Şimdi Ara

SOUNDBAR [ANA KONU] (154. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar: teknoCat , teknoCat
2 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 7 Misafir (1 Mobil) - 7 Masaüstü2 Mobil
5 sn
33.356
Cevap
471
Favori
1.641.538
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 152153154155156
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Onları da bir kaç hafta önce incelemiştim aslında sanırım başka seçenek de yok gibi. Fakat ses performansı müzik için daha iyi olan bir model bulabilir miyim diye yola çıkmıştım. Dışarıda dinleme imkanı olsa aslında karar vermek daha kolay olabilir...
  • ŞahEser Ş kullanıcısına yanıt
    Bence test ettiginiz yerde bas tiz ayarlarini yaptirip tekrar deneyin. Bu cihazlarin performansi bircok ayri site ve kullanici tarafindan ovuluyor. Ses rengi videolarda dahi anlasiliyor aslinda ancak daha guzeli vardir tabi ki. Yalniz jbl, hk, denon gibi modeller 3~4.000den asagi olmaz.

Saygilarimla.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Ben Teknosada gezinirken Bir Sounbar gördüm deneme amaçlı Cep telden sarkı attım..yok begenmedim..Marka model yazmayayım sonra arkadaşlar üzerime çullanıyor :)

Sonra Sony standında CT390 a yolladım, önce Wooperi farketmedim, ses o kadar net ve kıvamda bass geldi ki başka şarkı attım o da öyle...

Sonradan kablosuz wooper varmış..Bu seriyi dinleyin isterseniz ben 2 şarkı dinledim hoşuma gitti ama işte ev ortamında o BAss nasıl ses verir, volum ayarı yeterlimi bilmiyorum..

CT390 basit, bunun interneti Chrome Castli olan 790 ve 800 modelleri var..Wooper kısmı ayrı..Elektrikten çekebilir veya Linki kopartıp Woopersiz dinleyebilirsiniz..Wooper için ayrı ses volumu var, kullanan arkadaşlar Volume sıfır yapınca Bass sıfırlanıyor dedi..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi istanbul_s -- 29 Kasım 2017; 23:47:13 >
    editt

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi istanbul_s -- 30 Kasım 2017; 0:35:12 >
  • Günaydın :) Wooper derken hocam woofer dan farklı bir şey değil sanırım.
    Şu an samsung 650 modeli en iyi seçenek gibi duruyor. Forumda birisi iade ettim deyince ondan da soğudum. :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: sdcvn

quote:

Orijinalden alıntı: ŞahEser

Arkadaşlar sadece soundbar olan (woofer kısmı olmayan) ses kalitesi iyi (müzik dinleme ağırlıklı kullanacağım) ne tavsiye edersiniz? (Soundbar daha kullanışlı olduğu için hoparlör yerine bunu tercih etmek istiyorum.)

Ben de aynı konuda araştırıyorum..Yorumlar hep Harici Bass olmaması yönünde eleştiri..Sanki Bangır Bangır, cam titreten bir Wooper olunca daha iyi olur izlenimi var..

Maalesef Soundbar olayı biraz sinema agırlıklı..Tamam müzik te var ama Sinema akla geliyor nedense, müzik kısmı biraz yetersiz gibi..Sinema deyince Bol Patlama, efekler, BASS ihtiyacı oluyor..

Sinema için olabilir ama müzikte Wooper risk hele BAss Tiz dengesi yoksa uğultu olur..

Dün Yamaha YSP 1600 modelini incelerken (Amozon sanırım) yorumlar Sinema değil Müzik için demiş birkaç kişi..Dedim tam benlik :)

Cihazın dahili 8 inç Wooperi var, Harici modul yok..Devasa bir Sounbar biraz iricene..Ama yorumlar olumlu..İnceleyin isterseniz..

YSP 306 var dir düşük modeli..İkisi de Wifi li, Spotify,Deezer, Musicast ve uygulama..Airplay destekliyor

Ben şahsen Musicasti sevmedim..İnternet radio dedikleri vtunner hem ses kalitesi düşük hem Türk kanalları eksik..

Sony modellerde Google Cast var ki tam istediğim şey (Google üzerinde daha çok müzik uygulaması var) Sony modeller de Harici Sub wooperli..

JBL SLR 350 inceledim aktif haporlor, herşey güzel ama kullanan birkaç kişi ile konuştum Ses Flat dedi..Youtubede bir inceleme var biraz komik olmuş ama sonu çok çarpıcı :

Kocaman JBL SLR 305 ile Bose Companion 20 karşılaştırılmış, yorumlar tabi böyle inceleme mi olur ikisi farklı kulvar olmuş amma..Sıkıştırılmış ses olunca o Bose speakerler JBL den daha iyi ses veriyor..Yani sıkıştırılmış ses ile Orjinal Flac, SACd tarzı ses araında kalite ve Haporlor, Sounbar çalması değişiyor..

Çok kaliteli ses kaynaklarınız varsa Sony HT NT5 model Hi Res özellikli, DSD, Flac vs için daha iyi müzik perfonmansı deniliyor, kullanıcı yorumları da böyle..Tabi Harici Sub Wooper var..Ses kısılırsa BASS derecesi nasıl olur bilmiyorum..

Problem kullandığınız kaynak ne kadar iyi kaliteli ise bu Ses cihazları o kadar iyi, ne kadar düşükse kayıt o kadar kötü oluyor benim anladığım..

Ben Digital sıkıştırılmış içerik dinlediğimden (İnternetten Radyo, Antenli Radyo, ne kadar kaliteli cihaz olursa olsun benim dinlediğim müzikte perfonmans düşüyor..)

Eleştirilmeyen model yok maalesef 700 Tl lik ürün alayım derken 100 -1500-2000-3000 e çıkıyorum ama yine eleştiriliyor :) Sonu yok

Bir de Marshall Stanmore diye bir Kutucuk var ama Youtubeden dinleyin çok çılgın bir alet, onun müzik dinamiğini çok aktif..Davul resmen punchy denilen kesik ve kıvamında..Wooper yok harici, herşey içinde ama yapmışlar..Rock için ideal..Bass Tiz ayarı var

Rock severseniz inceleyin

O flat dediğin hifi yani "hi fidelity" (gerçek sese en yakın) ı elde etmekdir. Bir gitar, bir davul, zil... sesi neyse onu vermek içindir ve bunu elde etmek için audiophiller binler dolar ödemektedir ve tam da bu sebepledir ki bu aktif monitor öncesi preamph, dac yada lambalı amfi ile tam olarak istediği rengi verip sadece o rengi duymak içinde tercih edilir birde müzik kulağım var dersin... o hayali arkadaşlarına söyle şıngıldaklı bose companion alsınlar bilgisayar başında youtube izlerken iyi şıngıldamak üzere tasarlanmıştır zaten :)...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mühendis266 -- 30 Kasım 2017; 9:24:46 >

• arkadaşlar 4k samsung tv sahibiyim soundbar almak istiyorum acaba soundbarıda samsung alırsam tv ile daha efektif çalışır mı? yoksa farklı markada alsam aynı mı olur
  • quote:

Ben Teknosada gezinirken Bir Sounbar gördüm deneme amaçlı Cep telden sarkı attım..yok begenmedim..Marka model yazmayayım sonra arkadaşlar üzerime çullanıyor :)

Sonra Sony standında CT390 a yolladım, önce Wooperi farketmedim, ses o kadar net ve kıvamda bass geldi ki başka şarkı attım o da öyle...

Sonradan kablosuz wooper varmış..Bu seriyi dinleyin isterseniz ben 2 şarkı dinledim hoşuma gitti ama işte ev ortamında o BAss nasıl ses verir, volum ayarı yeterlimi bilmiyorum..

CT390 basit, bunun interneti Chrome Castli olan 790 ve 800 modelleri var..Wooper kısmı ayrı..Elektrikten çekebilir veya Linki kopartıp Woopersiz dinleyebilirsiniz..Wooper için ayrı ses volumu var, kullanan arkadaşlar Volume sıfır yapınca Bass sıfırlanıyor dedi..

Wooper ile woofer demek istiyorsunuz?

Youtubeda video dinleyerek ürünün ses rengini nasıl anlıyorsun hocam? Jbl lsr 305 ile bose c20 kıyaslanabilir mi? Müzikle uğraşan birisi alır jbli. Kqynağından olduğu gibi vermesi için seçer. Youtubedan video dinlemekle ürün dinlenmez hocam.

• quote:

Orijinalden alıntı: mühendis266

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ŞahEser

Arkadaşlar sadece soundbar olan (woofer kısmı olmayan) ses kalitesi iyi (müzik dinleme ağırlıklı kullanacağım) ne tavsiye edersiniz? (Soundbar daha kullanışlı olduğu için hoparlör yerine bunu tercih etmek istiyorum.)

Ben de aynı konuda araştırıyorum..Yorumlar hep Harici Bass olmaması yönünde eleştiri..Sanki Bangır Bangır, cam titreten bir Wooper olunca daha iyi olur izlenimi var..

Maalesef Soundbar olayı biraz sinema agırlıklı..Tamam müzik te var ama Sinema akla geliyor nedense, müzik kısmı biraz yetersiz gibi..Sinema deyince Bol Patlama, efekler, BASS ihtiyacı oluyor..

Sinema için olabilir ama müzikte Wooper risk hele BAss Tiz dengesi yoksa uğultu olur..

Dün Yamaha YSP 1600 modelini incelerken (Amozon sanırım) yorumlar Sinema değil Müzik için demiş birkaç kişi..Dedim tam benlik :)

Cihazın dahili 8 inç Wooperi var, Harici modul yok..Devasa bir Sounbar biraz iricene..Ama yorumlar olumlu..İnceleyin isterseniz..

YSP 306 var dir düşük modeli..İkisi de Wifi li, Spotify,Deezer, Musicast ve uygulama..Airplay destekliyor

Ben şahsen Musicasti sevmedim..İnternet radio dedikleri vtunner hem ses kalitesi düşük hem Türk kanalları eksik..

Sony modellerde Google Cast var ki tam istediğim şey (Google üzerinde daha çok müzik uygulaması var) Sony modeller de Harici Sub wooperli..

JBL SLR 350 inceledim aktif haporlor, herşey güzel ama kullanan birkaç kişi ile konuştum Ses Flat dedi..Youtubede bir inceleme var biraz komik olmuş ama sonu çok çarpıcı :

Kocaman JBL SLR 305 ile Bose Companion 20 karşılaştırılmış, yorumlar tabi böyle inceleme mi olur ikisi farklı kulvar olmuş amma..Sıkıştırılmış ses olunca o Bose speakerler JBL den daha iyi ses veriyor..Yani sıkıştırılmış ses ile Orjinal Flac, SACd tarzı ses araında kalite ve Haporlor, Sounbar çalması değişiyor..

Çok kaliteli ses kaynaklarınız varsa Sony HT NT5 model Hi Res özellikli, DSD, Flac vs için daha iyi müzik perfonmansı deniliyor, kullanıcı yorumları da böyle..Tabi Harici Sub Wooper var..Ses kısılırsa BASS derecesi nasıl olur bilmiyorum..

Problem kullandığınız kaynak ne kadar iyi kaliteli ise bu Ses cihazları o kadar iyi, ne kadar düşükse kayıt o kadar kötü oluyor benim anladığım..

Ben Digital sıkıştırılmış içerik dinlediğimden (İnternetten Radyo, Antenli Radyo, ne kadar kaliteli cihaz olursa olsun benim dinlediğim müzikte perfonmans düşüyor..)

Eleştirilmeyen model yok maalesef 700 Tl lik ürün alayım derken 100 -1500-2000-3000 e çıkıyorum ama yine eleştiriliyor :) Sonu yok

Bir de Marshall Stanmore diye bir Kutucuk var ama Youtubeden dinleyin çok çılgın bir alet, onun müzik dinamiğini çok aktif..Davul resmen punchy denilen kesik ve kıvamında..Wooper yok harici, herşey içinde ama yapmışlar..Rock için ideal..Bass Tiz ayarı var

Rock severseniz inceleyin

O flat dediğin hifi yani "hi fidelity" (gerçek sese en yakın) ı elde etmekdir. Bir gitar, bir davul, zil... sesi neyse onu vermek içindir ve bunu elde etmek için audiophiller binler dolar ödemektedir ve tam da bu sebepledir ki bu aktif monitor öncesi preamph, dac yada lambalı amfi ile tam olarak istediği rengi verip sadece o rengi duymak içinde tercih edilir birde müzik kulağım var dersin... o hayali arkadaşlarına söyle şıngıldaklı bose companion alsınlar bilgisayar başında youtube izlerken iyi şıngıldamak üzere tasarlanmıştır zaten :)...

Sayın arkadaş herşeyi ben bilirim edası ile yazmaktan vazgeciniz..Buyrun JBL 305 için konuştuğğum arkadaş..

https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-muzik-studyo-ekipmanlari-jbl-lsr-305-5-studyo-referans-monitor-sifir-plus-2x-iso-pad-462781091/detay/

Flat müzik tartışılır, bu cihazlar digital sıkıştırılmış müzik konusunda perfonmanssızdır..içinde özel DAC, HDAm vs yoksa...

MEsajlarımı okumadan eleştirmek için yazmayınız..Saygılar

Hocam subwoofer deyince akla gelen harici kabinli Bass modulu..Bir de yamaha sounbarlarda olan Sounbar içine gömülü dahili SubWoofer (Wooper yazıyorum el alışkanlığı) anlam karmasası olmasın..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi istanbul_s -- 30 Kasım 2017; 18:18:19 >
  • edit

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi istanbul_s -- 30 Kasım 2017; 19:12:3 >
  • budwieserFB B kullanıcısına yanıt
    Kitapciginda daha dogru yazat ama sj9 destekliyor. Bu da muhtemelen destekler. Soundbar wifi degil lan ile bagli olmali. Yanliz lg'nin kablosuz hoparlorlerinde baglanti kopuklugu yasaniyor. Ya hoparlorler lan kablosu ile baglanacak modeme ya da araya bridge denen piyasada bulunabilirse tabi kopruden alinacak. Bu arada hoparlorler tek basina kablosuz mono ya da stereo olarak da kullaniliyor ve bu kullanimda baglantida hicbir problem yok. Bu arada eger 5.1 kaynak degilse genelde hoparlorler sanal bir geciktirme yapiyor. Ilk baslarda arkadan ses duymak bile yetiyor ama sonradan gercekci bir surround icin daha iyi olmaliydi dedirtiyor. 5.1 kaynaklarda arkadan ses efektif olarak geliyor ama derinlik cok fazla degil. Arkaya farkli boyutta hoparlorleri var lg'nin. Ben en kucuk olan h3 kullandim.

Saygilarimla.

• hakeen kullanıcısına yanıt
    2 sayfa geride benzer bir soruyu cevaplamistim.

https://forum.donanimhaber.com/fb.asp?fromMobile=yes&fromZero=yes&m=130050271

• Teşekkürler ilginiz için

• Bu konularda çok da bilgi sahibi olmayan birisi olarak bugün bir mağazaya gidip kafamdaki iki model olan sony ht-ct390 ve samsung hw-m550yi denedim. Mağaza görevlisinin tavsiyesi ile bir tane teşhir lg las950 ve bir tane de samsung hw-ms651 denedim. Denerken de aşağıdaki videoyu ve bir iki bas deneme videosunu telefonum ile bluetooth aracılığıyla bağladım.

https://www.youtube.com/watch?annotation_id=annotation_1995464835&feature=iv&src_vid=aM9g4r9QUsM&v=TlSLbfhVod8

ms651 çok övülen bir model ve ben bass delisi olmamama rağmen basları yetersiz geldi

las950 de üst kalite bir ürün ama sesler net değildi. geçen gün denediğim las650 ve las750yi daha çok beğenmiştim.(modelin eski olduğunu biliyorum)

m550 almaya daha yatkındım ama yukarıdaki videoda gökgürültüsü sesi boğuluyordu. ama yağmur sesi ht-ct390dan daha netti. Basslı videolarda son seste cızırtı vardı. Ayrıca başka bir videoda, konuşma sesleri yetersiz kalıyordu.

ht-ct390da gökgürültüsü sesi daha netti ama yağmur daha boğuk geliyordu. Basslı videolarda da son seste boğuluyordu. Farklı bir videodaki konuşma sesi yeterliydi. (ne kadar teknik bir dille anlattım değil mi :D )

Sonra kararsız kalıp mağazadan çıktım. Birinin diğerine karşı kesin bir üstünlüğü olmadığı hissine kapıldım. Belki de bas/tiz ayarına müdahale etsem fikrim değişirdi. Ya da hdmi kablo ile başka bir kaynaktan test etsem farklı olabilirdi. Hepsini tek tek eve götürüp deneme şansımız da olmuyor. Denediğim ürünlerin ederlerini sunduklarından fazla buldum.

Bilmiyorum, sizin tavsiyeleriniz neler olur? bir yerde hata mı yapıyorum?

• Denediginiz demo bir fikir verir ancak atmosu on plana cikarmak icin konumlandirilmis mikrofonlarin sesi uzerinden bu cihazlari denemek yanlis. Atmos cevresel ve yukardan gelen sesleri de verebilmek icin tasarlandigindan kulaginizi yanlis seslere yonlendiriyorsunuz. Bu videoyu ben youtube uzerinden kendi soundbarimda dinledigimde sesler yeterli. Ms serisi efektleri verebilecek basa sagip degil bu yuzden tatmin etmemistir. Las950 cinema modunda dinelemezseniz basin gerisindenngelen sesler alirsiniz ki genelde bu tip.showroomlarda bas sesi en sona getirildiginden daha cok bogulur sesler. Sony'yi bilmem. 550 modeli zaten bu modeller arasinda en vasati. Las950'yi begenmeyip 550'yi begenmeniz zor. 550/551 serisi "k" modelindeyken slim bas ile daha farkliydi.

Saygilarimla.

• quote:

Orijinalden alıntı: monochromatic

Bu konularda çok da bilgi sahibi olmayan birisi olarak bugün bir mağazaya gidip kafamdaki iki model olan sony ht-ct390 ve samsung hw-m550yi denedim. Mağaza görevlisinin tavsiyesi ile bir tane teşhir lg las950 ve bir tane de samsung hw-ms651 denedim. Denerken de aşağıdaki videoyu ve bir iki bas deneme videosunu telefonum ile bluetooth aracılığıyla bağladım.

https://www.youtube.com/watch?annotation_id=annotation_1995464835&feature=iv&src_vid=aM9g4r9QUsM&v=TlSLbfhVod8

ms651 çok övülen bir model ve ben bass delisi olmamama rağmen basları yetersiz geldi

las950 de üst kalite bir ürün ama sesler net değildi. geçen gün denediğim las650 ve las750yi daha çok beğenmiştim.(modelin eski olduğunu biliyorum)

m550 almaya daha yatkındım ama yukarıdaki videoda gökgürültüsü sesi boğuluyordu. ama yağmur sesi ht-ct390dan daha netti. Basslı videolarda son seste cızırtı vardı. Ayrıca başka bir videoda, konuşma sesleri yetersiz kalıyordu.

ht-ct390da gökgürültüsü sesi daha netti ama yağmur daha boğuk geliyordu. Basslı videolarda da son seste boğuluyordu. Farklı bir videodaki konuşma sesi yeterliydi. (ne kadar teknik bir dille anlattım değil mi :D )

Sonra kararsız kalıp mağazadan çıktım. Birinin diğerine karşı kesin bir üstünlüğü olmadığı hissine kapıldım. Belki de bas/tiz ayarına müdahale etsem fikrim değişirdi. Ya da hdmi kablo ile başka bir kaynaktan test etsem farklı olabilirdi. Hepsini tek tek eve götürüp deneme şansımız da olmuyor. Denediğim ürünlerin ederlerini sunduklarından fazla buldum.

Bilmiyorum, sizin tavsiyeleriniz neler olur? bir yerde hata mı yapıyorum?

Size en uygunu samsung k551 bence , ben de kullanıyorum.

• Müzikte / Seste Tek doğru yoktur dedikçe herkes ben daha iyi biliyorum sen bilmiyorsun kavgasında

Ses, görecelidir...Size doğru olan başkasına Yanlış olabilir..
  • Ticari logolu birileri forumun 3/4 ünü kaplamış ama farklı bir görüş geldimi ben biliriö sen bilmezsin olarak algılıyor enterasan :) birde ortam ne kadar flu olursa o kadar iyi yönlendirme ve sallama yapılabiliyor tek doğru yok göreceli filan falan :)) referans monitorlar doğru ses için yapılmıştır demek ki doğru var ve ona yönelik referans hoparlör üretmiş üreticiler! hiç bir şey bilmeyip biliyormuş gibi yapmanın dayanılmaz kolaylığı işte... Sesde neyin hoşunuza gittiğine bakın, detay, mid, tiz, atmosfer, bass, dinamizm vs vs ama beğendiğinizi sandığınız karakterler bile kulağınızı eğittikçe, zevkiniz geliştikçe ve farklı cihazlar dinlekdikçe değişecektir bu nedenle siz yine de uzman ve deneyimli incelemelerden şaşmayın derim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mühendis266 -- 1 Aralık 2017; 8:34:59 >
  • Geçen gün LG Sj4 denedim. Berbat tek kelimeyle. Almayı düşünen olursa yerinde bir inceleyip, dinlesin derim.
  • 
Sayfa: önceki 152153154155156
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.