Şimdi Ara

SOUNDBAR [ANA KONU] (938. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (2 Mobil) - 3 Masaüstü2 Mobil
5 sn
21.866
Cevap
317
Favori
1.136.834
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 3 sa. önce
  • Cevaplayan Üyeler 1743
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 107
  • Ortalama Mesaj Aralığı 3 saat 28 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 147
  • Favoriye Eklediklerim 317
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • eiskent (1917 mesaj) sadays (1439 mesaj) josh-r (946 mesaj) WatchAndLearnn (637 mesaj) srknzr (579 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (9590 mesaj) Mobil (6925 mesaj) Tablet (288 mesaj) (1 mesaj) Mini (1055 mesaj) Uygulama (1848 mesaj) (498 mesaj) (1083 mesaj)
  • @
39 oy
Öne Çıkar
Giriş
  • Vallahi yanlış yönlendirmek istemem ama full HD kablodan atmos göndermez apple tv ama kabloyu değiştirsen bile görüntü hd iken atmos vermeyebilir

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Apple tv ayarlatindan atmos acik mi? Iki kablo da 2.1 ozellikli olmali. Sonrasinda netflixtebmesela underground filmini aacip dublaji ingilizceye getireceksiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eiskent -- 23 Ekim 2021; 0:6:36 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu soundbar işi apartmanlık değilmiş onu anladım  

Q800T + SWA8500'ü elden çıkarmak durumunda kaldım. İlgilenen arkadaşlar varsa ulaşabilirler.

• Tesekkurler degerli bilgileriniz icin çok yardımcı oldunuz.. Allah razi olsun

• Katılıyorum bende sn 11 i elden çıkaracağım ilerisi için yine planlarım var ama yeni daireye geçtiğimde oradaki komşu profiline göre hareket edeceğim :)

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

• Evet ayarlardan atmos acik. Kablonun biri eski onu deniyecem bide dili orginale alip deniyim tesekkurler

|
    |
    eiskent kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• üstat netflix te dolby atmos için

the witcher

ı tavsiye ederim daha kolay diğerlerinden türkçeside ingilizceside dolby atmos olan ender yapımlardan.

• Tamamdir tavsiye icin tesekkurler onun haricinde atmos dinlemek yada yuksek cozunurlukte müzik ve fil tavsiyesi alabilirim saygılar

|
    |
    josh-r kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Amin mi desek demesekmi bilemedim :)

güzel video anlatım olsa bu konuda

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi esc42 -- 23 Ekim 2021; 17:6:57 >
    |
    |
    sadays kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yazarız siz sordukça video filan uğraştırma şimdi

• ne demek sizden de

|
    |
    selim_yonluer kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Merhabalar iyi akşamlar. Dün cihazı yeniden başlattım ve ses ve görüntü ayaralarindan biçim kismindan tekrar atmos açik kismini stereo oya alip tekrar atmos açık yaptım. Netflix web sitesinden abonelik hizmeti girip ayarlar kismindan ses ve göruntü kalitesi kismindan otomatik kismini yüksek çözünürlüge aldım. Ve su anda netflixte dizi ve filmlerde dolby atmos ibaresini aldim ve soundbardan freakns dolby atmos aldi ve degisme izin vermiyor. Bilgilerinize faydası olur belki

• Sor dediniz sorayım hocam:tvim le ilgili servisle filan görüşmeler sonucu neticeye varamadım.atmos özelligi olan bir saundbar aldıgımda,( tv atmos özelligi yok hdmı arc var android tvim) arc cıkışını kullanarak netflix den atmos alabilirmiyim.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >

• TV Atmos desteklemiyor bile olsa ARC üzerinden oundbara Dolby Digital Plus sinyal gönderebilirse "kayıplı(lossy)" da olsa Atmos çıkışı almanız gerekiyor diye biliyorum. Netflix uygulaması biraz seçiçi gibi ama DD+ sinyali TV desteklerse soundbar bunu Atmos olarak çözüp vermesi lazım. Bunun için de HDMI ARC yeterli. EARC olması şart değil. Eğer ATMOS alamaz iseniz TV'ye güzel bir meda player takmanız gerekir.

Kayıplı/DD+ ve kayıpsız Atmos arasındaki desteklenen kanal sayısı ve içinde bulunduğu odada ses yayılımı açısından temel farklar var. Kayıplı Atmos/DD+ ile 2.0 ile 7.1 arası kanal desteği vardır. Atmos ise bunlara ilave kanalları (3.1.2, 5.1.2, 5.1.4, 7.1.4 gibi) destekler. Atmos özelliği olan bir soundbar biraz geniş bir kavram. 2.1 kanal Grunding GSB950 de Atmos destekli, 7.1.4 kanal LG SN11R veya 11.1.4 kanal Samsung QA950 modeli de Atmos destekli.

• Tv'ye kodi yukleyip netflix eklentisi ile atmos alinabilir. Ancak ugrasmayan icin kodi biraz yorucu ve menuleri cok pratik degildir. Atmos destegi acikca yazmiyorsa harici bir medya player lazim ama onda da her cihaz ile atmos ses alma sansiniz yok. Ben netflix ickn apple tv, amazon icin ise tv'yi kullanarak atmos ses aliyorum. Eger internetten film indirip seyredeceksiniz buna gore media playerlar var. Nvidia shield ise en guzel cozum olarak gozukse de Turkiye'de resmi satisi olmadigindan alternatif yollarla almaniz gerekiyor.

Saygilarimla.

• Eğer tvnizin atmos passtrough özelliği yoksa atmos (stream atmos) alamazsınız ancak ancak android tvler için eiskentin dediği gibi kodi ve netflix eklentisi ile şansınızı deneyebilirsiniz diğer tvlerde samsung ya da lg atmos alma şansınız yok

|
    |
    esc42 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Cevabınız için teşekkürler.Dediginiz gibi tv den atmos alamassam nvIDIA SHIELD TV PRO alıp o şekilde devam ederim.saundbar dediginiz gibi geniş. 7.1.4 kanal LG SN11R veya 11.1.4 kanal Samsung QA950 ikisine bakıyordum.Birde samsung hw q800a alıp arka kitleri sonradan ekleyip o şekilde kullanma düşüncesi var .ilk saundbar deneyimim olacagı için sn11r veya QA950 modelleri bana fazlamı gelir (biliyosunuz fiyatları 8 bin 10 bin civarı ) düşenceside var.Direk 5.1 alıp atmos olmayan alsam tatmin edmez mi düşünceliride var.

• Cevabın için teşekkürler.Dediğiniz gibi Nvidia shield en güzeli.saundbar ne kullanıyosunuz acaba

• Arkadaşlar Dolby atmos işi hikaye. Bir sürü hoparlör destekleyen tv olcakta destekleyen ses sistemi olcakta ooohoooo :) hdmı arc candır gerisi optik çıkış.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

• hiçbir ses sitemi apartmanlık değil tabi ama soundbar yine içlerinde ne kullanılabilir olanı. ama kısık seste bile kaliteli ses almak ve filmin vs duygusuna kapılmak için iyi bir ses sitemi lazım yada iyi bir soundbar

- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.