Şimdi Ara

SOUNDBAR [ANA KONU] (1077. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir (1 Mobil) - 7 Masaüstü1 Mobil
5 sn
33.411
Cevap
471
Favori
1.645.122
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
87. Sırada  bugün en iyi #16
Sayfa: önceki 10751076107710781079
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Oynatma esnasında plex webten ayarlarda oynatılan medyanın nasıl ve neye transcode edildiği yazıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sqOn S kullanıcısına yanıt

Teşekkürler, bunu söylemeniz iyi oldu. Baktım, TrueHD'yi AAC'ye dönüştürüyormuş.

• aslanger kullanıcısına yanıt

Tv'de harici diskten dts filmleri oynatmıyordu. Bu aldığım soundbar geldi tv'ye bağladım ancak yine filmleri oynatmıyor. Bilen varsa aydınlatabilir mi? bu tv'de dts desteği yok ama soundbarda var. Çalmaması normal mi?

Samsung HW-Q950A 11.1.4ch Soundbar

Samsung 55AU7200 55" 139 Ekran Uydu Alıcılı Crystal 4K Ultra HD Smart LED TV

• mstfmd kullanıcısına yanıt
    Evet DTS filmleri tv desteklemediği için herhangi bir soundbarda eArc üzerinden de verseniz oynatmaz (çoğu tv böyle DTS konusunda). Ben de harici diskten film izliyorum, en mantıklısı bir media player almak. İçeriğinizin görüntü/ses formatlarını destekleyen bir player araştırın ve hdmi kablosunu direkt playerdan soundbara takın.

Piyasadaki her formatı destekleyen ama biraz da pahalı olan Nvidia Shield Pro bu konuda en iyisi. Ben yurtdışından 180 dolara almıştım ama Tr’de fiyatını şu an bulamadım, hangi dosyayı indirsem sıkıntısız çalıştırıyor nvidia pro bulabilirseniz öneririm.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • arkadaşın tvsi her tür stream medyaya destek veriyor nvidia pro lüks kaçar

@mstfmd ikinci elde filan x9s bulabilirseniz kaçırmayın zaten tvin dolby vision desteği yok hdr olan her film ve ses formatını oynatır x9s cam gibi

• benim q70r'yi satana kadar samsung mağazalarda q950a stokları tükendi iyi mi, diğer mağazalar da saçma sapan yerlere 15binlere çektiler fiyatı. yarın alıcıyla sözleştik veriyorum benim cihazı, umarım stoklar artar da fiyat normal seviyeye düşer inşallah.

• Frank Slade kullanıcısına yanıt
    Sarı sayfada 1 adet var

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • BILGILI B kullanıcısına yanıt

gördüm onu fakat o da bir miktar yüksek tutmuş, onun dışında taksit imkanı olmayışı da sıkıntı.

• tv box sanırım. şu xiaomiler iş görür mü acaba

• sadays S kullanıcısına yanıt

Xiaomi Mi Box S 4K Android TV alsam sorun çözülür mü? hem haricideki filmi Tv'de izleyip hem ses siteminde DTS çalması için.

Bahsettiğiniz Xiaomi modeli görüntü ve seste DTS-HD olarak uygun gibi gözüküyor. Güzel görüntü verir kesinlikle ancak Dolby Atmos destekliyor mu o konuda bilgi bulamadım, Dolby’nin daha düşük formatlarını destekliyor sanırım. Çok Atmos/DTS-X içeriğiniz varsa uygun olmayabilir ama yine araştırmak lazım tabii.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alfo21 -- 4 Haziran 2022; 7:13:0 >

iş görmez o yüzden x9s önerdim

• alfo21 A kullanıcısına yanıt

Xiaomi TV Stick 4K'da dolby atmos varmış. Mi box'dan farkı yoksa bu bana uygun gibi.

Decoder

Video decoder

AV1, VP9, H.265, H.264, MPEG-2, MPEG-1

Video Format

MKV, MPG, MPEG, DAT, AVI, MOV, ISO, MP4, RM

Audio decoder

DTS HD, Dolby Atmos

Audio Format

MP3, AAC, RM, FLAC

Image decoder

JPG, BMP, GIF, PNG

https://www.mi.com/tr/product/xiaomi-tv-stick-4k

https://www.epey.com/medya-oynatici/karsilastir/132025-580506-776886/xiaomi-mi-box-s_xiaomi-mi-tv-stick-mdz-24-aa_xiaomi-tv-stick-4k/

• amlogic s905in görüntü kalitesini ben vasat bulanlardanım ama ses konusunda bir şey diyemem deneyen bilen varsa yazsın

• linkteki philips htl9100 soundbarım var. 2013 model.

o zamanlar whathifi gibi sitelerden 5 yıldız almıştı

bunu yeni nesil bir oled tv ile sorunsuz çalıştırabilir miyim? yoksa sorunlar olur mu?

philips
    Satın al: Fidelio Fidelio Kablosuz surround sinema hoparlörleri HTL9100/12 Kablosuz surround sinema hoparlörleri
    https://www.philips.com.tr/c-p/HTL9100_12/fidelio-soundbar-kablosuz-surround-sinema-hoparloerleri
  • quote:

Orijinalden alıntı: Frank Slade

benim q70r'yi satana kadar samsung mağazalarda q950a stokları tükendi iyi mi, diğer mağazalar da saçma sapan yerlere 15binlere çektiler fiyatı. yarın alıcıyla sözleştik veriyorum benim cihazı, umarım stoklar artar da fiyat normal seviyeye düşer inşallah.

Perşembe günü Samsung ve Vatana gittim.Ellerinde fiziksel stok yoktu Q950a için.Siparişle getirtiriz dediler fiyat 11k idi.

• Return Zuha kullanıcısına yanıt

teşekkürler, bir sorayım ben de.

şöyle başka bir sorum var bilen arkadaşlar varsa yardımcı olursa sevinirim. Viewsonic PX701-4K projektör var arkadaşta, soundbar'ı bu alete nasıl bağlayabiliriz? sanırım projektörde arc yok(varsa da ben bilmiyorum), projektörlere de yabancıyım bir fikrim yok o sebeple cevap veremedim. Bilen varsa yardımcı olursa sevinirim.

• Frank Slade kullanıcısına yanıt

ARC tv veya projektörde bir medya varsa ve o sounbara aktarılacaksa lazım olur bu projektörde stream programlar var mı ki netflix veya amazon yakında başlayacak disney

bu yüzden siz herşeyi sounbara bağlayacaksınız soundbardan projeksiyona

• sadays S kullanıcısına yanıt

detaylı bilgim yok o konuda, projektöre hdmi'dan chromecast bağlıymış ama, optik kablo ile bağlantı yapsa chromecastte açtığı sesi soundbardan alamaz mı?

yani şöyle yapsa tamam mıdır? projeksiyon <-- optik kablo --> soundbar; chromecast <-- hdmi in --> soundbar ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Frank Slade -- 4 Haziran 2022; 16:54:47 >
  • chromecast filan hakaret olur bu soundbara 

optik bağlarsa da hd sesleri alamaz

• 
Sayfa: önceki 10751076107710781079
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.