Şimdi Ara

SOUNDBAR [ANA KONU] (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
33.405
Cevap
470
Favori
1.644.823
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • hani bazi ripli filmler evet kisik ama bu dts idi ve kaliteli rip.
    lg tv var ses modlarini da denedim ayni.tv ses yuklensem bu sefer gürültulu sahnelerde kismak gerekiyor..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • eyoruk E kullanıcısına yanıt
    Boyutunun büyük olması kaliteli olduğunu göstermez. Demek ki seste problem var bu bir gerçek. Birkaç filmde bende denk geldim ama normalde konuşmalar kısık olmamalı. Ama o filmleri ses sisteminden önce tv sesini 50-60 yaparak izliyordum. 100'e getirsemde çok artmıyordu da tv zarar görür diye açmıyordum.

Neyse yify *orrents sitesindeki 1080p filmler max 1.5gb ama ses ve görüntü kaliteleri çok çok çok iyi. Hepsi garantili :D O sitede ki filmlerde sıkıntı yaşamıyorum pek. Ama yify kullanan bazı kullanıcılar ses kısıklığından şikayetçi Audio boost diye bir olay yapıyorlarmış. Çok araştırmadım. Ses kalitesi artıyormuş. Deneyebilirsiniz.

Birde tvden şu ayarı deneyin. Ayarlar/ ses ayarları/ net ses/ açık/ seviye 3 yapın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi biuu -- 24 Kasım 2013; 0:33:06 >
  • arkadaşlar konu iyice yavaşladı herkes memnun galiba benim tv 46 inç ben bu cihazı tv nin altında kullanmak istiyorum çok küçük olurmu görüntü kirliliği yaratırmı kullanan arkadaşlar yorumlarsa sevinirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: tema59

arkadaşlar konu iyice yavaşladı herkes memnun galiba benim tv 46 inç ben bu cihazı tv nin altında kullanmak istiyorum çok küçük olurmu görüntü kirliliği yaratırmı kullanan arkadaşlar yorumlarsa sevinirim

Kardeş selam,

Görüntü kirliliği pek yapmaz, bu cihazı takarsan tv nin tam ortasına konuşlandıracaksın, mis gibi. Aslında TV sehpan iyi olursa görüntü kirliliği olmaz. Daha büyük soundbarda yok hani.
  • quote:

Orijinalden alıntı: blueall

quote:

arkadaşlar konu iyice yavaşladı herkes memnun galiba benim tv 46 inç ben bu cihazı tv nin altında kullanmak istiyorum çok küçük olurmu görüntü kirliliği yaratırmı kullanan arkadaşlar yorumlarsa sevinirim

Kardeş selam,

Görüntü kirliliği pek yapmaz, bu cihazı takarsan tv nin tam ortasına konuşlandıracaksın, mis gibi. Aslında TV sehpan iyi olursa görüntü kirliliği olmaz. Daha büyük soundbarda yok hani.

A.s hocam

elimdeki cihazı satayım hemen alıcam birtane 4530 sanki biraz daha büyük gibi geldi bana hemde ince

• kuzenim 55 inç lg tv altına koymuş ve gayet şıktı. ses olarak benimde hoşuma gitti. Ama elimdeki avr cihazım çok daha başarı olduğu için şimdilik eski sistemle yola devam.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar benden size bir uyarı ben ürünü gecen hafta n 11den aldim incehesap mağzasından aldimburun bozuk ve 2 yerinden çizik cıktı ve mağza sorunlu 3gunden beri onlarla uğraşı yorum alacak arkadaş bu site ve magzadan alirken dikkat etsinler bu arada z5500 fen buna geçtim fazla umutlu ddeğildim beni pişman etti çok basarili tavsiye ederim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende uzun süre philips 7140 peşinde koştum 2000 tl ilen indirimli 1500 falan iniyordu alamadım. ( içinde blurayde var ) sonra 700 tl ye teşhir buldum makyajı biraz arızalıydı bikaçta film attım keyif almadım denerken vazgeçtim
    Daha sonra YSP-4100 bunu dinledim 7,1 şok oldum fiyatı da 4000 tl civarı idi . Çok para :) ama gerçekten harika
    Samsung 751( lambalı ) ve 551 lere baktım ses çok net ve güzel ( aktif subwoofer kablosuz ) ama efectleri duyamadığım için ondanda vazgeçtim ( filmde sıkıntı olabilir ) derken derken yeni modeller 4K lar çıktı bu işin ucu yok
    Al bi tane geç hep daha iyiyi bakarken şu andan keyif alamıyoruz . O anki bütçeye göre hangi seriyi beğendiysen gidip dinleyip almak gerekiyor diye düşünüyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: vobuz

Bende uzun süre philips 7140 peşinde koştum 2000 tl ilen indirimli 1500 falan iniyordu alamadım. ( içinde blurayde var ) sonra 700 tl ye teşhir buldum makyajı biraz arızalıydı bikaçta film attım keyif almadım denerken vazgeçtim
    Daha sonra YSP-4100 bunu dinledim 7,1 şok oldum fiyatı da 4000 tl civarı idi . Çok para :) ama gerçekten harika
    Samsung 751( lambalı ) ve 551 lere baktım ses çok net ve güzel ( aktif subwoofer kablosuz ) ama efectleri duyamadığım için ondanda vazgeçtim ( filmde sıkıntı olabilir ) derken derken yeni modeller 4K lar çıktı bu işin ucu yok
    Al bi tane geç hep daha iyiyi bakarken şu andan keyif alamıyoruz . O anki bütçeye göre hangi seriyi beğendiysen gidip dinleyip almak gerekiyor diye düşünüyorum

merhaba yamaha yas 4100 nerde dinledin bu sitemi çok merak ediyorum ama çok pahalı tabi bütçesi iyi olan alabilir ancak ama dehşet ses verdiğini tahmin edebiliyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: newnobre

Arkadaşlar benden size bir uyarı ben ürünü gecen hafta n 11den aldim incehesap mağzasından aldimburun bozuk ve 2 yerinden çizik cıktı ve mağza sorunlu 3gunden beri onlarla uğraşı yorum alacak arkadaş bu site ve magzadan alirken dikkat etsinler bu arada z5500 fen buna geçtim fazla umutlu ddeğildim beni pişman etti çok basarili tavsiye ederim

uyarın için teşekkürler

• İZmir egemende dinledim fuar montrö kapısının orda mağaza içerde teşhir vardır 1 tane ellerinde özel odaya koymuşlar orda açtı arkadaş dinledim gerçekten harika tavsiye edermi ama benim bütçeyi çok çok aşıyor :(
  • quote:

quote:

Kardeş selam,

benim soundbar da şu şekilde duruyor....55 tv nin ayağı öne doğru uzadığı için..tam tv nin önünde değil..yana koydum..ama seste sorun yok..subwoofer de tam karşısında...4 m.uzakta
    SOUNDBAR [ANA KONU]

• Arkadaşlar 4 sayfayı baştan sona okudum,

Harman Kordon AVR + Hop seti alıyordum beni vaz geçirdiniz.

Apt dairesi arka kolanlardan 40 yılda 1 ses gelmesi felan kafama yattı.

İnşallah düşük seste net bir ses alabilirim.

Çocuk uyuduktan sonra tv nin hoparlörlerinden konuşmalar çok zor duyuluyor sesli gürültülü sahneler çok ses çıkartıyor.
    İnşallah optimum dengeyi sağlarım.

Blueallin yorumları beni ikna etti :)

Bizim ufaklıkta parmaklayabilir bende üstüne takabilirim alınca yorumlarımı ve resimlerini ekleyeceğim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ganeja

quote:

quote:

Kardeş selam,

benim soundbar da şu şekilde duruyor....55 tv nin ayağı öne doğru uzadığı için..tam tv nin önünde değil..yana koydum..ama seste sorun yok..subwoofer de tam karşısında...4 m.uzakta
    SOUNDBAR [ANA KONU]

hocam elinizde gördüğüm kadar avr sistemde var buna niye ihtiyaç duydunuz yoksa sadece tv demi kullanıyorsunuz tv sephanızda çok iyiymiş keyifli dinletiler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tema59 -- 26 Kasım 2013; 14:40:03 >

• yurt dışına gittiğimde mediamarkt ta demo olarak böse cinamate yi dinledim.... inanılmaz bir tokluk ve ses dağılımı vardı.. bütçeniz uygun ise birde buna bakın derim..

Bose Cinemate 1
    http://www.youtube.com/watch?v=GzcWGNbC2R4

http://www.bose.com/controller?url=/shop_online/home_theater/simplified_home_theater/cinemate_1_sr/index.jsp

ve elbette bir de B&W Panaroma var... :)

http://www.soundandvision.com/content/bampw-panorama-2-soundbar-system

http://www.bowers-wilkins.com/Speakers/Theatre_Solutions/Panorama_2/product-details.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tolga_06tr -- 26 Kasım 2013; 14:57:36 >

• Bütçeniz AVR ve hoparlör seti almaya müsaitse bence AVR alın. Bir soundbar ne kadar estetik ve sade olursa olsun AVR ile kıyaslamak çok doğru olmaz.
  • kullandıkça ne kadar doğru bir seçim olduğunu anlıyorum.

ses kalitesi doygun. baslar tizler etkin.

iki parça kolay kurulum...
    akarı kokarı yok diyebiliriz.

bluetooth bağlantıyı da çok kullanıyorum.
    telefondan müzk-radyo bağlıyorum.
    akşamları ve hafta sonu evde müzik yayını

fiyatta makul. daha ne olsun...
  • quote:

Orijinalden alıntı: afanesavo

kullandıkça ne kadar doğru bir seçim olduğunu anlıyorum.

birde bose cinemate 1 yada B&W panaroma sound bar ı dinlerseniz inanılmaz farkı göreceksiniz.. soundbar ı birdaha keşfettim diyebilirsiniz o zaman...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tolga_06tr

quote:

Orijinalden alıntı: afanesavo

kullandıkça ne kadar doğru bir seçim olduğunu anlıyorum.

birde bose cinemate 1 yada B&W panaroma sound bar ı dinlerseniz inanılmaz farkı göreceksiniz.. soundbar ı birdaha keşfettim diyebilirsiniz o zaman...

fiyat olarak o tutarları gözden çıkarabilir miyim buna değer mi bilmiyorum. ama test etmek isterim.
    fiyat olarak 3e 4e katlanan oranlar kalitede de aynı şekilde 3e 4 e katlanıyor mu merak ediyorum...

• Bütçem AVR ye uygun,

Ama önemli olan bütçe değil ne için kullanacağın bence.

Harman Kordon Bose gibi cihazlara 4-5 milyarları gözden çıkartmıştım, buradaki yorumları okuyunca ben ne yapıyorum dedim.

4 bin TL ye harman kardon sistemi alıpta esra erolla izdivaç izleyeceğimi, ATV SHOW STAR izleyeceğimi düşününce gereksiz geldi :)

Hevesim geçene kadar 3-4 tane dolby film izleyeceğim sonra arka kolonların yerini unutcağım. Kendimi biliyorum.

Devamlı film izleyen bir insan da değilim.

Digiturk sinema kanallarında ne çıkarsa o.

Akşam alıp kuracağım Brandium Teknosada varmış.
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.