Şimdi Ara

SOUNDBAR [ANA KONU]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
16.630
Cevap
234
Favori
845.965
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 17 sa. önce
  • Cevaplayan Üyeler 1446
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 107
  • Ortalama Mesaj Aralığı 3 saat 51 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 65
  • Favoriye Eklediklerim 234
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • eiskent (1555 mesaj) sadays (975 mesaj) josh-r (671 mesaj) WatchAndLearnn (594 mesaj) srknzr (402 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (7369 mesaj) Mobil (5683 mesaj) Tablet (288 mesaj) (1 mesaj) Mini (753 mesaj) Uygulama (1848 mesaj)
  • @
23 oy
Öne Çıkar
Giriş
    454 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: sawyer1

Hayırlı olsun hocam bizde bekliyoruz :)
    Güle güle kullanınız.

Teşekkür ederim. Bir an önce kavuşursunuz umarım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
  • Yüzbaşı
    454 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: YT

Servis gelmeden kendiniz kurarsanız eğer kırık vs ya da bozuk çıkarsa sorumluluk almıyorlar. Ama eğer cihazda problem çıkmazsa faturanız garanti başlangıcı için yeterli oluyor.

İlk başta çıkabilecek sorunlardan siz sorumlu tutulabilirsiniz kısaca. Bu yüzden illa servis gelsin diyorlar. Ben de istemeye istemeye servise kurulum yaptırdım. Para isterlerse vermeyin bu arada. Ücretsiz kurulum.

Bende de durum öyle olacak. Kendim kutuyu özenle açıp tek tek kurmayı istiyordum ama risk almaya gerek yok. Para konusunu hatırlatmanız iyi oldu aklımda olsun. Yarın kuruluma gelecekler.

Aslında bu modeli ararken medimarkt da jbl bar 5.1 true wireless dinledim. özellikle müzik performansına bayıldım cihazın. Sesler inanılmaz berraktı. Ama atmos olmaması ve bataryalı arka hoparlörlerin zamanla pil sıkıntıları çıkardığını okudum. Sn11 i lg storeda denedim. Müzik performansı jbl kadar 'kristal' olmasa da gayet memnun ediciydi. Ama benim asıl niyetim film izlemek olduğundan surround başarımı ve atmos temel kıstaslardı. Fiyatı da 5300 e bulunca kredi kartını uzattım direk  

• Yüzbaşı
    282 Mesaj

Arkadaşlar rtings sitesini incelediğimde

LG SN11RG => Surround: 7.3 - Dolby Atmos: 7.1

LG SL10YG => Surround: 4.9 - Dolby Atmos: 4.7

LG SK9Y => Surround: 6.3 - Dolby Atmos: 6.9

Samsung Q70R => Surround: 2.6 - Dolby Atmos: 5.7

Samsung Q70T => Surround: 4.1 - Dolby Atmos: 4.3

Samsung Q800T => Surround: 3.9 - Dolby Atmos: 4.4

Sony ST5000 => Surround: 6.0 - Dolby Atmos: 5.8

Sony Z9F => Surround: 4.1 - Dolby Atmos: 5.1

Sony G700 => Surround: 4.5 - Dolby Atmos: 6.0

Bu değerlere baktığımda en güzel çevresel ses ve atmos deneyimi eski model olan SK9Y de var gibi duruyor ve ondan sonra gelen yeni modellerde bile o kadar performans gözükmüyor. Tamam bunların bazıları 3.1.2 kanal ses veriyor ama en azından Atmos konusunda SK9Y kadar olması gerekmez mi?

Mesela Q70T ile Q70R ı incelediğimde ikiside 3.1.2 ama Q79R ın surround etkisi neredeyse yarı yarıya düşüyor, hatta G700 3.1 olmasına rağmen her ikisinde de yüksek puanları var bu iki kriterde.

Aynı şekilde G700 ile Z9F e bakınca G700 hem surround hemde atmos konusunda iyi duruyor hatta çoğu modelden daha iyi duruyor. Rtings e güvenirim ama ne bileyim bu verilere bakınca gidip ikinci el SK9Y alasım geliyor. Tabi sadece bunlardan ibaret değil soundbar bir sürü etken var seçmek için ama film için bakınca bunların yüksek olmasını bekliyorsun. Siz ne düşünüyorsunuz bu konuyla ilgili?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi T|G -- 16 Ekim 2020; 17:59:13 >

• Yarbay
    2290 Mesaj

hocam lg storede varmı stok ,lg store linki nedir bu arada :)

|
    |
    Tamarak kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    3653 Mesaj
    Sevgili Donanımhaberciler beni yine zarara soktunuz.

Dün verdiğiniz tavsiyeler üzerine bugün vatan bilgisayarın müşteri hizmetlerini aradım. 2 mağazada stok bilgisi vardı. öğle arası gittim ve Samsung Q70R’yi 2.400₺’ye aldım.

https://www.vatanbilgisayar.com/samsung-hw-q70r-tk-harman-kardon-dolby-atmos-soundbar.html

Öncelikle teşhir ürünün yanında linkteki fiyat yazıyordu, ben kontrol etmelerini teşhir ürününün farklı fiyat olduğunu söylediğimde indirimli fiyat ortaya çıktı. Kimsenin günahını almak istemem ama çalışan arkadaşlar bu cihazı satmamak için epey direndi gibi geldi. Sürekli başka hatta daha ucuz modeller önerdiler falan.

Neyse sonuç olarak eve getirdim kurdum, Hdmi-arc ile bağladım ses harika. Keşke woofer da kablosuz olsaymış.

Herkese teşekkür ederim, yardımlarınız çok makbule geçti.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MilanRapajic -- 16 Ekim 2020; 18:53:47 >

• Teğmen
    226 Mesaj

Sizin de sn11r niz hayırlı olsun.
    Güle güle kullanın.
    Atmos ve surround başarısı ile ve özellikle fiyatı ile şu an rakibi yok sn11r nin.
    Keyfini çıkarın.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Tamarak kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Teğmen
    226 Mesaj

Güle güle kullanın.
    Zarar değil kara geçtiniz. :)
    O elemanlar tahminimce kendileri alıp satmak için vermek istememişlerdir.
    Çok oyunlar dönüyor teknoloji marketlerde maalesef.

Subwoofer zaten kablosuz.
    Elektrik kablosu ise mecbur olacak,içinde amfi var.

|
    |
    MilanRapajic kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    3653 Mesaj

Doğru hocam, cahillik işte, elektiriği nerden alacak cihaz :)

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    sportway kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Teğmen
    226 Mesaj

Q70r arıyordunuz.
    Hazır para iadesi de alacakken Vatan daki fiyatıyla bitmeden bulup alın bence.
    Yarına kalmaz,tükenir.
    Buraya çok yazan olmasada çok okuyan var.
    Benden tavsiye.

|
    |
    WatchAndLearnn kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1415 Mesaj

Hayırlı olsun, öncelikle güncelleme yapmadıysanız onu yapın, eARC desteği kazanıyor. Ayrıca hemen arka hoparlörleri takip edin. İkinci ele düşenler oluyor, denk getirince alırsınız; bazende hb'da uygun fiyata stoğa giriyor. Boss bilişimde getirtiyor kendi web sitesinde ve n11'deki mağazasında satıyor; ben ordan almıştım. Eminim arka hoparlörleride alınca soundbarı dahada seveceksiniz. Forumda arka hoparlörler ile ilgili sayfa var, orayıda takip etmenizi tavsiye ederim.

|
    |
    MilanRapajic kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1053 Mesaj

Hdmi ayarını bulamadım ama tivibuda mesela çok az ses geç geliyor. Ben dikkat edince anladım ancak herkes kolay kolay anlamaz. Bunun bi çözümü var mıdır?

|
    |
    sportway kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Teğmen
    157 Mesaj

Bir ara GittiGidiyor da vardı 17 Bin TL kadardı.

|
    |
    sarpcore kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    3040 Mesaj

Q90'ı gittigidiyorda resmi bir satista goremezsiniz. Samsung getirmedigi cihazi belki elden satan biri olmustur. 17000tl uc bir rakam zaten.

|
    |
    militare kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    3040 Mesaj

Her test kendi donemindeki cihazlarla kiyaslaniyor. Bu onemli bir kriter..sk9y atmoslu 2. Cihazdi bildigim kadari ile. Ondan once ilk jenerasyon sj9'du. Soundbar icin yeni bir teknolojide sk9y bu donemde teste katildi. Sonrasinda gelen sk10y'nin test puani daha dusuktu ama bence haksizlik edilmisti. Bu haksizlik nedenlerinden biri de cihazlarin fiyat skalasindaki alternatiflere gore degerlendirilmesi. Yurtdisi sitelerde en buyul puan; fiyata gore verdigi oerformansla belirleniyor.

Lg genellikle bu sitelerde yuksek fiyati ile ustu kapali da olsa elestiriliyor. Daha dogrusu koreliden beklenti rekabetci fiyat ancak lg artik bu kulvarda degil "yurtdisi" fiyatlariyla.

Eger yurtisinda bir markete girseydiniz jbl'nin 9000TL'lik modeli ile lg Sn11 ayni fiyat etiketine sahip olacak.

Mesela listedeki sony st5000 kesinlikle cok kaliteli bir cihaz. Performansi mukemmele yakindir. Teste gore yerlerde surunuyor cunki avrlwrden daha pahali fiyati elestiri konusu oldu.

Iste bu farkliliklar nedeni ile her zaman dinlenerek cihaz alinmasi onemlidir. Herkesin kulagi farkli ses karakterine ilgi duyar. Otoritelerce cok kaliteli bulunan cihazlarin muzikalite olarak eksikligi olmamasina ragmen farkli kitlelere hitap ederler.

Eger ki Avr'li sisteme gecmeseydim, su anda sn11 alirdim. Jbl de olabilirdi belki ama ayrilabilen hoparlorler basit ve kullanisli gozukse de profesyonel dusunenler icin acabalar tasir. Jbl kalitesine guvenmeme ragmen piyasada 7.1.4 cihazi bu kadar rekabetci fiyatta bulmusken maceraya atilmazdim ben.

Birgun lg fiyat avantajini kaybederse uzulen cok olacaktir.

Saygolarimla.

|
    |
    T|G kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Teğmen
    157 Mesaj

Evet resmi bir satış değildi genelde ülkemizde satılmayan ürünleri satıyordu oldukça yüksek bir rakama koymuştu şimdi olsa herhalde 20 Bin falan ister.

|
    |
    eiskent kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Emekli Yönetici
    2418 Mesaj

q70r aldım deneme yapıyorum ama şöyle bir sorunum var nvidia shield ı soundbara bağladım Earc ile birlikte soundbarı tv ye bağladım dolby true hd sesli filmler iaçtığımda dolby atmos olarak yazıyor ama dts hd ma sesli film aöçtıpımda hiç birley yazmıyor sound mod a bastıpğımda surround, standart vs değişiyor. ama dolby de asla değişmiyor sadece atmos. bunu nasıl düzeltebilirim ?

• Yarbay
    4785 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: eiskent

Her test kendi donemindeki cihazlarla kiyaslaniyor. Bu onemli bir kriter..sk9y atmoslu 2. Cihazdi bildigim kadari ile. Ondan once ilk jenerasyon sj9'du. Soundbar icin yeni bir teknolojide sk9y bu donemde teste katildi. Sonrasinda gelen sk10y'nin test puani daha dusuktu ama bence haksizlik edilmisti. Bu haksizlik nedenlerinden biri de cihazlarin fiyat skalasindaki alternatiflere gore degerlendirilmesi. Yurtdisi sitelerde en buyul puan; fiyata gore verdigi oerformansla belirleniyor.

Lg genellikle bu sitelerde yuksek fiyati ile ustu kapali da olsa elestiriliyor. Daha dogrusu koreliden beklenti rekabetci fiyat ancak lg artik bu kulvarda degil "yurtdisi" fiyatlariyla.

Eger yurtisinda bir markete girseydiniz jbl'nin 9000TL'lik modeli ile lg Sn11 ayni fiyat etiketine sahip olacak.

Mesela listedeki sony st5000 kesinlikle cok kaliteli bir cihaz. Performansi mukemmele yakindir. Teste gore yerlerde surunuyor cunki avrlwrden daha pahali fiyati elestiri konusu oldu.

Iste bu farkliliklar nedeni ile her zaman dinlenerek cihaz alinmasi onemlidir. Herkesin kulagi farkli ses karakterine ilgi duyar. Otoritelerce cok kaliteli bulunan cihazlarin muzikalite olarak eksikligi olmamasina ragmen farkli kitlelere hitap ederler.

Eger ki Avr'li sisteme gecmeseydim, su anda sn11 alirdim. Jbl de olabilirdi belki ama ayrilabilen hoparlorler basit ve kullanisli gozukse de profesyonel dusunenler icin acabalar tasir. Jbl kalitesine guvenmeme ragmen piyasada 7.1.4 cihazi bu kadar rekabetci fiyatta bulmusken maceraya atilmazdim ben.

Saygolarimla.

Üstat

yorumlarına sonan kadar katılmakla birlikte

tek bir ayrıntıyı atladığını düşğnüyorum jbl 9.1 9000 tl yurtdışında bir müzik markete girdiğinizde sn11 r de aynı demişsin ama zaten sn 11r nin düşük puan almasının nedeni daha önceki satırlarındaki gibi yorumlar fiyatta kayılıyor. Yurt dışında 1500$ . Jbl 9.1 900$

ülkemize göre tam tersi. Lg de jbl gibi girseydi ülkemize biz bırak sn11r leri 2.1 lg leri konuşuyor olabilirdik. yada hiç tanışmamış konuşmamış bile olabilirdik.

saygılar sevgiler...

|
    |

• Yüzbaşı
    432 Mesaj

Arkadaşlar bu arada Boss Bilişim'den 16 eylül de sipariş verdiğim SWA-9000S arka kitler bugün itibariyle elime ulaştı. 1 aylık bir bekleyiş oldu sipariş verdiğim tarihten itibaren. Her hangi bir sıkıntı yaşamadım beklemenin dışında.

• Yarbay
    2216 Mesaj
    Şu bir gerçek ki Soundbar lar kendini özellikle son 3 yıl içinde inanılmaz geliştirdi. Beni en çok etkileyen 2 sistem var,

1-JBL 9.1

2-Philips B97

Bence gerçekten etkileyici sistemler ki şu an markalar bakıyorum da paket sistemlerden ziyade Soundbarlara yönelmiş durumda.

Şimdi benim merak ettiğim şey şu, Soundbarların ses kalitesi eskiye nazaran oldukça ilerlemiş ve son teknolojilerle donatılmış durumda. Evinize alacağınız bir avr sistemin ses çıkış performansı, kalitesi, bas tiz dengesi, diyalog seslerdeki netlik, patlama, yağmur vs... gibi sahnelerde ki ses gerçekliği vs...

Tüm bu kriterler ve fazlası için Avr sistem ile bu son teknolojik Soundbarlar arasında sizce aradaki fark çok büyük mü, yoksa orta mı, yoksa az mı yada hiç fark yok mu? Bunu Avr kullanan ve Soundbarları da bilen bir arkadaş cevaplarsa bizi oldukça bilgilendirmiş olur.

Saygılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi universteli -- 17 Ekim 2020; 0:9:45 >

• Yüzbaşı
    282 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: eiskent

Saygolarimla.

Teşekkür ederim hocam cevabın için. Evet tek mantıklı açıklaması bu olabilir. Sk9y yi dinlemiştim daha önceden gerçekten çok güzel hissettiriyordu atmos deneyimini ama diğerlerini deneme fırsatı bulamadım.

|
    |

Reklamlar
Radyo Dinle
Masal Oku
Pubg mobile uc
Ko Cuce
Sohbet
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
1,391
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.