Şimdi Ara

SOUNDBAR [ANA KONU] (665. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
33.381
Cevap
470
Favori
1.643.910
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 663664665666667
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: I.K.

Yukarıdaki arkadaşlar gibi ben de salonda kullandım.
    Salonum 25-30 metrekare arası.
    İzleme mesafem 3.5 metre seviyesinde,
    Arka hoparlörler kulak seviyemde ve arka çaprazımda idi.
    Buna rağmen akşamları dizi/film içeriklerinde 18 ses seviyesi civarında kullanmayı ben yapamadım, yaparsam apartmanın en üst katında oturmama rağmen şikayete net gelirlerdi. Herkesin çevre,oda,ev şartları bir değil. Daha küçük odalarda etkisi daha büyük olacaktır. İki kere gündüz atmos 2016 demo diskteki içeriklerde (gökgürültülü doğa içeriği olan meşhur videodaki basslar) max 40’a getirdim salon titredi, hanım içeriden koştu geldi delimisin diye.😁Subı bana çok güçlü gelmişti. Soundbara o zaman aşık gözlerle bakıyorsun.
    Ayar olarak bass blast ve movie kullanıyordum.

en üst katta değil de zeminde olsanız daha sağlıklı kimse vurmazdı duvarlara subwoofera önlem almak lazım diğer hoparlörlrer sıkıntı çıkarmaz

• sadays S kullanıcısına yanıt
    josh-r J kullanıcısına yanıt
    İzmir’deki korkunç depremi yeni yaşadık. Zaten oldum olası alt katları sevmem hep üst katlarda oturdum bu zamana kadar. Varsın olsun biraz sub sesi insin aşağıya 😊
    Sub için zemine taşınamam 😁

josh-r arkadaş yukarıda bir link paylaştı sub izolasyonu için. Yorumlara bakılırsa bayağı iyi iş yapıyor. Malzemenin resimlerini incelediğimde köpük sünger gibi geldi bana, benzeri bir ürünü kullanan var mı acaba?

https://www.amazon.com/Sound-Addicted-Isolation-Monitors-Acoustic/dp/B0757LTZJJ?tag=donanimhaber-21&ie=UTF8&language=tr_TR

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• cchacalls kullanıcısına yanıt
    Kıskandım sizi şimdi:)
    Aman boşverin sıkıntı olmasın keyfiniz kaçmasın,
    Sn11 de öyle dediğiniz gibi, doğru kaynakla sesi açınca çok keyifli..

• Yani bana yukarıdaki komşu rahatsız oluyor gibi geldi ama genel kabul görmüş yorumlara bakıyorum genellikle assasi etkileniyor deniliyor. Sub eğer aktif olarak kullanılmasın tv den farkı kalmıyor. Diğer türlü zaten aşağıda da söylendiği gibi insan aşık oluyor çok güzel ses veriyor. Aslında şunu diyebiliriz düşük seste soundbar performansı zayıf kalabiliyor. Ses arttıkça keyif veriyor. Deneyimlerinizi paylaştığınız için teşekkür ederim

• Evet bence de oldukça güzel paylaşım oldu eminimki buna ihtiyacı olanlar olacaktır ama muadil olarak arayış içine girdim bende. Eğerek kullanan alternatif önerisi olan varsa paylaşırsa bende sevinirim. Bu arada İzmir'de mi yaşıyorsunuz bilmiyorum ama çok geçmiş olsun diğer İzmir'de yaşayanlar arkadaşlara da.

• quote:

İzmir’deki korkunç depremi yeni yaşadık. Zaten oldum olası alt katları sevmem hep üst katlarda oturdum bu zamana kadar. Varsın olsun biraz sub sesi insin aşağıya 😊

josh-r arkadaş yukarıda bir link paylaştı sub izolasyonu için. Yorumlara bakılırsa bayağı iyi iş yapıyor. Malzemenin resimlerini incelediğimde köpük sünger gibi geldi bana, benzeri bir ürünü kullanan var mı acaba?

https://www.amazon.com/Sound-Addicted-Isolation-Monitors-Acoustic/dp/B0757LTZJJ?tag=donanimhaber-21&ie=UTF8&language=tr_TR
    kardeşim geçmiş olsun çok üzüldük milletçe Allah vatanımızı milletimizi korusun daha büyüğünden

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Günaydın,
    Evet deprem sırasında İzmirdeydim,99 depreminde İstanbuldaydım, Dinar depreminde de Erzurumdaydım, malesef çok kötü tecrübeler..
    Umarım artık gerekli tedbirler alınır,farkındalık seviyemiz artar, sesimiz yükselir
    Kimsenin de sevdikleri zarar görmez.
    Söylenecek birçok şey var da yeri yurdu burası değil...

• quote:

çok geçmiş olsun hocam hepimize.

bende yazlığa gitmek için evden çıkarken yakalandım depreme.

15-20 sn sonra olsa deprem elim kolum dolu merdivenlerde yakalanacaktım :(

merkez üssü körfez içi olsaydı. malesef şuan izmir diye bir yerden bahsediyor olamayacaktık. çok ucuz atlattık :(

• Geçmiş olsun arkadaşlar, oldukça tehlikeli bir badire atlatıldı. Umarım tekrarlamaz uzun bir süre...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kutunun içinden çıkan köpüğü kullanıyorum ; isterseniz de köpüğün üzerine dekor olarak örtü örterseniz güzel bir görünüm elde edersiniz

• Q70R Harman Kardon'a, arka kit 8500s'leri aldım. Kapalı kutu şekilde denk geldi. Akşam eve gidince deneyeceğim merak ediyorum farkı.

• nereden buldunuz arayan arkadaşlar vardı

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Nınja N kullanıcısına yanıt
    Slm. Bu köpük tam olarak ne işe yarıyor acaba. Gürültü ve sesimi kesiyor ve etkısı nasıl yani üst Alt komşu olarak. Atıyorum sesi 18 Ayarda Açtınız ve komşular rahatsız oldu dıyelım bu köpüğü kullandığınızda ki durum nasıl oluyor. Bunu Sub harıc. Arka kıtlerede. Kullanmak gerekırmı soundlardan . Ve bunu Amazon harıc başka nerden temın edebılırım
    Teşekkürler

• ozcan69 O kullanıcısına yanıt

Bahsettiğim kutunun içinden sub sarılı olduğu köpük ; ne kadar işe yarıyor bilemiyorum

• LG'nin wi-fi speaker uygulamasında kalibrasyon ayarı var. Bu ayarı yapmak gerekiyor mu. Yapılırsa ne gibi bir faydası oluyor.

• sadays S kullanıcısına yanıt

Sarı sitede buldum, bi arkadaş kapalı kutulu halde satıyordu.

• quote:

Orijinalden alıntı: Nınja

Bahsettiğim kutunun içinden sub sarılı olduğu köpük ; ne kadar işe yarıyor bilemiyorum

Strator anca titreşimi keser ses yalıtım özelliği yoktur.

taşyünü yada linkte pqylaştığım gibi ses yalıtım özelliği olan bir malzeme kullanmak daha faydalımolucaktır. Aşşağı ile sesi kesme açısından

• josh-r J kullanıcısına yanıt
    Nınja N kullanıcısına yanıt
    Hepimize geçmiş olsun hocam, gerçekten o anda insan ne yapacağını bilemiyor, yetisini kaybediyor insan. Deniz depremi değil kara merkezli olsa bu deprem, İzmir’e hasarı çok büyük olurdu.

@Nınja mantıklı bir hareket yapmışsınız etkisi mutlaka vardır aşağıya ses gitmesi açısından ama performansını hissedibilir etkiler mi bilemiyorum

• josh-r J kullanıcısına yanıt
    Bu yukarda paylaşmış olduğunuz linkteki isolation pad ozaman ıs görür diyorsunuz yani peki bunu Arka sublarada koymak gerekırmi birde üstteki komşularda da faydalı olurmu Sesi kesmedi açısından. Birde ses performansında bir değişiklik oluyormu

• quote:

Orijinalden alıntı: ozcan69

Bu yukarda paylaşmış olduğunuz linkteki isolation pad ozaman ıs görür diyorsunuz yani peki bunu Arka sublarada koymak gerekırmi birde üstteki komşularda da faydalı olurmu Sesi kesmedi açısından. Birde ses performansında bir değişiklik oluyormu

Üstteki komşuya faydası olmaz hocam.

alta titreşim ve sesi azaltır saddce.

kendim alıp kullanmadım.

arkalarda ufak uydulara gerek yok.

sub ın titreşim ve sesisini alta aktarımını kesmesi alt komşuyu rahatlatır.

benim şuan alt kat boş. Dolunca sıkıntı olursa ilk düşüneceğim şeylerden.

• 
Sayfa: önceki 663664665666667
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.