Şimdi Ara

SOUNDBAR, ARTILARI VE EKSİLERİYLE

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
10.174
Cevap
192
Favori
597.038
Tıklama
Giriş
    94 Mesaj
    zaten direk surround veren cihazlar 2000tlden başlıyor diğerleri stereoyu surrounda çeviriyor zaten onlarda 400 tlden başlıyor cihaz alırken iyi karar vermek lazım kullananlar varsa görüşlerini yazabilir oyun performansı sinema performansı gibi
    Aralarında tam 400 tl var.
    Görünüş olarak tamamen aynılar.

1-2 saat içerisinde alacağım, hangisini alayım?

Zamanında ben de incelemiştim iki modeli

CT800 modelinde Audio Format kımında yazan

Neo6 kodek farkı var ekstra.. Bir de 330 Watt /350 Watt farkı

Başka farklar var sa da ben göremedim..Aynı cihaz hemen hemen
    |
    |
    Gyepesto kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: istanbul_s

Zamanında ben de incelemiştim iki modeli

CT800 modelinde Audio Format kımında yazan

Neo6 kodek farkı var ekstra.. Bir de 330 Watt /350 Watt farkı

Başka farklar var sa da ben göremedim..Aynı cihaz hemen hemen

Üstelik Sony.com'da CT800 399$, CT790 ise 499$.
    Ben CT790'ı alıyorum. :)
    |
    |

Orijinalden alıntı: donjuan008

zaten direk surround veren cihazlar 2000tlden başlıyor diğerleri stereoyu surrounda çeviriyor zaten onlarda 400 tlden başlıyor cihaz alırken iyi karar vermek lazım kullananlar varsa görüşlerini yazabilir oyun performansı sinema performansı gibi

Bir yıldan fazladır sony ht-nt 5 kullanıyorum. Tv , film, ps4 ve müzik performans süper 2 bin tl civrarı arıyanlar hiç düşünmeden alsınlar derim. Ben hifi sistemden ki baya büyük bir sistemden geçtim hiçde üzmedi. Bunu satıp ht-st 5000 alıcam gereklimi deilde işte hastalık rahat durmuyoruz. Hifi bu yüzden dagıttım uprade çok masraflı oluyor :) kısaca ht nt 5 üzmez. Parasınında her kurusunu hakeder.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Bende de bdv-n9200 var 5-1 sistem.soundbara dönücem ht-st5000 mi yoksa yeni model ht-zf9 mu almalı?

|
    |
    Horoz Nuri kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: Özdentv

Bende de bdv-n9200 var 5-1 sistem.soundbara dönücem ht-st5000 mi yoksa yeni model ht-zf9 mu almalı?

Zf9, baktığım kadar hem Dolby Atmos hem DTS X destekliyor

Başka fark var mı tek tek incelemek lazım ve de dinlemek lazım

*n9200 den sonra soundbar o sesi vermez

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi istanbul_s -- 30 Mart 2018; 21:11:28 >
    deneme testleri yapmak lazım bluray film mp4 mkv cep telefonu bluetooth wifi performansı gibi bizim komşuda fiyatı 500 tl olan samsung hw-k430 var sesi bir açıyo diriliş ertuğrul başlayınca ev sanki inliyo kablosuz subwooferi az ses çıkartıyo ama fena değil ona göre
    |
    |

Orijinalden alıntı: Horoz Nuri

quote:

Bir yıldan fazladır sony ht-nt 5 kullanıyorum. Tv , film, ps4 ve müzik performans süper 2 bin tl civrarı arıyanlar hiç düşünmeden alsınlar derim. Ben hifi sistemden ki baya büyük bir sistemden geçtim hiçde üzmedi. Bunu satıp ht-st 5000 alıcam gereklimi deilde işte hastalık rahat durmuyoruz. Hifi bu yüzden dagıttım uprade çok masraflı oluyor :) kısaca ht nt 5 üzmez. Parasınında her kurusunu hakeder.

Yeni model ZF9 Almak varken neden bunu tercih ediyorsunuz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi taydin66 -- 30 Mart 2018; 22:6:1 >

• Çavuş
    94 Mesaj
    yok bilgisi olsun diye dedim insanların herkezin kesesi farklı ucuz etin yahnisine girmiyorum bile ben amazondan siparişimi verdim z9f modelini aldım ek hoparlör filan takılabiliyo stoğa girince gönderecekler st-5000 modelide aşırı pahalı geldi yamaha yas 207yi inceledim çok şık ama tercih etmedim uyum sorunu olur diye tvde tek kumanda istiyorum çeşit çok ama hangi özellikleri kullanıcaz bu önemli kriter es geçmemek lazım ilerisinide düşünüp öyle karar vermek lazım
    |
    |

Orijinalden alıntı: taydin66

quote:

Orijinalden alıntı: Horoz Nuri

quote:

Yeni model ZF9 Almak varken neden bunu tercih ediyorsunuz

Tr gelmedi sanırım.

|
    |

• Yarbay
    9669 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Özdentv

Sony sizdeki gibi bir sistemin yeni modelini çıkarmadı mecbur soundbarla yürüyecegiz aslında ht nt 5 bile fazla fazla yetiyor çok berrak sesi var . Benim kıza jbl boombox Bluetooth hob aldım feci bass var çokda güçlü malesef sony xd9305 tv ile eşleşmedi tv ile denemek isterdim sony tvler cins her aletle eşleşmiyor.

|
    |
    Soundbar kaç artı birse o sesi o kadar kanalla verir bar üzerinde dizili ise elbette 4 nokta bağlantılı ses gibi veremez ama uygun algoritma ile tatmin edici olabilirler ben fidelio ile uydu bt hoparlörleri ile tam çevresel ses alıyorum uzay teknolojisi değil bir ses işlemcisi kodec ugunsa kanallara ayrı gönderir ve dinamizmi kontrol eder açın avr leri içindeki sez işlemcisi ve board dan ayrı laşan yere akşam yemeğini koyabilirsiniz o kartlar (78 tane gereksiz saçma sapan özellik hariç olmak üzere) sadece sese odaklı işlemcisi ile bar içine de sığar sığıyor referans hoparlörlere bakın el kadar board işlemci ile hifi sistemlere nal toplatıyorlar (78 tane saçma sapan özellik yoktur boardda)

|
    |
    sony ht-zf9 modelinde bluetooth wifi vs sesi kaliteli hale getiren ses yükseltme özelliği var hangi ses işlemcisini kullanıyo bilmiyorum ama işlemci olmadan bu özellikler çalışmaz heralde teknoloji ilerliyo ayak uydurmak zor

Dediğiniz Blouetooth üzerinden ses aktarma sanırım :

Sony bildiğim LDAC diye birşey kullanıyor..Ayrıntılı bilgiyi araştırabilirsiniz

3 Kata daha iyi yaptığını iddia ediyor
    https://www.sony.net/Products/LDAC/

Aptx ise lisanslı bir Blootooth Ses aktarma protokolu..Cd kalitesinde olduğunu iddia ediyor..
    https://www.aptx.com/how-it-works

**Sesi aktaran cihaz ile Sesi alan cihazda iki taraflı bu programlar olursa daha kaliteli olur gibi..

Yani Standart bir Bluetooth üzerinden ses aktarmada (SBS,AAc ..gibi)çok kaliteli olmayabilir ses..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi istanbul_s -- 31 Mart 2018; 23:57:46 >
    |
    |
    donjuan008 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
    5487 Mesaj
    Beyler bende jbl sb 150 ve sb 250 arasında gidip geliyorum hangisini almalıyım??

nette youtubede detaylı TÜRKÇE inceleme yok.

|
    |
    Bende 1 yıldır hala istediğini bulup alamamış biri olarak son zamanlarda baya uzak kaldığım için araştıramadım. son 1 hafta 10 gündür tekrar bakınmaya başladım. 5.1 Ch keyfi ile film keyfini sonuna kadar yaşatıp verecek Soundbar arıyorum 1000-1500 TL arası. 55" 4K Curved TV kullanıyorum.

Salon 3,5-4mt civarı. tv izleme mesafesi 3 mt yaklaşık ve salon hafif dikdörtgen şeklinde.. istediğim soundbar için arka kolonlar kablosuz olacak ki kablo karmaşası olmasın. böyle bir ürün varmıdır sevgili dostlar. önere bileceğiniz ürün hangisidir? ben çok mu şey istiyorum yada olmayan bir ürünün hayalini mi kuruyorum..

Philips'in şöyle bir ürününü buldum ama 2 bin civarı. Samsung TV ile bir uyumsuzluğu olurmu bilemedim.

https://www.mediamarkt.com.tr/tr/product/_ph%C4%B1l%C4%B1ps-css5530g-12-5-1-ev-sinema-sistemi-1178461.html?rbtc=%7C%7C%7C%7Cp%7C%7C&gclid=Cj0KCQjwhoLWBRD9ARIsADIRaxSZgZoqtxocdemTt5sCE7NvG20v_xPiXuwN_maL6VOoHg0MozPPvwEaAt_FEALw_wcB&gclsrc=aw.ds&dclid=CPP_2ejsmNoCFUIq4AodVxcJCA

Birde Sony HTRT3 5.1 Ch Bluetooth Soundbar var fakat genel olarak sesin çok kötü ve yetersiz olduğu yönünde. Arka kolonları da kablolu bu üründe. Fiyat olarakta 1100 TL civarına bulunabiliyor.

https://www.teknosa.com/urunler/110100989/sony-htrt3-51-ch-bluetooth-soundbarev-sinema-sistemi

Çok kararsızım açıkcası ve biraz yardıma ihtiyacım var..
    MSI Z97 MPOWER MAX AC | INTEL i7 4790K 4.8 Ghz | Corsair Vengeance Pro 16GB DDR3 DRAM 2666MHz C11 Memory | EVGA GTX 1070 FTW GAMING ACX 3.0 | Corsair H100 | SAMSUNG 23" SyncMaster XL2370 LED Monitör | SAMSUNG 256 GB 840 Pro SSD | SAMSUNG Spinpoint 750GB ve 200GB HDD | WD Blue 1TB 7200RPM Sata 3.0 64Mb | Cooler Master 1000W 14 cm Fan 80 Plus Modüler PSU | CM HAF-X 942 | Logitech X-530 5.1

• Yarbay
    9669 Mesaj

Sony ht-nt 5 al geç boşa arama seni mutlu eder.
    |
    |
    dJ_bLoW kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    jbl sb350 ses sistemimi var odamdaki prizde xbox ,tv,ses sistemi, 2 telefon şarj aleti, digitürk takılı tv izlerken xbox oynarken ses sistemimi kullanmak istediğimde digitürkü çıkarmam gerekiyor Hepsini çalıstırmak istediğimde ses sistemi açılıyor ses gelmiyor digitürkü çıkarınca düzeliyor sanırım yüksek akın çözemedim sorun nedir ne yapmam lazım?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PİYADE KIDEMLİ ALBAY -- 1 Nisan 2018; 15:55:28 >
    |
    |
Reklamlar
Media Sözlük
bankalar.org
kolayoto.com
Sohbet
Canlı Tv izle
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR1
0,734
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.