Şimdi Ara

SOUNDBAR [ANA KONU] (168. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
33.381
Cevap
470
Favori
1.643.891
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 166167168169170
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: parezer

Hocam yukarıda alıntı yaptığınız arkadaşın mesajını okuyunca direk FIDELIO B1 5.1 siparişi verdim. ürünün iki kullanıcısı olumlu yorum yapması benim için yeterli
    Tekrardan teşekkür ederim.

B5 ve B1 aynı cihazlar değil yalnız biliyorsunuz değil mi ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mentalform

quote:

Hocam yukarıda alıntı yaptığınız arkadaşın mesajını okuyunca direk FIDELIO B1 5.1 siparişi verdim. ürünün iki kullanıcısı olumlu yorum yapması benim için yeterli

Şimdi durumu fark ettim yazılanları nasıl okuyorsam artık, neyse zaten b5 bütçemi aşıyor. Verdik siparişi, beklentim yüksek değil memnun kalırım umarım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi parezer -- 16 Şubat 2018; 0:17:11 >

• quote:

quote:

quote:

Şimdi durumu fark ettim yazılanları nasıl okuyorsam artık, neyse zaten b5 bütçemi aşıyor. Verdik siparişi, beklentim yüksek değil memnun kalırım umarım

Hiç merak etmeyin şaşırtıcı bir deneyim sunacağını şimdiden söyleyebilirim.

• quote:

quote:

quote:

Dinleme alanın küçükse memnun kalacağına eminim. Bende 1 ay önce b1 aldım , ama salonum çok büyük olduğu için satışa çıkardım. Cihazla ilgili herhangi bir sorun yok. Özellikle baslar çok güzel . Müzikte ise daha çok başarılı. Philipsin fidelio serileri zaten kendini kanıtlamış sistemler. Hayırlı olsun güle güle kullan.

• Lg sj4'ü 599 Tl'ye aldım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GöKHaN 35 -- 16 Şubat 2018; 17:16:48 >
  • ayancıklı A kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler hocam, salon 25-30 m2 arası bu durumda cihaz biraz yetersiz kalabilir ama beklentim yüksek değil. Memnun kalırım diye düşünüyorum

• Bugün vatan bilgisayar da sj4, m450 ve m550'yi test ettim.

Açıkcası yapılan yorumlardan ötürü lg sj3 yada 4 alma niyetiyle gitmiştim. Hepsini ilk defa dinledim.

Sj4'ün subwoofer'ı sisteme bağlı değildi muhtemelen bu sebepten yavan geldi ama yine de sj4 ü hiç beğenmedim. Sesler de hiç detay yoktu. Bass dışında tiz ve midler de hiç hissedilmiyordu. Bilemiyorum woofer bağlandığında ne kadar değişir. Ayrıca sj4'ün güç performansını da eksik buldum. Son ses olmasına rağmen dolu bir performans sunmadı.

LG de durum böyle olunca istemeye istemeye de olsa Samsung'a yöneldim. Zira m450 modeli için bass sesleri çok kötü şeklinde yorumlar okudum bolca.

İlk olarak m550 modeline Bluetooth ile bağlandım. Ses nispeten lg ye göre daha dolgun ve hissedilirdi. Sanırım fiyatının yüksekliği sebebiyle fazla dinlemeden direkt geçtim.

Ardından bir altındaki m450 ye bağlandım. Sistem direkt kendini hissettirdi. Açıldığında ses ayarı 30-40 civarındaydı ve basslar son derece yerinde ve keyifli aynı şekilde sistem dengeli ve güçlü bir ses veriyordu. Ardından görevli arkadaş yandan sesi yükseltti ve vatan bilgisayar birden inlemeye başladı. Ama asla kötü bir gürültü ile değil. Son derece lezzetli, dolgun ve yumuşak basslar ve yine temiz tizler. İnanılmaz bir performans verdi açtığım parçada özellikle ses yükseldikçe o küçücük cihaz bir deve dönüştü diyebilirim. Bu performansı seste hiç bozulma olmadan vermesi ve özellikle kötü denilen bassların son derece tatminkar olması Samsung a olan önyargımı tamamı ile yıktı diyebilirim.

Açıkcası ses performansı bir üst modeli olan m550 den daha iyi geldi bana. Görevli arkadaşa aralarındaki farkı sorduğumda hacim/boyut farkı var dedi sadece bu mu bilemiyorum. Fakat m450 benim gönlümü fazlasıyla kazandı.

LG subwoofer 'sız olduğu için onu direkt elemek yada kötü demek istemem en kısa zamanda Onuda komple dinlemek istiyorum. Ama m450 yi de 2. plana atarak büyük hata etmişim son derece güçlü ve ses performansı etkili bir cihaz.

Üstelik ben Bluetooth ile bağlandım.

Bu konuda Samsung m serisi kullanan kişilerin de yorumlarını almak isterim. Özellikle lg ile kıyas yapabilecek kişilerin yorumlarını merak ediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 12gorkem12 -- 16 Şubat 2018; 20:28:26 >

• Subwoofer olmadan soundbar bir hiç. Tv den bile kötü çıkar sesi. Hiç bir sistemi bu şekilde test etmeyin.

Dediğiniz gibi sj4ü bir ara yeniden deneyin derim. Tabi orada samsung ürünleri de olsun.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: biuu

Subwoofer olmadan soundbar bir hiç. Tv den bile kötü çıkar sesi. Hiç bir sistemi bu şekilde test etmeyin.

Dediğiniz gibi sj4ü bir ara yeniden deneyin derim. Tabi orada samsung ürünleri de olsun.

Mutlaka öyledir. Full paket olarak dinleyeceğim. Buradaki kazanımım kesinlikle, çok eleştiri alan m450 oldu.
    Bakalım sj4 m450 den iyi performans verecek mi.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bugün tekrar soundbar testi için bir avm'deydim. Model olarak LG sj3 ve 4'ü daha sonra samsung'dan da m450 ve 550 bir de sanırım eski model olan k550 yada 450 adında bir modeli dinledim.

Eski seri olan samsung k serisini direkt geçiyorum. Zira Subwoofer'da bir yırtılma vb bir sorun yoksa basslar tek kelime ile felaketti.

İlk olarak sj3'ü dinledim. Evvelsi gün subwoofer'sız dinlediğim sistem nispeten daha iyiydi. Fakat sesteki kristal netlik ve yumuşak doygun basslar eksik kısımlarıydı. Ayrıca sistemin güç performansıda beni hiç tatmin etmedi. Cılız ve zayıf geldi.

Ardından sj4'e bağlandım yine bluetooth üzerinden. Sj3'e göre biraz daha hissedilir derecede iyi olsada bass ve tiz karakteristiği aynı gibiydi. Sistem güçlülüğü yine vasat geldi. Tabi bu kıyası yaparken aklımda hep m450 modeli vardı muhtemelen. LG nin zayıflığını şöyle ifade edebilirimki sesi artıtıp son dereceye getirdiğimde sanki sistemin kendini gösterebilmesi için daha yüksek bir ses şiddetinde çalması gerektiğini ama bunu karşılayamadığını eksik kaldığını hissettim.

Son olarak duvara monte halde alt alta dizilmiş olan samsung köşesine gittim. Samsung markası ile aram ezelden beri iyi değildir. Hemen hiç bir ürününü beğenmem. Fakat m450 modeli açar açmaz kendini lg'lerden direkt ayırdı. Bu anlamda samsung'un bu modeli birkaç gömlek üstün diye düşünüyorum. Basslar son derece yumuşak ve her ses seviyesinde kendini çok tatlı tatlı hissettiriyor. Çok dengeli bir sistem bunu kabul etmek lazım.

Bir üst modeli olan m550 ise ilginç bir şekilde rahatsız etti beni. Sistemin gereksiz ve kulak tırmalayan bir gücü var. Üstelik bana mı öyle geldi bilemiyorum fakat son seste ortaya çıkan distorsiyon m450 de yoktu kesinlikle. m450 nin dengeli vuruşlarını bundan ne yazık ki alamadım. içerisinde m450 göre daha fazla sayıda hoparlör barındırdığını duydum bu gücü maalesef bir alt modeli kadar denge ve uyum ile sunmayı beceremedi kanımca.

Her ne olursa olsun ses kişisel bir deneyim. Herhangi biri düşündüklerimin aksini de pek ala düşünebilir. Buna ek olarak sistemleri farklı mağazalarda dinledim. Dolayısı ile her mekanın akustiği ve subwoofer konumlandırmaları da elbete farklı. Bu durumun da sese büyük oranda etki ettiğinin farkındayım. Zaten benim ki bir fikir edinmek aşağı yukarı hangisi nasıl bir lezzet sunuyor buna bakmak.

En kısa zamana bu işi noktalamak adına son bir kez daha uğrayacağım. Eğer fikrim değişmez ise m450 alacağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 12gorkem12 -- 17 Şubat 2018; 19:55:33 >

• 12gorkem12 kullanıcısına yanıt
    Woofer olmadan soundbar çok ta güzel olur..Yamaha Soundbarları dinlerseniz içindeki dahili wooferin yeterli olduğunu görürsünüz..

*Benim YAS 105, en alt seviye Yamaha Soundbar olmasına rağmen BASS seviyesini en fazla kapalının bir üstü (1nci seviyede açabiliyorum)..Daha büyük çaplı woofer olan modellerde daha fazla bass alınır ama apartman yaşamında uygun değil

Tabii müzik için böyle, sinema için amaç atlama patlama olduğundan diyaloglar 2nci planda kaldığından Wooferin etkisi veya eksikliği hissedilir..Yinekomşuların rahatsızlığı gözardı edilirse..

Özetle Müzik dinlenecek ise ve fazla BASS rahatsızlık verecek ise dahili woofer olan soundbarlar öncelikli incelenmeli..Tabi kaliteye göre Mid-tiz-bass ayarı yetersiz ise harici woofer alınabilir..

Benim görüşüm harici wooferli sistemlerde wooferin ayrı modul olması, açılıp kapanabilmesi..bazı modellerde ses dağılımını woofer yaptığından bass seviyesine müdahale olmuyor pek..

**Hepsinden önemlisi dinlenen kaynak ne kadar orjinal ise, orjinalin yanında ne kadar Bass -tiz- mid frekanslar düzgün, doğru kaydedildi ise BASS ta rahatsız etmez tad verir..Ama BASS ile fazla oynanmış bir kayıtta o ses kafa ağrıtabilir..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi istanbul_s -- 17 Şubat 2018; 23:51:0 >

• mentalform M kullanıcısına yanıt
    Gorusunuze katiliyorum, sadece nadir de olsa bazi modellerde harici sub ile dahili sub secenegi sunuluyor. Pioneer sbx 7000 gibi. Ancak istisnalar kaideyi bozmaz, genel olarak subli bir modeli sadece tweeter buyuklugunde suruculerden dinlemek cihazin ses dinamiklerine uymadan hareket etmek demek.

Saygilarimla.

• eiskent E kullanıcısına yanıt
    Dahili woofer olan cihazlarda woofer dediğiniz şey tweeter büyüklüğünde 1/2 filen değil resmen Woofer işine ayrılmış sürücüdür..

2 way/3 way speaker sistemlerinde kulak zevkine göre BASS perfonmansı alırsınız..Yani Woofer olması şart değil..

Zaten yine benim kullandığım dahili woofer (3 inch- 7,5 cm ve resmen hava çıkışı hissedersiniz) isterseniz harici Sub eklenmesi mümkün?

Herşey Logitech z9 veya Creative t1 Harici Sub lı olacak diye birşeyyok..Tercih meselesidir

*Her seferinde özellikle yazıyorum ama işine gelmeyenler bu satırı göz ardı ediyor :)

"Müzik amaçlı sounbar alınacak ise dahili wooferli modeller oda küçüklüğü, apartman yaşantısına uyumlu yeterli gelebilir (şartlı cümdedir dikkat)

Ama sinema agırlıklı sistemde wooferin eksikliği hissedilir, wooferli model alınmalı ama dikkat onda da ses dagılımını woofer yapmamalı, wofer devreden çıkartılabilmelidir..

SOUNDBAR [ANA KONU]
    https://tr.yamaha.com/tr/products/audio_visual/sound_bar/yas-105/specs.html#product-tabs

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi istanbul_s -- 18 Şubat 2018; 19:17:49 >

• Sony'den yeni soundbarlar, incelemek isteyenlere :

https://www.sony.com.tr/electronics/ev-sinemasi/t/sound-bar
  • Harici subwoofer ile satılan soundbarları ayrı kullanmayı denemeyin bile, bar olarak tasarlanmış cihazlar dahili sub içerirler, kamyon şoförlerine danışanlar olmuş kamyoncular anlamaz pek onlar cep telefonundan da müzik dinliyorlar sonuçta...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mentalform -- 28 Şubat 2018; 13:37:11 >
  • Arkadaşlar MU9000 ile HW-M550 kullanıyorum HDMI ARC'dan bağlılar, Digital çıkış ses seçimi ayarında PCM ve DTS neo 2:5 seçebiliyorum, hangisini tercih etmeliyim hangisi daha kaliteli ses verir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi No Way Out -- 1 Mart 2018; 18:5:0 >
  • No Way Out kullanıcısına yanıt
    Dts neo daha tiz bir ses verir. Tv'ye ozel ses islemesidir. Pcm'de tv'ye gelen sesi tv isliyor. Pcm daha dogaldir. Bircok kisi dts'yi begeniyor..

Saygilarimla.

• quote:

Orijinalden alıntı: No Way Out

Arkadaşlar MU9000 ile HW-M550 kullanıyorum HDMI ARC'dan bağlılar, Digital çıkış ses seçimi ayarında PCM ve DTS neo 2:5 seçebiliyorum, hangisini tercih etmeliyim hangisi daha kaliteli ses verir?

Dts neo cihazdaki olan bir codec işlemidir, ses daha baskın bir karaktere ve desibele ulaşır, eiskent arkadaşım tizi baskın demiş ancak benim kullandığım tüm cihazlarda bass da tizde çok daha dolgun oluştu ve pcm den daha yüksek veridir kulağa hoş gelir. Pcm bencede daha doğal bir ses ancak genel olarak cılız ve kırpılmış sesler olduğu için yayınlarda dts desteği doğallığın önüne geçiyor filmlerde özelikle neo aranacakdır dolby digital yoksa.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mentalform -- 2 Mart 2018; 22:15:21 >
  • Arkadaşlar merhaba, playstation oynarken ve film-dizi izlerken, küçük bir odada kullanılacak bir soundbar düşünüyorum. Çok fazla bütçem yok. 600-800tl aralığında olmasını planlıyorum. Aslında subwoofersız düşünüyorum ama bu fiyatlarda ürün yok sanırım. Lg sj4 ve samsung m450 öneriliyor genelde fakat bunlarda da subwoofer var.

Bu fiyatlarda ve dediğim şekilde kullanılacak bir ürün önerebilir misiniz?

• quote:

Orijinalden alıntı: Asetil Co A

Arkadaşlar merhaba, playstation oynarken ve film-dizi izlerken, küçük bir odada kullanılacak bir soundbar düşünüyorum. Çok fazla bütçem yok. 600-800tl aralığında olmasını planlıyorum. Aslında subwoofersız düşünüyorum ama bu fiyatlarda ürün yok sanırım. Lg sj4 ve samsung m450 öneriliyor genelde fakat bunlarda da subwoofer var.

Bu fiyatlarda ve dediğim şekilde kullanılacak bir ürün önerebilir misiniz?

philips htl 5140
  • 
Sayfa: önceki 166167168169170
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.