Şimdi Ara

SOUNDBAR [ANA KONU]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
14.020
Cevap
219
Favori
743.483
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 2 sa. önce
  • Cevaplayan Üyeler 1360
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 107
  • Ortalama Mesaj Aralığı 4 saat 25 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 65
  • Favoriye Eklediklerim 219
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • eiskent (1387 mesaj) sadays (678 mesaj) josh-r (531 mesaj) WatchAndLearnn (502 mesaj) istanbul_s (246 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (5383 mesaj) Mobil (5123 mesaj) Tablet (288 mesaj) (1 mesaj) Mini (613 mesaj) Uygulama (1848 mesaj)
  • @
12 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
76. Sırada  bugün en iyi #18
Giriş
    2339 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: universteli

Birde arka kitlerle deneyimleyip yazarsan çok iyi olur. Belki beklenmedik bir ses kalitesi alabilirsin.

Saygılar

arka kitleri alınca deneyimlerimi tekrar yazarım ama alabileceğim ses kalitesi zamnında z5500 den aldığımdan daha iyi olacağını sanmıyorum netlik alt seslerde eksik çok ve yamalanmaz. diyalog vs düzelmez cevrellik artacak biraz tabi bunlarda eskli arka hoplar gibi olmayacak. soundbarla bağşalayabilirsin ama avr ayrı bişey özellikle film izlemeyi seven her insanın denemesi lazım :D

|
    |

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

Orijinalden alıntı: ilkerkaymak

Hocam oltaya gelmeyin 4 yıl sonra da yeni bir hedef verecekler ve yine inanacaksınız 😁

inadımı ve birşey dendiği zamn olmzsa benim sorun çıakracağımı bilir cesaret edemez D: dedi ve bitti :)

|
    |

Orijinalden alıntı: Nınja

Çevremde Soundbar ve Avr sistemleri kullanan ilgisi olan kimse bile yok ; avr sistemi olan bir komşum olsaydı deneyimlemek isterdim

istanbulda çok arkadaş var hocam belki davet eden olur :) yeri yetern eşi izin veren her arkadaşı avr ye geçmeye davetediyorum :D

|
    |

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tamarak -- 18 Ekim 2020; 0:14:52 >

Hocam valla yaptik bir hata ama alisicaz sanirim :))

bu arada ben sanirim guncelleme sirasinda bir hata yaptim surum son surum fakat earc olmadi bende hatta arc de sadece stereo ses iletebiliyor sanirim servisi aricam yarin yada cihazi sifirlamak mumkun mu?

|
    |
    mnybjk kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: celalettin53

Hocam valla yaptik bir hata ama alisicaz sanirim :))

bu arada ben sanirim guncelleme sirasinda bir hata yaptim surum son surum fakat earc olmadi bende hatta arc de sadece stereo ses iletebiliyor sanirim servisi aricam yarin yada cihazi sifirlamak mumkun mu?

hocam tv de arc a bağlı dimi ? ve earc açık dimi bu arada sesi filmi filan nereden açıyorsunuz ? tvden mi ?

|
    |

Orijinalden alıntı: Tamarak

Bu arada sn11 i demo moduna alınca mükemmel bir atmos demosu oynatıyor. Resmen tavandan ses geliyor. Bayıldım.

demo modu nedir anlayamadım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nınja -- 18 Ekim 2020; 1:19:24 >

Soundbar TV'nizin HDMI ARC'ına bağlı ise ise LCD ekranında eARC yazısı çıkması gerek. Güncelleme yapıp yapmadığını kontrol için SmartThings ile bakın, son güncelleme sürümü aşağıdaki gibi olmalı:

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    celalettin53 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    675 Mesaj

Soundbar’in üstündeki f tuşuna 5 saniye basık tutun üstadım. Demo moduna geçecektir. Geçerken ses 20 ye çıkıyor. Gece yapmayın yada kısın hızlıca :)

Bu arada mnybjk üstada teşekkürler. Stok olan yeri söyleyince bende bu hafta sonu itibariyle SN11 kullananlar kervanına katıldım. Arka speakerlar icin daha tam yerleşimi tamamlayamadım yoğunluktan dolayı ancak geçici süre konumlandırdığım yerden bile atmos başarısı çok iyi.
    JBL 5.1 dialog sesleri temizliğini biraz aradım ilk anda ancak geri kalan performansı göz önüne aldığımda süper cihaz.

Özellikle atmos pesinde olan oyun ve film severlere şiddetle öneriyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aftermath666 -- 18 Ekim 2020; 1:34:7 >
    |
    |
    Bahsedilenler: mnybjk, Nınja kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1274 Mesaj

DTS sorununu çözebildiniz mi?
    AVR tecrübem olmadı ama soundbarlarda yapısı gereği sağ-sol-merkez hoparlörlerin toplu birbirine yakın olmasından dolayı ses kalitesi nispeten diğer ses sistemlerinden düşük oluyor diye tahmin ediyorum. Konumlandırma noktasında diğer mesajlarımda yazdığım gibi TV üstünde bir deneyin isterseniz, ben farkını hissettim. Ses modunda da Adaptive Sound'u diğerlerine göre daha başarlı, zırt-bırt değiştirme ihtiyacı hissettirmiyor. Birde TV'nin Spotify uygulamasından müzik dinleyin, ben başarılı buldum; sizinde değerlendirmenizi merak ediyorum doğrusu... İnşallah arka hoparlörler ile aradığınız ses tadına daha çok yaklaşırsınız...

|
    |
  • Emekli Yönetici
    2339 Mesaj

İyi günlerde kullan hocam işine yaradıysa ne mutlu bana :)

|
    |
    aftermath666 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Eyvallah üstadım. Çok teşekkürler tekrardan.

|
    |
  • Yarbay
    3438 Mesaj

Hem subwooferi hem de arka hoparlorleri kablo ile baglanan, guzel bir atmos soundbar var mi?
    Genelde ya sub ya da arkalar kablosuz oluyor...

Stereo amp:Roksan Kandy LIII MKIII // CD player:Roksan Kandy MKIII // AVR:Denon AVR-3808CI // Speakers:Monitor Audio RS6 Front RSLCR Center BRFX Bipolar rear Projector:Panasonic AE4000 // Perde:Draper Luma2 119" 16:9 (264x147) // Oled:65" LG C8 // HTPC:Zalman HD160plus,RTX2080,Logitech Dinovo Edge klavye MX Air mouse, Fanless PSU Cables:Atlas Hyper Interconnect,Atlas Hyper 2.0 speaker z-plug,Aten Prime HDMI 2.0 4K HDR,Inakustik NF-102 interconnect // Surge protector priz:Monster HT800 // AppleTV 4K // NAS:Synology DS918+ // Xbox One X
  • Yarbay
    2843 Mesaj

Soundbarin ruhuna aykiri kablolu baglanti ama cozum uretmek icin Yamaha'nin kablolu sub baglantisi yapabilen bir modeli vardi. Spk8 ve spj4 wifi surroundlarin ise hoparlorleri kablo ile wifi aparatina baglaniyor. Direk soundbara kablo ile baglantili model yok.

Saygilarimla.

|
    |
    CaRaBeeN kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Front Atmos : Sony SSCSE
    Rear Atmos : Pioneer SP-BS22A
    Subwoofer1 : Sony SaCS9
    Subwoofer2 : Jbl 260p
  • Yüzbaşı
    259 Mesaj

Hocam surum son surum fakat earc ibaresi hic yok bende sanirim guncellerken bir sorun olustu.

https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/7e/70/10/7e7010051ca2e18d4021f80eaf117efe.png&t=0&width=480&text=1
    https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/27/e0/9f/27e09fe261db0f42d01f621c04e3dafd.png&t=0&width=480&text=1
    https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/a0/4e/ed/a04eedb513a9b50223b4299d1d27999a.jpeg&t=0&width=480&text=1

|
    |
    tayaydin kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
    2227 Mesaj
    Arkadaşlar bende Sony 1080p TV var 55 inç
    PC ye bağlı ve Netflix i.pc den açıyorum
    Soundbardan atmos ve diğer sesleri alabilirmiyim

Orijinalden alıntı: celalettin53

Hocam surum son surum fakat earc ibaresi hic yok bende sanirim guncellerken bir sorun olustu.

tvinde e arc var mı?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    -- Nvidia Shield Pro 2019 -- Pioneer Lx-55 Blu-ray Player
    -- Speakers By Aytekin Erçin -- Sugden A21 A Class Stereo Amfi
    -- L.K.S. Ess Sabre 9018 Dual Dac -- Auralic Aries Femto -- Daphile Intel Nuc
    -- Yamaha Gt-750 Pikap -- Teac VRDS-25X Cd Çalar

• Yüzbaşı
    259 Mesaj

Hocam var denon x2600 le sorunsuz kullaniyordum tv nin netflix ini atmos vs butun sesleri aliyordum earc uzerinden.

Tv philips 65pus7304

|
    |
    sadays kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
Radyo Dinle
Canlı Tv izle
Ekonomi
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR1
1,414
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.