Şimdi Ara

SOUNDBAR [ANA KONU] (933. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
10 Misafir (1 Mobil) - 9 Masaüstü1 Mobil
5 sn
33.411
Cevap
471
Favori
1.645.122
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 931932933934935
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Selamlar. LG Oled 48 C1 modeli için max. 1500tl'ye kadar soundbar tavsiyesi verebilecek var mı acaba?

• Son birkac mesajda oneri sorulmus. Beklenti yuksek degil ve maliyet dusuk tutulmak iateniyorsa ilk alternatif subwoofersiz modellerdir. Samsung'un t400 modeli buna ornektir. Tv'den daha iyi ses verecektir ama sinemarik bir ozelligi olmaz. Ikinci sirafa subwooferli modeller geliyor. 2.1 dedigimiz sterei ses cubuguna ilave bu modellerde subwooferin verdigi derinlik hissu sizi tv'den baska boyuta goturur ama ses kalitesi icin hala alt seviye cihazlar. Bir ust grup 3.1 subwooferli modeller. Bunlar sinema icin diyalog seslerini orta kanaldan verebilen cihazlar. Tabi 3. Hoparlor ilaveten ses artisi da demek ama daha ileri modeller kullananlar bu hoparloru ses cikisi icin defil, temiz diyalog ve sinema icin tercih ederler. Fiyat artislari nedeni ile alt grupta cok model yok ama alternatif olarak edifier'in kitaplik rafi seklinde hatta harici subwoofer ilave edilen modellerine bakilabilir. Aslinda soundbara rakip degiller ama su anda soundbarfan daha ucuz fiyatlari ile surround opsiyonu dusunmeyenler icin bakilabilir.

Saygilarimla.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Arkadaslar sn11 ve q950a yi test eden birisi olarak q950a çok çok daha iyi sn11 çok tiz ve doğal gelmedi bana sesleri q950a nin tok ve güzel sn11 in sub performansini hiç begenmemistim q950a gayet tatminkar ama eminim jbl 9.1 kadar değil sonuç olarak bana yeterli geldi şu an Bluetooth tan denemek için bağladım aldigim tv q80t85 inch ev tadilat aşamasında olduğu için beraber bağlayıp deneme imkanım olmadı immersive özelliği ile ikisi uyumlu çalışacağını düşünüyorum q80 de de 6 hoparlor sub var sanirim

• MM'dan Samsung HW-Q700T almıştım geçen hafta. MM'ın int. mağazasındaki sistem sorunları yüzünden (internetten sipariş etmeme rağmen) siparişimi iptal edip; mağazadan almak durumunda kalmıştım. .

Şimdi ben bu cihazdan acayip memnunum ancak surround ses (sektirme, yansıtma çarptırma vs) alamıyorum. Arkalara ihtiyaç duydum. Ara ara TR'de yok!

Kullanma kılavuzunda SWA-9500S diye bir model (ayrı satılır) denmesine rağmen...amazon TR'de var sadece, o da 4.500 TL!

Ana üniteyi indirime girince 3.200'e almışken arkalara 4.500 vermek istemiyorum haliyle..

Şimdi mesele şu; ben bunu iade edebilir miyim?

Ambalajını ameliyat eder gibi açtım ve en ufak bir kusuru yok.

• bucoskun kullanıcısına yanıt

Cihazdan memnunsaniz devam edin. Samsung daha once arka kitleri kendi getirmisti. Lg getirmedi mesela. Belki getirir ama geldiginde de fiyati cok ucuz olmayacaktir. Mediamarkta geri iade koaullarini sormaniz daha iyi olur. Buradan verilecek cevaplardan garanti olur.

• bucoskun kullanıcısına yanıt
    Baktım Amazon Amerika’da var.
    3700 lira yapıyor vergisi bilmem ne ile.
    Zaten ciplak fiyatı 250 dolar. Samsung’da getirse 3 bin liraları asacak.
    Eğer soundbardan memnunsanız bu alternatifi değerlendirebilirsiniz.
    Hatta Amazon’a yazarsanız kargo fiyatı konusunda da size muhtemelen yardımcı olacaktır. Çok pahalı olduğunu izah edin.
    Çok değil geçen sene Haziran ayında çok pahalı diyerek 1200 liraya almışım. Geldiğimiz hale bak. Anladığım kadarıyla usd bazında da pahalanmış.

SOUNDBAR [ANA KONU]

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >

• bluemoon kullanıcısına yanıt
    Uzun zamandır Boss Bilişim Samsung arka kitleri ithalatçı garantili olarak getirip satıyor. 8500s'i ben ordan almıştım. 9500s 3.110 TL'ye orda vardı:

https://www.bossbilisim.com/samsung-kabellose-rcklautsprecher-swa-9500-swa-9500sen-swa-9500sen-163035

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • soner07 S kullanıcısına yanıt

Hayırlı olsun, güle güle kullanın. Ben de sn11r kullanıyorum, samsung'un daha eski bir modelinden geçmiştim, sn11r gayet tok ve güçlü gelmişti. Q950a'yı merak ettim şimdi. Denemek isterdim ama fiyatı çok yüksek. Müzik performansı nasıl acaba q950a'nın?

• Müzik te bence sn11 den çok daha üstün sn11 in ses dengesini begenmedim malzeme kalitesi olarak q950a daha kaliteli geldi

• Beyler şu aşağıdaki ürünü 900 TL ye aldım. Sıfır ve adıma faturalı olarak. Sizde kullanılır mı yoksa değmez iade et mi diyorsunuz. İlk soundbar deneyimim olacak. Fiyat performans olarak 900 TL iyi mi bu cihaz için.

https://www.samsung.com/tr/audio-devices/soundbar/a450-black-hw-a450-tk/

• cagataybas kullanıcısına yanıt

Merhaba fiyat baya uygun bence. Bu fiyata nereden aldınız acaba

• Bence doların geldiği seviyeye bakarsak iyi fiyata güzel bir cihaz almışsınız. Tabi burada önemli olan sizin beklentileriniz ama fiyat/performans olarak üzmez diye düşünüyorum. Normal tv yayınlarında biraz düşük performans verebilir ama gerçek performansı için en azından dolby digital ses içeren bir film açarsanız cihazın gerçek gücünü görebilirsiniz. Hayırlı olsun. İyi günlerde kullanın.

• Herkese selamlar. LG G1 tv kullanmaktayım. Aynı şekilde G1 soundbar kullanıyorum fakat G1 için olan arka hoparlör kitlerini bulamadım. Nereden temin edebilirim?

• Merhaba,
    Cuma gunu ev degisikligi yaptim.
    Yeni eve tv ve sn11’i mevcut haliyle kurdum ama sifirlamadim.
    Earc uzerinden ses alamiyorum su an.
    Evde internet olmadigi icin cihazi da sifirlayamiyorum.
    Bt uzerinden ses geliyor ama xbox’i bagladigimda ses yok.
    Baglanti sekli asagidaki gibi:
    Xbox > hdmi uzerinden tv
    Sn11 > earc out uzerinden tv.
    Onceki balgantim da bu sekildeydi. Sebebi ne olabilir bu durumun?

• Berkozz B kullanıcısına yanıt

Morhipo üzerinden kızmızı elma satıcısından aldım hocam.

• rapBiTT kullanıcısına yanıt
    Earc senkronda sorun olmuştur.. xbox i direk soundbara bağlayın

• aykutx kullanıcısına yanıt

Cihazi sorunsuz kurdum ancak hic bi sekilde ses alamiyorum.

Ne Xbox’ta ne Netflix’te ses geliyor.

Daha once hic karsilasmadim bu durumla.

Barin ekraninda surekli opt yaziyor.

Ek: Televizyonu sıfırlayınca düzeldi şu an.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rapBiTT -- 18 Ekim 2021; 18:21:55 >
  • rapBiTT kullanıcısına yanıt
    Opt optik cikis da kalmış tv

• Merhabalar,

Bu konuda eoey amatörüm TV LG OLED 55BPLA karşılaştırmalar bakarak samsung hw-q700a  da karar kıldım sorunsuz Dolby Atmos performansı için extra hoparlörlere mi ihtiyacım var? Alayım kurtulayım istiyorum da oda 16 metrekare. Varsa tavsiyenız dinlerim. 3500 u gecmeyecek şekilde bakıyorum.

Şimdiden teşekkürler

• Adsa kullanıcısına yanıt

Atmos ustten gelen sesin ifadesi. Ureticiler 3.1.2 cihazlara atmos lisansi alabiliyorlar ama aslinda atmos; 5.1 yani on+merkez+arka+suwoofer ilaveten usten 360 derece ses vermeyi vaadeden bir dolby laboraruvari ses formatidir. Yani olmasi gereken; 5.1.2, 5.1.4, 7.1.2, 7.1.4 vs seklindedir. Teoride arkalar olmadan atmos ozellikli soundbar alabilirsiniz. Pratikte ise duydugunuz tam olaraknistenen ses degildir.

Saygilarimla.

• 
Sayfa: önceki 931932933934935
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.