Şimdi Ara

SOUNDBAR [ANA KONU] (1711. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: panareturns , MySun , MySun , soner07 , soner07 Daha Az
5 Kayıtlı Üye (2 Mobil) ve 6 Misafir - 9 Masaüstü2 Mobil
5 sn
36.438
Cevap
514
Favori
1.766.223
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
60 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 17091710171117121713
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Son günlerde gittiğim tekonoloji marketlerde özellikle bu yılın Philips tv lerde Dtsx özelliği olduğu belirtiliyor. Zannedersem virtualX değil bildiğimiz DtsX. Acaba çözebiliyormu yoksa passthrough mu ediyor Tv ???
  • Çözse bile çoklu hoparlör yoksa anlamsız olur
  • sadays S kullanıcısına yanıt
    Aldık bakalım hocam, yarın kurulumunu yaptıracağım, G4 tv ile iyi bir ikili olacak sanırım 🤌 SOUNDBAR [ANA KONU]
  • Wiseeman kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun , ben de kurulumunu bugün yaptım. 1-2 saattir filan keyfini çıkarıyorum :)

LG’nin 3 ay beleş Apple Music kampanyası var üye olmanı tavsiye ederim, Dolby atmos müzikler var. Telefondan airplay şeklinde değil de apple müzik uygulamasını tv’ye kurup ordan açınca Dolby atmos çalışıyor.

Film için almıştım ama 1 saattir müzik dinliyorum baya iyi.
    Hayırlı olsun güle güle kullanın yorumları bekliyoruz fiyatı çok iyi özellikle 990 D para kart kampanyası bugün sondu eğer farklı kampanyalar olmazsa en iyi alternatif bence alınabilecek cihaz
  • the serpent T kullanıcısına yanıt
    Evet kurulum bugün gerçekleşti. İlk izlenimlerim çok olumlu.

Öncelikle başka bir ses sistemi kullanmadım ilk bu, dolayısıyla Samsung veya başka bir marka/modelle kıyaslama yapamayacağım. Fakat kulağıma güvenirim.

Başta ayarlar biraz karışık geldi, tv’de hali hazırda bağlı hdmi lari kullandım apple tv box’i soundbara bağladım ve calisinca da dedim bu hdmi-arc. Ama değilmiş :) soundbari tv’deki hdmi-arc girişine bağlamadan nasıl çalıştı anlamadım. Baya bir zaman kaybettirdi bana. Ses kontrolü yapılmıyor Dolby atmış çalışmıyor vs 1 saat onlar uğraştım.

Her neyse önce bir iki film sahnesi açtım star wars , dune vs. Dolby atmos neymiş bakayım diye, özellikle işin kılıçlı dövüş sahnelerinde mest oldum diyebilirim. Sanki işin kılıcıyla beni kesiyor Anakin reyiz:)

Sonra Apple Music lg kampanyasından üye oldum , baya bi içerik varmış , açtım hard rock , metal … ramstein vs sol arkadan gitar ağlıyor önden davul yardırıyor vs subwoofer zaten efsane .

Belki benim salonun ses izolasyonu , mobilya ve parkelerin masif ahşap oluşu ve arka hoparlörler için aldığım standların kalitesi (izolasyon olsun diye içlerine kum bile doldurdum) ve üstüne ilk ses sistemim olunca hepsi bi araya geldi. Beklentimi tam anlamıyla karşıladı.

Kötü yanlar…

Ses ile ilgili olmasa da hoşuma gitmeyen 1-2 durum da oldu. Soundbar’a bağladığım Apple TV box acayip yavaşladı . Tv’lerin arayüzünden daha hızlıydı normalde ama soundbara bağlayınca bariz kazmalar oluyor söyle ki mesela ses açarken koşarken bile 1 sn civarı geriden geliyor , lag oluyor.

Birde arka hoparlörler için çıkan kablolar çok kısa , yenilerini almam gerekecek.

Sağolun hocam, size de hayırlı olsun, güle güle kullanın. Bunun için TV'deki gibi servis kurulumu gerekiyor mu yoksa kutuyu açıp ben de kurabilir miyim?
  • BsalihBjk B kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler hocam, deneyip göreceğiz bakalım :)
    Anlamsız bir şekilde garanti için servis kurulumunu zorunlu tutmuşlar sanırım. Emin değilim ama ben servise kurdurdum yani.
    Servisi aradım montaj için fakat önce LG'nin sitesinden montaj talebi oluşturmak gerektiğini söylediler, onların ekranına öyle düşüyormuş. Montaj talebi sayfasında ürünün modelini yazdığımda adı çıkmıyor, sadece 2 sene önceki olan S95QR modeli var. LG'nin kendi sitesinde bile henüz bu model ekli değil, bu işi nasıl çözeceğim bilemedim. SOUNDBAR [ANA KONU]

LG Türkiye whatsapp hattı var ordan 2 dk da hallediyorlar hocam. +90 530 918 65 43
  • Sökülebilir sprey boyalar sıkıldığı yerde bir katman oluşturuyor. Daha sonra boyayı sökmek istediğinizde tırnağınız ile kazıdığınızda zar gibi soyulabiliyor.

O yüzden özellikle sökülebilir (kalıcı olmayan) sprey boya önerdim.
  • turuncu55 kullanıcısına yanıt

Soyulabilir,sökülebilir detayını atlamışım ben.bu boya (plasti dip) , samsung arka hoparlörler için uygun değil.hoparlör kutusunun ön üst ve yan taraflarında hoparlör var ve önünde sökülemez, küçük delikli ızgara. Hoparlör kutusunu tamamen dağıtıp ızgaraları boyamaya kalksak yine olmaz , çünkü delik küçüklüğü nedeniyle ızgara delikleri boya tarafından tamamen kapanır.tek çözüm samsungun bu ihtiyacı bir an önce farkedip ,uyumayıp hifi sistemlerde olduğu gibi beyaz rengide satışa sunması

Yaralı bilginiz işime hifi hoparlörleri de yarayacak.onları bu boya ile boyayacağım.

Siz tavandakileri kaç kat boyadınız.plasti dip sitesinde 6 kat öneriliyor.

Bilgi için çok teşekkürler

• @the serpent, @Wiseeman muhtemelen bir önceki modelden geriye gitmemiştir, gerçekten çok iyi bir seçim yaptınız, güle güle kullanın.

Biz bir süre denedikten sonra benim hatun al Samsung’unu ver LG’mi dedi   Bir ara 990D’yi iade edip S95TR’yi mi alsam diye düşündüm ama muhtemelen kurulum yapıldığı için kabul etmeyeceklerdi, uğraşmadım, kurdum artık bilgisayar odamda kullanıyorum.

Birkaç sorum olacak.

Kablosuz bağlantı dediği Bluetooth mu, yoksa wireless üzerinden LG TV ile bir bağlantı mı yapıyor? Performans olarak fark ettiğiniz bir kayıp var mı kabloluya göre?

Anladığım kadarıyla TV uygulamasıyla telefondaki uygulamaya bağımlılığı bitirmişler. Denediniz mi TV uygulamasını, işi görüyor mu?

Belli ayarlar oluşturup kaydetme var mı? Mesela müzik için ayrı, film için ayrı, ne bileyim maç için ayrı ekolayzır ayarları oluşturup telefon ya da TV uygulamasıyla kaydedip yeri geldiğinde kullanabiliyor musunuz?

LG sesi dağıtma olayını çözmüş. S95QR’de sahnenin içinde gibi sesler hangi yönden gelmesi gerekiyorsa o taraftan geliyordu. Ancak mesela konuşmaları da arka hoparlöre otomatik olarak dağıtıyordu. Sesleri dinleme açısından rahatsız etmese ve bu işi mükemmele yakın yapsa da ben mesela bir ayarla konuşma seslerini arka hoparlöre aktarmamasını, sadece önden gelmesi gibi kontrollerin kendi elimde olmasını tercih ederdim. Böyle bir ayar var mı, kurcaladınız mı hiç?

S95QR’den S95TR’ye geçen varsa uygulamaları aynı mı yoksa büyük farklar var mı öğrenmek isterim.

Fiyat gerçekten çok iyi. Burak Bey Samsung’un kampanyayı sonlandırdığı gibi fiyatı da artıracağını yazıyordu buralarda. Eğer 45 bin gibi bir fiyat etiketi olursa o durumda arada 15 bin lira fark oluyor ki inanılmaz gerçekten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Robinson Crusoe -- 29 Mayıs 2024; 3:48:11 >

• JBL 1300’ü deneyen var mı? Bayağı tavsiye ediliyor ancak yurt dışında Samsung ve LG’den ucuzken bizde direk 2 katından fazla fiyata satılıyor SOUNDBAR [ANA KONU] 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Robinson Crusoe -- 29 Mayıs 2024; 4:10:18 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Wiseeman

Aldık bakalım hocam, yarın kurulumunu yaptıracağım, G4 tv ile iyi bir ikili olacak sanırım 🤌 SOUNDBAR [ANA KONU]
    İyi günlerde kullan
  • quote:

Orijinalden alıntı: Robinson Crusoe

@the serpent, @Wiseeman muhtemelen bir önceki modelden geriye gitmemiştir, gerçekten çok iyi bir seçim yaptınız, güle güle kullanın.

Biz bir süre denedikten sonra benim hatun al Samsung’unu ver LG’mi dedi   Bir ara 990D’yi iade edip S95TR’yi mi alsam diye düşündüm ama muhtemelen kurulum yapıldığı için kabul etmeyeceklerdi, uğraşmadım, kurdum artık bilgisayar odamda kullanıyorum.

Birkaç sorum olacak.

Kablosuz bağlantı dediği Bluetooth mu, yoksa wireless üzerinden LG TV ile bir bağlantı mı yapıyor? Performans olarak fark ettiğiniz bir kayıp var mı kabloluya göre?

Anladığım kadarıyla TV uygulamasıyla telefondaki uygulamaya bağımlılığı bitirmişler. Denediniz mi TV uygulamasını, işi görüyor mu?

Belli ayarlar oluşturup kaydetme var mı? Mesela müzik için ayrı, film için ayrı, ne bileyim maç için ayrı ekolayzır ayarları oluşturup telefon ya da TV uygulamasıyla kaydedip yeri geldiğinde kullanabiliyor musunuz?

LG sesi dağıtma olayını çözmüş. S95QR’de sahnenin içinde gibi sesler hangi yönden gelmesi gerekiyorsa o taraftan geliyordu. Ancak mesela konuşmaları da arka hoparlöre otomatik olarak dağıtıyordu. Sesleri dinleme açısından rahatsız etmese ve bu işi mükemmele yakın yapsa da ben mesela bir ayarla konuşma seslerini arka hoparlöre aktarmamasını, sadece önden gelmesi gibi kontrollerin kendi elimde olmasını tercih ederdim. Böyle bir ayar var mı, kurcaladınız mı hiç?

S95QR’den S95TR’ye geçen varsa uygulamaları aynı mı yoksa büyük farklar var mı öğrenmek isterim.

Fiyat gerçekten çok iyi. Burak Bey Samsung’un kampanyayı sonlandırdığı gibi fiyatı da artıracağını yazıyordu buralarda. Eğer 45 bin gibi bir fiyat etiketi olursa o durumda arada 15 bin lira fark oluyor ki inanılmaz gerçekten.

Lg yok satar eğer para karttan sonra indirime gitmezse samsung

Hayırlı uğurlu olsun güzel günlerde kullanın,
    444 65 43 arayıp servis kaydı oluşturabilirsiniz LG servis ücretsiz kurulum yapıyor.
  • sadays S kullanıcısına yanıt
    Hocam SAMSUNG paracard oranı düşünüyor yarın yeni kampanya başlayacak ama ilk alanlar paracard'dan dolayı daha iyi fiyattan almış oldu
    Kampanya detayı gelsin genel bilgi veririm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Burak_Keskin06 -- 29 Mayıs 2024; 9:21:45 >
  • Burak_Keskin06 kullanıcısına yanıt

hayat sana güzel burak bu sefer de lg için kampanya yaparsın her türlü sana çalışıyor samsung da lg deSOUNDBAR [ANA KONU] 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sadays -- 29 Mayıs 2024; 11:37:16 >
  • 
Sayfa: önceki 17091710171117121713
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.