Şimdi Ara

SOUNDBAR [ANA KONU] (122. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
33.386
Cevap
470
Favori
1.644.000
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
39. Sırada  bugün en iyi #8
Sayfa: önceki 120121122123124
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Bloody Mary

Selam, daha önce Harman Kardon HKTS 16 kullanıyordum, şimdi daha kablo çekme şansım olmadığı için surroundsuz bir hoparlör istiyorum. Aklıma soundbarlar geldi, acaba sinemada ne derece tatmin ediciler? Hangi marka/modeli tercih edersiniz? HKTS 16'yı aratır mı?

Yardımcı olabilirseniz sevinirim, teşekkürler

Ben hifi ye ilk adım attıgımda polk lardan sonra ikinci sistemim harman kardon hkts 16 pioneer vsx 921 anfiydi şuanki aklım olsa orda kalırdım kafasızca ve forumun gazıyla binlerce lira hifi sistemlere harcadım. Sonuç olarak şunu anladımki aile apartmanı yada müstakil eviniz ve sinema odanız yoksa bu işler boş işler şuan Sony ht-nt5 kullanıyorum 2.1 olmasına ragmen sesi beni çok mutlu ediyor. Bu kişiye göre degişir konuda alıpta kullanan arkadaşlar var. hkts 16 tiz ses çıkarır hifi sistemimim sattıktan sonra amazondan tekrar hkts 16 getirtmiştim 15 gün dayanamadım sesine vesselam iyi bir soundbar da hkts 16 daha güzel ses alırsın ve daha mutlu olursun.

• quote:

Orijinalden alıntı: -Rohan-

Selam arkadaşlar.Bende soundbar almak istiyorum.Elektronik mağazalarda biraz inceleme fırsatı buldum.Samsung ve sony'e bakabildim.Samsungun ürünleri tatmin etti beni.Televizyonum sony olmasına rağmen (55xd805)samsungun soundbarları daha etkileyici geldi bana özellikle baslarda.Samsungun hw-m550 ve hw-k551 modelleri arasında kaldım.Hangisi daha iyirdir acaba.Genel kullanım amacım film izlemek.Teşekkürler iyi forumlar.

K551 kullandım m550 den daha iyidir aslında aynıdır ama k551 sub üst seri dir daha rafinedir. Samsung tok gelir ses ve müzikte kulağı doldurur ancak tv oyun ve sinemada işler değişiyor burada dahili amfinin ses kanal işleme yetenekleri ön plana çıkar bas tiz mid uyumu ayrımı çevresel ses detay vb açılatdan her zaman sony daha iyi işlere imza atacaktır tabi bu dediğim benzer fiyat kategorisinde ki cihazlar içindir bu açılardan philips sony den de iyidir jbl pioneer yine oldukça dinamiktirler ayrıca duvara çarpma vs gibi bir surround yoktur çoklu kanal ve frekans ile surround üretilir buda amfi işlem gücü ve algoritması ile ilgilidir yoksa tek yönden surround da dünyanın en iyilerinden yamaha barlar tamamen flat dizilime sahiptir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: californiadream

eğer bir insan arkadaşınız değilse yani gerçek hayatta adamın evinde arabasında ne tür müziklerle ne kalitede bir müzik zevki olduğunu bilmiyorsanız o kişinin müzik kalitesi anlayışına güvenmeyin. burada harika bir müzik kalitesi enfes diyen kişinin neyi çok beğendiğini görünce aman aman bu mu kaliteli diyebilirsiniz. o yüzden kimsenin tavsiyesi ile binlerce liralık elektronik eşyalar almayın. birkaç sayfa önce adam öyle bir methetmiş ki philips htl5160b'yi bunca senelik hoparlörlere binlerce dolar harcamış biri olarak kendimden şüphe duydum. philips gibi sadece elektrik süpürgesi ve ütü konusunda referans ürünleri olan bir markanın kaliteli bir hoparlör yapabilmesi kurulduğundan beri vaki olan birşey deildir çünkü. allahtan youtube var girdim baktım nasılmış çıkan ses diye.https://www.youtube.com/watch?v=mAFM-85CjVI

bildiğin çöp. bu çıkan sese methiyeler düzen insanlardan tavsiye alıyorsunuz ona göre bilin istedim.

Youtube a yüklenmiş cep telefonundan çekilmiş ses ile anladınız philips in yeteneklerini yani :) Ben Htl5160 dan bahsetmedim htl5140 dan bahsettim ikisi bambaşka modeller ne okuduğunuzdan bihabersiniz her model çok farklı olabilir soundbarda bakın üstte yazdıklarınız tam da sizin için uygun olmuş ironik bir biçimde zaten bir soundbarı müzik üzerine test etmeye çalışmak apayrı bir hata! kimse philips 5140 müzikte iyi demedi hangi soundbar bir referans bookshelf speakerden iyi olduğunu iddia edebildi ki ? biraz soundbar nedir ? ses sistemi nedir sinema sistemi nedir ne beklenmelidir ? hakkında bilgi edinmeniz yerinde olur bahsettiğiniz "bumuydu yani övdüğü" durumuna düşmemeniz için... philips htl5140 kendi sınıfında dünyanın en iyi soundbarıdır tahmin edemediğiniz kadar hifi ve avr sistem dinledim eğer ölçüt buysa ki değildir philips dünyanın en köklü audio üreticilerinden birisidir son olarak htl5140 serisi elektrikli süpürge departmanından değil şu jimmy hendrix gibi dünyanın en iyi müzisyenlerinin çaldığı gitarları yapan dünyanın en iyi gitar ve müzik enstürmanları tasarım ve üretim markası "GİBSON" ın elinden çıkmıştır neyseki ürün çoktandır piyasada yokda reklamını yapıyor yaftasıda yemeyeceğiz zaten 2015 yılında üretilen ürün ülkeye bir yıldan fazladır getirilmiyor bile kaliteden anlayan olmadığı için zira yok satıyor yurtdışında, diğer markaların 2012 soundbarları bile piyasada bolca bulunabiliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mühendis266 -- 22 Temmuz 2017; 13:55:35 >

• arkadaşlar taşınmadan dolayı LG LAS950M 7+1 soundbarımı satıyorum ihtiyacı olan iletişime geçebilir
  • 900 liraya Lg sj3 aldım inşallah pişman olmam.
  • Bugun Antalya Teracity Avm Mediamarkta samsung 7501 1250tl'ye sariliyordu. Teshir olabilir ama uygun fiyata almak isteyen kontrol edip alabilir.

Saygilarimla.

• sj3 elime ulaştı optik kablo ile ps4 bağladım oldu ama pc bağlantısını yapamadım bir türlü. ses kablosu almam gerekiyormuş bu kablo mu acaba?

http://www.mediamarkt.com.tr/tr/product/_v%C4%B1vanco-30630-1-5-metre-rca-ses-kablosu-1094419.html

bir de telefondan bluetooth ile müzik dinlerken ses kesilmesi yaşanıyor bazen müzik hızlı sarıyor bu neden olabilir cihazı modemin yanına koydum ondan olabilir mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cane®

sj3 elime ulaştı optik kablo ile ps4 bağladım oldu ama pc bağlantısını yapamadım bir türlü. ses kablosu almam gerekiyormuş bu kablo mu acaba?

http://www.mediamarkt.com.tr/tr/product/_v%C4%B1vanco-30630-1-5-metre-rca-ses-kablosu-1094419.html

bir de telefondan bluetooth ile müzik dinlerken ses kesilmesi yaşanıyor bazen müzik hızlı sarıyor bu neden olabilir cihazı modemin yanına koydum ondan olabilir mi?

SJ3 900TL çok fazla değil mi? SJ5'ler o fiyata satılıyor?
    http://www.vatanbilgisayar.com/lg-sj5-4k-soundbar-ev-sinema-sistemi-320w-2-1-kanal-hdmi-bluetooh.html

HDMI ile PC-Soundbar bağlantısı denediniz mi? Modemden uzaklaştırıp denerseniz, problemin ondan olup olmadığını anlarsınız.

• quote:

Orijinalden alıntı: badbora

quote:

Orijinalden alıntı: Cane®

sj3 elime ulaştı optik kablo ile ps4 bağladım oldu ama pc bağlantısını yapamadım bir türlü. ses kablosu almam gerekiyormuş bu kablo mu acaba?

SJ3 900TL çok fazla değil mi? SJ5'ler o fiyata satılıyor?
    http://www.vatanbilgisayar.com/lg-sj5-4k-soundbar-ev-sinema-sistemi-320w-2-1-kanal-hdmi-bluetooh.html

HDMI ile PC-Soundbar bağlantısı denediniz mi? Modemden uzaklaştırıp denerseniz, problemin ondan olup olmadığını anlarsınız.

Hdmi girişi yok hocam optik giriş usb ve port in ses kablosu girişi var. bir tane kablo almam lazım ama o kablo hangisini onu bilmiyorum. Salona gidip denedim gene eşleşmedi subwoofer ile soundbar.

• Soundbar ile subwoofer eslesmiyorsa, sesi minumuma getirin cihaz ustundeki dugmelerden ve kumanda uzerinde ses kisma tusuna 5sn basili tutun. Sw eslesmesini yeniden yapacak. Lg'lerde genelde boyledir.eslestirme kombinasyonu.

Saygilarimla.

• Sony 4K TV de kullanmak için aşağıdaki iki model arasında kaldım. Evde yeni doğan bir bebeğimiz var ayrıca ses gurmesi olduğum da söylenemez. Sadece desteklediği ses formatlari ileriye dönük olsun, Netflix de, oyun konsolunda iyi bir deneyim yaşatsın ve TV ile uyumlu çalışsın(55xe9005) Sizce ht-nt 5 aradaki fiyat farkına değer mi?

1) Sony HTCT 800

2) Sony HT-NT 5

• Müdür eve varayim nt5 kullaniyorum detaylica cevaplicam

• Gamer007_ kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler

• şimdi samsung kullandığım soundbardan sonra onu salona verip kendi odama yeni bir bar almaya karar verdim ve ht-n5 i tercih ettim.Aslında ilk olarak LG SJ9 u araştırıyordum atmos destekli ve hd remux filmlerde atmos ses oluyor fakat birkaç eksiğinin olması ve yeterince bilgi olmamasından dolayı sony i tercih ettim .Acıkcsaı ucuz olsaydı HT-ST5000 almayı çok isterdim yurtdışı yorumları çok çok iyi ama sağlık olsun :)

ht nt5 ile ct 800 arasında farkları bulmak için baktım ve

ht nt 5 in AMPLİFİKATÖR KANALLARI 6.1 Kanal / ct 800 AMPLİFİKATÖR KANALLARI 2.1 Kanal
    nt 5 de ses çıkışı kanal olarak daha fazla

ht nt5 te hi ress audio olayı var http://www.pc-audiophile.com/hi-res/

birkaç hi res müzik buldum ülkemizde pek yaygın değil sitelerde ücretli malasef
    Müziklerin 4 dk 50 ile 150 hatta 500mb kadar çıkıyor açıkcası ama müzikler capcanlı o konuda çok iyi

ht nt 400 W / ct 350w

acıkcası oyle bass hastası değilim hatta yeterince doyuruyor

ses i sonuna kadar açtığın zaman seste bozulmaya kesinlikle yok
    eski bar'ımda 18 ile 25 arası takılırdım
    bunda tam kademeli seste büyüme var yani 30 35 i rahat görüyorum diğerinde çıkamarıyordum 35 lere bunda isterden 40 a çık sorun yok patlamalar, diyologlar sesleri çok iyi

bu arada iyi etki almak için remux filmler bulmanı tercih ederim indirirken true hd remux sürümlerde oluyor

not:tek kötülediğim konu içinde optik kablo var ( tr ve birkaç ülke dışında hdmı 2.0 kablosu çıkıyor) kabloya kalitesi çok çok önemli AudioQuest markasının hdmı 2.0 ı bulursan süper olur ödül alan bir kablodur
    birçok yerde kablonun özelliğinde 4k yazıyır diye hdmı 2.0 kablosu var deyip vermeye çalıştı dikkat et)

http://urun.n11.com/aksesuar/audioquest-pearl-hdmi-kablo-15mt-P200299109
    https://www.amazon.com/AudioQuest-HDMIFOR01-Audioquest-Forest-HDMI/dp/B00BGO2Y6C/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1501097726&sr=8-1&keywords=forest+hdmi
    farklı çeşitleride var
    https://www.sesvegoruntusistemleri.com/Kablo,LA_266-2.html#labels=320-3,331-2

metreyi iyiçe ölcüp dogru olanı alırsın

saygılar :) şimdiden güle güle kullan :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gamer007_ -- 27 Temmuz 2017; 11:14:15 >

Değerli görüşlerin için teşekkürler. NT 5 in hi res özelliği Netflix de ya da oyun konsolunda bir işe yaramayacak anladığım kadarıyla. Apartman dairesinde oturduğum ve bebek olduğu için zaten çok yüksek seste cihazı kullanamayacağım.Sanırım HT-CT 800 alacağım, kullanmayacağım özellikler için 400 TL daha vermeyeyim. Tekrardan teşekkür ettim.

• Yazmistim ama tekrar yazim nt5 AMPLİFİKATÖR sayisi 6dir

Yuksek ses acilmicaksa ve apart daire zaten HT-CT 800 yeterlidir memnun kalirsiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gamer007_ -- 27 Temmuz 2017; 19:42:22 >
    Başkan selamlar.

Biliyorsun bende nt5 kullanıyorum. Bu önerdigin hdmı kablolar bu kadar kalitelimi ben ingiltere amazondan alttaki linkteki kablodan bütün cihazlarıma getirdim ps4 pro, himedia mp, uydu ve nt5 tv baglamak için senin önerdigin 1.5 mt 58 dolar iyi para bu kadar fark yaratırmı? N11 deki hesaplıda bizim milletimize güvenmiyorum çakma satarlar . Anasını boyayıp babasına satan cevherler var biliyorsun. Sen nerden aldın bu kabloları benim alttaki linkteki kablolardan daha üst bir performans sunarmı.

https://www.amazon.co.uk/gp/product/B00SWYTDJU/ref=oh_aui_detailpage_o00_s00?ie=UTF8&th=1

• müdür şimdi o gün kablo acil lazımdı amazondan bekleyecek bi durumda değildim kabloyu dikmenden almıştım yıllardır müzik sinema piyasasında olan ürün satışı yapan bir dükkan internette ceşitli yerlerde satısı olacaktı

Ödüllü ve iletkenligi cok yüksek en kaliteli kablolardan biri

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gamer007_ -- 29 Temmuz 2017; 9:23:41 >
  • Volkan abi linkteki kabloyu kullandım amazon de almıştım hiç tavsiye etmem mat ve soluk bir görüntü verdi ben 1 ay dayanamadım sattım gitti monsteer veya supra hdmi kablolarına baksan daha iyi olur

• quote:

Orijinalden alıntı: tema59

Volkan abi linkteki kabloyu kullandım amazon de almıştım hiç tavsiye etmem mat ve soluk bir görüntü verdi ben 1 ay dayanamadım sattım gitti monsteer veya supra hdmi kablolarına baksan daha iyi olur

Supra çok iyide çok para 300 tl lerde. Aslında ben aldıgım kablolardan memnunumda arkadaş yazınca acaba dedim alsakmı. tşkler cvp için coşkun.
  • 
Sayfa: önceki 120121122123124
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.