Şimdi Ara

SOUNDBAR [ANA KONU] (646. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
33.395
Cevap
470
Favori
1.644.411
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
73. Sırada  bugün en iyi #11
Sayfa: önceki 644645646647648
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ama işte audiophile dünyası öyle değil doğru sesin peşindedir audiophileler beğenmese bile doğru sesi

• Arkadaslar merhaba

Bugun vatan bilgisayar musteri hizmetlerini aradim q70r icin stok sordum teshir de gozukuyor dediler bir adet buyaka avm de varmis. hemen aradim ve 2400 lira oldugunu soyleyince geliyorum dedim ve gittim aldim.

Buraya kadar hic bir sorun cikmadi ikinci el
    fiyatina k kartina taksitle almis oldum.

Kurulumunu yaptim uygulamadan guncellemede yaptim fakat bence earc bu cihazda yok sanirim.

Normal sartlar da denon x2600 le tv netflix uygulamasindan atmos ses alabiliyordum bu cihazdan hic ses cikmiyor ancak turkce stereo kismina alinca ses veriyor cihaz turkce 5.1 secsem bile ses alamiyorum.

yani arc uzerinden stereo disinda ses alamiyorum.

Cihazda bir sorun olabilirmi?

zidoo z9s ile hdmi uzerinden atmos ve dts dolby digital ses alabiliyorum.

kablolarim pugge hdmi 2.0

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam kablolar da sorun yok zaten ayni kablolarla avr den earc uzerinden atmos ses alıyordum ayni zamandai zidoo dan hdmi uzerinden butun sesleri alabiliyorum ayni kablolardan.

• quote:

Orijinalden alıntı: celalettin53

Arkadaslar merhaba

Bugun vatan bilgisayar musteri hizmetlerini aradim q70r icin stok sordum teshir de gozukuyor dediler bir adet buyaka avm de varmis. hemen aradim ve 2400 lira oldugunu soyleyince geliyorum dedim ve gittim aldim.

Buraya kadar hic bir sorun cikmadi ikinci el
    fiyatina k kartina taksitle almis oldum.

Kurulumunu yaptim uygulamadan guncellemede yaptim fakat bence earc bu cihazda yok sanirim.

Normal sartlar da denon x2600 le tv netflix uygulamasindan atmos ses alabiliyordum bu cihazdan hic ses cikmiyor ancak turkce stereo kismina alinca ses veriyor cihaz turkce 5.1 secsem bile ses alamiyorum.

yani arc uzerinden stereo disinda ses alamiyorum.

Cihazda bir sorun olabilirmi?

zidoo z9s ile hdmi uzerinden atmos ve dts dolby digital ses alabiliyorum.

kablolarim pugge hdmi 2.0

hocam cep telefonunun smart things özelliği ile soundbara bağlan ve güncelle. güncelleme ile birlikte earc geliyor. bende dün aldım ve güncelleme sonrası earc geldi. tabi avr gibi ses dts hd ms filan bekleme dolby atmos alırsın :) bende avr x 6300 den geçtim şu anda nerden geçtim heden ahnımı din ledim modundayım ama dayanacağız :D

• quote:

Orijinalden alıntı: sadays

Sanırım sounbbarın yapısı gereği böyle

benim bir önceki avrde dts hd malarda coşar giderdi sonra onkyo 3030 aldım bu sefer de dolby true hdlerde coşuyor iyi ki de böyle neredeyse 4k filmlerin tamamı atmos zaten artık dts filmim yok

o yüzden ben olsam üzülmem sevinirim atmosda daha iyi ses veriyor diye

sanırım dts hd ma ekrana yazmıyor görünen o ki ama dolby true hdleri atmos göstermesi garip ya kanalları karıştırıyor ya da ses zaten atmos isterseinz oynatmadan önce media info ile bilgilerine bakın oynattığınız filmin

aynen öyle hocam sound bar kullanacağım süre boyunca buna alışacağız avr ye dönene kdar bekleyeceğiz :D

• universteli U kullanıcısına yanıt

hocam çok yeni geçtim avr li bir setten soundbara

avrli sistemim 100 üstünde 90 alırdı hatta 98 bile alırdı ne sitesem veriyordu. wooferın boşa gürültüsü yok alt sesler çok net alt frekansları net alıyorsun sesi dibine kadar kıssan bile filmin içindesin filan. dialog sesleri azmı geldi sadece diyaloğu yükselt centerı yükseltmeden filan. ya avr nin çok avantajı var

soundbara geçecek olursan dün q70r aldım evet eşimin istediği gibi kablo yok sağ sol arkada büyük hoparlçtler yok vs vs ama seste yok yani avr gibi her detaya inemiyorsun woofer boşa gürültü yapıyor patlama var mesela patlamayı veriyor ama sonrası yada öncesi tamemen boşa gürültü devam ediyor buanda yüz üstünden 20 veririm pazartesi arka kitleri alacağım arkalar olsa onlarlada 100 üstündne 40 a çıksın. eşim ikna eder etmez avr ye geri dönüyorum bunlarla devam edemem :D

• quote:

Orijinalden alıntı: mnybjk

hocam çok yeni geçtim avr li bir setten soundbara

avrli sistemim 100 üstünde 90 alırdı hatta 98 bile alırdı ne sitesem veriyordu. wooferın boşa gürültüsü yok alt sesler çok net alt frekansları net alıyorsun sesi dibine kadar kıssan bile filmin içindesin filan. dialog sesleri azmı geldi sadece diyaloğu yükselt centerı yükseltmeden filan. ya avr nin çok avantajı var

soundbara geçecek olursan dün q70r aldım evet eşimin istediği gibi kablo yok sağ sol arkada büyük hoparlçtler yok vs vs ama seste yok yani avr gibi her detaya inemiyorsun woofer boşa gürültü yapıyor patlama var mesela patlamayı veriyor ama sonrası yada öncesi tamemen boşa gürültü devam ediyor buanda yüz üstünden 20 veririm pazartesi arka kitleri alacağım arkalar olsa onlarlada 100 üstündne 40 a çıksın. eşim ikna eder etmez avr ye geri dönüyorum bunlarla devam edemem :D

Demek ki Avr yi deneyimlemek lazım. İki sistemi kulak duyunca farkı daha iyi anlıyor. Benim de anladığım, patlama sahnelerinde ortalık yıkılıyor ancak iş diyalog sesler, alt sesler, çevresel ses kalitesi vs... gibi ince detaylara gelince Soundbar gerek hoparlör sayısının yetersizliği gerekse sesi en ince detaylarına kadar yöneten profesyonel bir receıver barındırmamasından dolayı kalitesi belirli bir çıtayı aşamıyor. Çok teşekkür ederim.

Saygılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi universteli -- 17 Ekim 2020; 23:46:20 >

• Birde arka kitlerle deneyimleyip yazarsan çok iyi olur. Belki beklenmedik bir ses kalitesi alabilirsin.

Saygılar

• mnybjk kullanıcısına yanıt

Siz elinizden geleni yaptiniz. Bundan sonra esiniz daha kolay ikna olacaktir gwri donuse.

Saygilarimla.

• quote:

Orijinalden alıntı: thehassoo44

Selamlar. Sn11r hiç bir yerde bulamadım siz nereden aldınız acaba?

Bursa Carrefour AVM içindeki lg store dan aldım. Ellerinde devamı mevcuttu.

• quote:

Orijinalden alıntı: Nınja

Lg sn11r ; Kuruluma geleceklerdi servis sabah aradı 80 tl kurulum ücreti var dedi gelmeyin kendim kurarım dedim

Bugün saat 20.30 gibi geldiler. Kurup gittiler

Ücret istemediler benden.

• quote:

Orijinalden alıntı: eiskent

Siz elinizden geleni yaptiniz. Bundan sonra esiniz daha kolay ikna olacaktir gwri donuse.

Saygilarimla.

kendi bana hediye alacakmış bu gün öyle diyor ama 3 4 yıl sonraki yaş günümde :D

Çevremde Soundbar ve Avr sistemleri kullanan ilgisi olan kimse bile yok ; avr sistemi olan bir komşum olsaydı deneyimlemek isterdim

Hocam oltaya gelmeyin 4 yıl sonra da yeni bir hedef verecekler ve yine inanacaksınız 😁

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: universteli

Birde arka kitlerle deneyimleyip yazarsan çok iyi olur. Belki beklenmedik bir ses kalitesi alabilirsin.

Saygılar

arka kitleri alınca deneyimlerimi tekrar yazarım ama alabileceğim ses kalitesi zamnında z5500 den aldığımdan daha iyi olacağını sanmıyorum netlik alt seslerde eksik çok ve yamalanmaz. diyalog vs düzelmez cevrellik artacak biraz tabi bunlarda eskli arka hoplar gibi olmayacak. soundbarla bağşalayabilirsin ama avr ayrı bişey özellikle film izlemeyi seven her insanın denemesi lazım :D

• Cihazı kurdum fakat player noktasında sıkıntım var. Mi box s var bende. Usb bellek üzerinden yada Netflix den hangi formatlarda ses alabilirim? Atmos desteği yok sanırım.

• quote:

Orijinalden alıntı: I.K.

Hocam oltaya gelmeyin 4 yıl sonra da yeni bir hedef verecekler ve yine inanacaksınız 😁

inadımı ve birşey dendiği zamn olmzsa benim sorun çıakracağımı bilir cesaret edemez D: dedi ve bitti :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Nınja

Çevremde Soundbar ve Avr sistemleri kullanan ilgisi olan kimse bile yok ; avr sistemi olan bir komşum olsaydı deneyimlemek isterdim

istanbulda çok arkadaş var hocam belki davet eden olur :) yeri yetern eşi izin veren her arkadaşı avr ye geçmeye davetediyorum :D

• Bu arada sn11 i demo moduna alınca mükemmel bir atmos demosu oynatıyor. Resmen tavandan ses geliyor. Bayıldım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tamarak -- 18 Ekim 2020; 0:14:52 >

Hocam valla yaptik bir hata ama alisicaz sanirim :))

bu arada ben sanirim guncelleme sirasinda bir hata yaptim surum son surum fakat earc olmadi bende hatta arc de sadece stereo ses iletebiliyor sanirim servisi aricam yarin yada cihazi sifirlamak mumkun mu?

• 
Sayfa: önceki 644645646647648
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.