Şimdi Ara

Sosyal fobim var, kızlarla iletişim kuramıyorum (Yardım)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
14
Cevap
0
Favori
620
Tıklama
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Konu Dışı >> Sosyal fobim var, kızlarla iletişim kuramıyorum (Yardım)
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    1213 Mesaj
    Eski Kullanıcı Adı:
    Charming Diamond

Ilkokuldan beri kızlarla konuşmakta sorun çekiyorum.
    Bir kızla takılırken, eğlenmek, rahat hissettirmek falan varken hicbir sey konusmadan dusuncesizce sacma sapan konusarak muhabbeti ilerletiyorum. Kız bana ilk adımı atsa bile sonradan, ben bununla niye konustum diye pisman oluyor.
    Konustugumuz konu hakkında düsüncelerimi net bir sekilde söyleyemiyorum, annemle konusurken bile bu problemi yasiyorum. Ailemden hicbiriyle konusmuyorum desem yeridir..
    Cok mutsuzum bu problemi nasil asabilirim?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

|
    |
  • Yüzbaşı
    270 Mesaj
    Bir sise jack al hic birseyin kalmaz

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    Saçma sapan hareketler yapmana sebep olan iç sesin. Acaba beni beğendi mi ? Neden böyle bir şey dedim ki kesin salak olduğumu düşündü gibi şeyler söyler iç sesin. Bu sesi fark edip susturmaya çalışmak biraz olsun işe yarar. Özgüven sorunun için spor yapabilirsin(yapılan araştırmalara göre spor yapan insanlar daha özgüvenli oluyor, ayrıca testesteron seviyesi artıyor), bir şeyler okuyabilirsin(okumak daha bilgili hissettireceği için özgüvenini de arttıracaktır), bir de internetten bir şey görmüştüm işe yarar bir yöntem. Geçmişte başardığın, kendinle gurur duyduğun şeyleri ve sahip olduğun için minnet duyduğun şeyleri bir kağıda yazıyorsun. Özgüven sıkıntısı çektiğin zaman bunları okuyunca iyi geliyor. Bunların dışında özgüven hayatta bir şeyler başardıkça kendiliğinden artan bir şey. Bunun için ufak ufak hedefler koyup bunları gerçekleştirmeye çalışabilirsin.
    |
    |

• Er
    1 Mesaj
    reddedilme korkusu diyorlar buna yoksa gayette konuşursun ama bu korkudan ötürü hareket edemiyorsunuz.bu korku para arttıkça azalıyor.elbette yinede reddeiliyorsunuz ama oransal olarak azalıyor.ne kadar çok para o kadar az reddedilme.kızlarla kanki olmak istiyorsanki(erkeklerin kanki olmak istediğine ihtimal vermiyorum meriçler hariç) o kolay
    merhaba havadan sudan konuş gitsin.ama iş flörte gelince para yoksa cartlarsınız bir noktada
    flört denen şeyde paralıdır.kızla gezcen oraya buraya gitcen vs vs .bunlar hep parayla olan şeyler.kızda hesab verir ama ne kadar verirse versin para sendende çıkar.yani kız işleri parayla alakalıdır

Sembroni bey konuy bekleniliyor...

|
    |
    Bahsedilenler: Sembroni

I-its 3!
  • Çavuş
    61 Mesaj
    Sosyal fobiyle ilgili herkes başka bir şey diyecektir. Ne kadar tavsiye verseler de o tavsiyeleri bir süre sonra devam ettiremiyorsun. Ben de sosyal fobigim ayrıca depresyondayim. Zaten sosyal fobik biri her an ya da çoğu Zaman depresyondadir. Açıkçası çok kez mücadele ettim bu hastalıkla yeri geldi yaşadığım şehri arkadaş ortamimi da değiştirdim ancak sosyal fobim değişmedi. Ve aslında en başta yapmam gerekeni sona bıraktım psikiyatra gitmek. 10 gün sonra psikiyatri ye gideceğim bakalım olumlu etkileyecek mi. Bence imkanın varsa sen de bir git

|
    |

Hade gardeşimmm yaqıyirsin hee, jack=özgüven noktayı koydu adam

Arada sırada muhabbet ortasına geçen de şöyle içtim ordan çıktım böyle içtim en son eve geçtim bi de böyle içtim diye anlat kızlar eriyo hemidem

|
    |
    Kanatlandırmayan_Redbull kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Sen ne diyon la

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Fester Abdü kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Eğer gerçekten sosyal fobin varsa, tek derdin kızlarla iletişim kuramamak olsun boşver. Sosyal fobi denilen şey hayatı daha başlamadan bitirir, sen kendini sevmeden, öz saygını kazanmadan kızları falan dert etme zaten beceremezsin. Utangançlık, çekingelikten bahsetmiyorum sosyal fobi denen kanser kadar kötü bir hastalığa sahipsen bunları kabullenmen gerekiyor.

|
    |
    Hocam şöyle düşün sen kendini bir düzene alıştırmışsın ve bu düzeni aşmaya çalıştığında pişman oluyorsun(kizlarla konuşurken yasadığın durum) ama emin ol doğru ol o. Sen kendini zorla ve bi bakmişsın artık rahatça konuşabiliyorsun.

Az konustugun için öyle geliyor sana. Bende de ayni sorun var nedeni az konuşmak. Mesela icimden oyle cümleler kurarım ki ama reelde o icimden gecirdigim cumlelerin hicbirini kuramam nedeni ise deneyimsizlik. Hata yapa yapa geliseceksin.

|
    |

Bu arkadasimizin yorumuna brnzer birsey yazicaktim ama arkadas soyleyeceklerime tercuman olmus diyebilirim.İlk noktaya kadar olan cumle zaten herseyin aciklamasi.

Bende kendimde lisenin baslarinda sosyal fobi oldugunu dusunuyordum ama kizlarla konustukca aslinda bendeki sorunun sosyal fobi degil para oldugunu anladim.

Suan universitedeyim kizlarla konusuyorum ediyorum hic bir sekilde utanma gerektircek bir durum falan olmuyor ama maddi sikintim yuzunden fazlada samimiyet kurmamaya calisiyorum ama dertte etmiyorum

|
    |
    hepyekyek kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

< Bu ileti 'DH Mobil Uygulama BETA'sından atıldı >
    |
    |
  • Yüzbaşı
    318 Mesaj
    Madem dünyaya dargınsın, mamudo gurban niye doğdun?
    |
    |
    Birşey desem saçma bulurlarmi? Anlatsam komik bulurlarmi gulerlermi? Gulmezlerse rezil olurum. Acaba benden sıkılırlarmı? He ayrıca iyi konuşucam felsefik konuşucam kültürlü görünücem diye kendini kasmayada çalışma. Kişi sayısı önemsiz arkadaş ortamlarını izle kulak misafiri ol saçma sapan geyik muhabbeti döner %90. Hayat böyledir bütün insanlar sadece mantıklı konuşsa dünya çok sessiz bir yer olurdu. Yani rahat ol koyver gitsin.

|
    |
Reklamlar
Bey Azura
Canlı Tv izle
Mobilya Takımları
kolayoto.com
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,359
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.