Şimdi Ara

SOUNDBAR [ANA KONU] (911. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
11 Misafir (1 Mobil) - 10 Masaüstü1 Mobil
5 sn
33.411
Cevap
471
Favori
1.645.158
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 909910911912913
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2.4 ghz de gördüğünüz soudbar in wifi ile müzik aktarımı için kullanılan tarafı aslında. Kablosuz hoparlör bağlantısı 5 ghz üzerinden gerçekleşiyor. Bunu wifi analyzer ile görme şansınız yok. Evet maalesef çok hassas olması kötü bir durum. Daha kaliteli bir iletişim standartı olması lazım.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Chandler Bing

Başka bir yerde de denedim, evdeki tüm interneti ve hatta bluetooth cihazları kapatıp da denedim kopuyor. Lg sk5 vardı başka bir odada. Onu aynı yere koydum hiç kopmadı. Hatta onun subwooferını aldım başka bir odaya koydum. Orada bile kopmadı. Bağlantı yöntemi mi değişti acaba zaman içinde? Bu kadar büyük fark olması garip. Aldığım ürün de bozuk olabilir ama subwoofer kopuyor gibisinden aratınca google'da hep lg yoğunluklu çıkıyor.

vallaha hocam

@cchacalls hocam wifi ile ilgili olabilecek sıkıntıyı detaylı şekilde anlatmış.

zaten herşeyide kapatıp denemişsiniz. dediği gibi bir arkadaşınızda falan deneyin.

aynıysa durum cihaz sıkıntılı demektir vatanla yada servisle iletişime geçin. servistende ilk 6 ayda tamir yada yenisini istemiyorum. fatura bedelimin ödenmesini istiyorum deme şansına sahipsiniz.

• Dün 2014 yapımı Fury filmini izledim TrueHD atmos olarak... Bilginiz olsun şu ana kadar en çok hakkını veren film oldu ses olarak. Özellikle çevreden ve yukarıdan gelen sesler olarak tavsiye ederim. Malum yerlerde mevcut.

SN11R

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mettfrost -- 6 Ağustos 2021; 11:6:18 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: josh-r

vallaha hocam

@cchacalls hocam wifi ile ilgili olabilecek sıkıntıyı detaylı şekilde anlatmış.

zaten herşeyide kapatıp denemişsiniz. dediği gibi bir arkadaşınızda falan deneyin.

aynıysa durum cihaz sıkıntılı demektir vatanla yada servisle iletişime geçin. servistende ilk 6 ayda tamir yada yenisini istemiyorum. fatura bedelimin ödenmesini istiyorum deme şansına sahipsiniz.

Alıntıları Göster

servise bıraktım bugün. onların ortamında sıkıntı olmama şansı da var tabi. nasıl bir test yolu izliyorlar onu da bilmiyorum. haftaya bakacağız artık.

• quote:

Orijinalden alıntı: Chandler Bing

servise bıraktım bugün. onların ortamında sıkıntı olmama şansı da var tabi. nasıl bir test yolu izliyorlar onu da bilmiyorum. haftaya bakacağız artık.

Alıntıları Göster

inşallah sizin eve özel bir durum değildirde sıkıntısız kurtulursunuz olaydan hocam.

• josh-r J kullanıcısına yanıt
    İnşallah. Bakalım bu hafta ne diyecekler.

• SOUNDBAR [ANA KONU]
    SOUNDBAR [ANA KONU]

Merhaba. Philips Marka bir soundbar var aktif subwooferlı
    Htl 9100 model
    Normalde kapatınca soundbar ünitesi beyaz Işıkken kırmızıya dönüyor ve kapanıyor. Subwoofer ise her zaman beyaz renk yanıyor şu şekilde , açıkken de kapalıyken de. Fişini çekmekle uğraşmadığım için 7:24 beyaz ışık yanıyor. Arkasına baktım 30 watt yazıyor. Acaba bu çok elektrik tüketen bir şey mi açık kalıyorsa eğer. Ne tavsiye edersiniz ?Teşekkür ederim

https://www.philips.com.tr/c-p/HTL9100_12/fidelio-soundbar-kablosuz-surround-sinema-hoparloerleri/destek

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• bodysolid B kullanıcısına yanıt
    Paylaştığınız linkteki ürünün kullanma kılavuzuna göre subwoofer 30w, bekleme modunda 0,5w; ana ünite ise 50w, bekleme modunda 0,5w enerji harcıyor. Soundbar TV'ye HDMI ARC ile bağlıysa TV'nin HDMI CEC özelliğini aktif edin TV kumandası ile TV ile beraber soundbar kapanıp açılabilir (optik kablo ile bağlandığında da bu özellik çalışır).

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tayaydin -- 8 Ağustos 2021; 11:3:29 >
  • merhaba, aşağıdaki linkteki soundbardan almak niyetindeyim, kullanan, deneyimleyen var mıdır acaba? şu an için pc de kullanacağım için özellikle bluetooth performansı nasıldır acaba?

https://www.epey.com/go/268282538/

• https://www.vatanbilgisayar.com/lg-sn11r-ev-sinema-sistemi-770w-7-1-4-kanal-blutooth-hdmi.html

Fiyata bakın

• barisx3 kullanıcısına yanıt
    https://www.teknosa.com/lg-sn11rdturllk-770w-soundbar-ev-sinema-sistemi-p-110106092

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Selamlar, bilgisayarımdaki HDR filmleri izleyebilmek için geçen gün Ugreen 8K HDMI 2.1 kablo aldım. PC -> Soundbar (LG SL10Y) -> TV (Sony XF90) şeklinde bağlantı yaptım. Ancak 4K 60 hz modunda HDR özelliğini aktif edemiyorum, illa 30 hz'e düşürmem lazım. Rtings'den baktığım kadarıyla soundbarın 4K 60 Hz Passthrough özelliği var denmiş ancak HDR modundan bahsedilmemiş. Yanlış yaptığım bir şey var mı sizce yoksa maksimum 30 hz mi destekleniyor?

Birde HDR açınca renkler bir garip oldu cırtlaklaştı sanki, HDR kapalıyken daha iyiydi valla. Benim kaçırdığım bir şey var mutlaka ama çözemedim.

• mehmet00016 kullanıcısına yanıt
    Sn11r ‘nin fiyatı uçmuş....

• Yavas yavas arttiriyorlar fiyatini. Belki yeni gelecek modelin fiyatina gire konumluyor da olabilirler. Muhtemelen 9999 bandinda bir fiyat olabilir yeni model. Bu fiyatlarla gelismis diyebilecegimiz soundbarlar da artik uygun fiyatli ses sistemi cozumu olmaktan cikiyor. Bundan sonra kablosuz cozum Muhtemelen birbirlerine eslenebilen bluetooth hoparlorler olacak. Onlarda da ucuk fiyatlar var ama genel fiyat seviyeleri diger ses sistemlerine gore uygun durumda.

• quote:

Orijinalden alıntı: Phantom7

Selamlar, bilgisayarımdaki HDR filmleri izleyebilmek için geçen gün Ugreen 8K HDMI 2.1 kablo aldım. PC -> Soundbar (LG SL10Y) -> TV (Sony XF90) şeklinde bağlantı yaptım. Ancak 4K 60 hz modunda HDR özelliğini aktif edemiyorum, illa 30 hz'e düşürmem lazım. Rtings'den baktığım kadarıyla soundbarın 4K 60 Hz Passthrough özelliği var denmiş ancak HDR modundan bahsedilmemiş. Yanlış yaptığım bir şey var mı sizce yoksa maksimum 30 hz mi destekleniyor?

Birde HDR açınca renkler bir garip oldu cırtlaklaştı sanki, HDR kapalıyken daha iyiydi valla. Benim kaçırdığım bir şey var mutlaka ama çözemedim.

kabloyu 2 adet aldınız değil mi birisi pc sounbar birisi sounbbar tv?

bir diğer yandan pcler media oynatıcılar kadar iyi hdr akışı yapamayabilir hdmi 2.0 spesifikasyonları 4k 60hzin RGB olarak katarılmasına bant genişliği nedeniyle izin vermez ekran kartının çıkışını ycbcr 4.2.0a ayarlayıp deneyin

buna rağmen olmuyorsa çok üzülmeyin ps5 dışında 4k 60hz hdr kaynak yok filmler 23.976 fps olduğundan 30hz hdr işinizi görür

renklerin cırtlak gelmesi normaldir paneli dinamik moda alın hdr parlaklık ile alakalı bir durum olduğundan panel dynamicte olmalı bir de xf90 hdr için yeterli parlaklıkta bir panel değil muhtemelen görüntülerdeki parlak alanları ayarlamak için parlaklığı düşürüyor da olabilir

• Merhabalar elimde sony kd49 8377 model bi tv var ama dolby atmos desteği yok ama dolby atmos özellikli bir sound bar bağlasam dolby atmos ses alırmıyım

• quote:

Orijinalden alıntı: sadays

kabloyu 2 adet aldınız değil mi birisi pc sounbar birisi sounbbar tv?

bir diğer yandan pcler media oynatıcılar kadar iyi hdr akışı yapamayabilir hdmi 2.0 spesifikasyonları 4k 60hzin RGB olarak katarılmasına bant genişliği nedeniyle izin vermez ekran kartının çıkışını ycbcr 4.2.0a ayarlayıp deneyin

buna rağmen olmuyorsa çok üzülmeyin ps5 dışında 4k 60hz hdr kaynak yok filmler 23.976 fps olduğundan 30hz hdr işinizi görür

renklerin cırtlak gelmesi normaldir paneli dinamik moda alın hdr parlaklık ile alakalı bir durum olduğundan panel dynamicte olmalı bir de xf90 hdr için yeterli parlaklıkta bir panel değil muhtemelen görüntülerdeki parlak alanları ayarlamak için parlaklığı düşürüyor da olabilir

Alıntıları Göster

Aynen hocam 2 HDMI Kablo var ikisi de 2.1 versiyon. Ben anlamadım bu iş niye bu kadar zor sözde bilgisayarlar daha kompleks sistemler ama kıçı kırı android tv boxların yaptığı işi yaptırmak için bin dereden su getiriyoruz. Mesela HDR'yi aktfileştirmek için ekran yenileme hızını 30 hz'e almam gerektiğini tamamen tesadüfen buldum.

Bahsettiğiniz ayarları kurcayayım bi bakalım renkler düzelecek mi.

• Sn11r de şöyle sorunum var
    TV arc/bar arc bağlı (TV'nin hdmı arc hdmı 2 olarak geçiyor)
    PC hdmi2/bar hdmı 2 bağlı

TV yi açtığım zaman bar açılmıyor
    Manuel açtığımda bar arca geçiyor
    Hdmı 2 yapmak zorunda kalıyorum TV ozaman açılıyor

TV yi kapatınca bar kapanıyor

Nasıl bağlantı yapmam lazım

• Phantom7 P kullanıcısına yanıt
    Ekran kartınızın modeli nedir?
    1 ay öncesine kadar amd rx580 vardı ve bende de renkler hdr açınca pembeleşiyordu.

Yanlış hatırlamıyorsam Ekran kartı sürücüsünün alt detaylarından color temperature (renk sıcaklığı) menüsünü aktif edince düzelmişti. Bu arada o menüde başka hiç bir ayarı değiştirmemiştim.

Şu an nvidia 3060 var ama onda hdr olayını henüz denemedim

• quote:

Orijinalden alıntı: turuncu55

Ekran kartınızın modeli nedir?
    1 ay öncesine kadar amd rx580 vardı ve bende de renkler hdr açınca pembeleşiyordu.

Yanlış hatırlamıyorsam Ekran kartı sürücüsünün alt detaylarından color temperature (renk sıcaklığı) menüsünü aktif edince düzelmişti. Bu arada o menüde başka hiç bir ayarı değiştirmemiştim.

Şu an nvidia 3060 var ama onda hdr olayını henüz denemedim

Selam, ekran kartım sizinkine benzer RX570. Ekran kartı ayarlarında HDR ile alakalı bir ayar var mı diye bakmıştım diğer seçenekleri denemedim. Sizin dediğiniz ayara da bakayım.

• 
Sayfa: önceki 909910911912913
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.