Şimdi Ara

Sosyal Medya Düzenlemesi Yasalaştı (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
183
Cevap
2
Favori
10.703
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
207 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hukuk olan her ülkede bu yasa uygulanabilir.

Ama muz cumhuriyetinde bu sosyal medyayı yasaklamak ve sansurlemek için kullanilacak. Iran v2 değil daha kotusu kuzey kore v2 olunacak.

Biraz arşiv karıştırsan cumhurbaşkanına kufredenleri nasıl iki dakikada bulduklarını görürsün, teröristleri nasıl 1 saatte aldıklarını görürsün.

Ama başkalarına hükümet eliyle kufredenlere hiç dokunamiyorlar nedense.

Burada insanlar yasa nedeniyle değil akpnin gukuk sistemi nedeniyle karşı çıkıyorlar. Göreceksin, Atatürk'e Türk milletine, vatandaşa ana avrat düz gidenlere dokunulmayacak, ama akpnin yolsuzluğu çıktığında, akpnin işine gelmeyen birşey olduğunda şak diye interneti kapatacaklar.

O zamanlar geldiğinde insanlar sosyal medyadan yazmak yerine nasılsa kaybedecek birşey kalmadı diye ülkeyi yakmaya çalıştığında da uzulmeyeceksiniz. Sonuçta adaletin bittiği yerde anarşi başlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jeopol -- 30 Temmuz 2020; 9:55:0 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Yani şuanda Erdoğana küfreden herkes saatinde içeri alınmıyor. Öyle olsaydı binlerce kişi içerde olmuş olurdu.

Atatürke hakaret edipte saatler içerisinde içeri alınanlarda az değil. Yani adalet en azından tek taraflı işlemiyor.

. Hatta Atatürke hakaret edipte yaptırıma uğrayanlar çok çok daha fazla.

Şimdi bile açıp Twitter da gezsen rahatlıkla Erdoğana yüzlerce hakaret edildiğini görebilirsin.

Neyse dediğim gibi ben destekliyorum. Eğer yasadan sonra adalet tek taraflı işlerse dediğin gibi o zaman anarşi başlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • eyoruk E kullanıcısına yanıt

Her seferinde muaarrem ı haklı çıkarmayın da.

Senin yazdıklarının hangisini ben mesajımda yazmışım:)

Tepki koyacaksiniz ama Yazılanda bulamıyorsunuz

Ama yazılmış gibi yapıp tepki gösteriyorsunuz.

• eyoruk E kullanıcısına yanıt

Nicki Makarnacı 3 2 1 olan birine de laf anlatmaya çalışmak da ne bileyim. Forumda değil daha çok dışarıda bıktım bu kafadan. Laf anlamamak için yaşıyorlar abi bunlar. Anlamak isteyen zaten kendiliğinden anlıyor.

Ve evet dolar yükseldi, ekonomi kötü diyen terörist ilan ediliyor daha fazla edilecek.

• Dislike.

• Art niyetli olanlar var diye yasak mı gelmeli ? Art niyetli olamaz mı insanlar ? Suç kapsamına mı giriyor ?Ayrıca evet milyon kere denildi dolar vss diye yazınca terörist benzeri yakıştırmalar yapıldı.Kaç mesaj engellendi.Döviz ve Çanta olayından söz etmek yasaklandı ! Hadi yaz bunu ? Bizden değilsen şusun busun.Bunu yazıyorsan beni devirmek istiyorsun falan filan..Böyle bir yaklaşım var tam olarak.

Bizim köprü bilmem ne yapımına karşı çıktığımız yok.Onların yapılış şekline verilen garantilere karşı çıktığımız var.Bunu bir türlü anlamıyorsunuz.Millet aç borç dağları açmış sen tank yerli araba derse insanlar sana güler.Yerli araba yaptım uçak yaptım diye böbürlenip duruyorsunuz kime satacaksınız onları ? Millet uzay çağına geçmiş yerli araba yerli araba ! Yerli falanda değil üstelik

Neyse zaten sizin düşünceniz belli.Tartışmak saçmalık olacak.

terörist mesajları falan değil , benim bu mesajlarım gidecek nedeni ise ben terörist olarak nitelendirileceğim bunları yazdığım için ama sizin mesajlar duracak.Yani Kılıçdaroğlu-Akşener vs eleştiren karşı duran mesajlar yazsanız yine duracak.Hatta biraz ileri gitseniz yine duracak.Bunun milyon tane örneklerini gördük üstelik daha yasa falan çıkmadan..

Ayrıca "bazı" eski mesajlar silinecek yarın öbür gün ortaya çıkmasın diye.Ve tabi bu yasanın biraz ilerisi tam sansür.Tam olarak YouTube gibi platformalarda yapılan bize karşı olan yayınları eleştiren yayınları kapatalım diyecekler.Her şey adım adım yavaş yavaş

• HellShot kullanıcısına yanıt
    Bitmiyor ki bunlar ? Nick öylesine almıştır diyorsun yani .3-4 mesaj gördükten sonra zaten direk blok atmak zorunda kalıyorsun ben 2 kere yazdım yarın başkası çıkacak ilk başta farketmeyeceğiz falan.

• Unutmadınız değil mi sansürleme nedeninin netflix olduğunu?
    Bu adamlar dalga geçiyorlar bizle.
    Netflix lgbt ayağına tüm haber alma kanallarımızı kapatıyorlar yırtık dondan çıkıp lgbt karşıtlığı yapan asalak kitle de bi anda ortadan kayboldu görevlerini yaptılar çekildiler karanlığa bi sonraki işlerini bekliyorlar.
    Dünya bundan daha kötülük dolu bi çağ görmemiştir.
    Burada hükümete destek veren 15 ıq’lara da duyurulur sıra size de gelicek ama o zaman sizin hakkınızı koruyan kimse kalmamış olucak etrafta.

• Sen adamın karısına kızına yeni doğan torununa küfür et. Ondan sonra sansür geldi. Hakediyorsunuz olum başınıza gelenleri. Edebinizle yazmayı bilmiyorsunuz ki. Klavyenin başına geçtiniz mi herşeyi söyleyebileceğinizi sanıyorsunuz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Makarnacı321

Burda yazamadığınız ne var? Kim size ne yapıyor? Yıllardır şu forumda kim neyinizi SANSURLEDI?

Eleştiri
    Iftira
    Çarpıtma
    Abartı
    Aşağılama
    Hatta yeri geldi hakaret etme.

Bunların hepsini her gün yapıyorsunuz buralarda. Bu forum zaten bildiğin siyasi parti sosyal medya ofisi resmen. Kim karıştı size? Yazdiklariniz mi engellendi. Yada bilgileriniz birilerine mi verildi ?

Bunu şunun için yazıyorum. Bu forum Turkiyede kurulu.

Aynı yasada olduğu gibi
    Temsilcisi Türk
    Türk mahkemelerine karşı sorumlu
    Bilgileriniz de Türkiye de tutuluyor.
    Eğer suç durumu varsa bilgilerinizi paylaşmak ta zorunda
    Suç unsuru paylaşımları da siliyorlar.

Yanı bu yasanın esasen bire bir uygulandığı bir site burası.

Bu çıkan yasa sadece yabancı menşeli şirketlerin Türk kanunlarına entegresi ile alakalı. Denetim vergi v.s

Kalkıp yazamayacağız sansürleyecekler susturacaklar v.s algısı yapmayın. Bu forum da bu dediğime kanıt.

Ha bu forum esasen oto sansürü uyguluyor. Misal siz

Bu forumda

Terör destekçisi olamazsınız ban yersiniz
    Terör propagandası yapamazsınız ban yersiniz
    Cinsel istismar paylaşımları
    Toplumun milletin ahlakını bozucu paylaşım
    Toplumun huzurunu kaçıracak paylaşımlar yapamazsınız silinir.
    V.b
    Oto kontrol sayesinde bunları burda yapamazsınız. Peki twitter youtube face gibi yerler ?

Işte bu yasanın tek amacı bu.

Ve siz kanunen suç içermeyen bir paylaşım yapmadıkça kimse de sizle uğraşmaz.
    Yavaşça nicke bakın.

• quote:

Orijinalden alıntı: heamvivna

Yani şuanda Erdoğana küfreden herkes saatinde içeri alınmıyor. Öyle olsaydı binlerce kişi içerde olmuş olurdu.

Atatürke hakaret edipte saatler içerisinde içeri alınanlarda az değil. Yani adalet en azından tek taraflı işlemiyor.

. Hatta Atatürke hakaret edipte yaptırıma uğrayanlar çok çok daha fazla.

Şimdi bile açıp Twitter da gezsen rahatlıkla Erdoğana yüzlerce hakaret edildiğini görebilirsin.

Neyse dediğim gibi ben destekliyorum. Eğer yasadan sonra adalet tek taraflı işlerse dediğin gibi o zaman anarşi başlar.

Atatürk'ün annesine bile dil uzatan Fatih Tezcan adlı şahıs halen dışarıda geziyor bu ülkede, Süleyman Soylu ile de fotoğrafları vardı.

Kusura bakma da yemiyoruz bu lafları.

• quote:

Orijinalden alıntı: ipli jeton

Sosyal medya devleri ülkemizden çekilecek. Maalesef bu yasa varken hiçbiri iş yapmaz.

-Teklifin 2. maddesi bildirimlerin tebligat hükmünde olacağını belirtiyor. Bu açıkça hem tebligat kanunumuza hem de tebligatlara ilişkin uluslararası anlaşmalara aykırı. Çok sakat bir madde yani.

-Kanun içerik çıkarma için 24 ve 48 saatlik süreler tanıyor. Çok kısa bir süre, fiili uygulamada uyulması mümkün gözükmüyor. Zira sosyal medya devlerine en çok içerik çıkarma/engelleme başvurusu yapan ülke biziz. Bu istatistiklerle ortada, adamlara tüm dünyadan gelen isteklerin yarıya yakını, hatta çok daha fazlası bizden geliyor.

-Yetmedi tüm bu taleplerin ayrıntılı istatistiğini tutup, 6 ayda bir devlete raporlayacaklar.

-Teklifle getirilen cezalar çok ağır. Firmalar bu cezaları kabul etmeyecektir. Bazı devlerin ülkemizden elde ettiği net gelirin %1'ine varan, hatta aşan, cezalar var. Daha can alıcı nokta, burada temsilcilik kurarlarsa burada vergi mükellefi olacaklar, kol gibi vergileri ödemek zorunda kalacaklar. İnanın buradan kazandıkarı gelirin yarısının vergiye gittiğini gören devler arkasına bile bakmadan kaçar.

-En can alıcı nokta. Türkiye'de sunucu kurma. Bunun benzerini birçok ülke yapmaya kalktı*, ancak firmalar yanaşmayınca geri adım atmak zorunda kaldılar. Firmalar sunucuları 5 6 farklı ülkede kurdukları veri merkezlerinde tutuyorlar. Bu veri merkezlerini kuracakları yeri seçerken de ülkedeki enerji maliyetleri, internet altyapısı ve internet erişim maliyetlari, iklim, uçak rotaları, hukukun üstünlüğü gibi faktörleri baz alıyorlar. Firmalar bu yasaya uyar da burada sunucu kurarlarsa diğer ülkelere emsal teşkil eder onlar da aynısını ister.
    Bu sebeplerden burada sunucu kurma işini kabul etmezler.

-Başka can alıcı nokta, sosyal medya firmaları kullanıcıların fiillerinden ikinci derece sorumlu olacak. Haklarında kullanıcılarının fiilleri nedeniyle dava açılabilecek, tazminata mhkum edilebilecek. Bu açıkça net neutrality'e aykırı bir durum.

*Yapmayı deneyen ülkeler arasında Rusya da var. Rusya sosyal medya kullanım istatistiklerinde bize yakın rakamlara sahip. Buradan bir tahmin yürütün.

Adam temsilcilik açacak ülkende istihdam yapacak, vergi verecek ülkene, senin verilerini yurtdışına değil kendi ülkende tutacak. Sen bunlara karşımı çıkıyorsun? Böyle millet gerçekten başka yerde yoktur. Koyun diyeceğim ama koyuna hakaret olacak onun içinde diyemiyorum. Ama ayakta alkışlıyorum.

• quote:

Almanya 2017 yaptı bu yasayı. Aynisi neredeyse zaten biz ordan bir nevi kopya çektik. 2017 den sonra ne oldu almanyada ?

Fransa 1 temmuzda onayladı. Orda da benzer durumlar var. Hatta diyor ki terör suçu içeren paylaşımlar 1 saatte silinecek. Bırak 24 saati yada 48 saati.

Azıcık araştır tabi işine gelirse.

Bu ülkelerde bu şirketler bu yükümlülüklerini yerine getirirken bizde niye olmasın?

Kendi ülkenizi kabile devleti olarak görmekten vazgeçin artık vazgeçin.

Arkadaşım oradaki kanun ile buradaki çok farklı. Olaya tam hakim değilsin, aynı sanıyorsun. Terör suçu diyorsun. terör, pedofili vs.. bunlar farklı, hükümeti eleştirmek farklı. Olayın farkında değilsin.

Ha bu arada herkes sanıyorki ip alınınca iş çözülecek. Kafe, restoran, bar, güzellik salonları, kuaför, pastane, internet kafe vs.. gibi bir sürü yerden de giriyor millet. Veletin teki internet kafeden mesaj atacak, gelip sahibini mi tutuklayacaklar?

Hadi diyelim herkes T.C.'sini vermek zorunda. Hiçbir sosyal medya uygulamasında T.C. girilemiyor ama hadi gittiler Türklere özel yaptılar. Hepimiz girdik. T.C.'nin doğru olduğu ne malum? Ama o T.C. doğrulanacak diyorsun. Nasıl doğrulanacak? Twitter bir veritabanı ile karşılaştırmak zorunda. 80 milyonun E-devlet bilgilerini mi açacaksın? Adam bununla mı uğraşacak?

Terör suçuyla ilgili 1 saatte kalkıyor diyorsun. Zaten 50-100 kişi şikayet edince, daha da az sürüyor kalkması. Twitter'ın da kuralları var. Fesli deli'ye küfrettim diye benim hesabımı da kapadılar. Nefret söylemiymiş. Fesli deli sevdalıları şikayet etmişler. Öyle kafana göre ırkçılık, terör, pedofili vs.. zaten yapamıyorsun.

Dediğim gibi, olaya hakim değilsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi myfranco -- 30 Temmuz 2020; 11:9:53 >

• quote:

Almanya 2017 yaptı bu yasayı. Aynisi neredeyse zaten biz ordan bir nevi kopya çektik. 2017 den sonra ne oldu almanyada ?

Fransa 1 temmuzda onayladı. Orda da benzer durumlar var. Hatta diyor ki terör suçu içeren paylaşımlar 1 saatte silinecek. Bırak 24 saati yada 48 saati.

Azıcık araştır tabi işine gelirse.

Bu ülkelerde bu şirketler bu yükümlülüklerini yerine getirirken bizde niye olmasın?

Kendi ülkenizi kabile devleti olarak görmekten vazgeçin artık vazgeçin.

Al buyur. Bilal'e dediğim için uyarı puanı vermişler. Ya biri şikayet etti ya da admin gördü puanı yapıştırdı. Haklı mı haklı. Bana kalsa pul kadar değeri yok ama haklı. Bir de millet yönetime laf eder. Eski moderatörüm, akp trolüne cahil dedim diye 4 gün veriyorlar. Kimseyi kayırmıyorlar. Burası da sonuçta sosyal medya.

Sosyal Medya Düzenlemesi Yasalaştı

• Sansürlensin isteyen niye kullanıyor

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 0zkanK. kullanıcısına yanıt
    At gözlüğüyle bakma, seçim kazanması hırsız olmadıkları anlamına gelmez.Bunların tamamı delil yok etmedir.Sonraki seçimi de kazanacaklarının garantisi de yok.
    Olay sadece internet denetimi olsaydı araya böyle “işe yarar” şeyler sıkıştırılmazdı.Aynı belediyelerde olduğu gibi gidereyak ne kadar yolsuzluk belgesi varsa temizleyin operasyonu

• T.C. no ile internete giriş yapılsın deniyor'da 2010 yılında seçiminde 50 milyon yakın T.C vatandaşının bilgilerini ev adreslerine kadar internet'de servis ettiler. ?

Kendi vatandaşının bilgileri koruyamıyorlar. Sosyal medya'ya yasasıymış, Sosyal Medya uygulamaları yada siteleri Bunlara uyma yükümlülüğü yok, hali ile yaptırımlarında geçerliliği yok...

Muhalif kesimin gözünü korkutmak'dan öte bişey değil...

• Destekliyorum. Türk milletine sosyal medya maalesef yaramadı. Kontrollü kullanım olmalı.

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.