Şimdi Ara

Sosyal medyada ayda 200 milyon TL’lik satış var, denetim yok (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
62
Cevap
1
Favori
3.222
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Merhaba zotacing,

Konu ile ilgili sizinle görüşmek ve yardımcı olmak isteriz. İrtibat bilginizi, PM olarak iletmeniz halinde ilgili ekibimiz en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

n11.com
  • kısaca ''vergilerrrr''

• "Türkiye"olan adımızı, "Vergiye"olarak değiştirmemiz lazım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bakanlık bunu beğendi :) ama yetmez...

Nefes vergisi
    Yellenme vergisi
    Kilo başına vergi
    Bugünde yaşadın çok şükür vergisi
    İşin gücün var hadi gene iyisin vergisi

...de isterük :)

• T E B R İ K L E R V E R G İ L E N D İ N İ Z.

• Çoluk çocuk çoşmuş valla, bebeler vergisiz hayat olmaz
    yurtdışındakiler daha iyi bilir oralarda bu işler daha bi gaddarca uygulanır türkiye resmen cennet.
    Burda vergi oranıda dusuk maaşlar ve asgari ucretde diger konu vergiye tabii kalem az en önemlisi tahsilat cok esnek.
  • 20milyon lira vergi kaybı varmış... 4 mercedes almayıverin meclise yada partiye çok mu zorlarına gider acaba?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tnt-2

Çoluk çocuk çoşmuş valla, bebeler vergisiz hayat olmaz
    yurtdışındakiler daha iyi bilir oralarda bu işler daha bi gaddarca uygulanır türkiye resmen cennet.
    Burda vergi oranıda dusuk maaşlar ve asgari ucretde diger konu vergiye tabii kalem az en önemlisi tahsilat cok esnek.

"BURADA VERGİ ORANI DÜŞÜK" böyle demiş bu şahıs. Sanırım İsviçre Alplerinde kayak yapan bir İskandinav kendisi. Biz kendi ülkemizden bahsedelim; bir ekmek alırken bile vergi ödediğimiz güzide Türkiye'mizde, yattan, kotradan, elmastan, yakuttan vergi alınmıyor. Keşke biz de senin gibi İskandinavlardan olsaydık be...

• denetim = vergi olmuş
    çıkıp da demezlerki, bu tarz satışlar için instagrama entegre satış linki verelim, ordan bkmekspress gibi ödeme ekranına göndersin, ödemesini yapsın , dolandırıcılık olmasın... ama yok, denetim ayağına para koparma derdindeler...

arkadaşlar arasında bazen çay-çorba ısmarlıyoz birbirimize, ona da denetim gelsin bence, vergi alınsın, onun da hacmi 200 milyonu geçiyordur
  • quote:

dün cepteteb marifetli hesap açmıştım, paranın değeri erimesin diye, gelen faize çat diye vergi almış hükümet , sorsan faiz haram hede hödö ....

Sosyal medyada ayda 200 milyon TL’lik satış var, denetim yok

• quote:

Orijinalden alıntı: emrah_88

quote:

"BURADA VERGİ ORANI DÜŞÜK" böyle demiş bu şahıs. Sanırım İsviçre Alplerinde kayak yapan bir İskandinav kendisi. Biz kendi ülkemizden bahsedelim; bir ekmek alırken bile vergi ödediğimiz güzide Türkiye'mizde, yattan, kotradan, elmastan, yakuttan vergi alınmıyor. Keşke biz de senin gibi İskandinavlardan olsaydık be...

yazdıklarındanda kırıcı birşey yokda şahıs nedir be , bunu yakıştıramadım sana

• quote:

quote:

quote:

Burada adaletsiz vergilendirme sistemini eleştirenlere "Ergen, bebe" gibi sıfatlarda bulunan sen, "Şahıs" dediğim için mi alındın?

• quote:

quote:

quote:

quote:

Burada adaletsiz vergilendirme sistemini eleştirenlere "Ergen, bebe" gibi sıfatlarda bulunan sen, "Şahıs" dediğim için mi alındın?

alınmadım sana yakıştıramadım,

• quote:

Orijinalden alıntı: n11

Merhaba zotacing,

Konu ile ilgili sizinle görüşmek ve yardımcı olmak isteriz. İrtibat bilginizi, PM olarak iletmeniz halinde ilgili ekibimiz en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

n11.com

merhaba sayın kuru gürültü yetkili,

205321888695 nolu sipariş, askere gitmeden önce aldığım telefon , faturasız ürün satıyor

https://urun.n11.com/tuslu-telefon/samsung-b310-tuslu-cift-hatli-cep-telefonu-sifir-kutulu-P173760241

bunu maliyeye şikayet ettim, askerdeyken aradı beni kayserideki maliye, firma hakkında gerekli işlemi yaptık dedi, ama n11 hala çatır çutur komisyonunu alıyor, hadi dükkanı kapa da görelim samimiyetini

hem bu işler böyle olmaz, yaz teknik departmana, mağaza yorumlarında "faturasız", "fatura yok" gibi terimleri aratsınlar, dükkanların yarısı çıkar muhtemelen, ama ne gerek var, yıllık ciro olmuş 1 milyar tl, para akıyor baba

https://www.ntv.com.tr/ekonomi/n11den-11-11-rekoru-bir-gunde140-milyon-tllik-satis-gerceklesti,LIYidc89oUeKHCddzZvrgw

• Ulusal kanallarda dolandırıcıların reklamı yapılıyor üstelik yapılan ticaret sistemini daha önce cezalandırmış ve kanuna yasak olarak eklemiş bir ülkede aylarca dolandırıcı reklamı yapılıyor müdahale yok.

İnternette zilyon tane dolandırıcı var milyonluk sayfalara reklam veriyorlar ki insan sağlığına etki ettiğini iddia ettikleri tonla ürün satılıyor. Halkımız ne kadar aptalsa bunlar yıllardır var ve satışlarını yapıyorlar adam poşet çayını göbeğine yapıştırıp 10 kg vermeyi bitki çayı içip ayda 4 cm uzamayı bekliyor olmuyor bir daha alıyor geri zekalı. DENETİM YOK.

İşte bu devletin geleceğinin olmadığının kanıtı arkadaşlar her olayı geçtim KAMU'nun işini bilmeyenler(liyakatsızlar), torpil ile seçilenler, devleti sadece rahat maaş olarak görenle tarafından ele geçirilmesidir. Bugün Kamu düzeni uzman insanlar yerine cahil, bilgisiz ve belli başlı gruplara mensup yeteneksiz insanlar ile dolmuş durumda ki her gün bunun sonuçlarını görüyoruz. Bakanlıkların başında ki kişiler bile işinin uzmanı değil hiç bir fikirleri yok en yüksek kademelere atananlar Saadettin KÖPEK dönemi gibi işi bilmeyen eş,dost,akraba ki o dönemde bunun sonucu devletin yıkılmasıydı.

• adam belki 100-200 liralık birşeyler satıyor ek gelir olsun diye. Onun için şimdi gidip şirket açıp 150 muhasebesine ve beyannamelere filan kazandığının fazlasını mı ödesin.. Oralara o kadar enerji harcayacaklarına avrupada olduğu gibi yasal düzenleme getirseler. Şu kadar geliri aşan vergi öder gibi. Veya şu kadar fazla kazanan şirket açmak zorunda gibi.
    Ben el işi ile birşey üretiyorum mesela bunun için şirket mi açayım ayda 200 tl fazla kazanacağım diye.. Bakın vergi alınmasın demiyorum, çok ufak hacimli bir kişinin şirket açmaya zorlanması saçmalık. İnternet üzerinden sattığınız için basit usulden de faydalanamıyorsunuz.

Böyle şeyler ile uğraşacaklarına adam akıllı oturup adaletli yasal düzenlemeler yapsınlar önce. Büyük şirketlerin borçlarını silip vatandaşa yüklemeye bayılıyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Reahax -- 4 Nisan 2018; 14:46:22 >
  • en son tor ağı gibi bir şey paklar bizi. kurup orada bitcoin tarzı bir para ile alıp satacağız yoksa bunlar bize 10 liralık şeyi 100 liraya satmaya devam edecekler
  • mahmut716 kullanıcısına yanıt
    Merhaba mahmut716,

Konuyla ilgili talebiniz işleme alınmış olup tarafınıza dönüş yapılacaktır.

n11.com
  • sorun sadece vergi değil ki. adamlar ne iade ne de değişim yapıyor. çoğu anlaşmasız kargolarla gönderip milleti mağdur ediyor. hepten yasaklanması lazım. kargoyu taşıyan adam diyecek ki bu gönderdiğin nedir, sattın mı, sattıysan hani fatura hani irsaliye... o zaman vergisiz kanunsuz çalışan adamları göreyim
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.