Şimdi Ara

SOUNDBAR [ANA KONU] (156. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
33.395
Cevap
470
Favori
1.644.456
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 154155156157158
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Tv den daha iyi bir "Ses" istiyor ve fazla da para vermek istemiyorsanız F/P olarak :

--Yamaha Yas 105, şuan 700 TL indirimde..Harici Sub Wooferi yok..

--Sony CT390, fiyat 1000 Tl gibi..Harici Sub Wooferi mevcut, CT290 da olabilir emin değilim..

Bunaların üzerine para ekledikçe farklı özellikler konuyor ama Ev Halkının bu özellikleri kullanacaklarını pek sanmıyorum..

Size Basit bir Sounbar lazım anladığım kadar, bu iki model fazlası ile yeter size..

Zaten Sounbarlar için yapılan yorumların ortak özelliği, Tv den iyi ses vermesi..Daha fazlası var mı elbette var ama bu işin sonu olmadığından fazla girmemek lazım..

Kablolu sistemler de olur diyorsanız, Sahibinden.com üzerinden Amfi + 5.1 haporlorlu Sinema sistemleri mevcut..Sony modelleri var fiyat 500 Tl gibi..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi istanbul_s -- 3 Aralık 2017; 0:41:58 >
  • Arkadaşlar bende evde 25 metrelik bir salonda kullanmak uzere bir soundbar almak istiyorum. Apartmanda oturdugun icin aşırı yüksek ses beklentim yok. Sadece kaliteli bozulmayan bass dengesi iyi film ve muzik dinleme zevkini artiracak bir ürün almak istiyorum. N11de samsung hw-m360 diye bir cihaz var fiyati 522 lira benim butcemde bu civarda sizce alsam memnun kalir miyim? Ürünü canli olarak görmek istesem satan bir magaza var mi bildiginiz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar teşhir ürünü hw-f551 samsung soundbar 1000 tl edermi yoksa yukarda arkadaşımın tavsiye ettigi yamaha yas 105 mi dir

• quote:

Orijinalden alıntı: PREDATOR066

Arkadaşlar bende evde 25 metrelik bir salonda kullanmak uzere bir soundbar almak istiyorum. Apartmanda oturdugun icin aşırı yüksek ses beklentim yok. Sadece kaliteli bozulmayan bass dengesi iyi film ve muzik dinleme zevkini artiracak bir ürün almak istiyorum. N11de samsung hw-m360 diye bir cihaz var fiyati 522 lira benim butcemde bu civarda sizce alsam memnun kalir miyim? Ürünü canli olarak görmek istesem satan bir magaza var mi bildiginiz?

Arkadaşlar bu gun biraz dolaştım cihazları dinledim. 200 watt olanlardan bence uzak durun ses hic tatmin etmedi. 699 liraya lg sj4 aldim magazada son ses test ettim cok hosuma gitti bana yeterli geldi bass tiz dengesi filan güzel.

• 200 watt son derece yeterli bir güçtür önemli olan ses niteliği derinliği ve gerektiğinde çıkabildiği desibel değeridir bu şartlar altında 100 watt ve biraz üzerinde muhteşem soundbarlar vardır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mühendis266 -- 3 Aralık 2017; 22:54:57 >
  • Samsung k551 ile m550 arasında kısa değerlendirme
    https://eksisozluk.com/samsung-hw-m550-vs-hw-k551--5422105
  • quote:

Orijinalden alıntı: himan

Arkadaşlar teşhir ürünü hw-f551 samsung soundbar 1000 tl edermi yoksa yukarda arkadaşımın tavsiye ettigi yamaha yas 105 mi dir

Yamahayı geç subwoofer yok .
    hele ki hw f551 e kesinlikle 1000 tl verme. Bir de teşhir ürünüymüş.
    Philips htl5140 öneririm çok iyi. O olmazsa samsung k550/551. (2.el temiz)
    Yalnız 2.elde iki ürün de hemen hemen aynı fiyat. Bulabilirsen kesinlikle philips derim. Ben sırf aynı fyat olduğu için philips çok övüldüğü için aldım deneme amacıyla. Fiyat aynı ama philips sinema tv de bariz daha üstün çünkü. 2000-3000 tl lik soundbarlardan da geri kalacağını sanmıyorum.
    Forumda çokça bahsi geçen 1800 tl lik sony nt5 falan fiyatlar gerçekten çok yüksek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eyozgurluk -- 6 Aralık 2017; 0:44:5 >

• JBL Bar serisi nasıldır arkadaşlar? Deneyimleyen var mı?

JBL Bar 2.1, 3.1 ya da 5.1 düşünüyorum. Philips B5 Fidelio mu yoksa JBL mi?
  • Dun aksam muzikal anlamda basarili oldugunu dusundugum ve subwoofersiz bir model olarak dikkat ceken samsung hw-ms751 siparisini verdim. Sanirim yarin elimde olur. Model 5.1 ve ust bolumunde atmos tarzi iki hoparlor bulunduruyor. Atmos destegi cihazda yok. Gelince degerlendirmesini yaparim.

Saygilarimla.

• eiskent E kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun kaça aldınız ve daha önceden sanki bunu mu kullanıyordunuz hatırlayamadım?
  • eyozgurluk kullanıcısına yanıt
    Samsung 7501 ve las950 var evde. Ayrica kullanmadigim bir las750 var. Onun akibetine bakacagim. Baba evinde sehir degistirdigim icin de pioneer 7000 biraktim.

751i 1800TL'ye aldim. Gittigidiyorda indirim vardi. Teknosa dukkaninda. Bu modeli samsung magazalarinda bulamadim. Su an sadece teknosada var gozukuyor. Stok 30 adetti.

Saygilarimla.

• quote:

Orijinalden alıntı: MoRaCe

JBL Bar serisi nasıldır arkadaşlar? Deneyimleyen var mı?

Jbl 5.1 henüz yok piyasada dinleyemedim ancak bu yeni jbl serisinde mid yoksunluğundan sıkça bahsedilmiş yurtdışı paylaşımlarda gerçekten öyle ise mid yoksunu bar müzikte asla keyif veremez ancak film prerformansı bass yönetimi çok iyi olarak bir çok yorum var. Fidelio b5 i kendim kullanıyorum mid performansı çok çok iyi bunda tam konik barlar için büyük kabul edilen 3 inch sürücülerine borçlu, ayrılabilen kablosuz uyduları ile tam gerçek surroundu veriyor yani tamamen dinamik ve ses kanal dizaynına göre artan eksilen yön değiştiren bir ses yönetimine sahip, open sound bir sunumu kristal berrak bir detay iletimi var.

• mentalform M kullanıcısına yanıt
    Hocam ben de k551'den philips htl5140'a geçtim farkı gördüm diyebilirim. Elinizdeki Fidelio b5 htl 5140'dan çok mu üstün?
  • eyozgurluk kullanıcısına yanıt
    Bence ustundur. Fidelio serisi farkli bir kulvar. 4000tl civarinda 5.1 sistemi var. Atmos olan 4500tl civarinda. Philips genelde fiyati ile dogru orantili urunler cikarir. Fidelio B5 2600tl'ye n11'de satiliyor en ucuz.

Saygilarimla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eiskent -- 8 Aralık 2017; 6:45:6 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mentalform

quote:

Orijinalden alıntı: MoRaCe

JBL Bar serisi nasıldır arkadaşlar? Deneyimleyen var mı?

Jbl 5.1 henüz yok piyasada dinleyemedim ancak bu yeni jbl serisinde mid yoksunluğundan sıkça bahsedilmiş yurtdışı paylaşımlarda gerçekten öyle ise mid yoksunu bar müzikte asla keyif veremez ancak film prerformansı bass yönetimi çok iyi olarak bir çok yorum var. Fidelio b5 i kendim kullanıyorum mid performansı çok çok iyi bunda tam konik barlar için büyük kabul edilen 3 inch sürücülerine borçlu, ayrılabilen kablosuz uyduları ile tam gerçek surroundu veriyor yani tamamen dinamik ve ses kanal dizaynına göre artan eksilen yön değiştiren bir ses yönetimine sahip, open sound bir sunumu kristal berrak bir detay iletimi var.

Hocam bilgi için teşekkürler. Fidelio'yu Anadolu yakasında dinleyebileceğim yer var mıdır?

Dün Maltepepark teknosa'ya gittim. Elle tutulur bi tane soundbar yoktu. Koca mağazada 3-4 çeşit soundbar var markaları da samsung, lg ve sony. Çalışan arkadaş yine de dinletmek istedi. Modelini göremedim ama 999 TL'lik bir model. Arkadaşlar benim size tavsiyem ucuz soundbar alacağınıza almamanız daha yararınıza. Çünkü alt modellerin çıkardığı ses kendilerine bile yetmez. TV hoparlörleri daha başarılı kesinlikle.

• Lg 7560 kule tipi hoparlörü inceledim dün biraz. Soundbar yerine böyle bir şey daha mı mantıklı olur acaba?
  • selamlar
    orta halli bi soundbra bakıyorum.
    sony ht-ct80 (80W) ile LG-SJ2 (160W) arasında kaldım.
    sony yaklaşık 100 tl daha pahalı. ancak ses çıkış gücü yarı yarıya.
    tavsiyeniz hangisinden yana olur?
  • rizaun R kullanıcısına yanıt
    Wata göre düşünmeyin..Tv lerde 10+10 =20 Watt hapörlor olduğunu düşünürseniz, bunun 4 kat fazlasıdır 80W

Apartman yaşantısındasanız zaten son ses açamazsınız..Dinleyip karar vermeniz lazım..

Önemli olan Temiz ve Net ses vermesi yoksa Boğuk, Bass agırlıklı bir ses rahatsız eder
  • Teşekkürler. haklısınız haftasonu bi incelesem iyi olacak mağazada;)
  • Samsung hw~ms751 dun elime ulasti ve bugun kurulumunu yaptim. Ses karakteri itibari ile subwooferin samsung hw-j7501'in bar kismina monte edilmis hali diyebiliriz. Subwooferli 7501'in subi 2 seviyesinde acik kadar bas hissettiriyor standart eq ayarlari ile. Smart ses ayari eklenmis. Bu ayar gayet keyifli. Nasil bir algoritmayla yapiyor bilmiyorum ama sesler kulaga keyifli geliyor. 751'in 650'den farki renginin gri ve barin ust kisminda 2 adet daha hoparlor ihtiva etmesi..Surround etkisi gayet guzel hissediliyor bu sekilde. Ancak hicbir yerde bulamadigim wam 1500'ler ile uyumlulugu deneyerek test ettim. Yani surround istenirse wamlar ile de alinabiliyor. Ayrica samsungun cok begenilen bir subwooferi da sisteme ilave olabiliyor.

Tum.sesler tek tek duyulabildigi gibi sesin yukselmesi kaliteyi hicbir sekilde bozmuyor. Hatta cihazi hafif capraz dinleyecek olmamiza ragmen genis acili bir ses komoozisyonu ile bu bir handikap yaratmiyor.

Diger samsung modelleri gibi telefondan samsung multiroom uygulamasindan kontrol mumkun.

Wifi'si sanirim biraz guclendirilmis, lg'nin cekmedigi bolgeden rahatlikla wifiye baglandi.

Kumanda samsungun tv'leri ile benzer sekilde tasarlanmis ama diger samsung soundbarlari da kontrol ediyor.

Yatak odasi ya da komsulari sunwooferin titresimleri ile rahatsiz etmek istemeyenlerin twrcih edebilecegi bir model. Bar ustundeki hoparlorleri daha teknik calisilmis bir modelin ses gucu olmasa da kalitesinin daha yuksek olacagi tahmin edilebilir ancak bu cihazin 540w ses cikisi da 320w'lik subwooferli 7501 modeline gore cok daha yuksek. Rms olarak watt degerleri biraz gorecelidir ama bu cihazlarin ev icin fazlasi ile yeterli guce sahip oldugu soylenebilir.

Saygilarimla.

SOUNDBAR [ANA KONU]

SOUNDBAR [ANA KONU]

SOUNDBAR [ANA KONU]

SOUNDBAR [ANA KONU]

SOUNDBAR [ANA KONU]

• 
Sayfa: önceki 154155156157158
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.