Şimdi Ara

SOUNDBAR [ANA KONU] (644. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: barbaros023 , barbaros023 , kimnotyze1983 Daha Az
3 Kayıtlı Üye (2 Mobil) ve 8 Misafir - 9 Masaüstü2 Mobil1 iOS
5 sn
33.411
Cevap
471
Favori
1.645.132
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 642643644645646
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Valla hocam dediklerinizi de yapacağım ama şu anda dts olayına takıldım ve bunu görmem şart :D

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tamarak kullanıcısına yanıt

Bence çok iyi yapmışsınız. Jbl'i ben de denedim, aynı fiyattı mediamarkt'ta ama beğenmedim, sn11r aldım. Ses işi zevk işi, herkese göre değişiyor. Denediğimiz ortam da etki ediyor şüphesiz.

Güle güle kullanmanız dileğiyle...

• mnybjk kullanıcısına yanıt

samsung m550 var bende, dts çözebiliyor, ama yazı yazmıyor. Yani sizin herhangi bir probleminiz yok, cihaz dts çözüyor.

Ağ kurulumunu yaptıysanız SmartThings ile yazılım sürümünü kontrol eder misiniz? Güncel yazılımı bu:
    SOUNDBAR [ANA KONU]

Atmos ses alıyorsanız, dts'i haydi haydi almanız lazım.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

Dts kaynaklı film açınca tv ayarlarından dts seçimi aktif oluyordu, onu seçince işlem tamamlanıyordu.

• YT kullanıcısına yanıt

Lg cx dts desteklemiyor kaldım arada

Nvidia Shield'i Soundbar'a değilde TV'ye bağlayarak deneyin. Anladığım kadarı ile TV'nizin eARC desteğide var, DTV ses ayarından otomatiğe alıp deneyin SOUNDBAR [ANA KONU]

Ayrıca ses alamadığınız dts'li video dosyasını eğer destekliyorsa TV'nin dahili oynatısı ile deneyebilirsiniz.

Evet, onu duymuştum
    O zaman Nvidia Shield mecburen Soundbar'a bağlı olmalı, bir ayar yapılacaksa da ordan yapılmalı...

• quote:

Orijinalden alıntı: mnybjk

atmos idare eder kötü değil ama başka bişey deneyemedim dts ses alamıyorum nasıla alacağım çözemedim. şu anda kafamı taşlara vuruyorum avr yi bıraktığım için

Bir kurulum sorununuz var gibi duruyor q70r dts-x bile destekliyor

1- nvidia shield tvye değil soundbara bağlı değil mi?

2- kodi'nin passtrough ayarlarıni yaptınız mı?

3- hdmi kablolar en az 2.0 spesifikasyonunda mı?

4- açılış sırası önemlidir doğru algılama için en son soundbarı açtınız mı?

5- soundbar standart modda mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sadays -- 17 Ekim 2020; 9:35:16 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sadays

Bir kurulum sorununuz var gibi duruyor q70r dts-x bile destekliyor

1- nvidia shield tvye değil soundbara bağlı değil mi?

2- kodi'nin passtrough ayarlarıni yaptınız mı?

3- hdmi kablolar en az 2.0 spesifikasyonunda mı?

4- açılış sırası önemlidir doğru algılama için en son soundbarı açtınız mı?

5- soundbar standart modda mı?

Alıntıları Göster

Hocam valla akşamdan beri kuduracağım.

1- nvidia shield önce soundbara bağladım dts hd filmlerden ses aldım ama soundbar ekranında dts hd yada dts filan yazmadı. Sonra tv ye bağladım passthroug ederim die bu sefer hiç ses alamadım tv desteklemiyor dedi. Ama dolby hd sesli filmleri açtığımda soundbar ekranında dolby atmos yazıyor . Dts de dts yazması gerek değil mi ?

2- kodi ayarları avr kullanırkende passthrough olduğu için değişmedim ama baktım hepsi açık.

3- evet kablolar 2.0

4- evet

5- soundbar standard surround vs ne moda olursa olsun dolby hd filmlerde dolby yazıyor ve mod değiştiriliyor. Ama dts olunca modu değiştirebiliyor avrde dts de olsa değişmezdi kayıpsız formatlar.

Kardeşim boşuna ugrasma filmi actigin anda dolby atmos yazısı gibi Dts yazısı gelmiyor. Soundbar kumanda info tuşuna basınca dts yazısı ekranda görünür. Hatta Dts Hd açınca bile Dts yazar. Sistem de sıkınti yok yani.
    Dts X açarsan eger film açıldığı anda dolby atmos gibi ekranda anında yazar.

• cchacalls kullanıcısına yanıt

Ozaman dts yi boşuna çözüyor bu çözmüş olmak için :D az önce avengers infinit war u denedim dts hd seste peşine avangers eng gami açtım buda dolby true hd ama atmos yazıyor. İki filmin sesi arasında dağlar kadar fark var.

Dolby çok daha iyi ama ben bunları avr de izlediğimde dts hd ma biraz daha iyiydi :D

Hanımın başıma açtıklarına bak ya bi zevkimiz var içine etti

Kodi de Dts i aktif hala getirdin mi ? Soundbar kumanda dan info basıp dts yazısını gördün mü? Dts senin söylediğin gibi kotu değil gayet iyidir. Sizin bir yerde yanlış olabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: cchacalls

Kodi de Dts i aktif hala getirdin mi ? Soundbar kumanda dan info basıp dts yazısını gördün mü? Dts senin söylediğin gibi kotu değil gayet iyidir. Sizin bir yerde yanlış olabilir.

kodiden dtsyi aktif hale getirirsem normal dts verir hd vermez yine aynı hesaba gelir. bu işte bi yerde bir eksik var bulmam lazım takığım bu konuya. normal şartlarda dolny atmoısta verdiği gibi dts hd seslerdede herşey yarlı olduğu için bizim seçim yapmamıza izin vermemesi lazım. özelliklerde dd, dd+, dolby atmos hariç bütün sesleri eArc only diyor. sıkıntı bu earc only de sesi nasıl earc ile vereceğim soundbar a çözemedim.

Kardeşim çok fazla bilgi eksikligin var. Kafan baya karışmış bu yüzden. Nvidia yi direk soundbar a bağladigin için Earc ile bir işin yok senin. Kodi ses ayarların hatalı diye düşünüyorum. Oranın fotoğrafını at bir bakalım.

Bak benim ayarlar bu şekilde.. SOUNDBAR [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cchacalls -- 17 Ekim 2020; 11:44:6 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cchacalls

Kardeşim çok fazla bilgi eksikligin var. Kafan baya karışmış bu yüzden. Nvidia yi direk soundbar a bağladigin için Earc ile bir işin yok senin. Kodi ses ayarların hatalı diye düşünüyorum. Oranın fotoğrafını at bir bakalım.

Bak benim ayarlar bu şekilde..

evden çıktım ama ayarlar seninkinin aynısı, belki 3. sırada olanda açıktır bende bi ondna emin değilim gerisi hep aynı.

• Her şeyi çözdüm.
    Muzdik dinlerken neden arka hoparlörlerden verim anlamadığımı anlamadım :)
    Çalışma mantığı böyle mi yani? Arka hoparlörlerden sadece az müzik geliyor. Ana sesler ana hoparlörde.

• Snakef1 kullanıcısına yanıt
    hocam hayırlı olsun kaça aldınız?

• cchacalls kullanıcısına yanıt
    TV'niz LG B9 heralde, dahili oynatıcısı ile harici (diyelim ki Nvidia Shield, Kodi) karşılaştırır mısınız?

• tayaydin kullanıcısına yanıt
    Hocam bende LG B9 ve Mi Box 3 var. Karşılaştırma olarak neyi merak ediyorsunuz? Görüntü kalitesi mi ses ile alakalı mi yoksa kullanışlılik mi..

• 
Sayfa: önceki 642643644645646
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.