugün vatan bilgisayarda lg soundbarı deneme şansım oldu.Müzik performansı eh işte dedirtti.Ses seviyesi parçaya ve takılan usbye gore degısıyordu.Bır usb bellek taktık ses cok azdı.Sonra baska bır usb ıle denedık daha yuksektı.Baslar fena degıl.Fılmlerde tatmın eder .Mıd ve tızler o kolonların boyutuna gore ıyı ama dedıgım gıbı genel olarak eh ıste.Hele kı daha onceden guclu sıstemler dınlemıs ve kullanmıssanız tatmın olmanız bıraz zor.600 tlye Lg'nin başka bir kompakt ev sinema sisteminii dinledim baslar aynı seviyede ama müzikalite açısından çok daha ıyıydı.Mıdler cok daha dolgun , yogun ve daha tatmın edıcı.Tızler eh ıste.Sonra yıne aynı sıstemde dts ses demosu dınledım.O da gayet basarılıydı.Sahsen ılerde oyun ve fılm ıcın ses sıstemı alacaksam aynı fıyat aralıgında bu kompakt 5+1i tercıh ederım.Hem bluray de oynatıyor.Soundbardakı gıbı rahat ve kablosuz degıl ama keyıf ve tatmın olma duygusu benım ıcın daha onemlı.

• Yarbay
    2974 Mesaj
    arkadaşlar samsun f450 ile lg 3530a arasında ne fark var hangisi daha iyi ikisinden birini almak istiyorum aralarında 100 tl fark var

lg 3530a 599 tl
    sam f450 499 tl

sizce hangisini almalıyım
    |
    |

quote:

Sorularıma cevap verilmemiş pek .

Bugün vatan bilgisayarda lg soundbarı deneme şansım oldu.Müzik performansı eh işte dedirtti.Ses seviyesi parçaya ve takılan usbye gore degısıyordu.Bır usb bellek taktık ses cok azdı.Sonra baska bır usb ıle denedık daha yuksektı.Baslar fena degıl.Fılmlerde tatmın eder .Mıd ve tızler o kolonların boyutuna gore ıyı ama dedıgım gıbı genel olarak eh ıste.Hele kı daha onceden guclu sıstemler dınlemıs ve kullanmıssanız tatmın olmanız bıraz zor.600 tlye Lg'nin başka bir kompakt ev sinema sisteminii dinledim baslar aynı seviyede ama müzikalite açısından çok daha ıyıydı.Mıdler cok daha dolgun , yogun ve daha tatmın edıcı.Tızler eh ıste.Sonra yıne aynı sıstemde dts ses demosu dınledım.O da gayet basarılıydı.Sahsen ılerde oyun ve fılm ıcın ses sıstemı alacaksam aynı fıyat aralıgında bu kompakt 5+1i tercıh ederım.Hem bluray de oynatıyor.Soundbardakı gıbı rahat ve kablosuz degıl ama keyıf ve tatmın olma duygusu benım ıcın daha onemlı.

Ben sana cevap vermeye çalışayım kardeşim;

Soru: Soundbarın içinden kolonları tvye ya da pcye bağlamak için optik kablo çıkıyor mu ? Yoksa biz ekstra olarak almak durumunda mıyız ?

Cevap: Evet 1 adet optik kablo çıkıyor içinden

Soru: Ben tvye bilgisayarımı bağlayıp oyun oynuyor ve bluray izliyorum.Pc tvye hdmi ile bağlı ve ses direkt olarak tvye gidiyor.Pc tvye bu şekilde bağlıyken benim hem pcden hem ps3ten hem de dsmarttan soundbar ile ses alabilmem için nasıl bir bağlantı yapmam gerekiyor.Tüm bu saydığım cihazlar tvye hdmi ile bağlı.Optik kablo ile tvden cihaza mı giriş yapıyoruz.Eğer öyle ise benim tvde optik ses çıkışı var mıdır ? Hiç görmedim çünkü.

Cevap: Soundbar 'ı sadece TV ye optik kablo ile bağlıyorsunuz ve TV nize bağlı tüm cihazların sesini soundbardan alıyorsunuz.
    Optik kablo giriş resmi

Soru: Dts sesin tadına varabilmek için kompakt bir 5+1 hoparlör seti almayı düşünüyordum.Aynı fiyat ortalamasında bu soundbarları görünce direkt ilgimi cezbetti.Kablo karmaşasından da kurtulmak istiyorum açıkçası.Öyle yüksek bangır bangır bir ses istemiyorum.Vakti zamanında Sony'nin en iyi müzik setlerini kullandım zaten.Amacım dts çevresel sesi alabilmek ve düşük seviyede bile oyun - film seslerinin tadını yaşayabilmek.Yalnız tek kuşkum 5+1 hoparlörlerdeki gibi arkadan ses efektlerini duyamayacak olmam.Konunun sadece ilk sayfasını okuyabildim.İlerleyen sayfalarda arkadan gelen ses efekti duyanlar oldu mu acaba merak ediyorum.Eğer öyle ise boşu boşuna kablo derdiyle uğraşıp 5+1 almayalım.

Cevap: Soundbar 'ı asla 5+1 ses sistemi ile kıyaslayamayınız, 5+1 daha ağır basar ama sorrund bir ses defalarca dinleyeceğiniz bir ses diil, bu yüzden gündelik hayatta kullanımı, şıklığı, sesi oldukça yeterli. Ben bir film izlerken sesin arkadan değilde böyle alakası bi şekilde dışardan geldiğini hissettim, kapı açılma sesi duydum, ama dışarıdan geldi sandım. Ayrıca soundbar ile test olarak hızlı ve öfkeli 6 yı izledim oldukça etkilendim sesinden, hem ses yükseklğinden hemden action sahnelerdeki verdi efektlerden etkilendim.

Soru: Hoparlörlerin bas ve tiz kalitesi nasıl.Hoparlörlerde tweeter kullanıldğını görüyorum.Flac formatlı müziklerde detaylı ses duyar mıyız ? Subwoofer küçük gözüküyor ama herkes memnun kalmış gibi.Filmler için yeterli sanırım .Müzik performansı nasıl deneyen oldu mu ? Bir de hoparlörün sürücü dizlimi biraz değişik.5+1lerdeki gibi bir merkez , 2 ön , 2 arka hoparlör şeklinde bir düzen yok.Bu düzende konuşma sesleri hangi kolondan geliyor.5+1lerde merkez hoparlörden gelir çünkü.

Cevap: Hoparlörünbas ve tiz kalitesi iyi, yani sesi dağıtmıyor hiç ve bassla oldukça uyumlu çalışıyor. Flac formatını hiç test etmedim ama sorround olarak hazırlanmış orkestra müziği vardı onu dinledim ve oldukça kaliteli geldi bana. Müzik dinlerken 100 e kadar açtım, son ses 100. Merak ettim noluyo diye 60 dan sonra küçük kademelerle ses açılıyor ama seste dağılma yok. Orta konuşma sesi 3 hoparlördende geliyor çünkü sisteme giren TV sesi stereo. Bluray film izlerken hangi hoparlörden ses geliyor denemedim,

Soru: Yakında Lg akıllı tv alacağım kısmetse.İçinden akıllı kumanda çıkıyor.Bu akıllı kumanda ile soundbara da hükmetme şansımız var mı ?

Cevap: Bu konu hakkında pek bilgim yok, ben Samsung TV ile kullanıyorum. TV yi aldığınız yere sorarsanız daha iyi olur ama soundbar 'ın kumandasında uyumlu tv kontrol bölümü var,

Özet olarak şünü belirtmek istiyorum: Soundbar 5+1 ile kıyaslanmak için yapılmamıştır, ama gündelik kullanımda oldukça işi gören bir cihazdır. İş gören derkenoldukça tatminkar bir sesi vardır, gidin bir teknosa mağazasına sesini test edin, o büyük geniş alanda bile oldukça etkileyici sesi olduğunu görüyorsunuz.

Umarım yardımcı olmuşumdur,
    Saygılar,

• Yarbay
    4413 Mesaj
    Gayet güzel emek harcanmış cevaplar.

Son soruyu ben cevaplayayım.

Lg tv'nin akıllı kumandası ile ses sistemine müdahale edemezsiniz. Sebebi ses sisteminde hdmi kablo takılamıyor olması.
    |
    |

Orijinalden alıntı: tema59

arkadaşlar birde benim soruma bir el atsanız

Denemeden kıyaslama yapmak havaya konuşmak gibi bir şey olur.

Soundbar konusunda kullanıcı yoğunluğunu, lg kullanıcıları oluşturuyor.

Samsung kullanıcısı var mı bilmiyorum. O sebeple size dönüş yapılmıyor sanırım.

3 ocakta arkadaş philips soundbar sormuş. Bilen yok demek ki ona da cevap verilmemiş.

Ya da lg alanlar çok memnun, soundbarı alan bir daha uğramıyor :D

Lg 3530 hakkında bir dünya bilgi paylaşıldı.

http://www.samsung.com/tr/consumer/tv-audio-video/home-theater/sound-bar/HW-F450/TK-spec

Bir arkadaş flac var mı diye sormuş. Samsung'da var. Ve daha birçok ses formatı. Lg sadece mp3 wma destekliyor. Ses sistemi üzerinden oynatılırsa.

Samsung'da hdmi giriş çıkış var LG de yok.

Samsung da gayet güzel görünüyor. Watt olarak yakınlar ama yazan ile verdiği eşit olmuyor. Onu bulmak lazım.

355 serisi watt olarak düşük. Sizin dediğiniz sistem tercih edilebilir.

Aslında Tv'niz hangisi ise onu alın derim, takım güzel olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi biuu -- 6 Ocak 2014; 19:23:49 >
    |
    |

• Yarbay
    2974 Mesaj
    Cevabiniz için cok teşekkür ederim galiba samsug f 450 olani alicam tv ile uyumlu değil benimki 46hx850 sony inşallah uyum sağlar

|
    |
    Tv optik baglantiynan bagladim istersem bluetooth ilede bagliyabiliyorum telefondan isterseniz mp3 isterseniz. video sesini alabiliyorsunuz.cok kullanisli dusunurseniz seside bence cok iyi vede binada yasiyorsaniz gayet yeterli..

|
    |

|
    |

Cevaplar için çok teşekkür ederim
    |
    |
    blueall kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Cep telefonu ve ses sistemim ile Asphalt 8 oynadım. Müthiş bir şey.
    |
    |

İnsanlar bu konuda şu cevabı aramaya çalışıyorlar, 5+1 lermi daha iyi, receiverler mi daha iyi yoksa soundbar mı ? bu sorunu cevabı hepsi soundbardan daha iyi diyorum ve aşşağıyı okuyun diyorum,

Biz burda soundbar 'ı övmüyoruz, günlük hayatımızda kullandığımız bir ürün olarak tanıtıyoruz.

5+1 veya daha yüksek profesyonel cihazlarla karşılaştırmıyoruz. Onlar tabiki soundbardan daha iyi ama ben özelikle şunu savunuyorum, günlük hayatımızda kullanmadığımız profeyonel sistemlere çok para vermek yerine devamlı hem tv de dizi izlerken hemde film izlerken kullanabileceğimiz şık, kablo karmaşası olmayan, seside tatmin edici düzeyde olan soundbardan bahsediyoruz.

Saygılar,
    |
    |

soundshare en güzel özelliği samsung tv niz varsa
    |
    |
    |

LG NB3531A

Samsung HW-F450

Samsung HW-F355

Arkadaşlar bu modellerin en,boy ve yükseklikleri hakkında bilgi verebilirmisiniz...
Mobilya Takımları
Bey Azura
kolayoto.com
emek server
Canlı Tv izle
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,547
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.