Şimdi Ara

SOUNDBAR [ANA KONU] (189. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
33.406
Cevap
470
Favori
1.644.938
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 187188189190191
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • nakamichi 7.1 dtx ürünüm geldi kurdum inceleme videosu çekicem ama tvye hdmi arc dan bağladığım sistemin subwooferından ne yaptıysam ses gelmiyor diyebilirim çok cılız test etmek için demo düğmesine basıp test yaptığımda sıkıntı yok firmaya mail atıcam acaba subwoofera özel güncellememi göndermeleri gerekiyor bluetooh optic hepsinide denedim hdmi kablosu 2.0 versiyon ekran kartının arkasındaki hdmi bağlıycam olmazsa anakarttaki hdmi deniycem belki 7.1 ayarlamam gerekiyordur subdan ses alabilmek için keşke subwoofer kablolu bağlana bilseydi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi donjuan008 -- 1 Mayıs 2018; 13:37:34 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: donjuan008

nakamichi 7.1 dtx ürünüm geldi kurdum inceleme videosu çekicem ama tvye hdmi arc dan bağladığım sistemin subwooferından ne yaptıysam ses gelmiyor diyebilirim çok cılız test etmek için demo düğmesine basıp test yaptığımda sıkıntı yok firmaya mail atıcam acaba subwoofera özel güncellememi göndermeleri gerekiyor bluetooh optic hepsinide denedim hdmi kablosu 2.0 versiyon ekran kartının arkasındaki hdmi bağlıycam olmazsa anakarttaki hdmi deniycem belki 7.1 ayarlamam gerekiyordur subdan ses alabilmek için keşke subwoofer kablolu bağlana bilseydi
    hangisinden kaça aldın? kaç günde geldi?
  • bi arkadaşım firma aracılığıyla amerikadan gönderdi nerdeyse 3 hafta sürdü gelmesi 3000 tlye geldi bana ama ayarları uğraştırıyo güzel cihaz beğendim ön taraftan soundbardan ses geliyo subwoofer beni mahvwetti hdmi arctan ne yaptıysam çok cılız ses yok anakarta takıcam bakalım ne olacak
  • subwoofer ayarlar olmazsa geri gidecek ürün yazık olcak gene sony ht zf9 almak gerekecek
  • quote:

nakamichi 7.1 dtx ürünüm geldi kurdum inceleme videosu çekicem ama tvye hdmi arc dan bağladığım sistemin subwooferından ne yaptıysam ses gelmiyor diyebilirim çok cılız test etmek için demo düğmesine basıp test yaptığımda sıkıntı yok firmaya mail atıcam acaba subwoofera özel güncellememi göndermeleri gerekiyor bluetooh optic hepsinide denedim hdmi kablosu 2.0 versiyon ekran kartının arkasındaki hdmi bağlıycam olmazsa anakarttaki hdmi deniycem belki 7.1 ayarlamam gerekiyordur subdan ses alabilmek için keşke subwoofer kablolu bağlana bilseydi
    Hiçmi ses gelmiyor ? yoksa gelen sesmi tatminmi etmiyor. LG sj9 kullandım 5 gün kadar sonra geri verdim. Netflix'de tv'nin arc baglantısından çok az BAS geliyordu. inanamadım bende. Subwoofer'da bir sıkıntımı var diye tırsmıştım. Bar'ın tüm ayarlarını açtım herseyi son seviyeye getirdim. Ama her nedense ses sonda olmasına ragmen Netflixde bas'lar cok sönük kalıyordu. Neyseki Usb'den izlediğim filmler oyle değildi. Baslar harika değildi belki, ama son sesde bayağı titretiyordu ortalıgı. Netflix'de neden boyleydi bende bilmiyorum. TV'de pixel sorunu vardı iade işlemleri için LG servis cağırmıştım, o sırada sound barın performansınıda dinletip, "-ayarlada bir sıkıntı mı var ?" diye sormuştum. Adamlar "-bu alet bu kadar" demişlerdi.

Size tavsiyem önce barın bas tiz v.s ayarlarını açın. Sonra TV nin ses çıkısını doğru yonlendirdiğinizden emin olun. AYnı anda hem tv den hem bardan ses gelmesin. Ses çıkışını passthrough yapsın. Usb'den film deneyin.

Not: Benim sony ht-zf9 siparişi halen gelmedi.iki haftayı devirdik, söylenene göre sony henüz malı gümrükten çekememiş.Umudumuz bu hafta inşallah.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TimFx -- 1 Mayıs 2018; 17:53:20 >

• Macera aramayın beyler jbl 5.1 alın keyfinize bakın şuan en iyisi bu,. ist kasımpaşaya yakın olan buyursın beklerim. Test edelim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arc baglantisina ozel.olarak bastan ses gelmemesi olmaz. Bt, wifi tum baglantilardan deneyin derim ama arc ile bugune kadar denedigim tum soundbarlarda ses kaybi yasamadim.

Ayrica sj9'un selefi las950'yi 3 farkli samsung tv ile arc baglantisi yaparak kullandigimda subwoofer gorevini son derece guzel yapiyordu.

Cihazlari bu gibi durumlarda resetleyip kurulum yaomakta fayda var.

Saygilarimla.

• quote:

Orijinalden alıntı: eiskent

Arc baglantisina ozel.olarak bastan ses gelmemesi olmaz. Bt, wifi tum baglantilardan deneyin derim ama arc ile bugune kadar denedigim tum soundbarlarda ses kaybi yasamadim.

Ayrica sj9'un selefi las950'yi 3 farkli samsung tv ile arc baglantisi yaparak kullandigimda subwoofer gorevini son derece guzel yapiyordu.

Cihazlari bu gibi durumlarda resetleyip kurulum yaomakta fayda var.

Saygilarimla.
    Ben görevini yapmıyor demedim zaten Netflix deki içeriklerden bas sesi yeteri kadar iyi gelmedi. ancak usb de izledigim filmlerde Subwoofer belirginleşti. sonuçta evde calısma odamda 5.1 ses sistemi vardı onla kıyaslayınca çok sönük geldi. (halbuki idalı bir üründe değil Logitech Z906)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TimFx -- 1 Mayıs 2018; 18:55:54 >

• TimFx kullanıcısına yanıt
    Servis bunda ses bu kadar demis. Bu mumkun degil. Gorevini yapmak usbde ses verip, arc da vermemek degil tabi ki.soundbarlar komplike cihazlar degiller. Netflix'ten ses ciliz gelip, usb'den gelmemesi olmaz.. Hatta netflix direk 5.1 ses verdigi icin daha kolay lfe sinyali almasi lazim.

Saygilarimla.

• quote:

Orijinalden alıntı: eiskent

Servis bunda ses bu kadar demis. Bu mumkun degil. Gorevini yapmak usbde ses verip, arc da vermemek degil tabi ki.soundbarlar komplike cihazlar degiller. Netflix'ten ses ciliz gelip, usb'den gelmemesi olmaz.. Hatta netflix direk 5.1 ses verdigi icin daha kolay lfe sinyali almasi lazim.

Saygilarimla.
    Ben Netflix'in kendınden şüphelendim zaten.iki üç içerik baktık dolby atmos, sesdeki bas seviyesi oldukca düşüktü. Servis elemanı izlediğiniz içerikle ilgili dedi geçti. Usb'den açtıgım içeriklerde ise, ses bayağı yüksekti ama ben beğenmedim. Yani bangır bangır ses geliyordu adamlarla bağırarak ses bukadarmı diye konusuyordum sonuçta surrond hisside alamayınca iade ettim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TimFx -- 1 Mayıs 2018; 19:31:37 >

• Netflix'de diyaloglar son derece sonuk geliyor. Baslar zayif degil ama dolby ses cikisinda gercek alcak frekans yuklendigi icin patlama, inflak yoksa zaman zaman sanki calismiyor hissi verebilir. Netfloxde iken tv'yi dolby digital yerine pcm veya veri akisina alirsaniz ses yukselir ama gercek dolbyden ziyade dsp isleme olur.

Saygilarimla

• subwooferdan ses gelmiyor normalde demo tuşuna bastığımda bütün kolonlardan ses alıyorum subwoofer bile gayet yeterli ses çıkarıyo ama ekran kartına da taksam anakartada taksam ses gelmiycek gibi başka bir ayar var sanki eşleştirmede subwoofer mavi ışk sürekli yanıyo eşleştirmede hata yok ama ses niye gelmiyo dts formatta film atıp usbyi deniycem bakalım ne olacak sizin dediğiniz gibi
  • https://thedigitaltheater.com/index.php/dts-trailers/ şu siteden indirp deneme yaptım subwoofer çalışıyo ama sesi 44 ten yukarı yapmak lazım son ses 100 oluyo subwoofer sadece efekt veriyo yan hoparlörlerdede bir sıkıntı yok subwoofer bana biraz cılız geldi belkide orantılı çalışmıyo ondandır alışkın değilim ondanda olabilir tvde bir sinema kanalında deniyim bakalım ne olacak ama diğer arkadaşların önerdiği cihazları denedim güzeldi cihazları
  • donjuan008 D kullanıcısına yanıt
    Kullanim klavuzunu bence okuyun. Soyle bir goz attim. Oldukca fazla ayar var ki daha cok dect sistem anfide gordugumuz ayarlar. Gece modunda olabilir. 33. Sayfada subwoofer eslestrime var bakin

26. Sayfada yine arc da iken ayarlar var. Cihazi geri gondermek hata olur.

Saygilarimla.

• şunu anladım seyrettiğim oynattığım herşey dts dolby vs dijital ses olmak zorunda stereo ses hiçbir işe yaramıyo kendi çevirme özelliği var yoksa kaliteli ses alamıyorum bunu anladım
  • donjuan008 D kullanıcısına yanıt
    Oyle olmamasi lazim. Cihazin kullanma klavuzunda gordugum kadar dsp ayarlari var. Bunlar stereo aesi sanal olarak surround erkisi vermwye yarayan islemlerdir. Teknik olarak bu cihazlarin ozelligi cok kanalli ses kaynagi olmasa da sesi surrounda yayabilmektir.

Saygilarimla.

• quote:

https://thedigitaltheater.com/index.php/dts-trailers/ şu siteden indirp deneme yaptım subwoofer çalışıyo ama sesi 44 ten yukarı yapmak lazım son ses 100 oluyo subwoofer sadece efekt veriyo yan hoparlörlerdede bir sıkıntı yok subwoofer bana biraz cılız geldi belkide orantılı çalışmıyo ondandır alışkın değilim ondanda olabilir tvde bir sinema kanalında deniyim bakalım ne olacak ama diğer arkadaşların önerdiği cihazları denedim güzeldi cihazları
    Dosya oynatılırken sub' a kulak verdiğinizde yani tam dibinde iken ses geliyor mu ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mentalform -- 2 Mayıs 2018; 9:35:23 >

• Yaklaşık 7 sene önce aldığım emektar LG HT 503 TH 5.1 ayaklı ses sisteminden sondbar a geçmek istiyorum. Lakin alışkanlıkmıdır hep 5.1 kullandım lg sj modelini alıyım dyorum ama kararsız kalıyorum beklenen verimi almaz mıyım yoksa evde kablo vs bos bos durmusmu oluyor. Gecenlerde arkadaşta soundbar dinledim benim ses sistemime göre ses kalitesi oldukça geliştirilmiş ama işte bahsettiğim gibi 5.1 hoparlör kullanımından soundbar geçisi nasıl olur pişman mı olurum bilemedim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: djangobjk

Yaklaşık 7 sene önce aldığım emektar LG HT 503 TH 5.1 ayaklı ses sisteminden sondbar a geçmek istiyorum. Lakin alışkanlıkmıdır hep 5.1 kullandım lg sj modelini alıyım dyorum ama kararsız kalıyorum beklenen verimi almaz mıyım yoksa evde kablo vs bos bos durmusmu oluyor. Gecenlerde arkadaşta soundbar dinledim benim ses sistemime göre ses kalitesi oldukça geliştirilmiş ama işte bahsettiğim gibi 5.1 hoparlör kullanımından soundbar geçisi nasıl olur pişman mı olurum bilemedim.
    madem 5.1 'e alıştınız arka hoparlörü olmayan bir ürün almayın üzülürsünüz.
  • Arkadaşlar merhaba,

bende bilgisayar ve televizyonda kullanmak üzere bir soundbar almak istiyorum.

Samsung k450 ile m450 arasında ne fark var acaba ?

bir de lg LG SJ3.DTURLLK modeline bakıyordum. mağaza da k450 ile lg yi karşılaştırdık bluetooth müzik ile samsung çok iyi geldi bana. Bu fiyat bandında ne tavsiye edersiniz bana acaba?
  • 
Sayfa: önceki 187188189190191
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.