Şimdi Ara

SOUNDBAR [ANA KONU] (16. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
33.413
Cevap
471
Favori
1.645.218
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
58 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
94. Sırada  bugün en iyi #16
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Wiperagain

@blueall ; Sizin sayenizde alıyorum bu cihazdan, inşallah pişman olmam. Ürün elime ulaştığında deneyimimi paylaşırım. Ayrıca sizin aldığınız siteden alcam N11'e güvenmiyorum. Ses sisteminden Beklentilerim aynı sizinki gibi. Apartman dairesinde hangimiz son ses müzik dinliyebiliyoruz ki. Kaliteli bir ses yeterli.

Hayırlısı olsun, pişman olmayacağınız bir ses sistemi alıyorsunuz. Alınca hemen bir bluray film izleyin, birde mp3 açın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: blueall

quote:

@blueall ; Sizin sayenizde alıyorum bu cihazdan, inşallah pişman olmam. Ürün elime ulaştığında deneyimimi paylaşırım. Ayrıca sizin aldığınız siteden alcam N11'e güvenmiyorum. Ses sisteminden Beklentilerim aynı sizinki gibi. Apartman dairesinde hangimiz son ses müzik dinliyebiliyoruz ki. Kaliteli bir ses yeterli.

Hayırlısı olsun, pişman olmayacağınız bir ses sistemi alıyorsunuz. Alınca hemen bir bluray film izleyin, birde mp3 açın.

Bugün Teknosa'da denedim ağzım açık kaldı resmen. Muhteşem bir icat küçüçük bir kutuya neleri sığdırmışlar misali. Söylediğiniz kadar varmış gerçekten. 50'ye kadar getirdi temsilci sesi resmen birbirimizi duyamadık daha bu 100'e kadar açılıyor dedi aman Allah'ım :))) Yarın kargoya verilir sanırım siparişim bende sizin aldığınız yerden aldım.

• quote:

Orijinalden alıntı: 1956sukru

http://www.amazon.co.uk/dp/B008PCB4PA/ref=dra_a_rv_ff_fx_it_P2000_1000? linkteki ürün

Ürünü denemedim bilmiyorum ama tasarım olarak gerçekten harika bir şeye benziyor. Burada ki satış fiyatı 1000 liradan aşağı değildir.
  • quote:

quote:

http://www.amazon.co.uk/dp/B008PCB4PA/ref=dra_a_rv_ff_fx_it_P2000_1000? linkteki ürün

Ürünü denemedim bilmiyorum ama tasarım olarak gerçekten harika bir şeye benziyor. Burada ki satış fiyatı 1000 liradan aşağı değildir.

Media market fiyatı 1999 tl avrupada 250euro bizde niye bukadar pahalı anlamadim butun kullanıcı yorumları cok iyi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bu aleti bu hafta sonu denedim, iyi sayılmaz. JBL den sonra Sonos un bir sound barını dinledim ( modelini hatırlamıyorum) mükemmeldi. Yanlız fiyatı 850€'du

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Thermaltake -- 9 Aralık 2013; 11:02:18 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Thermaltake

Bu aleti bu hafta sonu denedim, iyi sayılmaz. JBL den sonra Sonos un bir sound barını dinledim ( modelini hatırlamıyorum) mükemmeldi. Yanlız fiyatı 850€'du

LG soundbar 'ımı denediniz ?

500 TL lik bir cihazdan 850 € luk bir cihaz sesi beklerseniz tabiki beğenmezsiniz, fiyat ve performans olarak eleştirmeniz daha doğru olucaktır.

Yoksa bende bi model beğendim BOSS ama 4000 TL civarında idi :)
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Thermaltake

Bu aleti bu hafta sonu denedim, iyi sayılmaz. JBL den sonra Sonos un bir sound barını dinledim ( modelini hatırlamıyorum) mükemmeldi. Yanlız fiyatı 850€'du

LG soundbar 'ımı denediniz ?

500 TL lik bir cihazdan 850 € luk bir cihaz sesi beklerseniz tabiki beğenmezsiniz, fiyat ve performans olarak eleştirmeniz daha doğru olucaktır.

Yoksa bende bi model beğendim BOSS ama 4000 TL civarında idi :)

Lg yi, nerden çıkardınız valla yazıdan hayret JBL 1900 TL , Sonos 850€ yani fiyatlar aynı asaşı yukarı.

• quote:

Orijinalden alıntı: tema59

quote:

quote:

Media market fiyatı 1999 tl avrupada 250euro bizde niye bukadar pahalı anlamadim butun kullanıcı yorumları cok iyi

Bence o fiyatları vermeye hiç gerek yok. LG 3530 yeterde artar bile. Bence teknosalardan birine git ve dene hayran kalacaksın.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: tema59

quote:

quote:

Bence o fiyatları vermeye hiç gerek yok. LG 3530 yeterde artar bile. Bence teknosalardan birine git ve dene hayran kalacaksın.

cumartesi teknosaya gittim denedim ama bir sonuca varamadım çünki çok kalabalıktı elaman fazla ilgilenmedi hemen tv lerin başına gidiyorlar yalnız Satürn de harmankordon avr 265 ve hkst16 bir sistem vardı hayran kaldım fiyatıda 2850 tl idi ama buna hiç gerek yok bence o kadar parayı veripte sesini açamadıktan sonra neye yarar

• Bası bana göre biraz yetersiz geldi. Dip seslere fazla inemiyor. Zaten o boyutdan daha fazlasını beklememek gerek. Ama parasına göre on numara. Benim merak ettiğim acaba dts li film izlerken bariz fark hissediliyormu.
  • teknokolik35 T kullanıcısına yanıt
    Evet hissediliyebiliyor,

Ben sinema sistemi sahibi olan herkese şunu sormak istiyorum.

Son 1 ayda kaç film seyrettiniz sinema sistemiminizle, ve sorround izlediniz mi ? birde sesi açık izleyebildiniz mi ?
  • blueall B kullanıcısına yanıt
    Haftada en az 1-2 film izliyorum. Genelde de DD ve ya DTS olmasına dikkat ediyorum. Ses kısık da olsa basları hissetmem gerekiyor.
  • quote:

Evet hissediliyebiliyor,

Ben sinema sistemi sahibi olan herkese şunu sormak istiyorum.

Son 1 ayda kaç film seyrettiniz sinema sistemiminizle, ve sorround izlediniz mi ? birde sesi açık izleyebildiniz mi ?

Mesela soundbarı bozulmuş subwooferı bulsam tanırmı benim soundbar yani bir soundbar 2kablosuz sub garip mi olur

• Fiyat olarak fikir olması açısından yazıyorum İzmirde LG magazasından 450 tl/12 taksit aldım.Hemen akşama cihazı deneyip görüşlerimi yazarım.Ürünü almamda yorumlarıyla etkili olan arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

İlk izlenimlerime göre ürün hakikaten parasının hakkını veriyor.Sayfada paylaşılan Bass Sorround testini yaptım inanılmazdı.Sonra bide savaş sahnesi izleyeyim diyip Er Ryan'ı kurtarmak açtım Aman Allahım kurşun seslerinden dalgaların hucumbotlara çarpmasına kadar her şey muazzam öyleki şu an Normandiya bileti bakıyorum okadar gaza geldim Şimdilik tek sıkıntım konuşma sesleri çok derinden geliyor onuda deneme amaçlı yere koyduğumdan kaynaklı diye düşünüyorum yada vardır bir ayarı bulurum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bunasıis -- 9 Aralık 2013; 18:06:24 >
  • ahwet79 kullanıcısına yanıt
    Olacağını sanmıyorum, Bass gerçekten yetmiyormu size ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: teknokolik35

Haftada en az 1-2 film izliyorum. Genelde de DD ve ya DTS olmasına dikkat ediyorum. Ses kısık da olsa basları hissetmem gerekiyor.

Soundbar hakkını verir bu izlenim trafiğine göre bence.
  • quote:

Olacağını sanmıyorum, Bass gerçekten yetmiyormu size ?

Yanlış anlaşılmasın yetiyo zaten kullanım şeklim 3d surround bass6 bassıda koltuğun arkasına aldım daha iyi verim alıyorum
    Benimki meraktan sordum

• Genelde surround soundbarlarin zaaflarindan bi tanesi diyalog seslerinin fazla belirgin olmamasi, bu durumun eksikligi tabiki 5.1 veya 7.1 sistemlerle karsilastirildiginda ortaya cikmaktadir. Eklemek istedigim diger bi husus ise filmlerdeki surround efektleri ; Film cekildikten sonra studio da surround dijital mixer ler ve buna bagli olan referance studio monitorlerle, uygun sahnelere gore istenilen hoparlorlere efektlerin yonlendirilerek kaydedilmesi saglanir.
    Buna istinaden bu isi yapan kisiler tonmaisterlar, dolayisiyla her film ve her sahnede surround efekti olusmaz. Genelde aksiyon sahnelerinde surround efektleri duyulur.
    Dolayisiyle 5.1 ve 7.1 sistemlerde back surround lardan aksiyon sahneleri haricinde pek ses cikmaz .

• arundar A kullanıcısına yanıt
    Bizde tam olarak bunu anlatmaya çalışıyoruz. Birde filmlerin çoğu sıkıştırılmış oluyor, haliyle ses ve görüntü kaybı var. Bu yüzden 5+1 lere gerek yok kanaatindeyim.

saygılar,
  • 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.