Şimdi Ara

Sosyal Medya Düzenlemesi Yasalaştı (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
183
Cevap
2
Favori
10.705
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
207 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bunun sansür olduğunu düşünen teknoloji fakirleri her platformda var. Sansür böyle olmaz. Bunun adı yaptırımdır. Ancak şunu da unutmayın. Küfür, siyasi baskı, laf atmalar ve tacizler çok daha fazla artacak. Hükümet bunu unutuyor. Sen Türkiye'ye yaparsın, adam yurtdışından atar. Sen VPN yasaklarsın, adam kendisine server alır, Belçika üzerinden yapar. Bu tip yaptırımlar insanları teknoloji öğrenmeye iter.

Niye yaptırım olduğunu söyleyeyim. Adama diyorsunki, 24-48 saat içinde sonuçlandıracaksın yoksa BTK sana ceza kesecek. BTK kimki denetliyor? Kaldıki adam sana 100 kişilik ordu mu hazır tutacak? Düşünün 100.000 şikayet geldi, elde var 5 kişi. 48 saatte nasıl sonuçlandıracak? Sonuçlandırmazsa, 5 milyona kadar ceza. Yandaşlarından 5 milyon lira ceza alan sanayici var mı acaba? Sosyal medya bununla uğraşmaz.

Bakın herkes T.C.si ile kayıt olsun diyen var. Hadi diyelim Facebook Türkiye'ye özel T.C. kontrolü yaptı. Neyle karşılaştıracak bunu? Sen bütün vatandaşlık bilgilerini açman lazım. 80 milyonun bütün bilgilerini bu adamlara mı açacaksın?

Bunların devri bitecek az kaldı. Bittiğinde de tarihe kara leke olarak geçecekler. Süleyman Demirel'in bir lafı vardı. İnterneti kapatın dediklerinde "kapatalım da bize mi tıklasınlar" demişti. Kapatsınlar, biz tıklayacak yer buluruz.

• Sizin internet gidiyo vs dediğiniz bu forumda gercekten ruhsal problemli fanatik birine boşver piskolojik sıkıntıları var dedim diye forumdaki admin efendi 4 gun ceza verdi.. Sen once yazdigin forumun yoneticilerine bak.. Demem o ki ceza uygulama heryerde var.. Olmasida lazim.. Internetin felan gittigi yok.. Iran vs2 yazmissin bide güldürdün beni sagol :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2023 de sandığı gömülecekler 2. İstanbul vakası yolda

• millet içeriği okumadan.. YASSAKKKK geldi. diye yine saçmalayama başlamış

içerik paylaşanların.. paylaşımlarına düzenlme ve kanun önünde cezalandırılma yolları açılmış ve içerikleri genişletilmiş

salak HERŞEYE muhalifler yine konu başlığı ile konuyu saptırmak için kendilerince yine muhalefet yapıyor

başlarına hiç gelmemiş.. kendi isimleri veya resimleri... farklı bir olay için kullanılmş olsa idi bu tür saçma yorumlar yapmazlar

1994 de spam mail ler vardı... içeriklerinde kişi veya ünvan paylaşmıyorlardı

zamanla 2000 e doğru içerik altına internetde buldukları isim veya ünvanları paylaşır oldular

en basit örneği... bir marka veya firmayı kötülemek için hiç alakasız reel kişilere ait isim ve ünvanlar ile paylaşım yapılıyor idi.. bu mağdurlardan bir tanesi tübitak da çalışan bir makine mühendisi idi.. adamın ismi ile mail spam i yapıp bir firmayı karalıyorlar idi... aradım ankara da buldum adamı ve tlf ile görüştüm... 2 yıldır o mailden dolayı mahkemelerde sürünüyor idi...

başka bir mail de ordu daki bir prof un adı ile paylaşılmış idi.. prof un kendisinin olay ve mail den haberi yok.

dolayısı ile.. bu tür feyk isim ve içerikler paylaşıp.. karalama yapan kişi veya kurumların artık sağda solda payaştıkları hakaret ve asılsız paylaşımlardan sorumlu olma ce cezalandırılma yolları genişletilmiş oldu

evet.. içerisinde çok çok dolaylı bir şekilde yassak var ama..sonucunda bu tür YALAN içerik ... kişiliksiz paylaşım yapanların yargılanması sağlanacak

bu yasa acaba..... HESABIM HACKLENdi.. o hakaret ve yazıları ben paylaşmadım... diye kendince savunma yapanların yargı yolunu da açacak mı merak ediyorum...

yalan yanlış konu başlığı açarak gerçekleri saptırmayın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tosuntosun -- 30 Temmuz 2020; 0:20:47 >

• Gelen kanunla şu yorumu yapabilirim.
    Kanun geçerli kalırsa eğer
    Bu uluslararası şirketler ülkenin yasa getirdim burda şube aç bana hesap vermezsen de sana 10 milyon Tl ye kadar ceza keseyim öde demesine binaen o zaman gelmem kardeş kalsın derse
    2.kademe %90 bant sınırlamasına maruz kalacağız.
    YouTube, Instagram, Twitter gibi.
    Hakaret in önü kapatılacak demeye devam edenler bunu not alsın.
    Ya da 226 sıra sayılı kanunu okuyup kendileri anlam çıkarabilir.

• adam nette kekini yerken vatana millete dine kitaba sınırsız küfrediyor

sansür ve yasak gelince de

omo boroso kozoy koro oloyor diyor

ne güzel dünya  

akıllı her insan kişisi bu habere sevinmiştir troll ergenler hariç

• En geniş küfür ve hakaret sözlüğünün yazıldığı ülkeye idam bile fayda etmez.
    "Seni seviyorum!" cümlesini bile küfür ve hakaret olarak kullanma becerisinin olduğu ülkede küfür ve hakareti sonlandırmak hayaldir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asau -- 30 Temmuz 2020; 0:36:26 >
  • myfranco kullanıcısına yanıt

Almanya 2017 yaptı bu yasayı. Aynisi neredeyse zaten biz ordan bir nevi kopya çektik. 2017 den sonra ne oldu almanyada ?

Fransa 1 temmuzda onayladı. Orda da benzer durumlar var. Hatta diyor ki terör suçu içeren paylaşımlar 1 saatte silinecek. Bırak 24 saati yada 48 saati.

Azıcık araştır tabi işine gelirse.

Bu ülkelerde bu şirketler bu yükümlülüklerini yerine getirirken bizde niye olmasın?

Kendi ülkenizi kabile devleti olarak görmekten vazgeçin artık vazgeçin.

• Bu ülkkede muhalefet ve sözde Muhalif insanlar gerçekten bilmeden konuşuyor.

İnternet ve Sosyal Medya düzenlemesini kesinlikle destekliyorum. Ekşi yemedikten sonra neden miden ağrısın ki =? Ben kimseye sövmedikten küfür hakaret etmedikten milli manevi değerlerini aşağılamadıktan terör örgütlerini övmedikten yalan yanlış haber yapmadıktan sonra neden başım belaya girsin. Bahane ile inşallah şu forumlarda ve Sosyal medyada işi gücü ALGI yaratmak olan yalan yanlış iftira haber yapanlarında önü kesilir. Sabah akşam çığırtkanlık yapıp milleti kin ve nefrete sürükleyemesinler artık.

Yaa Bu ülkede Devletin Savcısı Öldürüldü hemde makam odasında DHKP-C propagandası yapıldı o görüntüler sosyal medyada yayınlandı ve Koskaca Türkiye Cumhuriyeti birşey yapamadı. Hergün halen terör örgütü seviciliği yapılıyor FETO seviciliği yapılıyor. Yeri geliyor devlet adamlarına siyasilere sövülüyor yeni doğmuş çocuğa kadar böyle şeylerin engellenmesi veya yapanların cezalandırılması insanı neden rahatsız eder ki =?

• Rahatsız oldukları , örneğin bakanlara rüşvet operasyonları, bakara makaralar, ayakkabı kutuları, uyuşturucu baronu zincaştiyle adalet bakanının yediği yemekler, fetö ile başbaşa ayağına kapanan milletvekilleri, bakanlar v.s v.s .. görüntüleri sildirebilecekmiş.
    Bu nereden bakarsan sansür..Benim istediğimi gör ,istemediğimi zaten havuz medyasında görmüyorsun ,burada da görme deme şeklidir

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: man utd

Rahatsız oldukları , örneğin bakanlara rüşvet operasyonları, bakara makaralar, ayakkabı kutuları, uyuşturucu baronu zincaştiyle adalet bakanının yediği yemekler, fetö ile başbaşa ayağına kapanan milletvekilleri, bakanlar v.s v.s .. görüntüleri sildirebilecekmiş.
    Bu nereden bakarsan sansür..Benim istediğimi gör ,istemediğimi zaten havuz medyasında görmüyorsun ,burada da görme deme şeklidir

Muhalefet her zaman ki gibi ortaya bir tez atıyor ve kendince akıl okuyup bakın görün koşun şunu yapacaklar diye üstte saydığım bir sürü artıyı görmezden gelmeye çalışıp kendini haklı çıkarmaya çalışıyorlar. Bir olayun belgesi bilgisi yoksa kesin değilse zaten o olay yalan dolandır demektir. Sırf AKP yapıyor diye her şeye muhalif olma huyundan acilen vaz geçmesi gerekir. ( Çok kaybettiyor bu hareketler )

Bu saydığın söylemlerin üstünden kaç yıl geçti =? Belki de 8-10 yıl geçti ve bu iddialar varken Erdoğan her defasında seçim kazandı. Yüzde 52-53 ile CUmhurbaşkanı seçildi. Hepside en çok oyu aldı ve tek başına iktidardı 2023 yılında işi gücü yok 10 sene önceki bu haberi kaldırtacak yeniden seçilmek için :D Bunlara inanıyormusunuz gerçekten. Zaten sosyal medyada varken ve muhalefet sığı bir şekilde sabah akşam bunları konuşurken seçimleri kazanmış zaten...

AKP'li seçmenin bu saydıklarından hangisini taktığını ve oyunu değiştirecek bir olay olduğunu düşünüyon sen. O seçmenin bakacağı Ayasofya Açılışına gittin mi gitmedin mi. Libya teskeresine el kaldırdın mı kaldırmadın mı. Yunanistan'nın çıkarına veya hoşuna gidecek söylemde bulundurn mu bulunmadın mı. HDP ile dirsek temasına girdin mi girmedin mi. Bunlar önemli olanlar onlar için.

• Makarnacı321 M kullanıcısına yanıt

Haklısın haklı olmasına, dediklerinin altına imzamı da atarım ama Allah aşkına bu nasıl bir yazma şekli nasıl bir cümle yapısı okurken gözlerim kanadı.

• ^7pMş^ ^ kullanıcısına yanıt

Gençlerin tamamına yakını ya deist ya da olmak üzere. Belirli kitlelere yakın iş bulanlarada ateş kusmak üzereler.

Bu arkadaşlar sabah akşam yazıyorlar. Çoğalarak göreceksiniz. Adamların ne işi ne evi ne parası var. Ne ile korkutacaksın aç bırakılan kiteleleri?

• Adamlar yasak koymak için sabaha kadar mesai yaptı ya. Valla helal olsun.  

• Hani işte ne olacak muhalefet yapmayın gayet iyi uygulama teröristler yazamayacak falan diyen kişiliklere göstermek lazım
    Bilal -Döviz-Çanta
    gibi şeyleri içeren mesajların nasıl yasaklandığını..Ve bu kişilikler halen olayı terör mesajlarına yaptırım uygulanacak sanıyor falan.Evet bunlara zaten yaptırım uygulanmalı.Bunun için özel yasa masa gerekmez ! Ama bize karşı olanlar terörist olur kafasında hareket edildiğinde işte burada sıkıntı başlar ki bizim şikayet ettiğimiz nokta bu.

• Makarnacı321 M kullanıcısına yanıt
    Yeter arkadaş yeter...
    Peki her eleştiri mesajı atan dolar döviz mesajı atan terörist oluyor sizce değil mi ?
    Ulen terörist vatan haini gibi anlamları nasıl içini boşalttınız arkadaş .Herkese terörist herkese hain....

Hata benim seni dikkate alıp mesaj yapıyorum 2 seferdir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eyoruk -- 30 Temmuz 2020; 9:49:1 >
  • Ne derseniz deyin.

Ben bu sosyal medya yasasını sonuna kadar destekliyorum. İran V2 yazanlar, alakası yok. Bildiğim kadarıyla Almanya ve Fransa da aynı yasayı çıkardılar.

Bizim sosyal medyamız bir çöplük.

Bu ülkenin vekili bile çıkıp yalan haber paylaşabiliyor. Sosyal medya trollerle dolu. Bakın ben burda partizanlik yapmıyorum. Zaten yasayı çıkarmak için düğmeye basanlar ak partililer. Yasayı istemeyenler de muhalefet. Anlamıyorm neden istemiyorsunuz? Madem ortalık ak trol dolu ne güzel temizlenecek işte.

Anonim birisinin gelip ananıza küfretmesi hoşunuza mı gidiyordu, veya pkk sempatizanligi yapan paylaşımlar hiç dokunmuyormuydu size? İşte bunlara yaptırım geliyor.

Eskiden de yaptırım vardı ama işler haddinden fazla uğratıriciydi. Şuan sosyal medya için bir yasa çıkıyor. Sosyal medya nin hayatımıza bu kadar fazla girdiği yerde bence son derece doğru bir karar.

Trol değilseniz, pkk sempatizanı değilseniz, birilerinin anasına bacısına küfür etmiyorsanız, vatanınizi seviyorsanız, korkmaniza gerek yok.

• Uygulanış şekilleri farklı olacak nasıl göremiyorsunuz arkadaş anlamıyorum.Gerçekten terör mesajlarına değil bizden karşı olanların mesajlarına bakalım diyecekler.

• eyoruk E kullanıcısına yanıt

Sende çok iyi biliyorsun ki özellikle bu forumda her şeye muhalefet etmek için oturup, kollarını sıvayan bir grup var.

Yerli araba yapılacak deniliyor, ona bile muhalefet edildi.

Marmaray yapıldı, yapılmadan önce muhalefet, 3. Köprü, muhalefet vs vs.

Sen çıkıp dolar neden bu kadar yükseldi diye sorarsan terörist olmuyorsun ama Türkiye de yapılan her yaptırıma muhalefet edersen art niyetli olursun.

Yav Türkiye tarihinde ilk defa Tank yapıyor, aha aha bunun motoru yerli değilki deniliyor. İnsansın hava aracı yapıyor, ama bu insan katledecek diye muhalefet yapılıyor. Muhalefet bu mudur?

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.