Şimdi Ara

SOUNDBAR [ANA KONU] (901. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Vita Es Muorte , kimnotyze1983 Daha Az
2 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 7 Misafir (1 Mobil) - 7 Masaüstü2 Mobil1 iOS
5 sn
33.163
Cevap
468
Favori
1.631.682
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
18. Sırada  bugün en iyi #1
Sayfa: önceki 899900901902903
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: sardemir

eyvallah dostum. O zaman bizi ilgilendiren bir durum yok :) ayrıca farklar benim için tamamen önemsiz farklarmış. SN11R devawke  

Alıntıları Göster

Aynen geçen hafta AVFORUMS da incelemesi yapıldı. Yorumlama kısmında editör e sorduğum zaman bass problemi çözüldü ise bire bir aynı diyor ses kalitesi.

Volume 20 yapınca Muddy atmos problemide bitiyor tamamen. Malesef apartman dairesi hayatı için dizayn edilmemiş cihaz..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi StreamRolleR -- 13 Temmuz 2021; 11:47:0 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dostlar selamlar.
    Samsung R650 kullanicisiyim. Tv ise Sony.
    2 tane sorunum var.

1- kumandayi camdan düşürdüm. Çalışmıyor. Orijinal kumandayi nereden bulabilirim?
    2- Tv kumandasindan ses acip kapayinca soundbar sesi ayarlaniyor. Yalniz sadece barin sesi ayarlaniyor. Ona bluetooth ile bagli olan arka hoparlorlerin sesi sabit kaliyor. Bunu cozmenin bir yolu var mi?
    Tesekkurler.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • lg sn11r kullanan arkadaşlar gece kısık seste dolby atmos film seyrederken sesler nasıl?keyf veriyormu ses dolaşımı yeterli oluyormu?ben genelde kısık sesle kullanacağım için sn8y ile sn11r arasında kaldım.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: alpino

lg sn11r kullanan arkadaşlar gece kısık seste dolby atmos film seyrederken sesler nasıl?keyf veriyormu ses dolaşımı yeterli oluyormu?ben genelde kısık sesle kullanacağım için sn8y ile sn11r arasında kaldım.

Volume 20 olmadığı müddetçe Room Filling etkisini alamıyorsunuz. 19 da bile olmuyor.

20 de gece gündüz fark etmeksizin apartman için çok fazla bence.

Şöyle diyim ama arka speaker + upfiring atmos olmadan da zerre Atmos alamazsın 8 serisi ile 

• StreamRolleR kullanıcısına yanıt
    sn11 de akıllı oda kalibrasyonu özelliği dikkatimi çekti benimde.ama gece kısık seste şöyle korku filmi izlerken atmos özelliği işe yaramazsa kötü olur o kadar paraya yazık olur🥺🥺öyle 20 lere ses açma imkanım yok maalesef kısık seste ses odada dolaşıp keyf vermesi lazım.

• Odanın büyüklugude farkeder benim küçük oda sn11 volume 15 bile yetiyor

• ozcan69 O kullanıcısına yanıt
    peki bu akıllı oda kalibrasyonu özelliği bir işe yarıyormu farkedilecek şekilde??

• quote:

Orijinalden alıntı: alpino

peki bu akıllı oda kalibrasyonu özelliği bir işe yarıyormu farkedilecek şekilde??

Hiçbir işe yaramıyor

• Hikaye bir işe yaramiyir en güzeli manuel ayar.

• Merhaba arkadaşlar, 2013 model 50'' Philips tv kullanıyorum. Hepsiburada'da Grundig GSB 910 soundbar gördüm fiyatı uygun olunca böyle bişeye ihtiyacım olduğunu hissettim   Xiaomi Redmi 30W var yine aynı fiyatlarda. Ya da 1000 liraya Sony HT-SF150 gördüm onu da alabilirim. Evim zaten 1+1 salonum 25-30 m2 çok üst düzey bişey beklemiyorum. TV'de optic ve HDMI Arc çıkışı var, Bluetooth yok. Ancak Xiaomi Mi Box S kullanıyorum. İkisini BT ile bağlayabilirim.

Ne almalıyım?

• SN11R de en sevmediğim şey Dts formatli içerikler. Dts:x den bahsetmiyorum. 5.1 Dts içerikler de arkadan gelmesi gereken sesler kablosuz hoparlör yerine soundbar da ki Side yani Yan hoparlörden geliyor. Kullanıcı kılavuzu da zaten o şekilde olduğunu gösteriyor. Dolby Digital 5.1 de arka sesler kablosuz arka hoparlör den geliyor sıkıntısız. Ayrıca örnek bazı Remux dizi veya filmler de Dts HD yada Dts ve Dolby Digital var. Kıyaslama yaparsam Dts de ses çok yavan geliyor. Sanki sesde sıkıştırma yapmışlar ve arka planda ki efektler kaybolmuş gibi. Dolby Digital i açınca aynı sahne de sistem coşuyor ve duymadığın sesleri duymaya basliyorsun. Özellikle Netflix de Vikings dizisini izliyorum. 5.1 Dolby Digital olarak. Aynı dizinin Bluray Rip ini indirdim Dts olarak kodlanmış. Dts de sesler çok kısıtlanmış ve yavan geliyor. Ayrıca Standart mod da arka sesleri kablosuz hoparlör e göndermiyor. Bunun için Movie moda almak lazım o zaman da sistem sesi sanal olarak dağıtıyor.
    Siz hiç denediniz mi Dts hakkında ne düşünüyorsunuz?
    Özellikle aynı içerik için Dolby Digital ve Dts karşılaştırma yaparsanız ne demek istediğimi göreceksiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cchacalls -- 13 Temmuz 2021; 19:7:12 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cchacalls

SN11R de en sevmediğim şey Dts formatli içerikler. Dts:x den bahsetmiyorum. 5.1 Dts içerikler de arkadan gelmesi gereken sesler kablosuz hoparlör yerine soundbar da ki Side yani Yan hoparlörden geliyor. Kullanıcı kılavuzu da zaten o şekilde olduğunu gösteriyor. Dolby Digital 5.1 de arka sesler kablosuz arka hoparlör den geliyor sıkıntısız. Ayrıca örnek bazı Remux dizi veya filmler de Dts HD yada Dts ve Dolby Digital var. Kıyaslama yaparsam Dts de ses çok yavan geliyor. Sanki sesde sıkıştırma yapmışlar ve arka planda ki efektler kaybolmuş gibi. Dolby Digital i açınca aynı sahne de sistem coşuyor ve duymadığın sesleri duymaya basliyorsun. Özellikle Netflix de Vikings dizisini izliyorum. 5.1 Dolby Digital olarak. Aynı dizinin Bluray Rip ini indirdim Dts olarak kodlanmış. Dts de sesler çok kısıtlanmış ve yavan geliyor. Ayrıca Standart mod da arka sesleri kablosuz hoparlör e göndermiyor. Bunun için Movie moda almak lazım o zaman da sistem sesi sanal olarak dağıtıyor.
    Siz hiç denediniz mi Dts hakkında ne düşünüyorsunuz?
    Özellikle aynı içerik için Dolby Digital ve Dts karşılaştırma yaparsanız ne demek istediğimi göreceksiniz.

DTS aslında çok daha iyidir. Siz neden böyle bir tecrübe yaşadınız anlamadım. Bu soundbar MOVIE de kullanılmak üzere yapılmış. Zaten standart da çok kötü. Sesleri SANAL olarak gelmesi kötü bir şey değil

PC > G1 OLED > SN11R şeklinde kullanıyorum RTX 3080 hdmi 2.1 den Win10 dolby access den ATMOS açık şekilde kayıpsız 7.1 alabiliyorum. Bitstream > Passthrough şeklinde.

Standart da arkadan ses almak istiyorsan SOUNDBAR APP de options kısmında Rear ları açıcaksın ama, surround değil öndeki sesi arkaya taşıyor.

Şöyle diyim şimdiye kadarki seamless bağlantı olarak LG nin soundbarları çok iyi  

DTS Neural X açtınızmı app den ?

• Söylediklerinizi denedim aslında ama benim burada bahsettiğim Soundbar in sesi yapay olarak işlemediği standart mod üzerinden kıyaslandığında aldığım ses farklılığına değindim. Standart modda Dolby Digital ile Dts arasında çok fark var. Tamam Dts de ses arkadan gelmesin ona da razıyım.

4k Bluray Remux içerikler de ses formatı olarak Dolby True HD ( Dolby Atmos aslında ) Dts HD Master ve Dolby Digital olan filmler var. Dts ile Dolby Digital i kiyaslaminizi tavsiye ederim. Ben birden fazla içerik ile yaptığım incelemeler de Dts de arka planda ki sesler sanki silinmiş gibi boğuk ve donuk olduğunu, sesi Dolby Digital e alınca seslerin çok daha detaylı geldiğini duyuyorum. Arka planda ki rüzgar ağaç yapraklarının sesi ya da daha başka sesler gibi bahsettiğim şeyler.
    Forum da ki diğer arkadaşlar da bir inceleme yapıp fikirlerini yazsa güzel olur aslında.

• quote:

Söylediklerinizi denedim aslında ama benim burada bahsettiğim Soundbar in sesi yapay olarak işlemediği standart mod üzerinden kıyaslandığında aldığım ses farklılığına değindim. Standart modda Dolby Digital ile Dts arasında çok fark var. Tamam Dts de ses arkadan gelmesin ona da razıyım.

4k Bluray Remux içerikler de ses formatı olarak Dolby True HD ( Dolby Atmos aslında ) Dts HD Master ve Dolby Digital olan filmler var. Dts ile Dolby Digital i kiyaslaminizi tavsiye ederim. Ben birden fazla içerik ile yaptığım incelemeler de Dts de arka planda ki sesler sanki silinmiş gibi boğuk ve donuk olduğunu, sesi Dolby Digital e alınca seslerin çok daha detaylı geldiğini duyuyorum. Arka planda ki rüzgar ağaç yapraklarının sesi ya da daha başka sesler gibi bahsettiğim şeyler.
    Forum da ki diğer arkadaşlar da bir inceleme yapıp fikirlerini yazsa güzel olur aslında.

Kalibre yaptınızmı cihazı hocam SPL meter ile ?

Ben 75dbA speaker / rear

78 dbA ATMOS speaker şeklinde yaptım.

TV üzerinden passthrough aldığım için DTS yok. USB den tv ye bağladığım filmlerin hepsi DD Atmos idi. Malesef konuda özenli içerik paylaşımı yapan görmedim yada çok azdır. Sizin için indirdiğim zaman test ederim hatta youtube a yüklerim 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi StreamRolleR -- 13 Temmuz 2021; 20:49:46 >
  • StreamRolleR kullanıcısına yanıt
    Yok hocam kalibrasyon yapmadım. Spl Meter dediğiniz bir cihaz ile mi yaptınız yoksa telefon dan yüklediğiniz bir aplikasyon aracılığı ile mi. Biraz bilgi verirmisiniz. Nasıl yaptınız ile alakalı. Burada ki arkadaşlar da faydalanmis olur.
    Tv lerde Dts passthrough artık çok az olduğu için belki de çoğu arkadaşın bundan haberi yok. Harici bir player ile denemek de fayda var.

• quote:

Yok hocam kalibrasyon yapmadım. Spl Meter dediğiniz bir cihaz ile mi yaptınız yoksa telefon dan yüklediğiniz bir aplikasyon aracılığı ile mi. Biraz bilgi verirmisiniz. Nasıl yaptınız ile alakalı. Burada ki arkadaşlar da faydalanmis olur.
    Tv lerde Dts passthrough artık çok az olduğu için belki de çoğu arkadaşın bundan haberi yok. Harici bir player ile denemek de fayda var.

Hocam iPhone un mic dende olur ama ben SPL meter ile yaptım,amazondan almıştım. Herbir speaker ı test videosunda 75dbA olana kadar seviyesini ayarlıcaksınız app den. Tabi oda çok sessiz olmalı

• Yaklaşık 20 aydır kullandığım LG SK8 soundbar son bir haftadır patlama şeklinde cızırtı yapmaya başladı. Ortalama dakikada 1 oluyor.  PS4 oynarken çok daha fazla oluyor, her 30 snde bir. Bazen peş peşe "pıt, çıt" şeklinde ses geliyor.

Sistem şu şekilde;

Digiturk, PS4 HDMI kablo ile TV'ye bağlı. Soundbar ile TV arasında optik kablo bağlantısı var.

Optik kabloyu çıkarp taktım. Elektriği komple kapatıp bir süre bekledim. Malesef çözüm olmadı.

Bu sorunu nasıl çözebilirim?

• Selamlar, okudum ama çok kullanıcı bulamadım, 2200tl ye lg snh5 600w almak istiyorum öneriyor musunuz?

Xbox x de dahil olmak üzere tv de kullanacağım. Yada bu fiyat skalasında lg marka öneriniz varmı?

• sp@wn kullanıcısına yanıt

Dakikada bir değilde 15 20 dakikada bir oluyor bende aldığım günden beri. Çıt pıt diye anlık sesler. Öyle kullanıyorum. İlkinde arızalı diye iade almışlardı yeni aldığım teşhirde de garantiye verdim iade istedim arıza bulamadık demişlerdi. Böyle kullanıyorum bende yapabilecek bir şey yok.

• LG sl10y kullanıyorum + SPK 8 . Televizyonum Samsung 75tu7100 kablolar 2.1 HDMI. Arc ile televizyona bağladım ses sistemini. Nvidia Shield kullanıyorum onu da tv’nin hdmı 1’ine bağladım. Netflix veya benzeri uygulamalarda DTS X veya 7.1.2 görüntülenmiyor. Sadece dolby atmos veya 5.1.2 var. Bunun kurulumunu nasıl yapmam lazım ?

• 
Sayfa: önceki 899900901902903
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.