Şimdi Ara

SOUNDBAR [ANA KONU] (643. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: kimnotyze1983 Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 3 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
33.381
Cevap
470
Favori
1.643.899
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 641642643644645
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Güle güle kullanın.
    Zarar değil kara geçtiniz. :)
    O elemanlar tahminimce kendileri alıp satmak için vermek istememişlerdir.
    Çok oyunlar dönüyor teknoloji marketlerde maalesef.

Subwoofer zaten kablosuz.
    Elektrik kablosu ise mecbur olacak,içinde amfi var.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • sportway S kullanıcısına yanıt
    Doğru hocam, cahillik işte, elektiriği nerden alacak cihaz :)

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • WatchAndLearnn kullanıcısına yanıt
    Q70r arıyordunuz.
    Hazır para iadesi de alacakken Vatan daki fiyatıyla bitmeden bulup alın bence.
    Yarına kalmaz,tükenir.
    Buraya çok yazan olmasada çok okuyan var.
    Benden tavsiye.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • MilanRapajic M kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun, öncelikle güncelleme yapmadıysanız onu yapın, eARC desteği kazanıyor. Ayrıca hemen arka hoparlörleri takip edin. İkinci ele düşenler oluyor, denk getirince alırsınız; bazende hb'da uygun fiyata stoğa giriyor. Boss bilişimde getirtiyor kendi web sitesinde ve n11'deki mağazasında satıyor; ben ordan almıştım. Eminim arka hoparlörleride alınca soundbarı dahada seveceksiniz. Forumda arka hoparlörler ile ilgili sayfa var, orayıda takip etmenizi tavsiye ederim.

• sportway S kullanıcısına yanıt

Hdmi ayarını bulamadım ama tivibuda mesela çok az ses geç geliyor. Ben dikkat edince anladım ancak herkes kolay kolay anlamaz. Bunun bi çözümü var mıdır?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sarpcore kullanıcısına yanıt
    Bir ara GittiGidiyor da vardı 17 Bin TL kadardı.

• militare M kullanıcısına yanıt

Q90'ı gittigidiyorda resmi bir satista goremezsiniz. Samsung getirmedigi cihazi belki elden satan biri olmustur. 17000tl uc bir rakam zaten.

• T|G kullanıcısına yanıt

Her test kendi donemindeki cihazlarla kiyaslaniyor. Bu onemli bir kriter..sk9y atmoslu 2. Cihazdi bildigim kadari ile. Ondan once ilk jenerasyon sj9'du. Soundbar icin yeni bir teknolojide sk9y bu donemde teste katildi. Sonrasinda gelen sk10y'nin test puani daha dusuktu ama bence haksizlik edilmisti. Bu haksizlik nedenlerinden biri de cihazlarin fiyat skalasindaki alternatiflere gore degerlendirilmesi. Yurtdisi sitelerde en buyul puan; fiyata gore verdigi oerformansla belirleniyor.

Lg genellikle bu sitelerde yuksek fiyati ile ustu kapali da olsa elestiriliyor. Daha dogrusu koreliden beklenti rekabetci fiyat ancak lg artik bu kulvarda degil "yurtdisi" fiyatlariyla.

Eger yurtisinda bir markete girseydiniz jbl'nin 9000TL'lik modeli ile lg Sn11 ayni fiyat etiketine sahip olacak.

Mesela listedeki sony st5000 kesinlikle cok kaliteli bir cihaz. Performansi mukemmele yakindir. Teste gore yerlerde surunuyor cunki avrlwrden daha pahali fiyati elestiri konusu oldu.

Iste bu farkliliklar nedeni ile her zaman dinlenerek cihaz alinmasi onemlidir. Herkesin kulagi farkli ses karakterine ilgi duyar. Otoritelerce cok kaliteli bulunan cihazlarin muzikalite olarak eksikligi olmamasina ragmen farkli kitlelere hitap ederler.

Eger ki Avr'li sisteme gecmeseydim, su anda sn11 alirdim. Jbl de olabilirdi belki ama ayrilabilen hoparlorler basit ve kullanisli gozukse de profesyonel dusunenler icin acabalar tasir. Jbl kalitesine guvenmeme ragmen piyasada 7.1.4 cihazi bu kadar rekabetci fiyatta bulmusken maceraya atilmazdim ben.

Birgun lg fiyat avantajini kaybederse uzulen cok olacaktir.

Saygolarimla.

• eiskent E kullanıcısına yanıt
    Evet resmi bir satış değildi genelde ülkemizde satılmayan ürünleri satıyordu oldukça yüksek bir rakama koymuştu şimdi olsa herhalde 20 Bin falan ister.

• q70r aldım deneme yapıyorum ama şöyle bir sorunum var nvidia shield ı soundbara bağladım Earc ile birlikte soundbarı tv ye bağladım dolby true hd sesli filmler iaçtığımda dolby atmos olarak yazıyor ama dts hd ma sesli film aöçtıpımda hiç birley yazmıyor sound mod a bastıpğımda surround, standart vs değişiyor. ama dolby de asla değişmiyor sadece atmos. bunu nasıl düzeltebilirim ?

• quote:

Orijinalden alıntı: eiskent

Her test kendi donemindeki cihazlarla kiyaslaniyor. Bu onemli bir kriter..sk9y atmoslu 2. Cihazdi bildigim kadari ile. Ondan once ilk jenerasyon sj9'du. Soundbar icin yeni bir teknolojide sk9y bu donemde teste katildi. Sonrasinda gelen sk10y'nin test puani daha dusuktu ama bence haksizlik edilmisti. Bu haksizlik nedenlerinden biri de cihazlarin fiyat skalasindaki alternatiflere gore degerlendirilmesi. Yurtdisi sitelerde en buyul puan; fiyata gore verdigi oerformansla belirleniyor.

Lg genellikle bu sitelerde yuksek fiyati ile ustu kapali da olsa elestiriliyor. Daha dogrusu koreliden beklenti rekabetci fiyat ancak lg artik bu kulvarda degil "yurtdisi" fiyatlariyla.

Eger yurtisinda bir markete girseydiniz jbl'nin 9000TL'lik modeli ile lg Sn11 ayni fiyat etiketine sahip olacak.

Mesela listedeki sony st5000 kesinlikle cok kaliteli bir cihaz. Performansi mukemmele yakindir. Teste gore yerlerde surunuyor cunki avrlwrden daha pahali fiyati elestiri konusu oldu.

Iste bu farkliliklar nedeni ile her zaman dinlenerek cihaz alinmasi onemlidir. Herkesin kulagi farkli ses karakterine ilgi duyar. Otoritelerce cok kaliteli bulunan cihazlarin muzikalite olarak eksikligi olmamasina ragmen farkli kitlelere hitap ederler.

Eger ki Avr'li sisteme gecmeseydim, su anda sn11 alirdim. Jbl de olabilirdi belki ama ayrilabilen hoparlorler basit ve kullanisli gozukse de profesyonel dusunenler icin acabalar tasir. Jbl kalitesine guvenmeme ragmen piyasada 7.1.4 cihazi bu kadar rekabetci fiyatta bulmusken maceraya atilmazdim ben.

Saygolarimla.

Üstat

yorumlarına sonan kadar katılmakla birlikte

tek bir ayrıntıyı atladığını düşğnüyorum jbl 9.1 9000 tl yurtdışında bir müzik markete girdiğinizde sn11 r de aynı demişsin ama zaten sn 11r nin düşük puan almasının nedeni daha önceki satırlarındaki gibi yorumlar fiyatta kayılıyor. Yurt dışında 1500$ . Jbl 9.1 900$

ülkemize göre tam tersi. Lg de jbl gibi girseydi ülkemize biz bırak sn11r leri 2.1 lg leri konuşuyor olabilirdik. yada hiç tanışmamış konuşmamış bile olabilirdik.

saygılar sevgiler...

• Arkadaşlar bu arada Boss Bilişim'den 16 eylül de sipariş verdiğim SWA-9000S arka kitler bugün itibariyle elime ulaştı. 1 aylık bir bekleyiş oldu sipariş verdiğim tarihten itibaren. Her hangi bir sıkıntı yaşamadım beklemenin dışında.

• Şu bir gerçek ki Soundbar lar kendini özellikle son 3 yıl içinde inanılmaz geliştirdi. Beni en çok etkileyen 2 sistem var,

1-JBL 9.1

2-Philips B97

Bence gerçekten etkileyici sistemler ki şu an markalar bakıyorum da paket sistemlerden ziyade Soundbarlara yönelmiş durumda.

Şimdi benim merak ettiğim şey şu, Soundbarların ses kalitesi eskiye nazaran oldukça ilerlemiş ve son teknolojilerle donatılmış durumda. Evinize alacağınız bir avr sistemin ses çıkış performansı, kalitesi, bas tiz dengesi, diyalog seslerdeki netlik, patlama, yağmur vs... gibi sahnelerde ki ses gerçekliği vs...

Tüm bu kriterler ve fazlası için Avr sistem ile bu son teknolojik Soundbarlar arasında sizce aradaki fark çok büyük mü, yoksa orta mı, yoksa az mı yada hiç fark yok mu? Bunu Avr kullanan ve Soundbarları da bilen bir arkadaş cevaplarsa bizi oldukça bilgilendirmiş olur.

Saygılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi universteli -- 17 Ekim 2020; 0:9:45 >

• quote:

Orijinalden alıntı: eiskent

Saygolarimla.

Teşekkür ederim hocam cevabın için. Evet tek mantıklı açıklaması bu olabilir. Sk9y yi dinlemiştim daha önceden gerçekten çok güzel hissettiriyordu atmos deneyimini ama diğerlerini deneme fırsatı bulamadım.

• mnybjk kullanıcısına yanıt

Çevresel ses ve atmos performansı nasıl deneyimleyebilidiniz mi?

• atmos idare eder kötü değil ama başka bişey deneyemedim dts ses alamıyorum nasıla alacağım çözemedim. şu anda kafamı taşlara vuruyorum avr yi bıraktığım için

Hayrlı olsun, güle güle kullanın...
    Soundbar'da sadece Atmos seslerde ekranda yazı beliriyor ve ses modunu değiştirmeye izin vermiyor, diğer ses modellerinde herhangi bir bilgilendirme yazısına şahit olmadım. Sound Mod olarak ben Adaptive Sound'u oldukça başarılı buldum, sürekli onda tutuyorum. İnşallah arka hoparlörleride alırsınız.
    Arka hoparlörler ile Sound Mod kanal düzeni şu şekile oluyor:

Ben TV'nin Spotify uygulaması aracılığı dinlediğim müzik kalitesi çok beğendim, sizce nasıl?

Bu arada telefonunuz android ise Samsung Müzik uygulaması ile WiFi'den müzik aktarabiliyorsunuz (Smart View'den görüntü aktarması gibi). Tabiki bluetooth aktarmadan daha kaliteli oluyor...

Soundbar'ın konumu noktasında farklı bir tecrübem oldu, onuda aktarayım:
    TV'im sehpahada kurulu, ünite içinde... TV'nin yaklaşık 10cm üstündede raf mevcut. Soundbar'ı ilk olarak klasik TV'nin ayakları önüne yerleştirdim, sesin geliş yönü bana görüntü ile uyumsuz gibi geldi (arka hoparlörleri daha almamıştım). TV'nin üstündeki bahsettiğim rafa koyunca ses-görüntü daha senkron olarak geldi kulağıma... Tavana ses gönderen hoparlörlerin etkisinden olsa gerek.

Hayırlı olsun yeni cihazınız. Sn11r ayırtmıştınız en son, samsung'a geçmişsiniz :) güle güle kullanın.

atmos sinyali alınca başka ayara geçmiyor cihaz sanıyorum. Lg'de de benzer bir şey yazıyordu kılavuzunda. Dts vs onlarda seçebilirsiniz değişik ses modlarını.

• YT kullanıcısına yanıt

Sn11 de ayırdım onunda alırım gelince ama hala gelmedi zaten şu dts işini halledemezsem almamın anlamı kalmıyor

• 
Sayfa: önceki 641642643644645
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.