Şimdi Ara

SOUNDBAR [ANA KONU] (129. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
10 Misafir (2 Mobil) - 8 Masaüstü2 Mobil
5 sn
33.368
Cevap
471
Favori
1.642.650
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 127128129130131
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kardesim merhaba, samsung tv kullaniyorum
    ve optik ile bagladim ancak tvnin kumandasi ile sesi kisamiyorum. Bununla ilgili bir bilgin var mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hftblgc -- 11 Eylül 2017; 21:23:33 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hftblgc kullanıcısına yanıt
    Tvden any net ayarlari acik mi bakmak lazim. Optikte kumanda degil acip kapama ayarlaniyor ama diye biliyorum. Hdmi denemek daha iyi olur.

Saygilarimla.

• quote:

Orijinalden alıntı: eiskent

Tvden any net ayarlari acik mi bakmak lazim. Optikte kumanda degil acip kapama ayarlaniyor ama diye biliyorum. Hdmi denemek daha iyi olur.

Saygilarimla.

anynet varmi yok mu bilmiyorum 2013 model giris seviyesinde samsung tv. Lg 3530 un hdmi baglantisi yok maalesef.

• hftblgc kullanıcısına yanıt
    Any net yoksa uyum saglamaz. En fazla yapilabilecek tv ile kapanma acilma olacakti zaten optikle.

Saygilarimla.

• Merhabalar :)
    Yaklaşık 8-10 yıldır kullandığım Lojıtech X-540 ses sistemim, yenice alıp kullanmaya başladığım 49MU8000 seri no lu samsung tv mize uyumlu olmadığı için yakın zaman dilimimde soundbar almaya karar verdim.
    Yaptığım araştırmalarda bütçeme uygun olabilecek HW-M550 / HW-MS650 arasında kaldım.
    Bulunduğum ilde 2 urunude deneme imkanı bulamadım ve sizi rahatsız ettim. :)
    X-540 begendiğim bir sistem ve kulağım alışmıştı. HW-M550 / HW-MS650 model soundbarları yabancı sitelerin inceleme ve yorumlarındanda araştırdım, bilgi edindim.
    Şüphelerim şunlar;
    M550 bir sekilde basıyla, tiziyle, ses berraklığı kalitesiyle ihtiyaçlarımı karşılıyabilir. ama,
    MS-650 için, ses kalitesi, berraklığı, tonu, doygunluğu vb. M550 den daha iyi olacağına ve fiyat aralığındaki diğer sistemlerden daha iyi olacağına eminim. ama Bass konusunda şüphelerim var. hadi tamam gümbür gümbür olup ses kalitesini düşürmesin, rahatsız etmesin ama filmde bir patlama vb. efekt oluyorsa onuda hissetmek isterim. biraz beni böyle canlandırsın, heyecanlandırsın, korkutsun :) bu sekilde sonuçta olayın içindeymiş gibi hissederiz. :) ki ses sistemi kullanmış birisi olarak bass seslerine alışığım. :) Umarım anlatabilmişimdir. :) Yorumlarınız için teşekkürler. :)

• m.yusuf_01 kullanıcısına yanıt
    o zaman sen bu ikisinide tercih etme onlardan o dediklerini alamazsın...
  • quote:

Orijinalden alıntı: hitgraphic

o zaman sen bu ikisinide tercih etme onlardan o dediklerini alamazsın...

Sinema sistemi kullanmamış biri vaaay be der ama siz demezsiniz zaten ms650 bass müziğe zar zor yeter asla sinemaya yetmez arka hoparlör olmadan soundbarların hepsi yarım bu kesin ben fidelio b5 aldım oh be dedim yakında inceleme yazacağım elinizdeki sistemde çok daha fazla keyif alacağınıza garanti veriyorum. Surround çok önemli değil geniş bir sunumu olan ses ayrımı olan güçlü bir bar bana yeter derseniz philips htl5140 piyasada ki en iyi soundbardır (2500 tlye kadar) bundan sonra pioneer sbx n700 gelir arkasıdan pionun müzik sunumu daha üstündür bası daha şiddetlidir daha sonra jbl sb450 de az daha pahalı ama oda mükemmeldir son olarak bütçeniz varsa arka hoparlörleri olan wireless bar alın b5 e6 gibi modeller alın muhteşemler gerçekten bu detayda bu surround ve rafine düzeyde ses beklemiyordum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mentalform -- 14 Eylül 2017; 11:45:15 >

• mentalform M kullanıcısına yanıt
    sen biran önce b5 incelemeni yazda fikir sahibi olalım kardeş
  • Merhaba arkadaşlar, 12 metrekarelik oda için soundbar arayışındayım, yakınlarımdaki mağazaları dolaştım fiyat olarak Samsung HW-K360 modeli uygun geldi (yaklaşık 400TL). Ürün hakkında internette pek birşey bulamadım, bilginiz var ise paylaşırsanız sevinirim. Bir de cihazda HDMI olmamasının dezavantajları nelerdir? Mağazadaki satıcı cihazda HDMİ girişi olmadığını söyledi ancak internette bazı ilanlarda HDMİ var olarak işaretlenmiş. İnternetteki bir mağazanın müşteri temsilcisi ile görüştüm o da optik ve HDMİ girişi var dedi. Pek bilgim olmayan bu konuda aklım bayağı karıştı. Fikirlerinizi bekliyorum, teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GYKA -- 14 Eylül 2017; 15:14:12 >
  • Bu model piyasada pek yok gibi. Hdmi girisi vardir muhtemelen. Yoksa tv kumandasindan kontrol, soundbarin ayarlarini tv'ye yansitma, sounbdar uzerinden youtube baglanma gibi ozellikler eksik kalabilir. Giris seviyesinde lg'nin sondbarlari daha iyi olabilir.

Saygilarimla.

• eiskent E kullanıcısına yanıt
    yanıtınız için teşekkür ederim, n11 üzerinden 3 satıcı ile mesajlaştım. hepsi de ilk başta hdmi girişi var dedi, Samsung Müşteri hizmetleri ile görüştüm HDMI yokmuş dediğimde ise tekrar baktıklarını ve HDMİ girişinin olmadığını beyan ettiler. Tabi ayakta alkışladım satıcıların bu hareketini. Tavsiyeniz üzerine LG bakayım.
  • Cevaplarınız icin teşekkür ederim. :)

• Merhaba. Kardeşime soundbar almak istiyoru, buradaki yorumlara baktım ama 2000'ler 4000'ler almış başını gitmiş. :) 500 TL civarı bütçem var. Hangi modeli önerirsiniz? Yanında bas olan 1+1 şekilde, televizyona bağlayıp film izlerken Tv'nin kendi sesinden daha iyi ses versin, konuşmalar sesler canlı olsun yeter. Bu arada Tv Vestel'in curved modelinden, epey büyük ama kac inch tam bilmiyorum. Tüm girişleri var yani.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Küp Sucuk -- 16 Eylül 2017; 15:15:47 >
  • Küp Sucuk K kullanıcısına yanıt
    Giris seviyesi her model isimizi gorur beklentiniz dusuk oldugu icin. Lg, samsung disinda cok secenek yok zaten bu fiyatlarda. Belki philips de bulunabilir.

Saygilarimla.

• eiskent E kullanıcısına yanıt
    Bilgiler için teşekkür ederim. Gidip dinledim farklı markalardaki soundbarları. Surround kalitesi kesmedi beni açıkcası. Hatta speaker kalitesi de. İleriye yönelik olduğuna da inandıramadım kendimi, Tıpki ilk DVD playerinların çıktığı zamanda DVD player artı ev sinema sistemi aldığım hala evde yattığını göre göre...

O yuzden segment değiştirip giriş seviyes bir hi fi anfi alıp iki adet hoparlör aldım. Ses kalitesi çok daha normal olarak. Ücret tabii ki soundbarlarda daha yükseklere çıktı devreye 10 taksit yetişti. :) Para buldukça ufak ufak 5 parçaya tamamlarsam tadından yenmez. Şu an 2 tower speaker, ilerde param olursa 2 bookshelf bir center aldım mı evladiyelik olmuş olacaktır.
    Zaten apartman dairesinde oturuyorum buffer benim neyime....

Daha çok para bulursam bunları satar bir üstünü alabilirim. Planlar planlar... Bu postun soundabarlarla ilgisi olmadığını biliyorum, ancak benim gibi konu hakkında deneyimsiz/bilgisiz soracağı kimsesi olmayan arkadaşlar için faydalı olabileceğini düşündüm.

Umarım birilerine faydalı olur.

• cankaya07 C kullanıcısına yanıt
    Bu konudaki tecrube sahiplerinin cogu takip ettigim kadari ile dect anfilerden soundbara donen ya da beraberinde soundbar kullananlar. Bu yuzden iki farkli tarz arasindaki farki gormek az cok mumkun ama su da bir gercek ki, kaliteli laboratuvarlarda uretilen mikro olcekli tiz surucleri destekleyen kaliteli subwoofer ile hatiri sayilir sesler soundbarlardan cok daha once bose ve benzeri markalarda alinabiliyordu. Daginik hoparlorleri bir araya toplayan ve kablo derdini ortadan kaldiran soundbarlarin ust seviyelerinde bu kalite alinabilir. Siz aradiginiz sesi anfide bulduysaniz dogrusu budur. Yanliz anfi uzun vadede cok daha pahaliya gelecek bir baslangic olabilir. Buna dikkat etmek lazim.

Saygilarimla.

• Bütçesi yeten varsa soundbar'ın kralı bu alet, 1.5 sene önce doğubankta yarım saat kadar dinleme ve test etme şansım olmuştu hakikaten muhteşem bir ses kalitesi vardı hala tadı damağımdadır:) ama şimdilik nefesim yetmedğinden musallat olamadım, ayrıca malzeme kalitesi falanda muazzamdı.

https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-ev-elektronigi-ev-muzik-sistemleri-focal-dimension-5.1-soundbar-sifirdan-farksiz-481673442/detay/

• quote:

Orijinalden alıntı: Di Renovatio

Bütçesi yeten varsa soundbar'ın kralı bu alet, 1.5 sene önce doğubankta yarım saat kadar dinleme ve test etme şansım olmuştu hakikaten muhteşem bir ses kalitesi vardı hala tadı damağımdadır:) ama şimdilik nefesim yetmedğinden musallat olamadım, ayrıca malzeme kalitesi falanda muazzamdı.

https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-ev-elektronigi-ev-muzik-sistemleri-focal-dimension-5.1-soundbar-sifirdan-farksiz-481673442/detay/

Hocam bu saundbaarda subwoofer varmıydı

• quote:

Orijinalden alıntı: tema59

quote:

Orijinalden alıntı: Di Renovatio

Bütçesi yeten varsa soundbar'ın kralı bu alet, 1.5 sene önce doğubankta yarım saat kadar dinleme ve test etme şansım olmuştu hakikaten muhteşem bir ses kalitesi vardı hala tadı damağımdadır:) ama şimdilik nefesim yetmedğinden musallat olamadım, ayrıca malzeme kalitesi falanda muazzamdı.

Hocam bu saundbaarda subwoofer varmıydı

Benim dinlediğimde subwoofer yoktu ama inanın ihtiyaçta yoktu o kadar temiz güzel bir sesi vardı ve vuruşları falanda subwoofer olmamasına rağmen baya tatminkardı ama bu soundbar için focal’in opsiyonel olarak sattığı bir subwooferda var

FOCAL DIMENSION SUB SUBWOOFER HOPARLÖR

İlan No: 368747483

http://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-ev-elektronigi-ev-muzik-sistemleri-focal-dimension-sub-subwoofer-hoparlor-368747483/detay

• Samsung K450 ilr K551 arasında kaldım. Arada ne fark var çözemedim, hatta hangisi sonra eski hangisi yeni model bunu bile anlayamadım. Tek bildiğim 450 modeli 750tl 551modeli 1000tl. Ama 550 hiç bir yerde bulunmuyor. O yüzden esli model mi acaba diye düşündürttü.

• 
Sayfa: önceki 127128129130131
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.