Şimdi Ara

SOUNDBAR, ARTILARI VE EKSİLERİYLE

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir Kullanıcı, 6 Masaüstü Kullanıcı
7.952
Cevap
175
Favori
517.024
Tıklama
Giriş
    1475 Mesaj

burası okul değil bana gelipte hi-fi anlamanı yazman sacma ki
    sen 4k ses diye bir tanımlamaya yapıp uyarıncada bunu 24/96kHz diye düzeltiyorsun ki buda bilgide problem var demek bariz
    bunca şey bilipte bir insanın 4k ses ve 4k ses kartı demesi tuhaf değil mi neyse uzatmim sadece okumayı tercih ediyorum
    |
    |
    Darkforwhite kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: *EKSeLaNS*

samsung 48ju6570 curved tv'ye ve hw-m550 soundbara sahibim. DTS NEO 2.5 moduna getirdiğimde ses 1-2 saniyelik kesik kesik geliyor ve insanın canını sıkıyor. DTS NEO 2.5 modunda kullanmak da daha güzel bu ısrarcılık da bundan. Acaba hdmi kablodan mı sorun dedim fakat sıfır philips hdmi kablo aldım yine düzelmedi. Fakat bluetooth modunda bu sorun yok. Sorun sizce neyden kaynaklanıyordur?

Olası problemler :

**DTS neo 6 duydum ama 2.5 ilk kez duyuyorum..Pro Logic 2 varsa deneyin Neo ya benzer ama Neo 6 daha iyi..Ama maalesef Sanal bir surround modudur..Düşük sesleri Yükseltmeye yarar..

bunun da sinema-Müzik ayrı modları oluyor bazı cihazlarda..

ARC destekli ise cihaz, Tv ile senkronize edin..

ARC yoksa Opticten bağlamayı deneyin..DTS tru veya HD ses almayacaksanız Optic yeterli..(Denemek için)

Varsa cihazınız içinden Lip Sync gibi ses geckitirme/erteleme modunu kullanın-varsa

Sesi aktarmada muhtemel samsung 48ju6570 de kodek problemi olabilir..Sesi surrounda yapmaya çalışırken gecikme olabilir..Diğer modlarda sorun yoksa bu ihtimal kuvetlidir..Aksi halde diğer modlarda da gecikme yaşamanız lazım ?

Tv niz ile cihaz Hand Shake denilen Uyum yoktur..

HDMI taktığınız portu değiştirin (Tv ve ses sistemi kapalı iken dikkat)

..aklıma gelenler bunlar

Saygılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sdcvn -- 22 Kasım 2017; 22:32:3 >

• Yüzbaşı
    347 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: sdcvn

quote:

Orijinalden alıntı: *EKSeLaNS*

samsung 48ju6570 curved tv'ye ve hw-m550 soundbara sahibim. DTS NEO 2.5 moduna getirdiğimde ses 1-2 saniyelik kesik kesik geliyor ve insanın canını sıkıyor. DTS NEO 2.5 modunda kullanmak da daha güzel bu ısrarcılık da bundan. Acaba hdmi kablodan mı sorun dedim fakat sıfır philips hdmi kablo aldım yine düzelmedi. Fakat bluetooth modunda bu sorun yok. Sorun sizce neyden kaynaklanıyordur?

Olası problemler :

**DTS neo 6 duydum ama 2.5 ilk kez duyuyorum..Pro Logic 2 varsa deneyin Neo ya benzer ama Neo 6 daha iyi..Ama maalesef Sanal bir surround modudur..Düşük sesleri Yükseltmeye yarar..

bunun da sinema-Müzik ayrı modları oluyor bazı cihazlarda..

ARC destekli ise cihaz, Tv ile senkronize edin..

ARC yoksa Opticten bağlamayı deneyin..DTS tru veya HD ses almayacaksanız Optic yeterli..(Denemek için)

Varsa cihazınız içinden Lip Sync gibi ses geckitirme/erteleme modunu kullanın-varsa

Sesi aktarmada muhtemel samsung 48ju6570 de kodek problemi olabilir..Sesi surrounda yapmaya çalışırken gecikme olabilir..Diğer modlarda sorun yoksa bu ihtimal kuvetlidir..Aksi halde diğer modlarda da gecikme yaşamanız lazım ?

Tv niz ile cihaz Hand Shake denilen Uyum yoktur..

HDMI taktığınız portu değiştirin (Tv ve ses sistemi kapalı iken dikkat)

..aklıma gelenler bunlar

Saygılar

[simage

][/simage]

Dts Neo 2.5, dolby digital, pcm ve dts olmak üzere 4 tane mod var. Ses sistemiyle ilişkilendirdim TV ARC yazıyor. Bağlantı şeklinde bir sorun yok. Denediğim yöntemler:

- HDMI Kablosu kaynaklı olduğunu düşündüm yeni iki tane kablo aldım fakat ikisinde de sorun aynı

-Saundbarın son güncellemesini indirip kurdum yine aynı

-optik kabloyu taktım onda da aynı

-TV'yi fabrika ayarlarına döndürdüm yine aynı

-YouTubedan dts, 4k destekleyen videoları açtım yine aynı

Acaba tvim mi desteklemiyor? Yoksa sorun soundbarda mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yarbay
    6958 Mesaj

Tv niz DTS,Dolby Digital Destekler modeli bilmiyorum ama..PCM de Tv nin sesi yalın olarak dışarı vermesi..

Sony Marka Tv lerde ARC işlemi için Sync senkron eşleme yapılıyor, sizin Tv bilmiyorum

DTS Neo, Prologic 2 tarzı kodekler ise ses cihazının kendi içindeki özellikler..

Tv de zaten Neo,PL2 olmaz..Cihaz kaynaklı bir problem..Aynı cihazı kullananlar veya googlede araştırırsanız çözüm olabilir..

Bu arada 2.5 varmış, Neo 6 kullandığım için Neo 6 benim için ayrı bir yere sahiptir

**Hocam resimde ses gecikmesi modu var, 90 yazıyor? bunu sıfırlayın

Ayrıca Dolby Comp/Sıkıştırma var bunları da hayır gibi seceneklerle deneyin..HD ses ayarını da değiştirip deneyin..

Optic kablo varsa Opticten denermisiniz? Oluyorsa HDMI de sıkıntı olabilir

Olmuyorsa Neo 2.5 ta bir sıkıntı var demek..
    |
    |
    *EKSeLaNS* kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Aynı sorunu yaşayanlar varmış :
    https://us.community.samsung.com/t5/Home-Theater-Home-Audio/HW-M550-audio-skipping-problems/td-p/142573

Farklı modları kullanmak gerek, çözüm göremedim linkte

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sdcvn -- 22 Kasım 2017; 22:51:28 >
    |
    |

Aynı sorunu yaşayanlar varmış :
    https://us.community.samsung.com/t5/Home-Theater-Home-Audio/HW-M550-audio-skipping-problems/td-p/142573

Farklı modları kullanmak gerek, çözüm göremedim linkte

Evet hocam bu verdiğiniz linkteki problem ve çözümünü bulabilen yok malesef bende okudum yabancı forumlardakileri. Dediğiniz işlemlerin hepsini yaptım fakat sorun aynı şekilde devam etmekte. Linkte de belirttiği gibi 1-2 saniyelik kesintiler olmakta ve oldukça da çok sinir bozucu. Ben şimdi Samsung servisi çağırsam Saundbarda ne gibi işlemler yaparlar? Bu sorunla bir tane daha arkadaşım karşı karşıya bir de.

https://mobile.donanimhaber.com/soundbar-dts-ve-dts-neo-sorunu--129901259

• Yarbay
    6958 Mesaj

Problem Sounbar içindeki yazılımın işini yapmaması görülüyor..

Tavsiyem Optic Kablo ile deneyin..Sorun devam ederse problemin kaynağını anlamış olursunuz..

Servis en fazla yazılım günceller var ise yoksa Arıza kaydı açabilir ama Kronik bir hataysa bilemiyorum..

Yeni aldı iseniz servis kaydı açın : Yeni Tüketici kanununa göre yanılmıyorsam 6 ay içinde bilinmeyen bir arıza çıkarsa ayıplı mal kapsamında iade edilebilir..

Daha uzun süre oldu ise Garanti kapsamında ise 2 yıl diyelim, yine arıza onarım talebiniz sonucu 20 iş gününde onarılmazsa yine iade edersiniz..

Geçmiş olsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sdcvn -- 22 Kasım 2017; 23:52:15 >
    |
    |

Aynı cihaz bendede var mevcut yazılımını tekrar mı yüklediniz yoksa nette bulunan yeni bir sürüm güncelemesimi?Güncelemeden sonra herhangi bir değişiklik oldumu?

|
    |

Problem Sounbar içindeki yazılımın işini yapmaması görülüyor..

Tavsiyem Optic Kablo ile deneyin..Sorun devam ederse problemin kaynağını anlamış olursunuz..

Servis en fazla yazılım günceller var ise yoksa Arıza kaydı açabilir ama Kronik bir hataysa bilemiyorum..

Yeni aldı iseniz servis kaydı açın : Yeni Tüketici kanununa göre yanılmıyorsam 6 ay içinde bilinmeyen bir arıza çıkarsa ayıplı mal kapsamında iade edilebilir..

Daha uzun süre oldu ise Garanti kapsamında ise 2 yıl diyelim, yine arıza onarım talebiniz sonucu 20 iş gününde onarılmazsa yine iade edersiniz..

Geçmiş olsun

Teşekkür ederim ilginiz için.

|
    |

Orijinalden alıntı: Darkforwhite

Aynı cihaz bendede var mevcut yazılımını tekrar mı yüklediniz yoksa nette bulunan yeni bir sürüm güncelemesimi?Güncelemeden sonra herhangi bir değişiklik oldumu?

Samsungun sitesinden son sürümü indirip yükledim fakat durumda bir değişiklik olmadı

|
    |

samsung hw-k430

1 yildir kullaniyorum

apple tv ye bagli

https://m.youtube.com/watch?v=PxdXMxrSg28

https://m.youtube.com/watch?v=zPKOgezge3E

|
    |

Orijinalden alıntı: mühendis266

Hifi de optimal kalite üründen ürüne değişir ne yazık ki bir marka her üründe iyi olamayabiliyor hatta umulmadık bir model bir üst modeli ezip geçebiliyor en son hifi için aktif referans araştırdım yamaha hs serisi var bilinen bir çok inceleme ve kullanıcı görüşü okumam sonucunda jbl lsr 305 serisi bırakın hs5 i hs7 den bile daha doğru ve keyifli ses üretebildiği çıktı ortaya ki bu hs5 bile %50 yenvaran oranda pahalı yurtdışında ancak gelin görün ki ülkede uyanık çok bunu bildiklerinden hs7 ile aynı fiyata satıyorlar 5 inch lsr305 nere 7 inch yamaha hs7 nere işte böyle canım ülkem...

Hocam selam, soundbardan neden vazgeçtiniz? Soundbar ile aldığınız aletin farkı nedir ? jbl lsr 305 'i ne kadara aldınız ve tv de mi kullanmayı düşünüyorsunuz ya da nasıl kullanmayı düşünüyorsunuz merak ettim. Belki ben de düşünebilirim .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eyozgurluk -- 23 Kasım 2017; 1:33:25 >

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    9 Not
    quote:

Orijinalden alıntı: eyozgurluk

quote:

Orijinalden alıntı: mühendis266

Hifi de optimal kalite üründen ürüne değişir ne yazık ki bir marka her üründe iyi olamayabiliyor hatta umulmadık bir model bir üst modeli ezip geçebiliyor en son hifi için aktif referans araştırdım yamaha hs serisi var bilinen bir çok inceleme ve kullanıcı görüşü okumam sonucunda jbl lsr 305 serisi bırakın hs5 i hs7 den bile daha doğru ve keyifli ses üretebildiği çıktı ortaya ki bu hs5 bile %50 yenvaran oranda pahalı yurtdışında ancak gelin görün ki ülkede uyanık çok bunu bildiklerinden hs7 ile aynı fiyata satıyorlar 5 inch lsr305 nere 7 inch yamaha hs7 nere işte böyle canım ülkem...

Hocam selam, soundbardan neden vazgeçtiniz? Soundbar ile aldığınız aletin farkı nedir ? jbl lsr 305 'i ne kadara aldınız ve tv de mi kullanmayı düşünüyorsunuz ya da nasıl kullanmayı düşünüyorsunuz merak ettim. Belki ben de düşünebilirim .

Soundbardan vazgeçmedim sinema ve tv için vazgeçilmez, lsr305 stereo müzik için çalışma odama aldım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mühendis266 -- 23 Kasım 2017; 12:36:49 >
    |
    |

• Yüzbaşı
    347 Mesaj
    Arkadaşlar merak ettiğim bir konu var. Saundbar sorunlarını gidermede ülkemizdeki servislerin durumu nasıldır? Saundbar detay gerektiren bir şey bundan servistekiler anlar mı? Tvimde DTS NEO 2.5 SES BİÇİMİ'nde ses de 1-2 saniyelik kesintiler yaşıyorum. Servisi çağırsam bunu anlayabilir mi?

-TV: Samsung 48ju6570

-Saundbar: Samsung Hw-M550

-Bağlantı biçimi: Hdmi, optik

-Son güncelleme yapıldı

-Farklı hdmi kablolar denendi

Cozebileceklerine imkan vermiyorum. Soundbari resetlemek bir cozum olabilir. Harici bir kaynaktan tv seyrediliyorsa bu kaynak farkli hdmi girislerde ayni problemin olusup olusmadigi gozlenebilir. Son olarak dts neo formati tiz agirlikli vir formattir. Bir sure normal modsa dinlediginizde dts neonun vazgecilmez olmadigi anlasilacaktir. Ben hic acmadim mesela.

Saygilarimla.

|
    |

Orijinalden alıntı: eiskent

Cozebileceklerine imkan vermiyorum. Soundbari resetlemek bir cozum olabilir. Harici bir kaynaktan tv seyrediliyorsa bu kaynak farkli hdmi girislerde ayni problemin olusup olusmadigi gozlenebilir. Son olarak dts neo formati tiz agirlikli vir formattir. Bir sure normal modsa dinlediginizde dts neonun vazgecilmez olmadigi anlasilacaktir. Ben hic acmadim mesela.

Saygilarimla.

Saundbarı fabrika ayarlarına döndürme gibi bir şey var mı? Samsung hw-m550 saundbarim

|
    |
    Cihazinizin kitapcigina bakmaniz lazim. Ben bt ile baglanti problemi yasadigimda source secenegini bt'ye getirdikten sonra play pause tusuna basarak baglantiyi saglayabildim. Farkli kombinasyonlar var.

Saygilarimla.

|
    |
    Simdi kendi tv'mde deniyorum. Hicbir kesinti yok bende. Ses gecikmedi 70'de duruyor. Yalniz bende dts neo modu sadece turkcell tv bagliyken aciliyor. Ayrica neo modu tv'nin isledigi bir ses. Bu nedenle sesi tvde isleyerek cihaza gondermek daha dogru.

Saygilarimla.

|
    |

Orijinalden alıntı: KaT35

Makul fiyatlı bir soundbar arayanlar, şu an Vatan'ın internet sitesinde LG SJ4 499 TL.

Fiyat gerçekten bulunmaz seviyede o cihaz için.

|
    |
haberler
SEO
üniversite
Bey Azura
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,672
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.