Şimdi Ara

SOUNDBAR [ANA KONU] (146. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
9 Misafir - 9 Masaüstü
5 sn
33.381
Cevap
470
Favori
1.643.942
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 144145146147148
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Cromartie

quote:

Orijinalden alıntı: sdcvn

Hayırlı olsun, güzel cihazınız..

Müzik olayı bana göre de sinemadan bir adım hatta 2,3 adım öndedir..Tersini düşünenler de sinema perfonmansına göre ürün almalılar..

Merak ettığım Bu Hi Res nedir ne değildir..Açıklamasında HD müzik için 3 kat gibi daha fazla transfer tabi kalitesi müzik aktarım diyor..Cd kaşitesinden daha üst..Ama teknolojide bu ibareler hep koşul, şart ister..

Fakat dinlenen müzik DDS, Flac değilse (mp3, ac3,aac..) bu işe yarıyor mu..

Neden soruyorum bana Yamaha NR602 aldıran arkadaşlar bunla Mp3, Radyo dinlerken kalitesi düşük dediğimde o cihazla Mp3,Radyo dinlenmez, Flac dinleyeceksin demişlerdi :)

Oysa ben müzik dinlemek istiyorum ne alayım sorusuna Stero Amfi kesinlikle diye de üstüne basmışlardı..

Mp3 ler için de yükseltme vardır ama sanırım bu Hi Res işi, DDS, Flac belki SACD gibi yüksek kalitede devreye giriyor gibi?

Bir de şu arkaya haporlor bağlamak işi biraz ticari slogan gibi, zira cihaz 2.1 fiziken, ama sanal olarak surroundla 5/6/7/9..gibi sanal surround olabilir..

Fiziki olarak eklenen haporlorlerden gercek fiziki kanal gibi ses almak konusunda şüpheliyim..Zira cihaz sesi Ön,Merkez,Arka..diye ayırmıyor..yapıyorsa Helal olsun derim

Rn602 dinlerken hangi mp3lerin kalitesi iyi? Ya da siz ne ile kıyasladınız da kötü buldunuz? Hangi hoparlörler kullanılıyor? Ben mesela Dali ıkon ile sürüyorum sesinden çok memnunum. İlk aldığımda ya bu muymuş dedim ne zaman Ikona geçtim vaay dedim. Zensor 7 de de çok iyi sonuç aldım q acoustics 2020 ile eh dedim ve minnacık picoda da iyi netice aldım. Ses detayı dinamizmi tam istediğim gibi. Hoparlör çok büyük etki.

Tavsiyem bir de zensor 3, zensor 5 gibi kolonlar ile denemeniz. Flac mp3 ayrımı bile çok net belli.

Jbl studio 230 ya da dali zensor 3 alacaktım uygun amfiydi falandı baktım tuzlu jbl lsr305 aktif referans monitor siparişi verdim birde b&o dac aldım sabre çipli onunla hi-fi lezzeti almayı planlıyorum bakalım gelirse yurtdışından.

• quote:

Orijinalden alıntı: mühendis266

quote:

quote:

Hayırlı olsun, güzel cihazınız..

Müzik olayı bana göre de sinemadan bir adım hatta 2,3 adım öndedir..Tersini düşünenler de sinema perfonmansına göre ürün almalılar..

Merak ettığım Bu Hi Res nedir ne değildir..Açıklamasında HD müzik için 3 kat gibi daha fazla transfer tabi kalitesi müzik aktarım diyor..Cd kaşitesinden daha üst..Ama teknolojide bu ibareler hep koşul, şart ister..

Fakat dinlenen müzik DDS, Flac değilse (mp3, ac3,aac..) bu işe yarıyor mu..

Neden soruyorum bana Yamaha NR602 aldıran arkadaşlar bunla Mp3, Radyo dinlerken kalitesi düşük dediğimde o cihazla Mp3,Radyo dinlenmez, Flac dinleyeceksin demişlerdi :)

Oysa ben müzik dinlemek istiyorum ne alayım sorusuna Stero Amfi kesinlikle diye de üstüne basmışlardı..

Mp3 ler için de yükseltme vardır ama sanırım bu Hi Res işi, DDS, Flac belki SACD gibi yüksek kalitede devreye giriyor gibi?

Bir de şu arkaya haporlor bağlamak işi biraz ticari slogan gibi, zira cihaz 2.1 fiziken, ama sanal olarak surroundla 5/6/7/9..gibi sanal surround olabilir..

Fiziki olarak eklenen haporlorlerden gercek fiziki kanal gibi ses almak konusunda şüpheliyim..Zira cihaz sesi Ön,Merkez,Arka..diye ayırmıyor..yapıyorsa Helal olsun derim

Rn602 dinlerken hangi mp3lerin kalitesi iyi? Ya da siz ne ile kıyasladınız da kötü buldunuz? Hangi hoparlörler kullanılıyor? Ben mesela Dali ıkon ile sürüyorum sesinden çok memnunum. İlk aldığımda ya bu muymuş dedim ne zaman Ikona geçtim vaay dedim. Zensor 7 de de çok iyi sonuç aldım q acoustics 2020 ile eh dedim ve minnacık picoda da iyi netice aldım. Ses detayı dinamizmi tam istediğim gibi. Hoparlör çok büyük etki.

Tavsiyem bir de zensor 3, zensor 5 gibi kolonlar ile denemeniz. Flac mp3 ayrımı bile çok net belli.

Jbl studio 230 ya da dali zensor 3 alacaktım uygun amfiydi falandı baktım tuzlu jbl lsr305 aktif referans monitor siparişi verdim birde b&o dac aldım sabre çipli onunla hi-fi lezzeti almayı planlıyorum bakalım gelirse yurtdışından.

Mantıklı çok başarılıdır lsr 305

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Stereo muzigin zevki ozellikle 70'li kusak icin ayni hoparlerlerden gelen bas ve tizi destekleyen gercek stereo anfilerle alinirdi. Konuyu soundbara getirirsek aslinda x.1 ile gelen subwoofer efektif bas seslerine daha uygun oldugu icin muzikteki bircok tiniyi bastirabilir. Cok dengeli sublar icin gcerli olmasa da bu dediklerim genel olarak muzige tutkun kulaklar aslinda sadece bar olan modelleri tercih ettiklerinde daha cok keyif alabilirler. Genel olarak bilgisayar uzerinden muzik dinleyenler, daha once lambali anfiler zamanini tatmayanlar icin subwooferli soundbarlarin Sert, yumusak mizacli karakterleri ya da sub'in kkesim frekansina gore degisen alcak frekanslari begeniyi belirleyecektir.

Saygilarimla.

• R602 kötü demedim,mp3 perfonması ve antenli radyodan ses çok beklediğim gibi değil dedim

Mp3 olarak 320kps iyi,flac,sacd çok iyi,dds süper

Haporlor etkili tabi ama odam büyük olmayınca kısık sesle olmuyor tadı,,

Bu cihazlar kaynak seciyor demek istediğim.

128 kps mp3 veya daha altına perfonmansız,,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi istanbul_s -- 15 Kasım 2017; 14:16:29 >
  • quote:

R602 kötü demedim,mp3 perfonması ve antenli radyodan ses çok beklediğim gibi değil dedim

128 ve altını dinlemek mutsuz yapar insanı her anlamda

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi General Daimos -- 15 Kasım 2017; 15:0:39 >
  • helsloot kullanıcısına yanıt
    HD kaynak (SACD,FLAC,DSD..) Arşiv olmadan Hi Res bir işime yaramaz, o Sebeple CT800 tercih etmiştim..

Kaynak varsa tabi Hi Res daha iyidir..

Ama teknoloji öyle kandırmaca yapıyor ki, Üst Ses ve Vide kodeklerini destekliyor ama düşük çözünülüklere Upscale-Yükseltme işlemi yapmıyor..

Sinema ve Müzik ayrımında da insanları farklı cihaz almaya sevk ediyor..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi istanbul_s -- 15 Kasım 2017; 15:22:7 >
  • quote:

quote:

R602 kötü demedim,mp3 perfonması ve antenli radyodan ses çok beklediğim gibi değil dedim

128 ve altını dinlemek mutsuz yapar insanı her anlamda

Hocam öyle demeyin, daha azı ile mutlu olanlar da var.. :)

Ben de biliyorum Marantz sınıfı bir Amfi ile Dali ikon 6 mk2 almayı..

Ama ev ortamı/apartman müsait değil..

Kayıtlı kaynaklar hariç ona birşey demiyorum ama ben o Ben Radyoda Zap yapmayı tercih ediyorum..Sarkıdan şarkıya, türden tarza değiştiriyorum..Kalite de düşük oluyor doğal olarak..

Denedim, Flac, SACD ama sıkılıyor insan..

Yoksa bir DSD sesin tınısı, kalitesi çok farklı, Olsa da dinlesek :)

İnsan elindeki kaynakları en iyi kullandığı zaman müzikten zevk alıyor..Tabi kişiden kişiye değişir durum

Saygılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi istanbul_s -- 15 Kasım 2017; 15:27:25 >

• samsung m550 5 adet modu var, modların işlevlerini bilen var mı?
  • YannicK kullanıcısına yanıt
    Sinema, sports, muzik zaten bunlar anlasiliyordur. Standart ayar equalizer ayarinin yapildigi swcenek. Clear voice net ses demek.night mode varsa gece seyirleri icin efektleri arka plana alir konusmalari one.

Saygilarimla.

• eiskent E kullanıcısına yanıt
    bilgi için teşekkür. equalizer ayarını tv üzerinden yapıyoruz galiba?
  • YannicK kullanıcısına yanıt
    Tv samsung ise evet. Degilse android/ios uygulamasi ya da kumandanin sound efect tusuna uzun basarak. Kitapciginda yaziyor.

Saygilarimla.

• Nen de lg sj4 aldım arkadaşlar. Aslında hiç lg alma planım yoktu. Ama 500 TL ye denk gelince denemek istedim. Tv ye optic kablo ile bağladım. Ama daha iyi bekliyordum açıkçası. Tv sesinden daha konforlu olduğu kesin. Bu fiyata daha iyi birseyler olur mu bilmem? Ya da ben tam alışamadım cihaza bilmiyorum. Ama aklım sony de kaldı.

• Sony htnt5'i kullandıkça ses kalitesini daha iyi anlıyorum , cihazın DSD formatını desteklemesinden ötürü usb'ye attığım müzikleri dinliyorum gerçekten müzikte çok başarılı yaw cihaz tüm odanın içini dolduruyor ses önden gelmiyor sanki odanın heryerinden geliyor , Zamanla burn-in oluyor hoparlörler ilk denememle şuanki denemelerim arasında fark var
  • quote:

Ldac, aptx vs isterse 1000 kb veri taşısın çalacak olan sürücülerdir, sesi kaliteli üreten amfi ve yüksek kaliteli sürücü içeren cihazlar alın incelemeleri okuyun benim telefonum 32 bit müzik işliyor ve çalıyor o mikro hoparlörleri ile düşünün artık ne kadar bir keyif alınabileceğini...

Hocam sesi kaliteli üretenamfi ve sürücüler derken mesela ne önerirsiniz? Siz hangi telefonu kullanıyorsunuz?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: mentalform

quote:

Philips HTL5140 kutu ve aksesuarları ile satılıktır özelden ulaşabilirsiniz.

İlan numarasını verebilir misiniz mümkünse ?

Henüz sahibinden ilan vermedim verirsem eklerim.

Bu seviye cihaz kalitesi inanın bana 2500 tl den başlıyor ben sattığıma pişman oldum açıkcası o paralara alınamaz bence yedek olarak tutun ya da illa ki 2. tv vardır ona takın dursun o subwoofer sadece 1000 tl üzeri almaya kalktığınızda...

• quote:

Orijinalden alıntı: helsloot

Sony htnt5'i kullandıkça ses kalitesini daha iyi anlıyorum , cihazın DSD formatını desteklemesinden ötürü usb'ye attığım müzikleri dinliyorum gerçekten müzikte çok başarılı yaw cihaz tüm odanın içini dolduruyor ses önden gelmiyor sanki odanın heryerinden geliyor , Zamanla burn-in oluyor hoparlörler ilk denememle şuanki denemelerim arasında fark var

Diyoruz burda millet hala çöp lg samsung peşinde. Parayı çöpe atmamak için iyi seçim yapmalı. Yamaha sony harman kardon bunlar gözü kapalı alınacak markalar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Easy Ice -- 17 Kasım 2017; 11:15:12 >
  • https://www.whathifi.com/sony/ht-nt5/review

Bence genelleme yapmamak lazım her markanın kotu ve iyi ürünleri var.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Philips HTL5140 kutu ve aksesuarları ile satılıktır özelden ulaşabilirsiniz.

İlan numarasını verebilir misiniz mümkünse ?

Henüz sahibinden ilan vermedim verirsem eklerim.

Bu seviye cihaz kalitesi inanın bana 2500 tl den başlıyor ben sattığıma pişman oldum açıkcası o paralara alınamaz bence yedek olarak tutun ya da illa ki 2. tv vardır ona takın dursun o subwoofer sadece 1000 tl üzeri almaya kalktığınızda...

Hocam samsung k551 ile htl5140 a sinema , surround ve muzik puanlamas� yaparsak teker teker?

Samsung k551

Sineme puan�

Surround puan�

M�zik.puan�

Htl 5140

Sinema puan�

M�zik puan�

Surround puan�

Ka� verirsiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eyozgurluk -- 17 Kasım 2017; 12:16:24 >

• quote:

Orijinalden alıntı: eyozgurluk

https://www.whathifi.com/sony/ht-nt5/review

Bence genelleme yapmamak lazım her markanın kotu ve iyi ürünleri var.

Reklam alamayıp b. k atan sitelerin yorumlarına bakma dostum. Tmm genelleme yapmıyım reklama para ver meyin diyim. Birde her zaman okuduklarınıza deil birey kullanıcı yorumlarına bakmalı derim. bu benim şahsi fikrim.

• eyozgurluk kullanıcısına yanıt
    Hocam sinema konusunda herhangi bir ses sistemi iş görür ama Müzik varsa işin içinde, biraz daha Ses konusunda uzmanlaşmış Firmalara bakmak lazım..

Sinema için Wooperden gelen BASS sesleri ile sinemayı süper efekli izledim dersiniz..

Ama müzik konusunda işler biraz farklı..Cihazın içindeki DAC, HDAM..gibi ses çözücü entegrelerin, Ses kodeklerin, Driverlerin, haporlorlerin, Bass-Mid-Tiz denilen frekansların dengesinin iyi ayarlanması lazım..

Sub Wooper bile tek başına Derin/Kalın/Tok ses vermesine, ayarlanabilmesine göre seviyelere ayrılıyor..

O sebeple ses-müzik sözkonusu olunca Fiyatlar fırlıyor..

Her ürünün eksi yönleri bolca mevcut, o sebeple benim sistemin çok iyi sizinkiler kötü tarzı yorumlar da doğru değil..

Herkes bütçe ve kulağına göre ne aldı ise onunla mutlu mesutsa problem yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi istanbul_s -- 17 Kasım 2017; 12:27:4 >
  • 
Sayfa: önceki 144145146147148
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.