Şimdi Ara

SOUNDBAR [ANA KONU] (833. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir - 8 Masaüstü
5 sn
33.405
Cevap
470
Favori
1.644.813
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 831832833834835
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kodi 18.9 sürümüne geri dönüş yaptım. Kayipsiz ses formatları sıkıntısız çalışıyor. Cok enteresan bir şekilde her gelen güncelleme ile uygulama veya cihaz gibi. Elimizden kayıpsız ses formatlarını almaya çalışıyorlar. Çalışan özelliği kapatıyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cchacalls

Benim Mi Box 3 cihaza Kodi 19 güncellemesi geldi. Ancak Dolby True HD yani Dolby Atmos gitti. Tabi Dts:X de yok. Ayarlar dan passthrough ses formatlarında da gözükmüyor. Rica etsem sizde bir kontrol eder misiniz ?

senin için kontrol ettim kodi 19a yükseltip nvidiada tüm passtrough ayarları duruyor true hd ve dts hd ma dahil

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sadays -- 28 Şubat 2021; 17:1:33 >
  • quote:

Kodi 18.9 sürümüne geri dönüş yaptım. Kayipsiz ses formatları sıkıntısız çalışıyor. Cok enteresan bir şekilde her gelen güncelleme ile uygulama veya cihaz gibi. Elimizden kayıpsız ses formatlarını almaya çalışıyorlar. Çalışan özelliği kapatıyorlar.

bence tüm güncellemeleri kapatın android olsun kodi olsun gelen 2 tane özellik için (gerçi 2 tane de değil dolby vision desteği) hd seslerden olmayın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sadays -- 28 Şubat 2021; 17:3:0 >
  • sadays S kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim. Demek ki sıkıntı Mi Box 3 cihazında. Zaten Android 9 a güncelleme ile gidiyordu. Simdi demek ki Kodi de desteği kesti.
  • sadays S kullanıcısına yanıt
    Dolby Vision Kodi 19 da mkv üzerinden destekliyor mu? Yoksa sadece mp4 mü?
  • cchacalls kullanıcısına yanıt
    Hocam gecen gun bende mi box ı actim film bakayim diye bende de mi box 3 var baktim kodi sürümü 19 olmuş..Dts ve x ses kodeklerinde ses geliyor sn11r kumandasindan İ ye basinca ses kodeginin adi yaziyor ama sound efect den ses modlari degistiriliyor eskiden ne ise onu verir degistiremezdik o zaman bu tamamen kodi den kaynaklaniyor sanırım bende ayarlar duruyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: ScriptKidie

Valla hocam hanımlar zaten böyle şeylere bir adım uzak kalıyor genelde, bir de bu durum olunca bahaneleri oluyor 😒 peki hocam bir resim atabilir misimiz ?

Hocam tek tarafı çıkmış ama diğer tarafta bukadar çıkık. Şuan yazlıktayım. H.içi hatırlatırsanız özelden tam karşıdan çeker atarım

• quote:

Dolby Vision Kodi 19 da mkv üzerinden destekliyor mu? Yoksa sadece mp4 mü?

mp4 diyorlar nvidia topiğinde bende yok dv tv

• brigand35 kullanıcısına yanıt
    Aynen doğrudur sizde de HD sesler gitmiş. O yüzden mecburen Kodi 18.9 sürümüne geri dönmeniz gerekiyor. Şu anda cihaz ses çalıyor olsa bile kayıpsız ses değil onlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cchacalls -- 28 Şubat 2021; 17:54:53 >
    18.9 kodi APK si kurayım bende icinden de otomatik güncellemeyi kaldırayım
    Kodi içinden güncelleme kapatma şansımız var mı? Ben Google Play den otomatik güncellemeyi kapattım.
  • josh-r J kullanıcısına yanıt
    Sağol hocam resim için. Tahminim benim ki de böyle olacak.
    hocam emin değilim ama ayarlarda eklentiler kisminda güncellemeler var ama o da kodi icin degil eklentiler icin galiba en kesin olan Google play galiba
    Onu bende gördüm ama galiba eklentiler için. Google play daha mantıklı.
  • Q800t kullanıyorum arkadaşlar ama konuşma vs gibi sesler yeterince güçlü değil çok açsam bile, hdmi arc ile tv ye bağladım. Basslar ise rahatsiz edici şekilde yüksek woofer -6 da bile olsa.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • S.T.A.L.K.E.R. kullanıcısına yanıt

Tv'niz ne marka? Cikis ayarlari nasil?

• eiskent E kullanıcısına yanıt

Tvim samsung 55nu8000, çıkış ayarları nasıl derken anlayamadım?

• josh-r J kullanıcısına yanıt
    Hocam projeksiyon ne acaba? Perdeden memnun musun perde onerim var mi acaba?
  • fitamino kullanıcısına yanıt
    Perde için kendi kullandığım projektörpark gold serisini önerebilirim. Elitscreen yada specta markaları da olabilir

https://www.projeksiyon.com.tr/projectorpark-gold-motorlu-projeksiyon-perdesi-203x115cm

Yalnız alırken benq w2700’ün kullanım mesafenize göre kaç inç görüntü alabileceğinizi de hesaba katarak alım yapın. Ölçülerinize uygun 2.el perde varsa o seçenekleri de değerlendirin. Misal ben benq 2700 ile 92” ekran kullanıyorum.
    Benim atım mesafemde 100” de olabilirmiş ama önceki projeksiyona göre 92” almıştım perdeyi

Bir de perdeyi 16:9 formatta alın. Üstte de benim modeldeki gibi siyah kısım olsun. Üst tarafın siyah olması görüntü netliği ve kontrast açısından fayda sağlıyor. Hatta perde arkasında kalan duvarı da gri yada siyaha boyarsanız o da büyük katkı sağlıyor
    Arka duvar açık renk olunca ekrana o kadar iyi odaklanamıyormuşuz, duvarı griye boyadıktan sonra anladım

• fitamino kullanıcısına yanıt
    Bu boya öncesi hali

Bu da boya sonrası ekranın görüntüsü
    Burada projeksiyonun yerini henüz tam ayarlamadığım için görüntü perdeye tam oturmamış durumda

• 
Sayfa: önceki 831832833834835
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.