Şimdi Ara

SOUNDBAR [ANA KONU] (112. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: James_Sunderland , kimnotyze1983 Daha Az
2 Kayıtlı Üye ve 9 Misafir - 11 Masaüstü
5 sn
33.368
Cevap
471
Favori
1.642.585
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
26. Sırada  bugün en iyi #10
Sayfa: önceki 110111112113114
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Şuan kullandığım LG NB3530A model numaralı soundbar kullanıyorum ses kalitesi tiz sesler tv nin höperlörlerinin yarısı kadar değil bass vasat bile değil boğuk bir sese sahip konuşmalar anlaşılmıyor yani kısacası kesinlikle memnun değilim. Bose,Yamaha,Denon,Jbl gibi markalardan 1000 lerce watt olmayan 3500Tl ye kadar temiz,berrak sese sahip bir kaç cihaz önerirseniz sevinirim. TV Oled55c6v
  • quote:

Orijinalden alıntı: yarkan88

Merhaba,

Geçen hafta Teknosa'dan SAMSUNG HW-K551/TK 340W 3.1 SOUNDBAR aldım. 789 liraya aldım o gün. Bugün 1319 TL yazıyor fiyat olarak.

http://www.teknosa.com/urunler/110100966/samsung-hw-k551tk-340w-31-soundbar-ev-sinema-siste

Çok memnunum, çok temiz ses veriyor, baslar çok iyi. Kesinlikle tavsiye ediyorum, pişman olmazsınız.

Hocam başka bir soundbar kullandınız mı kıyas yapabilmek için ? samsung j450 vardı ses kalitesi çok vasattı satmıştım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Boran99

Şuan kullandığım LG NB3530A model numaralı soundbar kullanıyorum ses kalitesi tiz sesler tv nin höperlörlerinin yarısı kadar değil bass vasat bile değil boğuk bir sese sahip konuşmalar anlaşılmıyor yani kısacası kesinlikle memnun değilim. Bose,Yamaha,Denon,Jbl gibi markalardan 1000 lerce watt olmayan 3500Tl ye kadar temiz,berrak sese sahip bir kaç cihaz önerirseniz sevinirim. TV Oled55c6v

Sony ht-nt 5 al bak keyfine mükemmel ses veriyor. Hifi sistemden geçmiş biri olarak yazıyorum.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • mentalform M kullanıcısına yanıt
    lg nin bi modelini kullanmıştım tam model numarasını hatırlamıyorum ama orta kaliteli bi şeydi. bu soundbar ondan çok daha iyi. alırken curved model 6001 galiba samsung'un bi soundbar'ı vardı. onla kıyaslama yaptım mağazada farkı pek anlamadım. arada da 400 lira fark vardı. gayet güzel bi soundbar. ben çok memnunum.
  • Boran99 kullanıcısına yanıt
    3530 giriş seviyesi olarak geçer. Baslar patlak davul gibi çalar. Ben lg nb 5540 kullanıyorum. Hi-fi deck sistemden geçen biri olarak hiç eski sistemimi aramıyorum. 4.1 olması hi-fi dac dts ve flac okuyabilmek zaten onu bir üst seviyeye taşıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: KawaiiHawk

quote:

Şuan kullandığım LG NB3530A model numaralı soundbar kullanıyorum ses kalitesi tiz sesler tv nin höperlörlerinin yarısı kadar değil bass vasat bile değil boğuk bir sese sahip konuşmalar anlaşılmıyor yani kısacası kesinlikle memnun değilim. Bose,Yamaha,Denon,Jbl gibi markalardan 1000 lerce watt olmayan 3500Tl ye kadar temiz,berrak sese sahip bir kaç cihaz önerirseniz sevinirim. TV Oled55c6v

Sony ht-nt 5 al bak keyfine mükemmel ses veriyor. Hifi sistemden geçmiş biri olarak yazıyorum.

Hocam öncelikle ilginize teşekkür ederim nette araştırdım istanbul içi görerek satın alabileceğim bir mağaza bulamadım birazdan zorlu centerda Harman luxury audio diye bir mağaza var oraya bir bakmaya gidecem farklı alternatiflerde vardır diye düşünüyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: teknokolik35

3530 giriş seviyesi olarak geçer. Baslar patlak davul gibi çalar. Ben lg nb 5540 kullanıyorum. Hi-fi deck sistemden geçen biri olarak hiç eski sistemimi aramıyorum. 4.1 olması hi-fi dac dts ve flac okuyabilmek zaten onu bir üst seviyeye taşıyor

Kesinlikle ses konusundaki görüşlerinize katılıyorum hatta bende minik bir bose soundlink mini2 diye bir cihaz var 10watt bluetooth la ona bağlanıyorum neredeyse beklentileri karşılayacak sizdende bir öneri varsa sevinirim. Şimdiden teşekkürler
  • quote:

quote:

quote:

Hocam öncelikle ilginize teşekkür ederim nette araştırdım istanbul içi görerek satın alabileceğim bir mağaza bulamadım birazdan zorlu centerda Harman luxury audio diye bir mağaza var oraya bir bakmaya gidecem farklı alternatiflerde vardır diye düşünüyorum.

Kanyondaki hepsisony uğra mutlaka vardır.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Hocam öneriniz doğrultusunda Sony ht-nt5 aldım seslerde bir sıkıntı yok gayet makul bas seslerde olması gerektiği kadar hoşuma gitti. Cihazı optik kabloyla bağladım tv ye yanlız TV kumandasından cihazın sesini kontrol edemiyorum acaba bir ayarımı vardır bunun bilgilendirirsen sevinirim. Teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Boran99 -- 18 Şubat 2017; 20:35:32 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Hocam öneriniz doğrultusunda Sony ht-nt5 aldım seslerde bir sıkıntı yok gayet makul bas seslerde olması gerektiği kadar hoşuma gitti. Cihazı optik kabloyla bağladım tv ye yanlız TV kumandasından cihazın sesini kontrol edemiyorum acaba bir ayarımı vardır bunun bilgilendirirsen sevinirim. Teşekkürler

Hayırlısı olsun. Çok iyi bir soundbar aldın piyasada sesi bu kadar tatmin ederken hdm 2.0 3 girişi sayesinde 4k görüntüyü direk aktaran yeni nesil bir soundbar.

Ben sony xd9305 tv kullanıyorum. Soundbar çıkışından tv nin hdmı 4 benim tv de ARC çıkışı bu senin tvde ARC çıkışını bul bagla soundbarla tv eşleştirme ayarı var bnm tv de Bravia sync diye geçiyor senin tv bir bak

Sana bir öneride bulunayım cihazlara meraklısın alttaki amazon linkkinden aldıgım kumandayı kesin öneririm 15 cihaza kadar kontrol edebiliyorsun eklemesi çok kolay büyük rahatlık

https://www.amazon.com/gp/product/B004OVECU0/ref=oh_aui_detailpage_o01_s00?ie=UTF8&psc=1

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Hayırlısı olsun. Çok iyi bir soundbar aldın piyasada sesi bu kadar tatmin ederken hdm 2.0 3 girişi sayesinde 4k görüntüyü direk aktaran yeni nesil bir soundbar.

Ben sony xd9305 tv kullanıyorum. Soundbar çıkışından tv nin hdmı 4 benim tv de ARC çıkışı bu senin tvde ARC çıkışını bul bagla soundbarla tv eşleştirme ayarı var bnm tv de Bravia sync diye geçiyor senin tv bir bak

Sana bir öneride bulunayım cihazlara meraklısın alttaki amazon linkkinden aldıgım kumandayı kesin öneririm 15 cihaza kadar kontrol edebiliyorsun eklemesi çok kolay büyük rahatlık

https://www.amazon.com/gp/product/B004OVECU0/ref=oh_aui_detailpage_o01_s00?ie=UTF8&psc=1

Teşekkür ederim hocam Optik kabloyla halledemedim uğraşmak lazım kafa karışık fazla kurcalamadım geçici olarak Apple tv üzerindeki HDMI kabloya bağladım TV ye cihazın arayüzü vs ekrana yansıdı yanlız tv kumandasıyla değilde cihazın kumandasıyla işlem yapıyorum yanlız ayarlar dışındaki kapama ses açma gibi ayarlar tv kumandasına otomatik kontrol oluyor şimdilik işimi görür. tv kumandası akıllı kumanda tanıtmak için tv üzerinde ayarlar mevcut ordan halledebilirim sanıyorum uygun bir zamanda kurulumunu yaparım. ilgi alakanız için tekrar teşekkür ederim. Dediğiniz kumandaya yüzeysel baktım uygun bir vakitte detaylı inceleyecem ama bayağı hoş kumandalar var orda b:)

• quote:

Orijinalden alıntı: yarkan88

lg nin bi modelini kullanmıştım tam model numarasını hatırlamıyorum ama orta kaliteli bi şeydi. bu soundbar ondan çok daha iyi. alırken curved model 6001 galiba samsung'un bi soundbar'ı vardı. onla kıyaslama yaptım mağazada farkı pek anlamadım. arada da 400 lira fark vardı. gayet güzel bi soundbar. ben çok memnunum.

Hocam surround performansı nasıl ? şaşırtıcı derecede iyi diyebilir misin ? philips htl5140 var bende müthiş derece de iyi bu açıdan hiç bir soundbarda bunu alamadım k551 sesi dinledim çok iyi ama surround deneyimleyecek ortam yoktu benim philips i hediye edeceğim çok yakınım olan birisine yeniside yok bu nedenle görüşünüz önemli bemim için ?

• http://urun.n11.com/soundbar/samsung-hw-j7501-81-kanal-320w-curved-soundbar-P93361065 arkadaşlar bu sounbarı kullanan var mı tavsiye eder misiniz? Bir de samsung yeni soundbar çıkarmayacak mı bu soundbar özelliğinde bu model çok az kalmış piyasada sanırım 2015 çıkışlı gözüküyor yeni model yakın zamanda çıkacaksa onu beklenek daha iyi olur gibi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ata_1907_ -- 20 Şubat 2017; 17:32:42 >
  • Herkese merhaba,

eminim ki çok gelmiştir bu soru, ama bir de benden duyun istedim :)

Mevcut olarak uzun bir süredir 5+1 Philips bir ses sistemi (HTS3377) kullanıyorum. Lakin artık daha sade bir şeylere geçme zamanının geldiği aşikar oldu.

Bekar iken oyunlarda ses büyük etken idi, fakat evlenip çocuk olduktan sonra oyunlar artık kulaklık ile oynanmaya başladı. O yüzden büyük bir beklentim olmayacak soundbardan. Beklentilerim kısaca, optik ses girişi olsun, HDMI girişi olsun, IPhone (marka delisi değilim, ama android ile farklı bağlantılar olduğundan yazmak durumunda kaldım) ile bağlanabileyim, mümkün ise 250 Watt'dan az olmasın, subwoofer kablosuz olsun. tüm bunlar olur iken de 750TL bandında olsun =))
    Tercihiniz ne olurdu?

Cevap verene de, okuyup geçene de şimdiden teşekkürler,
  • badbora kullanıcısına yanıt
    merhaba bende araştırarak lg 731v tv min yanına bir ses sistemi almak istedim ve uyumlu olması bakımından yine lg marka sh7 soundbar + swoofer ile aldım 820 tl gibiydi ben aldığımda sonra vatandan tanesi 170 tl ye yakaladığım indirimle 2 adet h3 surround kablosuz hoparlör aldım yine uyumlu olması bakımından...şimdi gelelim sadete daha önce 5+1 mini ses sistemi (microlab) gibi kullanan biri olarak 360 W ile güçlü ve şık bir soundbar ayrıca 4.1 destekli +dts+flac gibi formatları çözmesi ayrıca lg tv ile hdmi arc ile bütünleşerek tv kumandası ile volümü yönetmek ve android telefonda music flow uygulama ile ayrıntılı yönetmek de cabası...apartman ortamında 15-20 volümü geçemezsin çok güçlü ve benim gibi surround hoparlör alırsan toplamda 1200 tl gibi bir rakama güzel şık kablosuz bir ses sistemi sahibi olursun,gerek filmlerde gerek müziklerde gayet net ve doyurucu bir ses alıyorum,hatta swoofer -5 bass -3 de kullanıyorum :) ama kablosuz olmasın dersen avr li yada bluraylı seçenek çok sen bilirsin ben elimden geldikçe tecrübelerimi aktardım alacak arkadaşları bir nebze aydınlattıysam ne mutlu...

• Bir süredir kullanmakta olduğum Lg NB2540 soundbarı 5.1 bir ses sistemiyle takaslamak istiyorum.Soundbar tv altında temiz şekilde kullanıldı.Kalabalık 5.1 sisteminden kurtulmak isteyen , daha rafine , sade bir ses sistemine sahip olmak isteyen arkadaşlar illaki vardır.Çekinmeden mesaj atabilirsiniz.

5.1 sistemde aradığım mutlaka optik ses girişinin bulunması.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aterikasedi -- 23 Şubat 2017; 4:0:8 >

• Soundbar aslinda baglanti opsiyonlari haric tercih edilebilecek bir ses sistemi opsiyonu degil. Uygun fiyali olan mesela 399tl'ye bt'li 500tl'ye hem bt hemde kablosuz baglanti ozellikli 5.1 sistem almak mumkun olmadigi icin dusuk fiyatli modellerde f/p urunu olarak tercih edilebilir. Ancak meblag 4.000tl'lere cikinca soundbara vubkadar yatirim yapmanin bir nebze bosa giden harcama olacagini dusunuyorum. Ses derinligini sub'dan alan ve kucuk tweeterlarla ses veren bir cihaza 1.500tl'nin bile aslinda yuksek kaldigi dusunulebilir. Bu nedenle 2000.tl'lik yatirimin ustune kalan 2.000tl'nizi tv'ye ayirmaniz daha makul gibi. Linklediginiz modeller ses kalitesi dect sistemlerde basarili olan ve bir anlamda marka degerini soundbara yansitan modeller. Acickcasi ben de 5.1 kargasasindan soundbara gectim. 4 model deneyimledim. Las950m gibi kalitesi ovulen bir model kullaniyorum ama bahsi gecen modellerin yakinindan bile gecmedim. Biliyorum ki 4.000tl'lik orta ust seviyede dect sistem varken soundbardan o keyfi almam mumkun olmaz.

Saygilarimla.

• quote:

Orijinalden alıntı: eiskent

Soundbar aslinda baglanti opsiyonlari haric tercih edilebilecek bir ses sistemi opsiyonu degil. Uygun fiyali olan mesela 399tl'ye bt'li 500tl'ye hem bt hemde kablosuz baglanti ozellikli 5.1 sistem almak mumkun olmadigi icin dusuk fiyatli modellerde f/p urunu olarak tercih edilebilir. Ancak meblag 4.000tl'lere cikinca soundbara vubkadar yatirim yapmanin bir nebze bosa giden harcama olacagini dusunuyorum. Ses derinligini sub'dan alan ve kucuk tweeterlarla ses veren bir cihaza 1.500tl'nin bile aslinda yuksek kaldigi dusunulebilir. Bu nedenle 2000.tl'lik yatirimin ustune kalan 2.000tl'nizi tv'ye ayirmaniz daha makul gibi. Linklediginiz modeller ses kalitesi dect sistemlerde basarili olan ve bir anlamda marka degerini soundbara yansitan modeller. Acickcasi ben de 5.1 kargasasindan soundbara gectim. 4 model deneyimledim. Las950m gibi kalitesi ovulen bir model kullaniyorum ama bahsi gecen modellerin yakinindan bile gecmedim. Biliyorum ki 4.000tl'lik orta ust seviyede dect sistem varken soundbardan o keyfi almam mumkun olmaz.

Saygilarimla.

Evde iki tane ufaklık var,3 yaşındaki oğlumuz tam bir canavar.5+1 in hoparlörlerini deviriyor,kabloları kopartıyor dolayısıyla daha kompakt derli toplu bir sistem arayışına girdim bunu yaparkende 5+1 den döneceğim için kaliteli sesden de kopmayayım dedim,mikro ölçekli tüm tavsiyelere açığım umarım istediğimi anlatabilmişimdir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Pir

quote:

Orijinalden alıntı: susfafar

quote:

Orijinalden alıntı: susfafar

Dostlar;
    Hullanmakta olduğum samsung hw-h551 model cihazıma bluetooth ile iphone telefonu bağlamaya çalıştığımda telefon sistemi görüyor, Bağlandı diyor fakat ses aktarmıyor.
    Sebebi ve düzeltilmesi ile alakalı bilgi verebilecek olan var ise şimdiden teşekkür ederim.
    Saygılar.

Ne bileyim belki bir bilen olur diye yazdım.

Soundbar'ın menüsünden Bluetooth seçili mi?

Hocam ilginize tekrar teşekkür ediyorum.
    Bilgi vermek için yazıyorum.
    Cihazla hafta sonu baya bi uğraştım lakin bağlayamadım.
    En sonunda cihazın elektrik bağlantısını arkasından beslemesini çıkarmak sureti ile kestim ve iki dakika bekleyip tekrar güç verdim.
    Bağlan dediğim anda bağlandı.
    Sebebini bilemiyorum lakin etkili bir çözüm oldu.
    Saygılar.

• 
Sayfa: önceki 110111112113114
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.