Şimdi Ara

SOUNDBAR [ANA KONU] (175. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: barbaros023 , barbaros023 , barisyeter , barisyeter Daha Az
4 Kayıtlı Üye (2 Mobil) ve 2 Misafir - 4 Masaüstü2 Mobil1 Android
5 sn
33.400
Cevap
470
Favori
1.644.538
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
56. Sırada  bugün en iyi #11
Sayfa: önceki 173174175176177
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Birkaç gün önceye kadar 2 hafta boyunca MS650 hepsiburadada 999 TL ye satıldı kaçırdınız.

İnternetten alsaydınız kesin iade edebilirdiniz fakat mağazadan aldıysanız mağazanın insiyatifine kalmış, iade almayabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi No Way Out -- 1 Nisan 2018; 18:9:12 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: No Way Out

Birkaç gün önceye kadar 2 hafta boyunca MS650 hepsiburadada 999 TL ye satıldı kaçırdınız.

İnternetten alsaydınız kesin iade edebilirdiniz fakat mağazadan aldıysanız mağazanın insiyatifine kalmış, iade almayabilir.

1100 küsüre internette var, MS650 kesin memnun eder derseniz ondan alayım sayın hocam. Kendi subwoofer'ı bile yok, şüpheye düşürdü beni

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Frank Lapidus -- 1 Nisan 2018; 18:15:14 >
  • Frank Lapidus kullanıcısına yanıt
    MS650'i ben kullanmadım fakat kullananlar çok memnun, keza incelemelerde oldukça olumlu fakat iade parasıyla alacaksanız muhtemelen mağazadan aldınız diye M550'i iade almazlar.
  • ek hoparlör eklenebilen modellere bakın çevresel ses yetersiz gelirse eklersiniz bide odada iyi bir yere konumlandırmak lazım
  • quote:

Orijinalden alıntı: dJ_bLoW

quote:

Orijinalden alıntı: Horoz Nuri

Sony ht-nt 5 al geç boşa arama seni mutlu eder.

Sizin bu ürünü kullandığınızı eski mesajlarda okudum. 5.1 değil sanırım. Sanal yaratıyor etkiyi heralde. Şuan fena halde JBL Bar 5.1 olana kafayı taktım. 3.5K fiyatı var. Tam istediğim türde bi ürün.

Seyyar kablosuz 2 hoparlör ana bara mıknatıs ile takılıp istendiği zaman çıkarılabiliyor kablo derdi olmadan üstün kalitede 5.1 sistem oluyor. Kullanıp deneyimleyen kimse oldumu acaba burada merak ediyorum.

Bir arka sayfada benimde sana öneride bulundugum mesajına 1000-1500 tl civarı öneride bulunulmasını istemişin yanıldımmı diye bir kez daha baktım 1500 civarı soundbarlar içinde tartışılmaz sony ht nt 5 önerimdir ben bile degiştirip dewgiştirmemekte kararsızım çünkü çok iyi , kaldıki degiştirsem bile diger televizyonumda takılı kalıcak. Bu mesajındada jbl kafaya taktım 3.5 fiyatı var diyorsun önce bütçeni net belirleyip yazarsan herkes daha güzel net önerilerde bulunur ona bakarsan 10 bin tl soundbar var burda bütçe önemli.

• dJ_bLoW kullanıcısına yanıt
    Soundbarlar genelde sanal 5.---7.1 ses verir..

Soundbarın arkasında fiziki ses çıkışı olarak

Reft-Right Sağ Sol
    Rear/Back R/L (Yanlar-Arka Sağ Sol
    Center (Merkez)
    Woofer (Sub..)

yoksa 5.1 vermez..

Eklenen Haporlorler sanırım biraz surround etkisi için, Üstteki kanallara ayrılacağını sanımıyorum..öyle olsa AVR veya Stero veya Hi-fi sistem olur (Hifi kelimesi yanlış kullanım aslında,Hifi sistemler 2.1 olur genelde.. ama böyle kullanıldığından yazdım)
  • sesi odanın içine yaymak için mecbur arka hoparlör lazım fidelio tarzı ses sistemlerinde bunun için gerekli ama gerçekten işe yarıyormu denemeden bilemeyiz nisan ayında çıkacak olan Sony HT-ZF9 3.1-Kanal Dolby Atmos/DTS:X Soundbar sanki odanın içinde savaş çıkmnış gibi hissediceksiniz sloganıyla çıkıyor ek hoparlör takılabiliyormuş eğer kanal sayısı yeterliyse zaten sıradan kullanıcıları üzeceğini sanmıyorum yamaha olsun philips olsun denemek ve ondan sonra karar vermek lazım eminönü veya kadıköyde hifi dükkanı varsa bakmak araştırmak lazım
  • istanbul_s İ kullanıcısına yanıt
    demek istediğim hifi ses stereo ses surround ses bunları ayırmak lazım ona göre araştırma yapmak 500tlik samsung hw-k430 soundbarda efekt veriyo vaybe muhteşem diyosun ama gel görki daha yüksek fiyata neler var 7.1 5.1 bilmek lazım
  • Nt 5 için biraz bakındım fakat o bile 2 bin civarı yada üzerinde. Pek fazlada stok durumuna rastlayamadım. JBL için demek istediğim tam aradığım ürün fakat oldukça pahalı buldum.

Maksimum 1500 ₺ civarı JBL tarzında bir ürün istediğimi de belirttim ve çok mu fazla şey istiyorum diyede notumu eklemiştim dikkat ederseniz.

Diğer arkadaşların da belirttiği gibi sanal etki yaratan soundbar piyasada bulunuyor fakat fiziki olarak arkada hoparlör olan bir ürün arıyorum. Nt 5 kesinlikle düşünülecek bir ürün olarak bir kenarda dursun.

Teşekkürler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • donjuan008 D kullanıcısına yanıt
    Ben gerçek fiziki 5.1 veya 7.1 veya 9.1 sesten bahsediyorum..

Fiziki olmayan her haporlör ve ses kanalı, sanal surround olacaktır..

Elbette Surround/Efekt/3D ses vs vs etkileyici olur ama fiziki olarak bir Dolby Atmos beklememek lazım..iddialar vaadler çok..Ses ön -yan taraflardan gelebilir ama arka taraftan, tavandan, yerden gelmesi..biraz fazla abartı..

Akustik ile bunu yaparsınız belki, ama onun için de ev eşyalarının, duvar haporlor yansımasının ölçülmesi gerek..
  • soundbara son model surround amfi takmanın bir artısı ne olur acaba düşünmüyo değilim sesi işleyip kaliteli hale getiriyo sonuçta
  • quote:

Orijinalden alıntı: Horoz Nuri

Sony ht-zf9 tr de satışı varmı?

bu ay satışa çıkacakmış
    Video izleyerek tam anlaşılmıyor ürünlerin ses kalitesindeki seviyeleri. Bire bir bulunan bir mağaza da denemek lazım. Ayrılan 2 hoparlör gerçek 5.1 etkisini ne derece hissetririyor bilemem ama surround olarak kullanıldığı resmi sitede belirtilmiş.

SOUNDBAR [ANA KONU]

SOUNDBAR [ANA KONU]

• quote:

Orijinalden alıntı: istanbul_s

Ben gerçek fiziki 5.1 veya 7.1 veya 9.1 sesten bahsediyorum..

Fiziki olmayan her haporlör ve ses kanalı, sanal surround olacaktır..

Elbette Surround/Efekt/3D ses vs vs etkileyici olur ama fiziki olarak bir Dolby Atmos beklememek lazım..iddialar vaadler çok..Ses ön -yan taraflardan gelebilir ama arka taraftan, tavandan, yerden gelmesi..biraz fazla abartı..

Akustik ile bunu yaparsınız belki, ama onun için de ev eşyalarının, duvar haporlor yansımasının ölçülmesi gerek..

Merhaba,
    Buraları okumanızı tavsiye ederim. ZF9 u çok meth ediyor.
    https://www.stuff.tv/sony/ht-z9f/review
    http://www.avsforum.com/forum/195-soundbars/2962644-can-now-order-sony-ht-zf9.html
    https://www.shopgentec.ca/p/3-1ch-dolby-atmos-dts-x-soundbar-with-wi-fi-bluetooth-technology-ht-z9f

• taydin66 T kullanıcısına yanıt

Ben Sony Kalitesine güvenirim..En alt modellerden HT-CT90 bile hoşuma gittiğine göre bu üst seriler hali ile daha iyidir..

Müziğin doğası zaten stero 2 kanaldır..(LFE Bass kanalı da stero içinne dahil ettim) Ben müzikçi olduğumdan filim işine pek karışmıyorum, Filimleri tv sesi ile dinliyorum..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi istanbul_s -- 1 Nisan 2018; 23:19:45 >
    Mevcut sistemim dolby atmos ve dts-x desteklemediği için istiyorum.bdv-n9200 açılış süresi çok uzun ve bluray oynatıcısından şiksyetçiyim.soundbar kullanışlı oluyo.gerçi 5-1 ses keyfini alabileceğimi düşünmüyorum ama...

• quote:

Orijinalden alıntı: istanbul_s

Ben Sony Kalitesine güvenirim..En alt modellerden HT-CT90 bile hoşuma gittiğine göre bu üst seriler hali ile daha iyidir..

Müziğin doğası zaten stero 2 kanaldır..(LFE Bass kanalı da stero içinne dahil ettim) Ben müzikçi olduğumdan filim işine pek karışmıyorum, Filimleri tv sesi ile dinliyorum..

Sadece müzik içinse soundbar yerine jbl boombox öneririm 3 gün önce kızıma aldım inanılmaz güzel bass tiz harika kesin bir yerde dinle derim.

• Beyler M550 kullanıyorum.Bass yetersiz olduğu için model yükselteceğim.Bütçem 1500 sizce hangi modeli almaliyim.M550 almayı düşünenler için söyleyeyim, pişmanlıktır.

• 
Sayfa: önceki 173174175176177
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.