Şimdi Ara

SOUNDBAR [ANA KONU] (128. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: barbaros023 , barbaros023 , cce Daha Az
3 Kayıtlı Üye (2 Mobil) ve 5 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü3 Mobil1 Android
5 sn
33.163
Cevap
468
Favori
1.631.709
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
53. Sırada  bugün en iyi #1
Sayfa: önceki 126127128129130
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Bloody Mary

Selam, daha önce Harman Kardon HKTS 16 kullanıyordum, şimdi daha kablo çekme şansım olmadığı için surroundsuz bir hoparlör istiyorum. Aklıma soundbarlar geldi, acaba sinemada ne derece tatmin ediciler? Hangi marka/modeli tercih edersiniz? HKTS 16'yı aratır mı?

Yardımcı olabilirseniz sevinirim, teşekkürler

Hala bir adım atamadım, yardımlarınızı bekliyorum.
  • quote:

quote:

Selam, daha önce Harman Kardon HKTS 16 kullanıyordum, şimdi daha kablo çekme şansım olmadığı için surroundsuz bir hoparlör istiyorum. Aklıma soundbarlar geldi, acaba sinemada ne derece tatmin ediciler? Hangi marka/modeli tercih edersiniz? HKTS 16'yı aratır mı?

Çok kaliteli sounda sahip barlar var ancak surround etkisi özellikle geriden yandan efektlerde haliyle başarısızlar tam surround için arka hoparlörlü barlar almanız gerekiyor ben sonradan eklenen multiroom wireless uyduları başarısız buluyorum bu sebeple kablosuz olarak surround ses vermesi için tasarlanmış fidelio b5 aldım e6 ile çok gittim geldim arada ancak b5 hep bir tık önde tüm incelemelerde size de öneririm hkts16 çok güzel bir sistem denedim dinledim ancak b5 in kesinlikle aratmayacağını düşünüyorum.
  • Gamer007_ kullanıcısına yanıt
    Deneyimlerini paylaştığın için teşekkür ederim hocam. Kesinlikle NT5 çok mantıklı. Temel olarak evde kablo kalabalıklık istemiyorum. @mentalform dinamik değil dedi. Dinamiklik ne demek ? Bir benchmark var mıdır bu işin mesela bir video açıp telefondan dinletip gerçekten surrounda ne kadar yakın gibi bize metrikler verebilecek ?

Senin setup çok mantıklı ZR7 wireless room cihazları mutfakta yatak odasında durabilir. Vakit bulupda film izlemek istediğinde ufak bir konfigürasyonla surround ses kalitesinde film izleyebilmek güzel bir avantaj.

Evde ekipman olmadığı için şuan 1080 progressive indiriyorum şu an. Ancak DTS true hd indirip izleme olanağım var. Evde ekipman olsa özel filmleri boyutuna acımadan indirip izlemek isterim tabi ki.

ZR7 lerde delay filmlerde atıyorum adam ateş edioyor silah sesi soldan kovan sesi sağdan yere düşüyor bu efektlerde insanı rahatsız etme gerçekçi gelmeme timing de sıkıntı olması gibi problemler oluyor mu ?

Başka bir sorumda önereceğin başka bir soundbar var mıdır ? Şu an alacak olsan yine NT5 alır mıydın?

Teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: cankaya07

Deneyimlerini paylaştığın için teşekkür ederim hocam. Kesinlikle NT5 çok mantıklı. Temel olarak evde kablo kalabalıklık istemiyorum. @mentalform dinamik değil dedi. Dinamiklik ne demek ? Bir benchmark var mıdır bu işin mesela bir video açıp telefondan dinletip gerçekten surrounda ne kadar yakın gibi bize metrikler verebilecek ?

Senin setup çok mantıklı ZR7 wireless room cihazları mutfakta yatak odasında durabilir. Vakit bulupda film izlemek istediğinde ufak bir konfigürasyonla surround ses kalitesinde film izleyebilmek güzel bir avantaj.

Evde ekipman olmadığı için şuan 1080 progressive indiriyorum şu an. Ancak DTS true hd indirip izleme olanağım var. Evde ekipman olsa özel filmleri boyutuna acımadan indirip izlemek isterim tabi ki.

ZR7 lerde delay filmlerde atıyorum adam ateş edioyor silah sesi soldan kovan sesi sağdan yere düşüyor bu efektlerde insanı rahatsız etme gerçekçi gelmeme timing de sıkıntı olması gibi problemler oluyor mu ?

Başka bir sorumda önereceğin başka bir soundbar var mıdır ? Şu an alacak olsan yine NT5 alır mıydın?

Teşekkürler

Dinamiklik gerekli sesi (tiz ya da bass olabilir) tam gereken sahnede ön plana çıkarmak surround da efekti tüm kanallarda başarı ile doygun olarak değişken ve dinamik şekilde verebilmek olarak tanımlayabiliriz true hd dts master kodekleri açması çok şey ifade etmiyor aslında verimsiz vasat cihazlarda zira gereken detay sesleri sahneye göre tam veremeyen sürücüler hangi formatı açarsa açsın iyi bir sürücüden çıkmadığı sürece yetersizdir bir örnek vereyim true hd açan sj9 detay seste stansard dd 5.1 de htl5140 ın çok gerisinde 5140 çok daha zengin detaylı ve keyifli bir sunum yapıyor kısaca genel ses kalitesine bakın surround becerisine bakın derim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mentalform

quote:

quote:

Çok kaliteli sounda sahip barlar var ancak surround etkisi özellikle geriden yandan efektlerde haliyle başarısızlar tam surround için arka hoparlörlü barlar almanız gerekiyor ben sonradan eklenen multiroom wireless uyduları başarısız buluyorum bu sebeple kablosuz olarak surround ses vermesi için tasarlanmış fidelio b5 aldım e6 ile çok gittim geldim arada ancak b5 hep bir tık önde tüm incelemelerde size de öneririm hkts16 çok güzel bir sistem denedim dinledim ancak b5 in kesinlikle aratmayacağını düşünüyorum.

Cevabınız için teşekkür ederim. Açıkçası surround bir setup'ın yerini tutmasını beklemiyorum zaten ancak, soundbar'ı alıp TV'nin altına koyduğumda bana TV hoparlöründen hallice bir ses vermesini istemiyorum. En azından HKTS 16'da surroundsuz aldığım sesi alabilsem (veya biraz daha iyi) benim için yeterli olur şu anda.
  • cankaya07 C kullanıcısına yanıt
    bencmark olayı yok
    ht nt5 forumda birkaç kişi daha var kullanan hepside memnun zaten şikayi olan yazardı

baktımız nt5 en iyi soundbar lar listesine giren bir soundbar youtubedan bakarsan bence daha verimli olur yada
    belirli birkaç site var

zr7 ler acıkcası hiç rahatsız etmiyor tam tersi birbiriyle takım halindeler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gamer007_ -- 5 Eylül 2017; 21:24:1 >
  • Surround konusunda cihazlari tam anlami ile dinlemek gerekiyor. Mesela samsungun wam hoparlorunu tek basina bookshelf gibi dinleyin, bir de lg h3'ü zaten aradaki farkin samsung yonunde cok daha olumlu oldugu hemen anlasilir.

360 derece teknolojisi ile ssurround hoparloru tam kulak hizasina almissiniz, arkaya almissiniz derdi de yok tasarimi nedeniyle.

Eski evimde onkyo, simdiki evimde pioneer 7.1 (ama 5.1) olarak kullandim, yaklasik 15 sene bose ile kulak asinaligi olan, grundig lambali muzik seti ile muzik sevdasi baslayan kulaklarim bana her zaman markaya degil sese guven der. Bunun icin denemek lazim. Deneyemiyorsan alip test etmek gerek. Muzik kulagi kendine dogru geleni hemen ayirt eder. 4adet soundbari test ettikten sonra 5. Soundbari aamsung hw 7501 ve wam 1500'leri alarak istedigim ses rengini aldim. Surround bence cok iyi. Sesin 360 derece yansitilmasi cok basarili. Bazen fiyat/performans iliskisinde cok pahali demek en iyisi anlamina gelmiyor. .fiyat pahalandikca komponentlerin kalitesi artacaktir ancak piyasada ismi bilinen markalarin daha cok argeyi fiyata yansittiklari da bilinen bir durum.

Samsung 7501 ve wam 1500 hoparlorleri 2300tl gibi bir fiyata aldim ben. Cok ucuz sayilmaz ama bana soundbar arayisina dur dedigi icin aslinda en ucuzu.

Sony'den belki daha iyidir belki daha kotudur bilemem samsung ama markaya gore yorumlamaktansa dinlemenizi tavsiye ederim.

Saygilarimla.

• Arkadaşlar Lg sj5b almayı düşünüyorum. Kullanan veya test edip bilgisi olan varmı acaba yardımcı olursanız çok memnun olurum. Şimdiden teşekkürler

• Sony NT5
    Sony ST5000
    Philips Fidelio B8

Bu ürünler arasından bir seçim yapmak gerekirse, fiyatları da düşünerek, hangisi alınmalı? Tabi aklımın köşesinde her zaman Bose Soundtouch 300 de var.
  • quote:

Sony NT5
    Sony ST5000
    Philips Fidelio B8

Bu ürünler arasından bir seçim yapmak gerekirse, fiyatları da düşünerek, hangisi alınmalı? Tabi aklımın köşesinde her zaman Bose Soundtouch 300 de var.

3000 tl altı philips eğer üstü ise st5000 phil ve nt5 olarak sıralarım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: eiskent

Surround konusunda cihazlari tam anlami ile dinlemek gerekiyor. Mesela samsungun wam hoparlorunu tek basina bookshelf gibi dinleyin, bir de lg h3'ü zaten aradaki farkin samsung yonunde cok daha olumlu oldugu hemen anlasilir.

360 derece teknolojisi ile ssurround hoparloru tam kulak hizasina almissiniz, arkaya almissiniz derdi de yok tasarimi nedeniyle.

Eski evimde onkyo, simdiki evimde pioneer 7.1 (ama 5.1) olarak kullandim, yaklasik 15 sene bose ile kulak asinaligi olan, grundig lambali muzik seti ile muzik sevdasi baslayan kulaklarim bana her zaman markaya degil sese guven der. Bunun icin denemek lazim. Deneyemiyorsan alip test etmek gerek. Muzik kulagi kendine dogru geleni hemen ayirt eder. 4adet soundbari test ettikten sonra 5. Soundbari aamsung hw 7501 ve wam 1500'leri alarak istedigim ses rengini aldim. Surround bence cok iyi. Sesin 360 derece yansitilmasi cok basarili. Bazen fiyat/performans iliskisinde cok pahali demek en iyisi anlamina gelmiyor. .fiyat pahalandikca komponentlerin kalitesi artacaktir ancak piyasada ismi bilinen markalarin daha cok argeyi fiyata yansittiklari da bilinen bir durum.

Samsung 7501 ve wam 1500 hoparlorleri 2300tl gibi bir fiyata aldim ben. Cok ucuz sayilmaz ama bana soundbar arayisina dur dedigi icin aslinda en ucuzu.

Sony'den belki daha iyidir belki daha kotudur bilemem samsung ama markaya gore yorumlamaktansa dinlemenizi tavsiye ederim.

Saygilarimla.

Merhaba,

SAMSUNG WAM1500 hoparlörleri SAMSUNG HW-J7501R soundbara bağlamak mümkün mü? Yani sizdeki 7501 ile HW-J7501R aynı ürün mü ya da değilse bile uyumlu mu?

Eğer surround ses elde etmek mümkünse satın almayı düşünüyorum. Ayrıca birbirine bağlamak için TV'nin Samsung olması gerekmiyor, değil mi?

Cevaplandırırsanız sevinirim.
  • criminal73 C kullanıcısına yanıt
    7501 lerin hepsi ayni olmasi lazim. Bazi sitelerde 4.1 bazi sitelerde 8.1 diye geciyor. Temelde ayni olduklarini dusunuyorum, benimkinde de 8 hoparlor var.

Surround ayarlari samsungun mobil uygulamasi multiroom ile de yapilabiliyor. Samsung tv'de uygulamadaki menulerin benzerleri var tv uzerinden de ayar yapmak mumkun oluyor. Mesela su anda wamlari tv'den stereo olarak ayarladim.(Uygulamadan bir kere yapabildim, tv'den cok kolay) Tv'den de sesi asagidaki gibi kontrol edebiliyorum. Tek soundbar ya da surround ayarlanirsa imgeler degisiyor samsung tv'de.

Wamlar cok basarili sekilde bas ve tiz verebilecek yapida olduklarindan dinlemesi de keyifli.

Saygilarimla.

• eiskent E kullanıcısına yanıt
    Cevap için çok teşekkürler.
  • Selamlar, bugün sony ht ct390 soundbar satın aldım, tv olarak sony 55w807c kullanıyorum. Optik kablo ile bağlantıyı sağladım ama hdmi ile bir türlü beceremedim. Tv de arc özellikli hdmi çıkışı kullandım yinede olmadı. Kullanım kılavuzunda yüksek hızlı hdmi kablo ile diyor, normal hdmi kablo ile hiç bir şekilde bağlantı sağlayamıyor muyuz? Amacım ikisi için sadece tv nin kumandasını kullanmak.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • High Speed Hdmi kablo ile de denedim. Bu sefer bağlantı kuruluyor ama durduk yere kopuyor. Sürekli olarak 'Ses sistemi iletişim hatasından dolayı Tv Hoparlörü aktif' uyarısıyla ses sistemi devre dışı kalıyor. Hatta bu uyarıyı vermesine rağmen tv ve ses sisteminde ikisinden birden ses geliyor. İnternette o kadar arattım bulamadım, var mı bilgisi olan?

Edit: Digitürkün uydu receiverının(humax 9505) tv ile hdmi bağlantısını sökünce sorun çözülüyor, tv ile soundbar uyumlu çalışıyor ama takınca yine aynısı. Digitürkün hdmi kablosunda galiba sıkıntı ya da başka bir ayarında.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sodostre -- 10 Eylül 2017; 16:52:57 >
  • Digiturkun ses cikis ayarlarini deneyin. Sorunun kaynagi belli oldugu icin digiturk uzerinden gitmek durumundasiniz.

Saygilarimla.

• eiskent E kullanıcısına yanıt
    Digiturkun ses ayarlarını kurcaladım ama olmadı, kablo yada başka bir durumla alakalı olabilir mi, var mı bir fikriniz?

• quote:

Orijinalden alıntı: sodostre

Digiturkun ses ayarlarını kurcaladım ama olmadı, kablo yada başka bir durumla alakalı olabilir mi, var mı bir fikriniz?

Digitürkte çalışmıyor geni dönüş kanalıda olduğu için (ARC) veri fazla geliyor ve tv verimli iletemiyor sadece ses olduğu için optik iletimde sıkıntı yok one box harici emdia vs derken veri yükü artıyor ve tv passthrough kapasitesini aşıyor bu benim görüşüm.
  • mentalform M kullanıcısına yanıt
    Ps4 ile denedim onda da sorunsuz çalıştı, digiturkun hdmi kablosunu kullandım. Olmadı digiturkten başka kutu isteyeceğim.

• quote:

Orijinalden alıntı: sodostre

Ps4 ile denedim onda da sorunsuz çalıştı, digiturkun hdmi kablosunu kullandım. Olmadı digiturkten başka kutu isteyeceğim.

Bir kapasite sorunu olduğu kesin ps4 çalışmış sanırım kutu bağlantı spec düşük tv masummuş.

• 
Sayfa: önceki 126127128129130
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.